DVB-T w woj. lubuskim

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: lumca_2 »

maras78 pisze:Aktualnie nic nie znalazło jutro sprawdze i napisze co i jak działa. Jakiś czas temu złapałem coś czeskieigo ale uciekło i zapomniałem na jakim kanale.
Start DVB-T z nadajnika Liberec - Ještěd na K43 (MPX1-paczka ČT)ERP 50kW - rozpocznie sie o polnoci z piantku na sobote od 0.00 godzin.

Pozdrawiam z Czech.

maras78

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maras78 »

Dzisiaj jeszcze raz przeszukałem i pełen sukces na 43 znalazło 11 kanałów łącznie z radiami. Faktycznie na ct4 ciekawe sporty...

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

Wczoraj i dzisiaj próbowałem odebrać multipleks nr 1 na k.43 (Liberec), ale niestety bez rezultatu. Być może wina leży poprostu po stronie karty DVB-T USB, która ma zapewne gorszą czułość w stosunku do tradycyjnego odbiornika.
Analog k.30 CT 1 odbieram jak na poniższej fotce (CT 2 działało praktycznie tak samo):
Obrazek

maras78

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maras78 »

Możliwe że ukształtowanie terenu ma wpływ. Ja jestem dosyć wysoko i nic po drodze mnie nie zasłania. Z okien gołym okiem przy dobrej pogodzie widze nadajnik z wichowa i z drugiej strony nocą jak świeci nadajnik w jemiołowie.

Snipeeeee

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Snipeeeee »

W polkowicach idealny odbior kanalu 43 z Czech 11 programow. Podajcie jakies nadajniki z niemiec moze tez spruboje zlapac jak Czeskie tak dobrze lapie? :) yo i niemieckie zlapie

Dudi91

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Dudi91 »

W Jaworze od czasu kiedy w Jemiołowie podkręcili moc ,odbiór z nadajnika w Wichowie przy dobrej pogodzie jest niemożliwy .Sygnał jest mocy ale jakości zero ,po prostu nakładają się na siebie te dwa muxy i efekt jest jaki jest .Moim zdaniem niepotrzebnie uruchamia się nadajniki w SFN(na tych samych kanałach)

varicap

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: varicap »

Dudi91 pisze:W Jaworze od czasu kiedy w Jemiołowie podkręcili moc ,odbiór z nadajnika w Wichowie przy dobrej pogodzie jest niemożliwy .Sygnał jest mocy ale jakości zero ,po prostu nakładają się na siebie te dwa muxy i efekt jest jaki jest .Moim zdaniem niepotrzebnie uruchamia się nadajniki w SFN(na tych samych kanałach)
Całe szczęście (lub nieszczęście) , że u mnie dopiero drugi MUX będzie w SFN.
A może już im się koncepcja zmieniła.
Mieszkam na Wyspie Wolin.
Programy odbieram z Kołowa.
Dla MUX1 mam miec kanał 41 a Świnoujście ma mieć kanał 58.
MUX2 to SFN obu obiektów na kanale 34.
I teraz tak: MUX1 daje mi tylko TV4 bo resztę zawwratości odbieram z Kołowa i Warszewa (TV4 nan kanale 7 z centrum miasta w polaryzacji pionowej z nadajnika bardzo małej mocy nie odbieram).
Z kolei w dugim MUX mogą się znaleźć ciekawe programy ale za to będzie utrudnienie w formie "polskiego" SFN.
Całe szczęście że mieszkam na takim zboczu góry (porośniętej lasem) i ze Świnoujscuia (mimo 22 km odległości) nic nie odbieram w TV. Z kolei u rodziny w Międzyzdrojach też jest OK bo tam z kolei nic nie dociera ze Szczecina (mieszkają majac 100m do plaży ale zaraz za sobą główną ulice miasta i od razu stromą zalesioną górę za tą ulicą - nic to nie odbiera ze Szczecina - mieszkałem tam i nawet z Yagami kombinowałem).
Tak więc tylko te osoby majace sygnał z obu obiektów będa mogły mieć jakieś trudności.
Takim najbliższym miastem jest Wolin, gdzie sygnały z obu obiektów są dostępne.
Tutaj też mam rodzinę i ona już jest poszodowana na sygnale bo mieszkają w zagłębieniu terenu a od strony nadajników jest las liściasty.
O ile TVP1 na VHF z Kołowa da się oglądać to UHF nie nadaje się do oglądania ze względu na silne i ruszające się odbicia rwace synchronizację).
Tak więc w Wolinie w tych gorzej położonych ulicach antena VHF co prawda patrzy na Kołowo ale UHF jedyny zdatny do odbioru to Sławoborze. Tam z kolei jedynie TVP2 i TVN mają.
Można by próbować Polsat ze Świnoujscia ale też drzewa przeszkadzają.
Anteny oczywiście na dachu domu jednorodzinnego, piętrowego , na maszcie.
Obie anteny to Yagi.
I odbioru dobrego usyskać nie można.
Co się będzie działo z DVB-T to przyszłość (niedaleka podobno) pokaże.
vari

