DVB-T w woj. lubuskim

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

A kodeki MPEG-4 Kolega zainsalował?

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Przecin »

Dragon25: Zainstaluj kodeki MPEG4 i będzie wszystko działało. Ja mam tą kartę już pół roku i działa wyśmienicie.

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

Przecin-- ale skad wziasc te kodeki bo nigdzie ich nie moge znalesc :( doradzi ktos gdzie to znalesc?

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

zadzialalo mi na DVBdream i kodeki CoreAVC --dziala radio i tv ale po wylaczeniu programy zniknely i ponownie nie moge ich wyszukac :(

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

bawie sie i bawie z tym i DVBdream nie widzi mi sygnalu a CyberLink PowerCinema ma 100%-moze cos w ustawieniach?

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Przecin »

Dragon25: Osobiście używam z tą kartą programu DVB Viewer Pro. Ale z programem DVB Dream też zadziała bo sprawdzałem. Najpierw w programie wybierz: Opcje->Urządzenia i w oknie które się pojawi wybierz: BDA Terrestrial i naciśnij później: Start i Ok. Następnie w Opcjach wybierz: Listy częstotliwości, w oknie co się pojawi naciśnij na: Dodaj listę a w następnym oknie: DVB-T Europe i naciśni: Ok i Ok. Następnie przejdź do skanowanie: Kanały->Ręczne skanowanie. W okienku co się pojawi w polu Satelita ma być DVB-T Europe, a Transponder wybierz: 666000kHz Ch.45 (UHF) i naciśnij: Skanuj i poczekaj aż pojawi Ci się lista kanałów, a gdy już się pojawi naciśnij: Zapisz kanał.
To tak na szybko, więc mogą być minimalne błędy ale powinno Ci już zaprogramować kanały. Normalnie DVB Dream pracuje mi z kartą Sky Sat Star 2.

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

a jakie powinny byc ustawienia w Wideo -kodek wideo--kodek audio--kodek h.264?

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Przecin »

To zależy jakie kodeki masz zainstalowane w komputerze. Ja osobiście używam kodeka CyberLinka we wszystkich ustawieniach. Możesz też spróbować na kodekach CoreAVC bo widzę, że masz je już zainstalowane.

zarybob

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: zarybob »

Czy ktoś z Żar lub okolic odbiera dvb-t ?
Co myslicie o tej antenie?
http://www.axing.pl/#katalog_pl/antennen4.html

edi

Zielona Góra-Lubuskie

Post autor: edi »

Co się dzieje bo od kilku dni są cały czas przerwy w nadawaniu i znika wszystko. Wiem, że są testy ale piszą, że do 15 a to sie dzieje po 15 nawet reraz jak pisze tego posta była jedynka i znikła. Czy u innych takie coś występuje też bo przed kilkoma dniami chodziło wszystko OK.
Pozdrawiam

skorup

Re: Zielona Góra-Lubuskie

Post autor: skorup »

u mnie to samo, nic nie idzie oglądać od kilku dni:/ czasem na chwile złapie obraz ale przycina i po chwila znika:/ wie ktoś co jest grane i czego to wina?

dragon25

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dragon25 »

Przecin--- skanuje tak jak mowiles wyszukalo mi cala paczke programow ale robie zapisz i nigdzie nie zapisuje mi tego :(

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

zarybob pisze:Czy ktoś z Żar lub okolic odbiera dvb-t ?
Co myslicie o tej antenie?
http://www.axing.pl/#katalog_pl/antennen4.html
Odbierałem sygnał DVB-T na tej antenie. Użyłem jej jako antena pokojowa. Z Żar jest dosyć blisko do Wichowa, więc powinieneś odebrać bez problemów.

xnx3000

Re: Zielona Góra-Lubuskie

Post autor: xnx3000 »

O, myslalem, ze to wina mojej kiepskiej anteny. Czesto do poludnia brak TVPSport, reszta tez ginie na kilka (-nascie/-dziesiat) minut

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Witam
Czy istnieje aktualna mapa pokrycia sygnałem z nadajnika w Jemiołowie (po zmianie mocy z 17 na 100 kw.
Widze ze mapy jeszcze nie ma.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 marca 2009, o 23:40 przez niszczot, łącznie zmieniany 2 razy.

zarybob

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: zarybob »

Dołączam się do pytania :)

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

W dniu dzisiejszym zaobserwowałem brak dzwięku na TVP-2 i dublowanie sie TVP-SPORT przy czym na jednej z wersji mamy doczynienia z brakiem obrazu i dzwieku lecz kanał jest wyszukiwany.
Brak jest tez dzwięku na kanałach radiowych oprucz R.Zachód.
Mowa o kanale 45 z Jemiołowa

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Potwierdzam, u mnie prawidlowo dziala wylacznie TVP1 i Radio Zachod. TVP2, Info, PR1-3 bez dzwieku, TVP Sport na starym miejscu bez dzwieku i obrazu, za to na miejscu TVP HD jest TVP Sport z samym obrazem.

xnx3000

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: xnx3000 »

Niestety nadal bez zmian :(

merks

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: merks »

Witam!
Ja dzisiaj na Samsungu 37B530 zaprogramowałem kanały cyfrowe i wszystko śmiga, aż miło :-)

Zablokowany