DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Jarosław Bałuka »

kemi73 pisze:No tak według Ciebie to Obywatele powinni walczyć z Ukrainą o dostęp do MUX1 bo nasi urzędnicy są tylko od siedzenia na ciepłej posadce i braniu za to kasy. Przy takim podejściu to ja widzę jedyne 5kW z Tarnowa byle by nie zaszkodzić Ukraińcom. Ciekawe jak Emitel dotrzyma terminu 31 Maja :).
Jestem przekonany, że urzędnicy zrobili wszystko co w ich mocy aby sprawę rozwiązać pozytywnie i korzystnie dla nas.
Natomiast przykre jest to podejście, wg którego uważa się że urzędnicy tylko siedzą na ciepłej posadce i tylko biorą kasę. Nie ma Pan żadnego pojęcia o tym co zostało wykonane przez urząd w sprawie Tarnowa i tego rodzaju określenia są co najmniej niestosowne.
Z mojej strony dodam prośbę o powstrzymanie się przed publikacją niczym nie podpartych insynuacji pod czyimkolwiek adresem i zachowanie dyskusji na właściwym poziomie.

PS. Nie ma podstaw do obaw o dotrzymanie terminu 31 maja.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kemi73 »

Jak by Pan nie zauważył podobną sytuację obserwowaliśmy z MUX2 dla Suchej Góry. A co do pracy urzędników to jest to wyłącznie moje osobiste odczucie, być może miałem styczność tylko z takimi urzędnikami jakich opisałem.

mateuszd
Posty: 18
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:45
Odbiornik: Sharp LC-37DH65E
LG 50PA6500
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Tarnów 18km na zachód

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: mateuszd »

Jarosław Bałuka pisze:PS. Nie ma podstaw do obaw o dotrzymanie terminu 31 maja.
I to chciałem usłyszeć. Oby ruszył z dotychczas zakładaną mocą.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

A może tu chodzi o co innego? Może to Ukraińcy nie dotrzymali pewnych zobowiązań i obawiają się, że to oni będą zakłócać nasze emisje na k.45. Tylko, że wtedy pewno mielibyśmy z ich strony prośbę, a nie protest. Tak, czy siak mamy zapewnienie, że termin 31 maja jest niezagrożony. Pozostają nam dywagacje na temat parametrów emisji. No, ale w ciągu dwóch najbliższych tygodni (albo wcześniej) wszystko się wyjaśni.
Natomiast moje obawy są inne. Mając przykre doświadczenia z kilkudniowym brakiem odbioru po włączeniu mux-2 EC Glinik na k.61, z niepokojem czekam na włączenie SFN na k.45 (Tarnów, Gorlice, Przehyba)

RAV1000

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: RAV1000 »

"... Nie ma podstaw do obaw o dotrzymanie terminu 31 maja."
Czyli mam rozumieć że Emitel w imieniu UKE gwarantuje że pozwolenie zostanie wydane przed 1 czerwca. :idea:

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Stefan_KR »

W jaki sposób wydedukowałeś tak pokrętną zależność..? :lol:

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kroczek12 »

@RAV1000
Emisja o 1 czerwca jest pewna na 100%. Na chwilę obecną nie jest pewne czy będzie to 50kW ND czy z innymi parametrami.
Emitel występuje w swoim imieniu, a UKE w swoim, jednak harmonogram był ustalany wspólnie.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2012, o 19:25 przez kroczek12, łącznie zmieniany 1 raz.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kemi73 »

Stefan_KR pisze:W jaki sposób wydedukowałeś tak pokrętną zależność..? :lol:
Pewnie stąd że Emitel nie ma prawa nadawać bez uzyskania pozwolenia od UKE, a wyśmiewanie się z innych świadczy o braku kultury osobistej.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Stefan_KR »

Racja, wyśmiewanie się z niektórych spraw świadczy o braku kultury osobistej. Czasami lepiej przemilczeć.

