DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: twmichal »

Odbieram na tej antenie Skrzyczne i czeskie mux-y. Skrzyczne jest właściwie cały czas 100%, ale zdarzają się dni, kiedy sygnału w ogóle nie ma - wszystko pisze w temacie odbioru ze Skrzycznego.

jarek259@gmail.com
Posty: 13
Rejestracja: 27 sierpnia 2011, o 08:03
Odbiornik: Comsat TE2040HD
Instalacja antenowa: atx 55 NAD DACHEM
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Luboń Wielki

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: jarek259@gmail.com »

Antena Tri-Digit nadajnik Luboń Wielki kanał61 ERP 1kW - moc na STB -41%
Antena ATX 55-Radomsko-te same parametry nadajnika,miejsce zawieszenia anteny - moc na STB -47%.Antena ATX ma wiekszy zysk na wyższych kanałach ,sprawdzę w Maju 2012 jak się spisują te dwie anteny na kanale 32 o mocy 100W MUX-I,pod warunkiem dotarcia sygnału do tych anten,strasznie mała moc zaplanowana dla tego nadajnika 100W,moja odległośc od nadajnika 14km,może być problem z odbiorem,jak sygnał niedoleci,to wzmacniacz antenowy nic tu niepomoże!

andiks

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: andiks »

Luboń w Rabce ma taki sam zasię co z Jaworzyny Krynickiej tyle że obiekt w Rabce od dawna ma światłowód i to go w lepszej sytuacji stawiło przy uwzględnieniu harmonogramie wdrożenia innego wyjaśnienia racjonalnego nie ma pokrycie ludnościowe jest zbliżone identyczne

Lishoo

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Lishoo »

Witam, ja co prawda mam zaledwie 6km w lini prostej do Lubonia, ale za to wcale go nie widzę, mam wszędzie dookoła góry które zasłaniają nadajnik. Na antenie siatkowej mam około 54-56% siły i 100% jakości cały czas, ale tylko w jednym ustawieniu, wystarczy że przestawię antenę gdzieś indziej i już jakość i siłę traci. Za to sąsiad mieszkający jakieś 200m ode mnie (akurat ma taką "dziurę" między górami) ma dwie anteny ustawione na Wisłę-Skrzyczne :| do której jest 70km w lini prostej (a góry i tak zasłaniają). A u mojej teściowej która mieszka już jakby za górami które mi widok zasłaniają, do Skrzycznego ma 65km i nic w ogóle nie łapie, ale może jakbym w innym miejscu antenę ustawił (wyżej) to może by coś złapało...

SN ns

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: SN ns »

Czy ktoś odbiera sygnał z Lubonia w Porębie Wielkiej(powiat limanowski gmina Niedźwiedź)W lini prostej mam 10 km a nie znajduje mi nic.Co mam zrobić?Widok na Luboń zasłania góra.Ustawiłem antenę na balkonie i nie łapało,czy pomoże gdy ustawie ją na dachu?Jaka powinna być polaryzacja?

voip
Posty: 86
Rejestracja: 26 września 2011, o 20:32
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy, Komin E.Rybnik

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: voip »

SN ns pisze:Czy ktoś odbiera sygnał z Lubonia w Porębie Wielkiej(powiat limanowski gmina Niedźwiedź)W lini prostej mam 10 km a nie znajduje mi nic.Co mam zrobić?Widok na Luboń zasłania góra.Ustawiłem antenę na balkonie i nie łapało,czy pomoże gdy ustawie ją na dachu?Jaka powinna być polaryzacja?
Ja odbieram w Laskowej Górnej ale już przy drodze prowadzącej do dolnej. Jakość 60% i niestety czasem zacina. Antena ATX91. Nie mam widoku na Lubonia/fala wygięta/wysoki horyzont w tym kierunku. Polaryzacja H.

SN ns

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: SN ns »

Kiedy nastąpi zwiększenie mocy nadajnika MUX 2 z Lubonia?

Lishoo

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Lishoo »

Z całą pewnością nie wcześniej niż zostanie wyłączony analog. Emitel podaje że do 31 XII 2013 roku ma być 10kW czyli 10x silniejszy sygnał niż jest teraz.

Jakiego używasz tunera do odbioru DVB-T? i jaka antena? szukając sygnału DVB-T trzeba być bardziej cierpliwym niż przy analogu, sygnał jest o wiele bardziej czuły i nawet przesunięcie anteny o milimetr może mieć znaczenie :)

Co do wysokości anteny to teoretycznie im wyżej ją dasz tym lepiej powinno być, w praktyce u mojej teściowej jak dam 1m wyżej antene to nic nie łapie :| a antena skierowana jest nie na lubon bo zasłania go inny dom, tylko na górę obok i łapie chyba odbity sygnał. Więc szukaj też odbitego sygnału od gór/domów :)

jarek259@gmail.com
Posty: 13
Rejestracja: 27 sierpnia 2011, o 08:03
Odbiornik: Comsat TE2040HD
Instalacja antenowa: atx 55 NAD DACHEM
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Luboń Wielki

Rabka Luboń Wielki Mux I - Mux II Rzeszów kanał 32

Post autor: jarek259@gmail.com »

Mam pytanie do specjalistów technicznych z Emitela,czy zwiększenie mocy z nadajnika Rzeszów/Sucha Góra z 25kW na 50kW ERP na kanale 32,będzie miało negatywny wpływ na emisję MUX I z nadajnika na Luboniu Wielkim w Rabce- plan kanał 32 moc 100W.Według mapy zasięgu DVB-Tmap zasięg z Suchej Góry na pokrywającym się kanale 32, występuje na Luboniu na zielono, czyli-mocny pokrywający się sygnał.Czy Emitel planuje zmianę kanału w Rabce-zwiększenie mocy.

