DVB-T w woj. lubuskim

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

W chwili obecnej Słubice są poza zasięgiem DVB-T z RTCN Jemiołów. Widać to na mapie zasięgu:  Lubuskie DVB-T.jpg

zbyszek

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: zbyszek »

Słubice są poza zasięgiem... cyfrowym ...  tak samo jak poza zasięgiem sygnału analogowego z tego samego nadajnika... ale na antenie kierunkowej (przystosowanej do odbioru cyfrowego - wytłoczone na niej literki DVB) odbieram sygnał analogowy z Jemołowa więc miałem nadzieję że i cyfrowy też uda się złapać...

Mac

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Mac »

Zbyszek dałeś się nabrać na bajkę o "antenach do DVB-T"? Hehe, dobre!Teoretyczne mapki to jedno, w praktyce zasięg może być dużo większy. Sprawdź jakimś analogowym odbiornikiem czy wogóle masz jakiś ślad sygnału na 666MHz (skanerem albo analogowym TV). Jeśli tak (a myślę że tak) to pewnie używasz nieodpowiedniego oprogramowania. do tego odbiornika.

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

Wg dyrektora TVP Gorzów północno-zachodnia część województwa lubuskiego będzie doświetlona około lipca tego roku. Polecam obejrzeć materiał wyemitowany w "Informacjach Lubuskich" 15 kwietnia 2008:http://www.wrzuta.pl/film/niadqBjqUv/lub do pobrania (*.avi / 5,34 MB) http://www.sendspace.pl/file/QzfVpaYn/

many111

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: many111 »

Witam mam problem. na tvpinfohgorzów siła zanika i nie ma głosu. Inne programy chodzą i mają głos. Co jest grane.?

Gość

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Gość »

Mieszkam w okolicy Strzelec Kraj. około 65 km wg. GPS od nadajnika w Jemiołowie. Dziś zakupiłem i przetestowałem odbiór i lipa, zero sygnału. Proponuję zwiększyć moc nadajnika, a w lipcu doświetlić całą północną część województwa, bo znowu tylko zielonka na czymś skorzysta.

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

Północna i zachodnia część województwa ma być doświetlona za kilka miesięcy. Przy dobrej antenie kierunkowej powinieneś jednak odebarć sygnał. Zobacz na mapie zasięgu.

Gość

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Gość »

http://images30.fotosik.pl/201/b6c2414d ... skanowałem ProgDVB i jako jedyny wykrył jakiś ślad sygnału. Proszę spojrzeć na zrzut i powiedzieć mi, czy to dobry trop (częstotliwość). Kupię wtedy jakąś kierunkową antenę. A doświetlić północ trzeba koniecznie.

Dudi91

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Dudi91 »

Jak najbardziej chodzi o tą czestetliwość ,ale masz tam cienką jakość ,a do tego trzeba tak minimum 50% jakości ,zeby sie obraz nie przycinał.Ja mieszkam 90km od Wichowa, a konkretnie w Jaworze woj Dolnośląskie mam sygnał na poziomie 70% i 100%jakości na antenie kierunkowej ATZ27 k41-45. Na mierniku do pomiaru siły sygnału mam poziom 68db jest to bardzo mocny sygnał.Wiec kup sobie konkretną antene i oglądaj bo leci to lepiej niż C+ i N, a o Cyfrowym Polsacie nie wspmne.Pozdrawiam

k_krasowski

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: k_krasowski »

A mam pytanie orientuje sie może ktoś kiedy do Wichowa albo Jemiołowa zostanie dołączony POT

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

Dzis zauważyłem, że na wszystkich kanałach oprócz TVP Info, tuner GI T/S 870 nie wyświetla już id fonii AC-3.

maarco

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maarco »

Witam serdecznie,
Zakupiłem tuner do tv pod USB WinFast DVT Dongle i mam poniższy problem.
Skanowałem eter pod zg z podłączoną antenką (mały teleskop), dzisiaj skanuje od rana w takiej samej konfiguracji w centrum zg (najwyższe 3 piętro - skrajne) i nic nie wykrywam.

Próbowałem przy użyciu:
- standardowego WinFast PVR2
- DVBViewer'a
- ProgDVB
Oczywiście skanowałem całe dostępne pasmo.
Za każdym razem liczba znalezionych kanałów 0.
Wieczorem spróbuję jeszcze w domu podłączyć pod antenę zew. ze wzmacniaczem.

Dodam tylko, że tuner "niby" pracuje, podczas używania świeci się diodka i grzeje się (co by wskazywało, że pracuje).

Miałem okazję wcześniej bawić się z analogowymi tunerami tv i satelitarnymi do kompa - zawsze lepiej czy gorzej, ale działało.

Moje pytanie jest takie czy ja coś robie źle, jakieś specjalnie umiejętności są potrzebne do przeskanowania akurat DVB-T?
Czy wyłączyli nadajniki w Jemiołowie i Wichowie?
Czy po prostu tuner jest walnięty?

Poproszę o pomoc szanownych użytkowników forum.

maarco

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maarco »

Już sam sobie odp.

z dachowca hula

Pozdrawiam dvbowników

lubuszanin

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: lubuszanin »

Jak tam panowie ogladacie cos na DVB-T? Ja w Swiebodzinie  na antence dolaczonej do karty USB nie lapie nic ;(.Jakich programow uzywacie do szukania stacji?

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

Od dzisiaj na kanałach z paczki TVP jest już dźwięk w MPEG-2. Tuner GI na wszystkich kanałach oprócz TVP Info Gorzów wykrywa także fonię AC-3.

Piotrek

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Piotrek »

WitamWiemy ze ma byc zwiekszona moc nadajnika w Jemiołowie od Lipca.Obecnie jest to 17kw i mam pytanie jezeli wzrośnie to do ilu moze do 50 ???Pozdrawiam

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

Wiem, że mają być doświetlone Słubice i Kostrzyn n/Odrą, ponieważ w tej chwili sygnał polskiej DVB-T tam nie dociera.

Piotrek

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Piotrek »

Sygnał nie dociera takze do Gorzowa no chyba ze przy sprzyjającej pogodzie.
Od dwóch miesięcy czyli początku nadawania DVB-T w naszym woj testuje sygnał na antenie Televes (na wys 10 m) i karcie PCI. Sygnał odbieram sporadycznie czesciej odbiorę POT ze Sremu. Przez około dwa tygodnie dało sie odebrac sygnał regularnie równiez w dzień , napewno to były ruchy nadajnikiem. Z tego co piszesz to moc zostanie ta sama lecz kierunek sie zmieni. Ale tu lezy cała północ woj zwiekszenie mocy musi być.

maarco

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: maarco »

Przynajmniej od dwóch dni zniknął mi sygnał z Wichowa - nic nie jestem w stanie odebrać. Czy coś było mieszane przy nadajniku czy mój "wspaniały" Leadek padł?

Dudi91

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Dudi91 »

7 lipca w DVB-T Wichów włączono na około 3 godziny testowy kanał TVP HD. Na ten czas zostały wyłączone kanały TVP Polonia, TVP Kultura, oraz Historia. I w tym właśnie momencie na pozycje 5 wskoczył kanał TVP HD. Zanim to nastąpiło to w nocy z 6 na 7 lipca zmieniły kolejność kanały nadawane w tym właśnie multipleksie. Pozdrawiam .

Zablokowany