DVB-T w woj. lubuskim

krzysiekm1980

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: krzysiekm1980 »

Od kilku dni od kiedy dodano TVP Info z Wrocławia, wszystkie kanały poza wymienionym ciągle mi się tną. Czy ktoś ma podobny problem? MUX 2 śmiga jak ta lala. Mieszkam w okolicach Kożuchowa

chopin

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: chopin »

W Szprotawie jest OK. brak jakich kolwiek zacięć siła 100% jakość 100% na wszystkich MUXach.

ziboto

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: ziboto »

Prosba do Panow z Emitela.

Jestem uzytkownikiem tunera cyfry+ z wbudowanym tunerem dvb-t, a co za tym idzie, zdany jestem na aktualizacje listy kanalow telewizji naziemnej poprzez satelite.
I tu pytanie do Emitela. Czy modyfikujac parametry kanalow powiadamiacie natychmiast o tym fakcie operatorow telewizji satelitarnej?
Obecnie od kilku dni, po dodaniu w Wichowie tvp info wroclaw, nie posiadam mozliwosci odbioru ani tvp info wroclaw, ani co gorsza tvp info gorzow. Oczywiscie cyfra od srody zajmuje sie tematem, lecz bez efektu.

Pozdrawiam

zz292

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: zz292 »

Czy to info Wrocław nadaje z Wichowa? Przeskanowałem wszystkie częstotliwości i mam tylko info Gorzów.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Z Wichowa jest nadawany tylko i wyłącznie tvp info Gorzów Wielkopolski. Coś mu się musiało pomylić.

chopin

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: chopin »

TVP INFO Wrocław nadawany jest na 48 kanale Śnieżne Kotły.

ziboto

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: ziboto »

Przepraszam za zamieszanie. Faktycznie sprawdzilem na innym odbiorniku i Wroclaw odbieram na kanale 48. Swoja droga zamieszanie powstalo z faktu, iz nie spodziewalem sie, ze z Zielonej Gory na antenie bez wzmacniacza moge siegnac dalej niz Wichow.

ziboto

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: ziboto »

I temat sie rozwiazal.
Tuner wyszukujac TVPInfoWroclaw blednie zapisywal TVPInfo Gorzow w liscie kanalow telewizji naziemnej w tunerze cyfry+.
Po oslabieniu sygnalu antenowego, tracac zasieg Snieznych Kotlow, tuner prawidlowo zainstalowal 15 kanalow z mux1 i 2 z Wichowa.

Dziekuje kolegom za naprowadzenie mnie na wlasciwe wnioski:)

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

Czy jest coś nie tak z MUX1 z Żagania? Od wczoraj sygnał szwankuje, nie da rady oglądać. Jeśli chodzi o MUX2 to jest wszystko ok, 100%.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Nie. Sprawdź antenę, bo u mnie wszystko ok, a blisko ciebie mieszkam.

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

Dziwna sprawa. Sprawdzałem połączenie i ustawienie no i MUX2 mam na 100%, a MUX1 praktycznie w ogóle nie odbiera.

Edit: mala poprawka, bo trochę bez sensu napisałem drugie zdanie ; )
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 20:45 przez Peter Parker, łącznie zmieniany 1 raz.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: brachu »

Masz jakiś sygnał na 46(Mux 2 z Jemiołowa) jesli tak to może być wina SFN. Na początku jak ktoś łapał z obu odbiorników to zdarzała się pikseloza, ale dość szybko przestało to występować. Spróbuj ewentualnie wytłumić sygnał z Jemiołowa i wtedy sprawdź.

czyzewo110

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: czyzewo110 »

W Gorzowie Wlkp. między blokami MUX-1 też nie można odebrać od jesieni 2011.MUX-2,MUX-3 a także
niektóre kanały niemieckie ok.
Emisja testowa trwa!

zarybob

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: zarybob »

Peter Parker pisze:Czy jest coś nie tak z MUX1 z Żagania? Od wczoraj sygnał szwankuje, nie da rady oglądać. Jeśli chodzi o MUX2 to jest wszystko ok, 100%.
U mnie to samo ???? Co się dzieje??
Czy to przez testy?
Zbliża się EURO 2012 a tu lipa
Jestem z Żar

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

TVP1HD z Jemiołowa z napisem "test" już jest. 1080i i 3 ścieżki dźwiękowe:ORG,AUX,POLSKI
Spora różnica w porównaniu do SD ale szału nie ma. To już jest naprawdę HD? Czy to tylko test i HD będzie jutro?
No i już po teście. Jest prawdziwe HD :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 20:58 przez debe, łącznie zmieniany 1 raz.

borowice

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: borowice »

Co sie dzieje z dźwiekiem na TVP2 (MUX1) z Wichowa? Pojawiła sie opcja aux Dolby D+, którą automatycznie wybiera telewizor (Panasonic) ale "pusta" tj. bez dźwięku i za kazdym razem po wybraniu programu muszę ręcznie wybierać "normalny" dżwięk. Też tak macie?

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

@borowice musisz w ustawieniach TV wybrać jako domyślną (priorytetową) ścieżkę dźwiękową.
Nie wiem jak jest w Panasonicu ale musi być taka opcja w ustawieniach dźwięku. Podstawową ustaw na "polski" a dodatkową na "org".

borowice

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: borowice »

niestety w moim panasonicu nie ma takiej mozliwości - domyslnie wybiera ścieżkę z Dolby. trzeba chyba czekać - oby niedługo - aż ją włączą naprawdę a nie na "pusto".

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Jeśli takiego wyboru ustawień dźwięku w TV nie ma to pozostaje czekać na ustawienie przez operatora priorytetu ścieżki "polskiej" lub tak jak piszesz włączenie dźwięku w tej drugiej.

sp3nyg

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: sp3nyg »

Po włączeniu tvp-hd zdechł mi na wszystkich kanałach obraz. Totalna pikseloza. Oczywiście nie dotyczy to MUX-2. Tam pikselozy nie ma. Jest jedynie na kanałach zagęszczonych z powodu "wpakowania" HD. Czy zmiana anteny coś da? Mam na mysli antenę o większej ilości elementów...

Zablokowany