DVB-T w woj. lubuskim

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

Od kilkunastu dni coś się dzieje w Zielonej Górze okolice ul. Ptasiej, Zawadzkiego i Zachodniej. Problem dotyczy kanału 32 - trzeba kolejny raz przestawiać a nawet przenosić anteny.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

Od conajmniej kilkunastu minut kanały mux 2 nie wczytują się. Dotyczy kanały 46 - MUX-2 Jemiołów.
Kanał 41 działa prawidłowo.

odramedia
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 2015, o 17:52
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: odramedia »

Potwierdzam problem.

Krosno Odrzańskie. Od godziny 16 coś się dzieje.

Z Wichowa chodzi bez problemu.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: markus 69 »

Co się dzieje z MUX 2 - Brak sygnału

ds2
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 2015, o 01:09

Polsat, brak synchronizacji dźwięku i obrazu

Post autor: ds2 »

Witajcie,

chciałem Was zapytać co może być powodem braku synchronizacji dźwięku w telewizji DVBT? Problem pojawił się razem z nowym telewizorem LG 43LF510V. Opóźnienie dźwięku względem obrazu "rzuca się w oczy" głównie na Polsacie głównym, na innych również ale sporadycznie. Opóźnienie jest minimalne (mikrosekundy) ale denerwujące. Zdarza się również, że przy szybkim przełączaniu kanałów dźwięk potrafi odjechać na kilka sekund względem obrazu aby po chwili do niego wyrównać... Oprogramowanie w TV zaktualizowałem, posiadam antenę kierunkową....

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Polsat, brak synchronizacji dźwięku i obrazu

Post autor: poxipol »

Antena raczej nie ma z tym nic wspólnego
Wygląda to bardziej na usterkę w urządzeniu dekodującym odbiornika,tym bardziej że poprzedni nie stwarzał problemów.
Myślę że można dać go do reklamacji..

ds2
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 2015, o 01:09

Re: Polsat, brak synchronizacji dźwięku i obrazu

Post autor: ds2 »

poxipol pisze:edit
Dziś odkryłem na innym TV, że tylko Polsat główny nadaje w Dolby Digital +, reszta w MPG czyli nowy telewizor musi mieć problem z DD+ innego rozwiązania nie ma...
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2015, o 10:40 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
red4
Posty: 18
Rejestracja: 1 października 2011, o 18:15
Odbiornik: WiWa HD-95MC
Philips 221TE
Instalacja antenowa: azart w bloku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: red4 »

Witam.
Od wczoraj nie mam sygnału z Jemiołowa. Korzystam z anteny zbiorczej na dachu bloku przy ulicy Technologów w Zielonej Górze. Sygnał odbieram na wiwie HD-90 i tv Philips 221T2LB.
Pozdrawiam.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: poxipol »

Ktoś powinien naprawić tą zbiorczą.

Awatar użytkownika
red4
Posty: 18
Rejestracja: 1 października 2011, o 18:15
Odbiornik: WiWa HD-95MC
Philips 221TE
Instalacja antenowa: azart w bloku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: red4 »

Witam.
Sprawa banalna, antena sprawna sygnał w instalacji zbiorczej jest tylko piętro wyżej sąsiad robi remont i prawdopodobnie zdemontował gniazdo od anteny zbiorczej. Blok ma 25 lat i wtedy kładli instalacje od gniazdka do gniazdka. Zdemontowanie jednego gniazda przerywa instalacje w pionie. Sąsiada od wczoraj nikt nie widział.
Pozdrawiam

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: markus 69 »

Nie wiem czy ten problem występuje w całej Polsce ale z nadajników Jemiołów i Gorzów, TVP histora oraz TVP kultura - obraz, który powinien być nadawany w formacie 4:3 jest nie naturalnie rozciągnięty http://www.fotosik.pl/zdjecie/3deedcfb6a0b8b65 , http://www.fotosik.pl/zdjecie/4ff66b8bbc105dbc , a powinno być chyba raczej tak http://www.fotosik.pl/zdjecie/374e0467c72dd35a lub bez bocznych pasów. Może jeszcze dodam iż wszelkie zmiany proporcji obrazu nic nie dają.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

W dniu dzisiejszym miałem kilka zgłoszeń o problemach z odbiorem szczególnie MUX-2, przeważnie dot. k.46, jedno zgłoszenie o problemach z k.41.
Teraz jestem w domu, No i faktycznie chwilami puzluje.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: markus 69 »

Podczas długiego weekendu sierpniowego wieczorami pikseluje k.45 i k.46 (mux 1, mux 2) w dzień jak najbardziej poprawnie - siła sygnału w okolicach 82/85 zero błędów antena kierunkowa z symetryzatorem. Od iluś już lat bez żadnych problemów (żadnych drzew, budynków - pusta przestrzeń), moja lokalizacja to Gorzów nadajnik RTCN Jemiołów i jeszcze dodam, iż mux 3 poprawny ale to chyba dlatego, że ma doświetlenie z RON Gorzów.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: markus 69 »

