DVB-T w woj. lubuskim

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: orin »

sp3nyg pisze:Wg stanu na niedzielę (wczoraj) wieczór odbieram w ZG, w wieżowcu na Lisiej - VII piętro - odbiornik - Samsunh LE32B551 (mpeg-4 + full had) obraz z Wichowa (ant. kierunkowa), ale od tygodnia nie mam tvphd oraz tvp sport. Uprzednio te programy odbierałem. Aktualnie Samsunng pokazuje, że mam programy w rozdielczości SD (5xxi - nie pamiętam - pięcset ileś tam). Niemniej obraz jest bardzo ostry i ciekawy. Jaskośc lepsza niż z pakietu tv-sat "Dialog". Czy gdzieś można jeszcze odbierać tvp-hd?
Usuń kanały cyfrowe i wyszukaj ponownie. Powinno być siedem kanałów SD

TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls.

Kanał TVN jest nadawany w 16:9.

Kanałów HD w pierwszym multipleksie nie będzie, zapomnij o TVP HD.

sp3nyg

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: sp3nyg »

Mam już 9 programów - 7 tv oraz radio zg i trójkę. Wszystkie tv w SD, ale tvn sprawdzę ponownie.
Dlaczego zaś mam zapomnieć o tvphd - są jakieś ustalenia w tej sprawie? testy się skończyły? Szkoda, filmy Cejrowskiego wygladały nieźle w full hd....

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Puma »

sp3nyg pisze:Dlaczego zaś mam zapomnieć o tvphd - są jakieś ustalenia w tej sprawie?
Przynajmniej do MUX III zapomnij o HD.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: orin »

sp3nyg pisze:Dlaczego zaś mam zapomnieć o tvphd - są jakieś ustalenia w tej sprawie? testy się skończyły? Szkoda, filmy Cejrowskiego wygladały nieźle w full hd....
Dlatego że w pierwszym multipleksie nie ma miejsca na kanały HD. Teraz układ multipleksu jest docelowym zestawem programowym przewidzianym do emisji DVB-T w ramach tego multipleksu.Radio jest w nim tylko dla testów. Może do września KRRiT wprowadzi jakieś poprawki w zakresie radia w pierwszym multipleksie.

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Peter Parker »

Wydaje mi się, czy Wichów aktualnie nie działa? :)

lucius

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: lucius »

Potwierdzam, brak sygnału z Wichowa!

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Peter Parker »

Sygnał już jest, ale czy nie jest on słabszy niż normalnie? Antena jest ustawiona optymalnie, zazwyczaj mam sygnał 5/5, a teraz góra 3/5, a średnio 2/5... :roll:

merks

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: merks »

Witam!
W ostatnich dniach zaobserwowałem chwilowy problem z odbiorem, a mianowicie podczas oglądania TV co jakiś czas występuje pikseloza. Sprawdzałem sygnał i jest on cały czas na poziomie maksymalnym, a obraz i tak się zacina(nawet kilkusekundowe zaniki obrazu wczoraj występowały przy maksymalnym poziomie sygnału).Czy jest to normalne zjawisko? Wczoraj wieczorem była prawdopodobnie dość duża burza w okolicy Wichowa i czy to akurat mogło mieć wpływ? Dziwne jednak że poziom sygnału był cały czas maksymalny a obraz znikał.
Pozdrawiam.

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Peter Parker »

Ja też mam takie problemy. W sobotę nie dało rady oglądać meczu Polska - Brazylia na Polsacie - tak zacinał się obraz. Ale cóż się dziwić - testy panie, testy! ;)

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Działa Wam dziś TV? U mnie zero sygnału. Sprawdzałem kabelki, antena podłączona.

maniek88

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maniek88 »

Nie działa :(

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

Sprawdzałem dopiero przed 21 i działa :) Nie zauważyłem też jakichś zacięć w obrazie.

Snipeeeee

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Snipeeeee »

@marks
jak sprawdzić poziom sygnału? tojest gdzies w meni tv?

właśnie zniknął obraz z Wichów, od tygodnia pixelowało obraz dobrze ze jest to forum to od razu wiedziałem ze nie tyko u mnie to sie dzieje.(w sumie nie ma sie co denerwowac na tym polegaja testy :) pozdrawiam dzielny Emitel jak na razie jestem baaardzozadowolony

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

W woj. lubuskim także jest testowane EPG. Coś się dzieje z telewizją, bo daje się oglądać tylko TVP Info Gorzów, na pozostałych kanałach nie pojawia się obraz i chwilami słychać zacięcia dźwięku. Sprawdzałem na tunerze Maximum.

Pozdrawiam

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

W tej chwili jest ok nic nie tnie EPG działa super, na SONY ładuje się błyskawicznie.

merks

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: merks »

Potwierdzam post wyżej. EPG działa świetnie na Sony, a dodatkowo można zaprogramować sobie program z EPG na który ma się przełączyć TV.

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Peter Parker »

No jest super. Dodatkowo oznaczenie wiekowe i kategoria programu... Brawo :]

PS. Nie ma już PR3... :(

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Kpc21 »

Daniel Kucharski pisze:W woj. lubuskim także jest testowane EPG. Coś się dzieje z telewizją, bo daje się oglądać tylko TVP Info Gorzów, na pozostałych kanałach nie pojawia się obraz i chwilami słychać zacięcia dźwięku. Sprawdzałem na tunerze Maximum.

Pozdrawiam
Skoro TVP Info jest dobre, to wygląda na to, że są problemy z dosyłem.

Na TVP2 w czasie programów lokalnych też są problemy?

lucius

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: lucius »

Póki co w Lubuskim, jest tego typu problem, że odbiorcy DVB-T przez m.in. dekodery HD Cyfry+, nie mogą odbierać fonii w TVP Info Gorzów :!:
Podobnie ma się rzecz z innymi odbiornikami, zresztą co było tu opisywane...
Stąd należałoby coś zrobić w tym temacie.

[edit]: dźwięk na TVP Info już działa :D

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Peter Parker pisze:Nie ma już PR3... :(
No wlasnie, wroci? TV w mux1 wiadomo, ale co z radiem? Sa ustalenia koncowe co bedzie, a co nie?

Zablokowany