maras78

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maras78 »

Snipeeeee pisze:W polkowicach idealny odbior kanalu 43 z Czech 11 programow. Podajcie jakies nadajniki z niemiec moze tez spruboje zlapac jak Czeskie tak dobrze lapie? :) yo i niemieckie zlapie
Ja niemieckie kanały w Z.G odbieram na 36 kanale.

edi

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: edi »

Ja mieszkam na zaciszu i nie odbieram chyba musisz wysoko mieszkać np na osiedlu słonecznym albo wyżej.

maras78

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maras78 »

Zacisze faktycznie troche w dołku. Mieszkam na braniborskim 7 piętro więc niczym nie przesłonięty horyzont ;)


Właśnie na kanale 27 znalazło mi dodatkowych kilka kanałów niemieckich

edi

Zielona Góra

Post autor: edi »

Witam
Kiedy wreszcie zakończą się te testy? Odbieram z Jemiołowa paczkę I Mul. ale czy u was tak samo sie dzieje. U mnie cały czas są cięcia z fonia i obraz pikseloza.
Pozdrawiam

niszczot

Re: Zielona Góra

Post autor: niszczot »

Na moim telewizorze kanał 45 z Jemiołowa idzie ok.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Zielona Góra

Post autor: markus 69 »

Witam ja również odbieram MUX I z Jemiołowa i potwierdzam od jakiegoś czasu straszna pikseloza oraz brak synchronizacji dźwięku dla (AC 3 )TVP 1 brak EPG .A ponoć według różnych źródeł to już na naszym terenie jest emisja komercyjna i tak się zastanawiam czy ktoś z emitela nadzoruje przekaz tej paczki na północ naszego woj.(Lubuskie), bo i na analogu też są straszne zakłócenia ostatnimi czasy.

niszczot

Re: Zielona Góra

Post autor: niszczot »

Panowie chylę czoło przed Wami jest tak jak piszecie ponizej,brak stabilizacji obrazu i dzwieku.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 października 2009, o 18:26 przez niszczot, łącznie zmieniany 1 raz.

varicap

Re: Zielona Góra

Post autor: varicap »

niszczot pisze:Panowie moze to wina warunków atmosferycznych, mżawka potrafi niezle napsuć krwi a szczególnie na granicy zasięgu nadajnika. Na mojej TELEVES DAT 75 jest ok i mieszkam tak jak w profilu , na samej północy województwa.
Hmm....Mnie jakoś mrzawka nie "psuje" analogu ani odboru DVB-T z Niemiec (bokiem anteny a więc niekorzystanie - na dodatek gdy Niemcy nadawali nalogowo to miałem na nich odbicia i śniezenie właśnie z powodu skierowania anteny na POLSKI obiekt nadawczy. Gdy nadają w DVB-T wszystko jest OK< zero pikselizacji tp. Jedynie pewne programy nadają z małą przepustowoscią co widać na szybkich ruchach np nogi biegną za piłkarzem).
Jedyne problem w odbiorze to pamiętam kilka godzin przed słynnym black-outem w Szczecinie.
Wszystkie przedmioty na zewnątrz były oblepione wartswą mokrego śniegu ,który zamieniał się w lód.
TV SAT oczywiście wysiadła. Podobnie czkaly "profesjonalne" dosyły satelitarne np Polsatu do kołowa (a tam chyba są grzałki na antenach)/
Prąd gasł okresowo (na razie okresowo).
Gdy prąd był to wszystkie programy prócz TVP szły ze słabym sygnałem.
KŁADŁBYM TO na karb oblepionej mojej anteny odborczej (zestawu anten) gdyby nie to że JEDEN z proramów i to na UHF szedl jak zwyle. Była to TVP2.
Polsat na zbliżonym kanale i tej samej prawie mocy szedł ze strasznym śniegiem.
TEN FAKT pozwolił mi wyklczyć iż słaby sygnal jest wynikiem oblepienia mojej anteny naziemnej.
To oblepione systemy antenowe w Kołowie spowodowały przełączenia niektóych nadajników na mniejsze moce (automatyka).
Zresztą wkrótce prawie całe województwo pogrążyło się w ciemności.
Mam jednak z tego morał, że nawet oblepiona antena NAZIEMNA działa jak zwykle (moja TV SAT jednak nie działała jak też nikomu w oklicy).
Zatem nie wińmy mrzawki za problemy w odbiorze PO STRONIE ANTEN ODBIORCZYCH.
Mrzawka i mrzawkowa pogoda istotnie sprzyja raczej subrefrakcji (ale delikanej) a więc sygnały są słabsze ale to nie wina anten tylko ośrodka w którym przemieszcza se fala radiowa.
vari