***
ale czasami się nie da :lol:
RAV1000 pisze: Czyli mam rozumieć że Emitel w imieniu UKE gwarantuje że pozwolenie zostanie wydane przed 1 czerwca. :idea:
kemi73 pisze: Pewnie stąd że Emitel nie ma prawa nadawać bez uzyskania pozwolenia od UKE
bo co ma jedno z drugim wspólnego ? :lol:
NIC, zero zależności logicznej, brak jakiegokolwiek związku przyczynowo-skutkowego :lol: Więc po co wypisujesz puste frazesy :roll:

Emitel i UKE to różne firmy/instytucje, pewnie w dobrych relacjach wzajemnych, ale absolutnie nie ma opcji aby jedno za drugie mogło cokolwiek gwarantować. Domaganie się jakiś wzajemnych gwarancji między prywatna firmą, a państwową instytucją jest lekko mówiąc (bez wyśmiewania) chybionym pomysłem.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kemi73 »

Panie Stefanie obecnie brak pozwolenia na takowe nadawanie, skoro Emitel twierdzi że termin nie jest zagrożony musi wiedzieć że takową zgodę otrzyma. Czy to wyjaśnienie jest wystarczające ?.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Co prawda gwarantować nikt za nikogo nie może i zapewne w tym sensie zastosowany ciąg logiczny nie był właściwy ale też nie jest tak, że nie ma wzajemnej komunikacji oraz że ktokolwiek ma zamiar robić na złość i utrudniać innym. Przecież oczywistym jest, że wszystkim stronom zależy na terminowym uruchomieniu emisji o parametrach jak najkorzystniejszych dla odbiorców i jak napisałem wcześniej, dokładane są wszelkie starania aby tak było.

witoldb1980

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: witoldb1980 »

Jest radość jest radość ;) Pozwolenie zostało odebrane ;) To czekamy z niecierpliwością na sygnał.

http://www.polskacyfrowa.org/aktualnosc ... -mux1.html

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kemi73 »

Ja bym się tak nie cieszył bo na razie nie wiemy z jaką mocą będą nadawać :).

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kroczek12 »

Będzie 50kW ND tak jak od początku harmonogram przewidywał z tym że eksperymentalnie.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kemi73 »

Jak eksperymentalnie skoro od 31 maja zaczynają oficjalne nadawanie ? Eksperymenty to my już mamy od 10 lat :)

Bartt

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Bartt »

Praktycznie cały obecny mux-3 to emisja eksperymentalna ;). Można powiedzieć że mamy do czynienia z nowym tworem, czyli regularną emisją eksperymentalną :). Jak zwał tak zwał - ważne aby działało ;).

telehit

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: telehit »

Tarnów G.Św.Marcina nadaje , sa wszyskie kanały, tylko się cieszyc , sygnał w centrum miasta na pokojowej antenie 100%.

qxv1

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: qxv1 »

telehit pisze:Tarnów G.Św.Marcina nadaje , sa wszyskie kanały, tylko się cieszyc , sygnał w centrum miasta na pokojowej antenie 100%.
Witam mam problem ze złapaniem sygnału na antenie pokojowej moc 40 procent jakość normalna na antenie zewnętrznej moc 63 procent ( i ani grama więcej) jakość dobra mimo tego nie znajduje programów cyfrowych. Moja lokalizacja to skrzyżowanie Nowy Świat i Batorego wiec centrum miasta 3 piętro u samej góry. Sprawdziłem telewizor w innej lokalizacji i wszystko działa poprawnie na przysłowiowym drucie.
Jaką moc muszę uzyskać (w procentach ) aby telewizor złapał programy nie mówię już o jakości bo to można dostroić ale żeby w ogóle coś złapał przecież odległość od nadajnika to raptem 7 km. Proszę o pomoc może ktoś z Emitela sie odezwie.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kemi73 »

Przesterowany wzmacniacz sprawdź na antenie pokojowej bo widzę ze taką posiadasz.

mateuszd
Posty: 18
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:45
Odbiornik: Sharp LC-37DH65E
LG 50PA6500
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Tarnów 18km na zachód

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: mateuszd »

Potwierdzam odbiór. 80%/80% Nie mam dźwięku na tvp2.

Zablokowany