DVB-T w woj. lubuskim

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

xnx3000 pisze:Potwierdzam, u mnie prawidlowo dziala wylacznie TVP1 i Radio Zachod. TVP2, Info, PR1-3 bez dzwieku, TVP Sport na starym miejscu bez dzwieku i obrazu, za to na miejscu TVP HD jest TVP Sport z samym obrazem.
Trzeba przeprogramować tuner (wyszukać na nowo te kanały) i powinno pomóc.

szewcu

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: szewcu »

Od wczoraj pojawił się dźwięk na TVP2 - mój Sony 40W4000 odbiera go poprawnie. I zostało samo RadioZachód.

merks

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: merks »

Witam!
Czy zaobserwował ktoś może dzisiaj lub czy możliwe jest aby poziom sygnału cyfrowego "pływał"?
Z nadajnika w Wichowie poziom sygnału Wysoki na full i jest ekstra .
Po jakimś czasie sprawdzam sygnał a jest on już w połowie skali.
W pewnym momencie pikseloza i sygnał słaby -prawie zanik. Po chwili już jest ok.
Dzisiaj podłączyłem pierwszy raz do TV (40W4500) antenę na dachu i zaczęłem używać tuner cyfrowy także nie wiem czy to jest problem z nadajnikiem w Wichowie (ok. 20 km ode mnie) czy z anteną (zwykła szerokopasmowa zamontowana na dachu 4-piętrowgo bloku).
Właśnie znikł mi obraz na 5sek (brak sygnału) i pojawił się (sygnał wysoki).
CZy dzieje się tak bo jest to faza testowa czy może coś innego?
Antena odbiera mi nawet całkiem dobrze 3 czeskie programy, także chyba jest ok.
Pozdrawiam.

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Witam
Mam ten sam model co Ty i celuje w Jemiołow. Objawy które wymieniłeś z sygnałem od kilku dni obserwuje ja, w godzinach rannych wystapiły wczoraj braki sygnału i kanał 45 był nie do ogladania. Mam wrazenie ze te problemy pojawiły się od momentu polepszenia sie pogody i braku chmur.

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Daniel Kucharski pisze:Trzeba przeprogramować tuner (wyszukać na nowo te kanały) i powinno pomóc.
Pomoglo, z wyjatkiem TVP Info - ten kanal nadal bez dzwieku. Ze stacji radiowych pozostalo niestety tylko Radio Zachod.

Antena nieruszona, jakosc niby na 100%, ale pikselacja i momentami tnie tez dzwiek.

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Dziala wam DVB-T z Jemiolowa dzis?

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Działa

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Dlaczego TVP INFO Gorzow niema glosu? I jakosc obrazu jest gorsza niz TVP1?

szewcu

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: szewcu »

U mnie dzisiaj od rana brak programów oprócz TVP Info i Radio Zachód. Reszty nie ma. Nie pomaga ponowne skanowanie. Odbiornik wyszukuje usługi (6) ale potem jest informacja "wybrany program jest niedostrojony". TV Sony 40W4000.

WRaq

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: WRaq »

U mnie na komputerze jest to samo (karta Leadtek WinFast DTV 1800H). Odbieram sygnał z Jemiołowa.
Mam nadzieje, że to już przygotowania do wprowadzenia nowych kanałów do pierwszego multiplexu (TV4, Polsat, TVN oraz TV Puls). Ewentulanie może to być jakiś bug w nadajnikach (oby nie).

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Tez nie macie dzwieku w TVP3 INFO?

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

U mnie na Sony dzwięk ok na TVP INFO takze. :D

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

U mnie na TVP INFO Gorzow brak glosu i nie wiem c jest grane.Mam tuner GoSat combo.

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

U mnie rowniez caly czas brak dzwieku na TVP Info Gorzow W. - od czasu wyrzucenia kanalow Polskiego Radia. Wyszukiwanie ponowne nic nie zmienia :(

Tuner na USB

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Wyglada na to, ze to cos od nich, a nie wina sprzetow naszych, czy sie myle?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

U mnie dźwięk cały czas jest. Na LifeView LV5T. Sprawdzałem też na tunerze pod TV (Digiality) i działa.

WRaq

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: WRaq »

U mnie w komputerze także wszytsko jest OK. Teraz działają poprawnien wszystkie kanały.

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

No to dziwna sprawa jest.

Jozef45

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Jozef45 »

Dzisiaj około godziny 8 rano odbiór wszystkich 5 ciu kanałów byl b.dobry.Oprócz tego zainstalowało się jeszcze 25 kanałów niemieckich.Odbiór był b.dobry . ) godz.10 tej Niemieckich już nie było . Odbiór z Jemiołowa. TV SONY 32W4000 Miejsc.Bytom Odrzański

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

jak wysoko masz antene i jaka, ze udalo ci sie zlapac tyle programow z Niemiec? A u mnie nadal brak dzwieku na TVP INFO GORZOW :(.

Zablokowany