DVB-T w woj. lubuskim

Jozef45

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Jozef45 »

Do daniel zgNarazie nie mogę ustawić anteny. obraz z Jemiołowa szatkuje. Z Wichowa same piksele

Jozef45

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Jozef45 »

Od dzisiaj odbior TV  cyfowej na terenie Bytomia Odrz. z Jemiołowa jest bardzo dobry.Brak programółw TVP Polonia,Kultura i Historia 

Jozef45

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Jozef45 »

Od dzisiaj odbior TV  cyfowej na terenie Bytomia Odrz. z Jemiołowa jest bardzo dobry.Brak programółw TVP Polonia,Kultura i Historia 

profitgw

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: profitgw »

Potwierdzam bardzo silny sygnał w Nowej Soli z Wichowa.Początkowo ustawiając antenę orientacyjnie na kierunek Wichów osiągnąłem poziom 70%.Trzeba bardzo precyzyjnie ustawić antenę,gdyż po odchyleniu 3-4 stopnie błyskawicznie osiagnąłem 100% wg miernika sygnału w Sony Bravia .Jakość TVP HD jest rewelacyjna.TVP 1,2, TVP Sport i TVP Info znacznie lepszej jakości  niż z N-ki.Niestety zdarza się pikselizacja szczególnie na TVP 1.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisja DVB-T z RTCN Zielona Góra / Jemiołów pracuje z pełną mocą 100kW ERP.

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

Na kanale TVP Info Gorzów Wielkopolski występują problemy z dźwiękiem.Szczególnie na paśmie programów lokalnych jest zauważalne przesunięcie dźwięku względem obrazu.
Telewizory z tunerami MPEG-4 marki Loewe oraz Sharp wogóle nie rozpoznają dźwięku na tym kanale.Czy ktoś z testujących także zaobserwował taki sam objaw?

Ps. super wiadomość z tym 100kW

merks

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: merks »

profitgw pisze:Potwierdzam bardzo silny sygnał w Nowej Soli z Wichowa.Początkowo ustawiając antenę orientacyjnie na kierunek Wichów osiągnąłem poziom 70%.Trzeba bardzo precyzyjnie ustawić antenę,gdyż po odchyleniu 3-4 stopnie błyskawicznie osiagnąłem 100% wg miernika sygnału w Sony Bravia .Jakość TVP HD jest rewelacyjna.TVP 1,2, TVP Sport i TVP Info znacznie lepszej jakości  niż z N-ki.Niestety zdarza się pikselizacja szczególnie na TVP 1.
Czy można wiedzieć na jakiej antenie jest tak dobry odbiór w nowej soli? Czy jest to antena zewnętrzna?

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Ja mieszkam 30 km max od Jemiolowa.Jaka antene polecacie kupic by odebrac cos na tunerze?Mieszkam na os.i czy bloki mieszkalne beda przeszkadzac w odbiorze sygnalu?Na samym kablu lapie tylko TVP1 i TVP2 w analogu i to zasniezony.Skoro tak blisko jest Jemiolow, to moze wystarczy jakas mala antenka?

edi

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: edi »

Witam
W odpowiedzi dla danielk potwierdzam ze na TVP INFO nastepuje przesunięcie obrazu z głosem dopiero po jakimś czasie normuje się. Odbieram z Jemiłowa a mieszkam w Zielonej Górze na TV SHARP.
Pozdrawiam

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Jakiej anteny uzwasz do odbioru tv z Jemiolowa?

edi

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: edi »

Kupiłem kierunkowa 24 elemementową
Ja mam taką ale większą i chodzi znakomicie
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm

cycu1969

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: cycu1969 »

Dokładnie na takiej 19 elementow odbieram sygnał z Jemiołowa w Przylepie. Sygnal na mierniku Sonny Bravia wysoki, dodoam tylko ze nie przyłozyłem sie specjalnie do jej ustawiania :)


PS
Kupiona w Zielonej Górze tylko cena nieco wyzsza

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Szukam jakiejs skromniejszej, aby w oczy sie nie rzucala, bo te wasze, z 150 cm maja pewnie.
PS.
Udalo mi sie w koncu uruchomic LifeView LV5T i o dziwo na tej malej antence.

skorup

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: skorup »

witam,
od niedawna korzystam z dobrodziejstw tv cyfrowej w zielonej górze i w związku z tym mam pytanie o ofertę programową. Czy w najbliższym czasie można liczyć na to że w zielonej będzie można odbierać takie kanały jak tvn, polsat? Jeśli tak to kiedy? Czy może dopiero w momencie oficjalnego rozpoczęcia nadawania tj wrzesień 2009 albo jeszcze później?

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

witam mam pytanie czy na tym da rade cos odebrac w lubuskim? http://www.gigabyte.com.tw/Products/TVC ... uctID=2306

Lubushanin

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Lubushanin »

Nie kupilbym tego, bo nic niepisza o MPEG4.Poszukaj czegos tu na forum.

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

juz za puzno dostalem ta karte,a wiesz jak inaczej moge ja wykorzystac-doradzisz?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

@dragon25: czy udało Ci się wyszukać jakieś kanały na tej karcie? Mam na myśli te DVB-T.

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

tak zasieg mam 90% wyszukalo mi cala paczke z lubuskiego ale tylko radio dziala a tv nie ma dzwieku i obrazu:(

lukaszc2

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: lukaszc2 »

Prawdopodobnie odpowiedź już znasz - karta nie obsługuje MPEG4.

Zablokowany