Panowie technicy zróbcie coś z tym, tak nie miłosiernie szatkuje obraz wieczorami, problem zaczyna się po godz. 20.00 natomiast w dzień obraz i dźwięk bez zarzutu żadnego zakłócenia. Przejrzałem swoją instalacje antenową nic nie stwierdzam ażeby problem był po mojej stronie. Oczekuje na jakąkolwiek reakcje ze strony EMITELA.

wieslaw
Posty: 104
Rejestracja: 3 lipca 2015, o 19:26
Miejscowość: Świdnica
Odbiornik: Viola HD T1 + OTV THOMSON 21DK24E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa b/wzmacniacza
w mieszkaniu IIp.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Praded-Jeseniky, Ślęża

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: wieslaw »

Z takim problemem,to chyba do UKE.

Awatar użytkownika
klaudiAA
Posty: 1
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, o 10:09

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: klaudiAA »

w dzien jest dobry sygnał, bo mało kto ogląda telewizję... a wieczorem gdy każdy ma czas to robia zakłócenia księgowa Przemyśl :x
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2016, o 08:42 przez klaudiAA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

@markus 69
Teraz widzę że kanały 45 i 46 działają dobrze. Tak jak wcześniej pisałem także u mnie były problemy, tylko w innym czasie niż u Ciebie. A dziś jak u Ciebie działa?

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: markus 69 »

Jest godz 21,10 na razie ok ... ale wczoraj szatkowanie zaczęła się równo o 21,30 i trwało prawie całą noc (z powodu igrzysk zerkałem na mux 1 i 2) więc czekam i monitoruje sytuacje....
NO I ZACZĘŁO SIĘ ...chwile po na pisaniu tego posta szakluje....


Dziwna sprawa w dzień ani razu nie przeskakuje obraz stabilny 0 błędów .... a zakłócenia pojawiły się ostatnimi czasy.. może coś robią pod mux8 i z tond te zakłócenia ...czekam aż ktoś to sprawdzi i się wypowie..

Rozsądny
Posty: 124
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 23:32

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Rozsądny »

Może tropo.
Może problemy z SFN.
Ogólnie sygnał inaczej się rozchodzi i odbija za dnia/w nocy.
Może za dnia ci dolatuje przez odbicie a nocą już nie - podnieś antenę wyżej, zmień lokalizację.
A może właśnie dolatuje sygnał z nadajnika doświetlającego - i tak niefortunnie że przesunięte o pół fazy idealnie się kasują...
Zastosuj lepszą antenę o większym zysku/bardziej kierunkową (na zakłócenia od innych nadajników w siatce SFN).

A może sąsiad siada wieczorem do internetu - zakłócenia LTE.
Filtr LTE założyć można.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: markus 69 »

Rozsądny pisze:Może tropo.
Może problemy z SFN.
Ogólnie sygnał inaczej się rozchodzi i odbija za dnia/w nocy.
Może za dnia ci dolatuje przez odbicie a nocą już nie - podnieś antenę wyżej, zmień lokalizację.
A może właśnie dolatuje sygnał z nadajnika doświetlającego - i tak niefortunnie że przesunięte o pół fazy idealnie się kasują...
Zastosuj lepszą antenę o większym zysku/bardziej kierunkową (na zakłócenia od innych nadajników w siatce SFN).

A może sąsiad siada wieczorem do internetu - zakłócenia LTE.
Filtr LTE założyć można.
Wykluczam powyższe teorie "spiskowe" ponieważ przede mną ani za mną nic niema, żeby sygnał się odbijał, brak sieci SFM na tych kanałach (co ciekawe SFN mux 3 jak najbardziej prawidłowo k.32) antena kierunkowa typu yagi z symetryzatorem instalacja zrobiona w 2012r. przez ten czas żadnych ale to żadnych problemów z odbiorem. A co do zakłóceń LTE raczej nie powinny mieć wpływu na kanały 45 i 46 gdyż częstotliwości owych kanałów są dość dalekie od pasma 800. Ponadto zakłócenia pojawiają się o stałej porze około godz 21. Ponadto jak parę postów wyżej pisałem co do tvp historia na jednym z moich tv obraz na programach pana Wołoszańskiego jest ucięty po bokach, (tv samsung b651) natomiast na drugim tv (samsung ue es6100) obraz prawidłowy wcześniej było wszędzie poprawnie i to jest ewidentna wina nadawcy, gdyż oba tv spełniają normy dotyczące odbioru DVB T na terenie polski.

Zablokowany