Lishoo

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Lishoo »

Nie moge sie doczekac kiedy wystartuje MUX1 z Lubonia, u tesciowej doskonale odbiera MUX1 z Krakow/Choragwica, u mnie niestety nic a nic nie lapie. Szkoda tylko ze taka slaba sila bedzie - 0,1kW, ale plus ze na nizszym kanale niz MUX2 z moca 1kW, wiec odbior moze bedzie podobny.

Lishoo

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Lishoo »

Czyżby Lubon zaczął coś nadawać ? Pokazuje mi siłę 63-64% jednak brak sygnału. Może dzisiaj akurat są jakieś zakłócenia?

Sprawdzi ktoś czy Lubon na kanale 32 z zawrotną mocą 0.1kW jest w stanie odebrać ktoś prócz wilków i niedźwiedzi ? :D

elimar555

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: elimar555 »

Sprawdziłem i niestety na razie nic nie odbieram. Godz 13.20 poza mux 2 na różnych kanałach i mux 1 z kr na kan.25

--

Myślę jednak, że dziś Wam tego nie wlączą ani na Luboniu ani na Gubałówce. Najprędzej to jutro.. Miłego oczekiwania

Lishoo

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Lishoo »

Właśnie przed chwilą ruszył sygnał MUX1 z Rabki - Lubon
MUX1 siła 0,1kW kanał 32 (562 MHz) odbieram z siłą 65%-66% 21-22dB jakość 100% błędów 0
MUX2 siła 1kW kanał 61 (794 MHz) odbieram z siłą 60-61% 22-23dB jakość 100% błędów 0

Bałem się że MUX1 będzie za słaby żeby go odebrać, a tu niespodzianka, ładnie sieje :)

elimar555

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: elimar555 »

Potwierdzam odbiór w Spytkowicach z sygnałem prównywalnym do MUX 2. Czyli wszystko ok. Wieczorem dalsze próby i testy.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: kroczek12 »

Normalnie w szoku jestem. W Grybowie złapałem MUX1 z Rabki który ma 0,1kW i to w momencie kiedy antena jest ustawiona na Szczawnicę :). Odbiór nie jest zadowalający bo nieźle szatkuje obraz, chodzi o sam fakt że 0.1kW z Rabki do Grybowa dociera. Wg dvbtmap.eu jest mnóstwo gór na tym odcinku. Sony Bravia nie potrafiła zaczytać listy kanałów, a poradził sobie wbudowany - wewnętrzny tuner w Dell XPS L702X

tvsam

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: tvsam »

Mux 1 w miejscowości Juszczyn na poziomie 75% siła sygnału i 0 błędów. Nawet przyzwoicie to idzie nie liczyłem na poprawny odbiór z tak małą mocą.

elimar555

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: elimar555 »

Powiem krótko, pomimo niskiej mocy to dzięki niskiemu kanałowi sygnał do różnych miejsc w mojej okolicy a przeskanowałem kilkanaście telewizorów u siebie i znajomych dociera z siłą i jakością porównywalną do MUX2 z kan 61 lub nawet lepszym co jest ciekawe. Zauważyłem, że niewielkie zainteresowanie jest ostatnio tym forum ale myślę, że więcej osób czyta niż pisze a przekazywane informacje się jednak przydają.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: twmichal »

Być może lepszy odbiór wynika z tego że na k.61 pracuje wiele nadajników w SFN i robią się "martwe strefy". Po uruchomieniu MUX-2 z Lubonia Wielkiego zacząłem mieć u siebie problemy z odbiorem z Suchej Góry (wcześniej byli na k.61).
Na k.61 jest MUX-2 z Gubałówki, Przechyby, Przemyśla, Gorlic i Leżajska.

Po starcie MUX-1 z Lubonia przestał u mnie odbierać MUX-2 z Suchej Góry, MUX-1 z Lubonia zresztą też nie odbieram.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: 121167 »

W Nowym Targu odbieram MUX-1 z Lubonia Wielkiego bez zacięć. MUX-2 nie było nawet śladu. Profil terenu bardzo niekorzystny, po drodze spore wzniesienia (pasmo Gorc). Jak widać - w górach niski kanał jest ważniejszy niż moc nadajnika. MUX powinien być bez problemu odbierany w Krakowie.

pozdrawiam

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: grzegorz0plonka »

Cooooo? :o odbierasz mux z Lubonia Wielkiego z takim małą moc 0,1kW??? nie mozliwy, nie uwierzę. Jaki masz siłą sygnał?

Sprawdziłem na dvbtmap.eu i tam są duzo gór.

Zablokowany