DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

tvsam

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: tvsam »

Coś jednak było nie tak skoro przed wczoraj u mojego sąsiada mux2 ruszył a nic przy antenie nie było ruszane.

tvsam

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: tvsam »

Znowu problem z odbiorem od kilku dni. Normalnie ręce opadają. Jak coś działa dobrze to po co to ruszać?!

lookos

Luboń

Post autor: lookos »

witam mam problem z odbiorem cyfrówki u klienta mieszkającego Leśnicy woj.małopolskie , pow.tatrzański . Przez ostatnie 2 dni zalega gęsta mgła . Antena skierowana jest na Luboń Wielki ? Czy spróbować przestawić antenę ?

grzegorz0plonka

Re: Luboń

Post autor: grzegorz0plonka »

Jeśli cos nie odbiera to trzeba spróbować przestawia anteną.

piotrzrabki
Posty: 15
Rejestracja: 10 maja 2012, o 20:44
Odbiornik: Samsung LE46C650
Instalacja antenowa: AZART blok na os.Słoneczna Rabka-Zdrój +DIPOL 16/21-60 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Luboń Wielki-Rabka; Magura-Namestovo

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: piotrzrabki »

Witam, ostatnio w Rabce co jakiś czas zupełnie zanika na kilkanaście sekund sygnał raz jednego a raz drugiego muxa. Może coś robią na Luboniu, bo na przerwy techniczne to nie wygląda.

Lishoo

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Lishoo »

Panowie, macie jakieś lokalne zakłócenia, lub słaby sygnał, w czasie kiedy pisaliście o braku sygnału, sprawdzałem i u mnie cały czas działało bez zarzutów. Tylko nie mogłem się zalogować na forum żeby odpisać. Jeżeli Emitel nie robił przerwy konserwacyjnej to powinno wszystko działać jak należy.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: Luboń

Post autor: 121167 »

lookos pisze:witam mam problem z odbiorem cyfrówki u klienta mieszkającego Leśnicy woj.małopolskie , pow.tatrzański . Przez ostatnie 2 dni zalega gęsta mgła . Antena skierowana jest na Luboń Wielki ? Czy spróbować przestawić antenę ?
Przy tej mocy co ma Luboń i ukształtowaniu terenu stawiam na zbyt słaby sygnał. Jest kilka możliwości:

Lepsza antena
Mocniejszy wzmacniacz
Inny nadajnik (Gubałówka, Przehyba)
Poczekać na docelowe moce i kanały

Sprawdź pokrycie sygnałem z tych 3 nadajników na http://www.dvbtmap.eu
Podobnie jak Białka Tatrzańska, Leśnica to dziura w której powinien stanąć przemiennik. Zresztą tam nawet komórki nie działają...

mszanagorna

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: mszanagorna »

Panowie, panie, mam problem, tylko jeszcze nie wiem z czym. Mieszkam w Mszanie Górnej, antena oczywiscie ustawiona na Luboń. Odbieram niemalze idealnie MUX1 (Jakość sygnału 90, nateżenie 75), ale nie moge odbebrac MUX3. Odległość od nadajnika 10 km.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: belzebiusz »

MUX-3 nie jest emitowany z tego nadajnika.

mszanagorna

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: mszanagorna »

Przepraszam, chodziło o MUX2

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: m@rtops »

w zasięgu mux 2 jesteś (choć i białe plamy na zdjęciu :? )
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=4262
może "to coś" co masz w antenie jest do kanału 60 a mux 2 jest na kanale 61 (pomijam moc nadawania ;) )

edit
poprawiono ;)
dzięki :D
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2012, o 19:46 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: belzebiusz »

Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2012, o 21:54 przez belzebiusz, łącznie zmieniany 1 raz.

mszanagorna

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: mszanagorna »

Sprawdziłem coś, gdy ustawie antene niżej (ok 6 m niżej) na balkonie, łapie zasięg MUX1 i MUX2, ale nie ma opcji zeby tak zostało bo pixeloza sieje na MUX1, MUX2 działa lepiej. Gdy antena jest nizej spada jakość sygnału do ok. 40%

Edit: własnie wróciłem do domu, i MUX1 działa super (jakość 90, natezenie 80), natomiast MUX2 ruszył, ale pokaz slajdów jest (jakosc42, natezenie 80)

robbertson1

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: robbertson1 »

Witam

Czy programy z MUX-2 z Lubonia działają? Bo u mnie od wczoraj ciemność :( I nie wiem, czy to problemy z tunerem ( WIWA HD-90) czy coś innego. MUX 1 odbieram bez problemów.

EDIT: Pomogło przeniesienie anteny w inne miejsce. Chyba przez ten śnieg wszystkie problemy z odbiorem :?

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: 121167 »

Czy MUX-3 na kanale 34 od razu ruszy z mocą 10kW?

mpower
Posty: 40
Rejestracja: 8 września 2012, o 16:13
Odbiornik: Panasonic TX50C10Y
Instalacja antenowa: 2xTelmor IQ Optima.Wzmacniacz Hirschman CMU108. Multiswitch TRIAX 12.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubalowka.Prechyba

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: mpower »

Witaj. Tego nie wie nikt jeszcze chyba. Odnośnie nadajnikòw Rabki.Zakopanego.i Prehyby nie wiadomo na narazie nic. Tak samo nic na temat zmian częstotliwości. Podejrzewam że po wyłączeniu ASO nie będzie szybkich zmian ksnałów i częstotliwości. Choć bez obniżenia parametrów będzie kicha w górach.

emiter7

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: emiter7 »

Witam i życzę dobrego odbioru, mnie się udało bo Luboń zasłania mi góra Przykrzec ,ale jak obróciłem antenę o 180 stopni to uzyskałem odbiór z odbicia od pobliskiego kamieniołomu i jest super! pozdrawiam.Powodzenia

emiter7

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: emiter7 »

I tak w tym terenie nic sie nie zmieni bo podstawa dobrego odbioru to antena satelitarna-niestety.powodzenia.

robbertson1

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: robbertson1 »

Okolice Rabki: MUX-3 z Lubonia nadaje. Jakość i siła 100%. Gdyby tak odbierały pozostałe dwa MUX-y :roll:

Adasss
Posty: 8
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: TV LG 47LD450
Karta TV Gigabyte GT-PTV-TAF-RH
Instalacja antenowa: zbiorcza instalacja antenowa w kamienicy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica (17 km)

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: Adasss »

MUX 3 z Rabki nadaje tak dobrze, że w Krakowie złapałem. Telewizor podaje siłę sygnału w granicach 26~30% i jakość 76~100. Na razie nie zauważyłem problemów z odbiorem.

Zablokowany