DVB-T w woj. lubuskim

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Zgodnie z tym http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=43&t=3151 do 15-go grudnia to emisja testowa więc może to jeszcze nie jest pełna moc, chociaż u mnie siła i jakość jest 100/100 więc ja tych skoków sygnału nie potwierdzam.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

Wrzuciłem kilka screenów z DVB-T MUX-1 (KLIK).

Również odnoszę wrażenie, że sygnał jest nieco słabszy, ale jutro sprawdzę to porządnym miernikiem.

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

Czy mógłby ktoś wrzucić kilka zapów, ewentualnie chwilę nagrania w TS z TVP Info? Jestem ciekaw jakości, pamiętając co się działo za czasów testów odtworzeniowego MUX1. Jestem aktualnie poza domem, a bardzo ciekawi mnie to, jak wygląda TVP Info w naszym województwie pod względem jakości.

Edit:
@Daniel Kucharski wrzucił co prawda zapy, ale z tego co widzę, są one z analogowej karty tv, a nie z karty DVB-T, a na takich mi zależy.

arik92

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: arik92 »

@Peter Parker,
masz na myśli to co było opisywane tutaj http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=Info :?:

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

Peter Parker pisze: Edit:
@Daniel Kucharski wrzucił co prawda zapy, ale z tego co widzę, są one z analogowej karty tv, a nie z karty DVB-T, a na takich mi zależy.
Tak to były z analogowej karty, a zaraz podłączam LV5T ;)
edit: już wrzucone w tym samym albumie screeny z karty DVB-T. Pozdr
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2011, o 22:48 przez DanielK, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

arik92 pisze:@Peter Parker,
masz na myśli to co było opisywane tutaj http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=Info :?:
Tak, jest tam nawet mój post ;) http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=17210#p17210

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Jakość programów TVP jest fatalna. Są bardzo nieostre, zamglone.
Może po 15-tym kiedy test zamieni się w komercję coś się zmieni z jakością i formatem.
Doprawdy nie mogę uwierzyć w to, że tak już zostanie.
Dobrze, że jest już u nas TVP cyfrowo ale z jakością i formatem obrazu MUSZĄ coś zrobić.
Edit:
Na forum zawrzało od niezadowolonych widzów.
Jarkowie zapewniają, że to test i do 15-go grudnia będą jeszcze zmiany. Rozumiem te zapewnienia tak, że będzie lepiej.
Trzeba poczekać tydzień. Czekaliśmy rok to wytrzymamy jeszcze tydzień.
Dobrze, że w ogóle ruszyło.

macroz911

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: macroz911 »

Mux1 - obraz faktycznie niestabilny, chwilami, bardzo krótkimi, kratkuje. No i ten wymiar na TVP 1 i 2. A na TVP Reg. wymiar OK. Jakość poza tym co powyżej przyzwoita. Obawiam się, że będzie gorsza przez nadawanie z dwóch nadajników na tej samej częstotliwości.

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

Jakość MUX1 jest rzeczywiście słabsza, mimo takich samych mocy zapisanych w harmonogramie, jak w MUX2. Na pokojowej antenie MUX2 chodzi płynnie, natomiast MUX1 ledwo co dało się wyszukać, a kanały tną niemiłosiernie. Ale oczywiście to są testy, do 15 grudnia na pewno wszystko się unormuje ;)

Matteo87

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Matteo87 »

macroz911 pisze:Mux1 - obraz faktycznie niestabilny, chwilami, bardzo krótkimi, kratkuje. No i ten wymiar na TVP 1 i 2. A na TVP Reg. wymiar OK. Jakość poza tym co powyżej przyzwoita. Obawiam się, że będzie gorsza przez nadawanie z dwóch nadajników na tej samej częstotliwości.
Jeśli chodzi o jakość obrazu to emisja synchroniczna nie ma żadnego znaczenia. Natomiast jeśli chodzi o poziom i jakość sygnału to teoretycznie też nie powinno być gorzej niż na MUX2. Ci, którzy odbierali MUX testowy w lubuskiem przed 30 września 2010 powinni mieć teraz najlepsze rozeznanie, bo parametry MUX1 powinny być takie jak wtedy przy MUXie testowym.

