DVB-T w woj. lubuskim

darkaniol

Re: Zielona Góra

Post autor: darkaniol »

Chciałbym dołączyć się do osób zgłaszających problemy z odbiorem sygnału. Wizja - pikseloza, dźwięk się rwie, antena ustawiona w kierunku nadajnika w Wichowie. Skierowana idealnie - z uwagi na b.dobre warunki terenowe (z dachu widać nadajnik przez lornetkę ) - 30 km nie powinno być problemem tym bardziej że odbiór Czeskich programów z nadajnika w Libercu ( szer.g. 50° 43.935'N, dł.g. 14° 59.087'E )na tej samej antenie jest bez zarzutu, a mam do nadajnika 137,5 km. Tak na marginesie - Czesi w sierpniu jednego dnia wyłączyli CT2 nadawany analogowo i podłączyli 1-szy. multiplex obraz idealny, EPG działa, jednolita rozdzielczość nadawanych programów. Trzeba się uczyć od lepszych , a nie śmiać z Czechów jak mamy w zwyczaju.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Zielona Góra

Post autor: markus 69 »

Właśnie doczytałem na innym wątku że podobne zakłócenia występują w innych regionach naszego kraju, oczywiście tam gdzie dociera dvb t i ponoć jest to spowodowane jakimiś pracami, tylko ja mam takie pytanie: dlaczego nie informuje się telewidzów że w takim a takim okresie będą występowały utrudnienia w odbiorze. Jak sądzę to już dość spora grupa naszego społeczeństwa próbuje odbierać tę paczkę i testują swoje tv i ile z tych osób mogło pomyśleć iż ich nowiuśki sprzęt się popsuł. Myślę że mała lakoniczna wiadomość na dole ekranu mogła by pomóc i wiele wyjaśnić.

IRS

Re: Zielona Góra

Post autor: IRS »

To się stało jak nowy prezes TVP się pojawił , może to są jakieś nowe testy kodowania :lol:

maras78

Re: Zielona Góra

Post autor: maras78 »

Potwierdzam problem brak synchronizacji dźwięku z obrazem, przycinka dźwięku i po chwili pikseloza. Nie jest raczej to wina słabego sygnału nadajnik z okna widzę gołym okiem na tej samej antenie czeskie i niemieckie dvb bez problemu.

maras78

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maras78 »

Brak sygnału z Wichowa?

lukias

Re: Zielona Góra

Post autor: lukias »

Witam,
Dzisiaj po 16.45 nie było obrazu ani dźwięku przez minute, po tym jakby lepiej
obraz już jest lepszy - nie ma "pikselozy" :-).



Siła sygnału 85
Multipleks TSID 003, ONID 2268
Siec TP Emitel (ID 3401)
Antena Ustawiona na RTCN Jemiołów

skorup

Re: Zielona Góra

Post autor: skorup »

u mnie już obraz ok, mam nadzieję że teraz już tak cały czas będzie, jeszcze tylko niech dołożą EPG i kolejne MUX-y a będzie git :D

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

U mnie (ZG) w tej chwili tylko sygnal TVP Info. Przynajmniej od godziny, nie wiem jak bylo wczesniej.

koval91

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: koval91 »

Poziom sygnału skacze z 80% do 10% oraz dźwięk jest przed obrazem. Coś jest nie tak ;/

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Sygnal faktycznie momentami zanika, ale... znowu na wszystkich kanalach poza TVP Info.

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Od kilku minut brak sygnaly na wszystkich kanalach.

elmert

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: elmert »

Pytanie do mieszkańców Nowej Soli: Czy ktoś z Was odbiera na terenie naszego miasta niemiecką lub czeską telewizję w standardzie DVB-T ???

Nowa Sól ma troszkę niekorzystną lokalizację terenową dlatego pytam, nim połamię kości pędząc na strych celem przestawiania anteny.

sirmordzia

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: sirmordzia »

Jarosław Mroczkowski
...Obecnie emisja we wszystkich regionach powinna przebiegać bez zakłóceń...

Normalnie porażka z odbiorem... już z mniejszą częstotliwością niż poprzednio niemniej jednak w dalszym ciągu występuje zanik sygnału do poziomu uniemożliwiającego czasem normalne oglądanie programu... na razie mówię np o Polsacie, nie wiem jak na innych kanałach bo te oglądam z platformy innego operatora ale niestety Polsatu tam nie ma i jestem skazany na odbiór tego co leci...

lubuskie, około 20 km od nadajnika w Wichowie...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Mogą pojawiać się chwilowe "zamrożenia" obrazu ze względu na trwające prace na łączach dosyłowych, ale nie zaniki sygnału.
Obecnie nadawany jest multipleks warszawski, więc konieczne jest ponowne zaczytanie kanałów w odbiorniku.

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Jarosław Bałuka pisze:Obecnie nadawany jest multipleks warszawski, więc konieczne jest ponowne zaczytanie kanałów w odbiorniku.
U mnie nadal na wszystkich kanalach wyszukuje strumienie audio, txt i "user private" (158/9E) zamiast video. Modyfikacja typu na ISO/IEC 14496 Video AVC (1B/27) nie wystarcza, musze jeszcze na kazdym kanale recznie wpisac video pid (przepisac z user private), zmienic typ z radio na tv i zaznaczyc typ video na H.264.

Rozumiem, ze to moze byc jakis blad mojego softu (AltDVB), ale kiedys tak nie bylo - wyszukiwal poprawnie strumien video.

wakoo

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: wakoo »

Zaprogramowałem dziś TV na DVB-T, czyli skierowałem antenę na nadajniki po chwili pokazały mi się w liście kanałów, tvn, polsat tvp1, tvp2 i jeszcze jakieś. Jednak nie mogę ich oglądać bo pisze na ekranie tv "brak video" W ustawieniach znalazłem "test sygnału" a tam pokazuje, że jakość sygnału 100% i siła sygnału 100%. co to znaczy? ten "brak video" czy to po stronie emitelu jakiś błąd czy u mnie?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: qwerty »

Jaki telewizor? Jest dźwięk? Pewnie tv obsługuje mpeg-2, a nadają mpeg-4.

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

wakoo pisze: na ekranie tv "brak video"
TVP Info rowniez nie odbierasz? Jesli tak, to pewnie problem ten sam co u mnie AltDVB. Moze czesc odbiornikow radzi sobie z takim "zle oznakowanym" strumieniem video, a niektore nie?

Podkreslam jeszcze raz, ze przez wiekszosc okresu testowego problem nie istnial.

wakoo

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: wakoo »

Panasonic TX-P42S10E /tuner DVBT MPEG-4/
Dodam, że wcześniej miałem ustawioną antenę na południe i odbierałem cyfrowo bez problemu 4 czeskie kanały tv i chyba 7 radiowych

............

Z Wichowa nadaje tylko TVP Info Gorzów (z zakłóceniami), inne kanały są nieaktywne.

.............

godz 15.15. U mnie wszystko się włączyło. pozdrawiam.

Remiszyn

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Remiszyn »

Po wielu ostatnich trudnościach z odbiorem i fonii i zacinaniem obrazu z pikselozą , obecny odbiór od kilku dni jest znowu OK, za wyjątkiem braku EPG ( co już wyjaśniano ) i przesuniętym o 50 minut (???) zegarem (samsung).

Zablokowany