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Zielona Góra

Post autor: markus 69 »

Nie uważam żeby przyczyną tej czkawki była pogoda chodź nie jestem znawcą tematu lecz zwykłym zjadaczem chleba. Testuje już dvb t od kilku dobrych miesięcy i w tej chwili jest najgorszy odbiór jedynym wyjątkiem jest tu tvp info na którym niema tak owych zacinek i przeskoków obrazu.Odbieram to wszystko na samsungu B651 i według jego wskazań sygnał to: 80-83 a poziom błędów to :0 Wykluczam też uszkodzenia instalacji antenowej

varicap

Re: Zielona Góra

Post autor: varicap »

markus 69 pisze:Nie uważam żeby przyczyną tej czkawki była pogoda chodź nie jestem znawcą tematu lecz zwykłym zjadaczem chleba. Testuje już dvb t od kilku dobrych miesięcy i w tej chwili jest najgorszy odbiór jedynym wyjątkiem jest tu tvp info na którym niema tak owych zacinek i przeskoków obrazu.Odbieram to wszystko na samsungu B651 i według jego wskazań sygnał to: 80-83 a poziom błędów to :0 Wykluczam też uszkodzenia instalacji antenowej
Skoro jeden program w multipleksie idzie dobrze to wina leży po stronie nadawczej. Może nie u samego operatora wysyłającego sygnał radiowy ale w kazdym razie po stronie nadawczej.
vari

skorup

Re: Zielona Góra

Post autor: skorup »

u mnie to samo, co chwile mozaika, zaniki głosu, pikseloza. Jedynie TVP Info chodzi bez zarzutu. Jeszcze z 2 tyg temu wszystko było ok a teraz z dnia na dzień coraz gorzej:/

Do odbioru tv używam tunera Leadtek WinFast DTV Dongle USB i oprogramowania Windows Media Center z Windowsa 7 RC

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: Zielona Góra

Post autor: marcin.poznan »

W Poznaniu też tak jest, przycięcia, pikseloza itp. Pan Jarosław Bałuka (Emitel) napisał że trwają prace.Jak długo będą trwały to chyba tylko firma Emitel wie.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Zielona Góra

Post autor: markus 69 »

Jeżeli to prawda co do tych prac to kamień z serca bo ja już myślałem że powoli się zwijają z dvb t i zaprzestaną nadawania (tak właśnie się kiedyś zrobiłem w konia mówiąc kolokwialnie, kupując zestaw satelitarny specjalnie dla tylko jednej stacji mianowicie TVN i po niedługim czasie ponoć z ograniczeń licencyjnych zaprzestali nadawać i jakieś 500 zł poszło ,no ale to na marginesie) ... i teraz znów się skusiłem tym razem na poważniejszy zakup i szlak mnie trafia że cały czas mam pod górkę mamiony wspaniałą ofertą jaką daje nam tvb t ....bo analog strasznie wygląda na tv nowszej generacji.A poza tym tylko dvb t oferuje na naszym terenie takie programy jak tvn tv puls i tv4,- co prawda ja odbieram tv4 nadawane przez tv odra no ale jego jakość w Gorzowie jest ograniczona bo właśnie tam mieszkam ...Pozdrawiam i liczę na szybkie zakończenie prac.

Zablokowany