DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

adrjannn
Posty: 32
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 15:43

Re: DVB-T Rabka Luboń Wielki - Zakopane Gubałówka

Post autor: adrjannn »

Witajcie koledzy. U mnie w Nowym Targu również pustka na kanale 61... To czekamy na 12 lipca i Szczawnicę. Tam też ma nadawać DVB-T(w Szczawnicy i Zakopanem) na kanale 61?

Bcaa

Re: DVB-T Rabka Luboń Wielki - Zakopane Gubałówka

Post autor: Bcaa »

adrjannn pisze:Witajcie koledzy. U mnie w Nowym Targu również pustka na kanale 61... To czekamy na 12 lipca i Szczawnicę. Tam też ma nadawać DVB-T(w Szczawnicy i Zakopanem) na kanale 61?
Tak na kanale 61 moc nadajnika ze Szczawnicy to 5 KW

elimar555

Re: DVB-T Rabka Luboń Wielki - Zakopane Gubałówka

Post autor: elimar555 »

A ja niestety dopiero teraz mogę potwierdzić odbiór z Lubonia w Rabie Wyżnej, Spytkowicach, Wysokiej, Chabówce. W tych miejscowościach "na szybko" sprawdziłem i wszędzie sygnał na poziomie 75-90% jakość oczywiście 100%. EPG poprawnie, jakość obrazu zadowalająca :) nie jest to HD ale może być.. :) Miłego odbioru.

emiter7

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: emiter7 »

Witam.w osielcu brak odbioru-tyko 15km w lini prostej ale wystarczy taka górka przykrzec 725m.n.p.m i juz pozamiatane.czekam na rtcn kosztowy.pozdrawiam-miłego odbioru

kuba_22

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: kuba_22 »

U mnie 38% MOCY i 66 % JAKOŚCI bez żadnych przerw ;) około 100km od nadajnika

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: a.d. »

Przedstawiam parametry przekazu DVB-T Mux-2 K61 1KW H z Lubonia Wlk. wysokosc obiektu 1021+40,6 uklad anten(4x4). Jak sie okazalo emisja wcale nie jest dookolna ND lecz kierunkowa D(tlumienie w azymucie od 0-350st.) 1 3,4 2,4 0,4 0,3 1 2,9 2 0,5 1,4 4,0 2,3 0,4 0,3 1 2,9 2,2 0,7 1,6 4,5 2,9 0,9 0,8 1,5 3,8 3 0,9 1,2 3,4 2,3 0,4 0,3 1 3,2 2,6 0,6

Darus

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Darus »

Witam,

Nie wiem co się stało, ale od wczoraj spadła mi jakość sygnału do 50% i w ogóle nie ma obrazu, tylko ciemność. Do tej pory miałem ok. 80% i było OK. Instalacje mam nową zrobioną, więc to chyba coś z nadajnikiem.
Czy Wy też zauważyliście różnicę?

Pozdrawiam

daruncio1

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: daruncio1 »

raczej coś z anteną lub wzmacniaczem

Darus

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Darus »

antena i wzmacniacz w porządku, bo anolog bez zmian

edit: i jeszcze dodam, że mimo że antena jest skierowana na luboń wielki to łapie jeszcze 4 kanały słowackie, które miały zawsze ok. 90% i od wczoraj nic się nie zmieniło dalej jest ok 90%.
a na luboń zawsze było ok 80% a od wczoraj wskazuje 55% i nawet programy nie startują. Wynika z tego, że coś na nadajniku. Może zmniejszyli moc nadawania lub kierunek?

Jak ktoś jest w zasięgu tego nadajnika niech się wypowie

elimar555

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: elimar555 »

U mnie jest wszystko w porządku (siła, jakość 100%)

Darus

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Darus »

elimar555 pisze:U mnie jest wszystko w porządku (siła, jakość 100%)
dzięki za odpowiedź
W sumie nie daleko masz od nadajnika.
Ciekawe jak jeszcze osoby które są w większej odległości od nadajnika.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: a.d. »

Juz jest aktualny Diagram emisji kierunkowej D z Lubonia Wlk. Mux-2 K61 H 1KW na http://www.dvbtmap.eu

andiks

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: andiks »

a.d. pisze:Przedstawiam parametry przekazu DVB-T Mux-2 K61 1KW H z Lubonia Wlk. wysokosc obiektu 1021+40,6 uklad anten(4x4). Jak sie okazalo emisja wcale nie jest dookolna ND lecz kierunkowa D(tlumienie w azymucie od 0-350st.) 1 3,4 2,4 0,4 0,3 1 2,9 2 0,5 1,4 4,0 2,3 0,4 0,3 1 2,9 2,2 0,7 1,6 4,5 2,9 0,9 0,8 1,5 3,8 3 0,9 1,2 3,4 2,3 0,4 0,3 1 3,2 2,6 0,6
Identyczne z Luboniem parametry wysokosci zawieszenia anten telewizyjnych ma Jaworzyna Krynicka dokladnie 42 metry.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Jarosław Bałuka »