Łukash

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Łukash »

Potwierdzam start emisji testowej MUX-1 w lubuskiem. TVP 1 i TVP 2 nadają w 4:3 ale regionalna TVP INFO już w 16:9 dziwne...
Jakość na dzień dzisiejszy przyzwoita: nic nie tnie, aż tak mocno nie ma zamglenia obrazu po prostu na 4 +
Ponadto 4 kanały testowe z kolorowymi pasami: TTV, Polo TV, Eska TV i ATM Rozrywka.

Czekam na 1 czerwca i TVP1 HD :-)

Rahm

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Rahm »

Ja też potwierdzam. Tak się rano tym podnieciłem, że włączyłem 2-kę i oglądałem przez kilka minut program poranny. Jak wystartuje ulubiona stacja wszystkich Polaków, czyli Polo TV, to zrobię i pochwalę się zapami. Już teraz wiem, po co i dlaczego ludzie płacą abonament telewizyjny.

Slawex

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Slawex »

Rahm, ale o co chodzi?

Rahm

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Rahm »

Slawex pisze:Rahm, ale o co chodzi?
O to, że ten mux-1, to w połowie porażka, a w połowie skandal. Porazka, bo mogli dać mux-3 z większą mocą i po sprawie. Oglądając TVP 1 widzę kulfoniaste logo i wycięty po bokach obraz, w porównaiu z TVP 1 odbieranym przez satkę. Skandal, to dobór reszty programów poza TVP. Polo, Eska, ATM i TTV. Jestem zadowolony z mux-2, bez dwóch zdań, ale mux-1, to obecnie żenada i sprawa do prokuratury.

Matteo87

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Matteo87 »

Pan Jarosław mówił, że do 14 grudnia są testy i pracują nad tym, aby wszystko było ok i zapewne programy TVP uzyskają poprawny format do tego czasu.

krzysiekm1980

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: krzysiekm1980 »

Witam
Panowie, posiadam TV Sony Bravia 32W4000 i od wczoraj nie mogę odbierać poprawnie kanałów z MUX 1. Kanał pojawia się na 2-3 sekundy, i później znika za 15-20 sekund. Antena nastawiona na Wichów, mieszkam w okolicach Kożuchowa. Nadajnik widzę z podwórka. Co jest nie tak? MUX 2 chodzi jak wściekły - sygnał 100%. Antena kierunkowa....

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

Rahm pisze:ale mux-1, to obecnie żenada i sprawa do prokuratury.
Wstrzymaj się jeszcze z tym zgłoszeniem do prokuratury, MUX1 oficjalnie nie ruszył. Zluzuj trochę.

virus904

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: virus904 »

Mam nietypowe pytanie. Mieszkam blisko nadajnika Wichów jednak MUX2 odbieram lepiej z Jemiołowa (lepsze ukształtowanie terenu). Wg. informacji na stronie Emitela MUX1 nadaje z Wichowa jak i z Jemiołowa taką samą mocą jak MUX2 jednak na tym samym kanale 45. Jak mogę sprawdzić z którego nadajnika odbieram sygnał i czy aby oba nadajniki na pewno pracują "obok" siebie na tym samym kanale?

Matteo87

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Matteo87 »

krzysiekm1980 pisze:Witam
Panowie, posiadam TV Sony Bravia 32W4000 i od wczoraj nie mogę odbierać poprawnie kanałów z MUX 1. Kanał pojawia się na 2-3 sekundy, i później znika za 15-20 sekund. Antena nastawiona na Wichów, mieszkam w okolicach Kożuchowa. Nadajnik widzę z podwórka. Co jest nie tak? MUX 2 chodzi jak wściekły - sygnał 100%. Antena kierunkowa....
Masz wzmacniacz w antenie?

krzysiekm1980

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: krzysiekm1980 »

Matteo87 pisze:
krzysiekm1980 pisze:Witam
Panowie, posiadam TV Sony Bravia 32W4000 i od wczoraj nie mogę odbierać poprawnie kanałów z MUX 1. Kanał pojawia się na 2-3 sekundy, i później znika za 15-20 sekund. Antena nastawiona na Wichów, mieszkam w okolicach Kożuchowa. Nadajnik widzę z podwórka. Co jest nie tak? MUX 2 chodzi jak wściekły - sygnał 100%. Antena kierunkowa....
Masz wzmacniacz w antenie?
Tak mam. Kupiłem z Dipola specjalny do DVB-T. Programy czeskie i mux 2 chodzą bez zarzutu. Tylko z mux 1 jest problem

Zablokowany