DVB-T w woj. lubuskim

Gość

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Gość »

Połowa lipca (oczekiwana od paru miesięcy). Czy zaobserwował ktoś wzmocnienie sygnału w północnej części lubuskiego?

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

według mnie to moc z Jemiołowa spadła bo od dwóch miesięcy praktycznie nie mogę złapać nic. Patrzac na mapę  zasieg sygnału na północy konczy sie na linii  Skwierzyna,Lubniewice dalej Ja tez czekam na wzmocnienie, w koncu mamy to obiecane.
Poadrawiam

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: yerry »

Zapytam przewrotnie - a kto to obiecywał..?

danielk

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: danielk »

Dyrektor Oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim w tym materiale: http://www.wrzuta.pl/film/niadqBjqUv/ powiedział, że "przypuszczalnie" od lipca także północna i zachodnia część województwa będzie w zasięgu.
Tak naprawdę, jeśli chodzi o zasięg, to musimy czekać do czasu oficjalnego startu DVB-T.

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

To Komu i czemu służa te testy skoro nie testuja pełnej mocy Jemiołowa. Kiedy już wreszcie nastąpi ten prawdziwy start to powinno być wytestowane na zicher i zasięg bez problemowy w całym woj bez wzgledu na połozenie odbiorcy ,a nie jak teraz ta mapa zasęgu Jemiołowa to paranoja ,wczoraj pisałem gdzie się konczy sygnał. Powinna być korekta mapy a ludzi robią w balona

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: kemi73 »

Testy służą temu by pokazać że coś w polsce się dzieje w sprawie DVB-T. Polsat i TVN nie są zainteresowane rozwijaniem naziemnego sygnału cyfrowego bo mają własne platformy cyfrowe satelitarne i dla nich najlepiej by było by tak pozostało. I dla tego my jako odbiorcy nie powiniśmy się zgodzić na dofinansowanie tunerów przez nadawców prywatnych bo dla nich najlepiej było by wcisnąć nam najtańsze paści jakie tylko będą. Dla poparcia tej tezy zapytam dlaczego POT nie testuje dźwięku AC3 tylko robi to Emitel?. No cóż na sygnał DVB-T będe musiał poczekać na Słowaków u nas nadal będą testować .

dx

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dx »

Mieszkam w Gorzowie, dosyc wysoko i na antenie Log Periodic 170-860 MHz z wbudowanym wzmacniaczem odbieram multiplexy: z Frankfurtu/O 80% ,Berlin troche slabiej, 50-60%
Jemiołów 65%Wieże TV we  Frankfurcie i Jemiołowie widzę na linii horyzontu.Moc nadajników we Frankfurcie 50kW,W Berlinie jest różnie: k.27 i 44 (120kW) czasami zrywa, a k.56 i 59 (10kW) tylko sporadyczny odbiór.

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

WitamTo musisz mieszkać naprawde wysoko bo ja parę km od Gorzowa nic na stałe nie łapie Tylko wieczorami Jemiołów mi sie zasweci.

No własnie ja tez ponawiam pytanie kiedy wreszcie doświtlona bedzie północna czesc województwa  i co stoi na przeszkodzie że tak jeszcze się nie dzieje???

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

WitamProsze potwierdzic ,bo na to wygląda ze Jemiołów ma juz pełną moc albo mam doczynienia z silnym Tropo.   Na antenie Televes bez wzmacniacza mam 45% i tyle samo z wzmacniaczem a nigdy tak nie byłoPozdrawiam

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Prosze usunac te moja wzmianke wyzej. To jednak było Tropo ale dziwne bo tylko Jemiołów.

lubuszanin

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: lubuszanin »

Co tam panowie slychac i widac z Jemiolowa?

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Witam .Mam pytanko do Panów z Emitelana kiedy jest planowane doswietlenie Północnej czesci Lubuskiego i jaka będzie docelowa moc nadajnika z Jemiołowa.
Pozdrawiam

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: JarekM »

Testowa emisja DVB-T z Jemiołowa jest już prowadzona dookólnie z głównego systemu antenowego z mocą (prawie) docelową.

dx

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dx »

Potwierdzam, siła sygnału w Gorzowie to 80% na moim tunerku, ale mam tylko audio, bo to niemiecki mpeg-2. Ale radia moge słuchać TVP1, TVP2, TVP Info Gorzow, TVP HD, TVP Sport. Radia: PR1, PR2, PR3, Radio Zachód.EPG działa, ale bez polskich liter

dx

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: dx »

W związku ze znacznym postępem i pokryciem całego woj lubuskiego sygnalem DVB-T proszę Panów z nadajnika w Jemiołowie o wyłączenie wszystkich analogowych kanałów. W ten sposób lubuskie będzie pierwszym obszarem Polski gdzie jest wyłącznie TV cyfrowa ps: w Gorzowie na 50cm kabelka wetkniętego w gniazdko tunera pokazuje poziom 70%



niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

WitamSygnał w Bobrówku ok 45% bez jak i ze wzmacniaczem. Odbieram na karcie dvb usb a różnie jest z ich czułoscią odbiór jest płynny co jakiś czas (co ok 2-3 min) scięcia. Jezeli nie jest to jeszcze pełna moc Jemiołowa to z jaką moca teraz nadawany jest sygnał jeseli docelowa ma byc 50 KW.

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Panowie wiecie cos o nowej mapie zasęgu DVB-T z Jemiołowa po wzmocnieniu sygnału?

Jozef45

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Jozef45 »

Mam pytanie .Z jakiego nadajnika jest najsilniejszy sygnał na terenie Nowej Soli i Bytomoa Odrzańakiego.

niszczot

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Ja stawiam ze z Wichowa masz silniejszy sygnał bo masz poprostu blizej,ale moze byc inaczej gdy  nadajnik z Wichowa masz zasłonięty przez przeszkodę typu drzewo lub inną.

daniel_zg

DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: daniel_zg »

@Jozef45:  Na terenie tych miejscowości nie powinno być żadnego problemu z odbiorem DVB-T z Wichowa. Jest tam silny sygnał z tego kierunku.

Zablokowany