a.d. pisze:Przedstawiam parametry przekazu DVB-T Mux-2 K61 1KW H z Lubonia Wlk. wysokosc obiektu 1021+40,6 uklad anten(4x4). Jak sie okazalo emisja wcale nie jest dookolna ND lecz kierunkowa D(tlumienie w azymucie od 0-350st.) 1 3,4 2,4 0,4 0,3 1 2,9 2 0,5 1,4 4,0 2,3 0,4 0,3 1 2,9 2,2 0,7 1,6 4,5 2,9 0,9 0,8 1,5 3,8 3 0,9 1,2 3,4 2,3 0,4 0,3 1 3,2 2,6 0,6
To nie jest rzeczywista charakterystyka dla k. 61 z Lubonia.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: a.d. »

Ta charakterystyka jest z najnowszego: Wykazu-pozwolen-telewizyjnych-2011-07-25-U K E
  • Wiec czyzby to byly niewiarygodne dane ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wracam. Przy porównywaniu przeskoczyło mi o 1 pozycję i dlatego miałem wrażenie że niewłaściwa :) Mea culpa :)

andiks

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: andiks »

Wszystkie obiekty średniej mocy w tym Lubon Wielki Rabka mają swiatłowdy. Co zaważyło ze Lubon zotał zakkasyfikowany do obiektów sredniej mocy choc Rabka jest wiekse od Krynicy tylko o 2 tysiace mieskanców w sumie nie wielka róznica czy tyko ze wzgledu na trase Zakopianki. Zastanawia mnie ta lokalizacja nie neguej jest dobra ale czemu te Jaworzyny Krynickiej nie uwzgledniona choc obiekt jest prawie bliżniaczy podobne parametry. Jaworzyna Krynicka nie wiele rózni sie od Lubonia nie co wyższy jest maszt nie całe 10 metrów. Inne parametry jak wysokość zawieszenia anten prawie identyczne

Darus

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Darus »

Dla mnie jest to kpina
tak jak wcześniej pisałem od 5 sierpnia dociera do mnie o wiele słabszy sygnał na poziomie 50 % i nie wyszukuje żadnych programów. zrozumiem jakby w czasie testów mógłbym oglądać a od 1 sierpnia by to zrobili (osłabili/zmienili kierunkowość) to wtedy byłoby ok.
Pierwsze dni sierpnia sygnał ok na poziomie 80%, zrobiłem nową instalacje a tu od 5 lipca bum i nie da się oglądać!! sprawdziłem wszystko (antene, wzmacniacz, tuner) i wszystko jest w porządku. Dziś przypadkiem dowiedziałem się od sąsiada, że ma taki sam problem powiedział mi że od paru dni pisze mu na kanałach brak sygnału.
Czemu już po testach (po 31 07 2011) zmieniane są parametry nadawania??
tuner kupiony, cała instalacja a teraz ktoś to zmienił i wszystko na marne.
Czy ktoś w ogóle za to odpowiada? bezczelność

andiks

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: andiks »

Darus pisze:Dla mnie jest to kpina
tak jak wcześniej pisałem od 5 sierpnia dociera do mnie o wiele słabszy sygnał na poziomie 50 % i nie wyszukuje żadnych programów. zrozumiem jakby w czasie testów mógłbym oglądać a od 1 sierpnia by to zrobili (osłabili/zmienili kierunkowość) to wtedy byłoby ok.
Pierwsze dni sierpnia sygnał ok na poziomie 80%, zrobiłem nową instalacje a tu od 5 lipca bum i nie da się oglądać!! sprawdziłem wszystko (antene, wzmacniacz, tuner) i wszystko jest w porządku. Dziś przypadkiem dowiedziałem się od sąsiada, że ma taki sam problem powiedział mi że od paru dni pisze mu na kanałach brak sygnału.
Czemu już po testach (po 31 07 2011) zmieniane są parametry nadawania??
tuner kupiony, cała instalacja a teraz ktoś to zmienił i wszystko na marne.
Czy ktoś w ogóle za to odpowiada? bezczelność
Nie ty nie jeden sam jestes szkoda mowic

piotrku

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: piotrku »

Nie wiem czy dobrze trafiłem, mówią "kto pyta nie błądzi", więc się odważę. Pytanie moje jest takie czy ja kiedyś obejrzę program cyfrowy z Rabki (analogowy oglądam). Bo jak patrzyłem na mapy zasięgu, to jestem otoczony białą plamą (zasięg - zielony). Tak podobnie jest z Chorągwicy (tam to w ogóle nie mam szans bo góra Chełm zasłania), jedyną nadzieję miałem w nadajniku z Rabki i niestety d..a :mrgreen:

Zablokowany