DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

kepo

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kepo »

moja antena (siatka) ustawiona bokiem do ndajnika i do tego pod dachem, 15 km odległości i sygnał 90%. Na starej siatce po ustawieniu anteny mogę odebrać przechybę, marcinkę i święty krzyż, na wszystkim sygnał między 90 a 100%, z chorągwicą powinno być podobnie bo analog u mnie jest czysty, cyfrówka rządzi!

wojtek.dvb-t

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: wojtek.dvb-t »

A jak się ma do operatora telewizji kablowej?
Bo nie udostępnił z naziemnego nadajnika cyfrowych kanałów.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: access2601 »

U mnie cały wieczór było w porządku mieszkam w Opatowcu poziom sygnału był na full a jakość pisało że dobra. dziś pisze jakość normalna i nie da się oblądać bo tnie obraz okropnie. Nie wiem może to wina anteny? mam antenę siatkę firmy ryniak vhf uhf chyba z symetryzatorem i telewizor philips 42 cale z tunerem mpeg4. może ktoś poradzi dlaczego ?

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Martinez1989 »

access2601 pisze:U mnie cały wieczór było w porządku mieszkam w Opatowcu poziom sygnału był na full a jakość pisało że dobra. dziś pisze jakość normalna i nie da się oblądać bo tnie obraz okropnie. Nie wiem może to wina anteny? mam antenę siatkę firmy ryniak vhf uhf chyba z symetryzatorem i telewizor philips 42 cale z tunerem mpeg4. może ktoś poradzi dlaczego ?
Kolego a jak z odbiorem Tarnowa k.23 albo Św. Krzyża k.36?? A jak na tych nic nie będzie to spróbuj jakąś antenę kierunkowa np. ATX-91 i wzmacniacz LNA-177. Ta antena musi być idealnie wycelowana w nadajnik.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: access2601 »

Właśnie z tarnowa odbiór tnie strasznie a wczoraj wszystko śmigało ok a z kielc nie próbowałem spróbuję jutro. Ale analog z kielc nigdy nie odbierał dobrze a do tarnowa mam w lini prostej jakieś 40 km A może długość kabla ma znaczenie? mam ok 25 m ps widzę że Chotel czerwony mam tam szwagra:) Jeszcze jedno pytanko co to znaczy to kanał 23 ja ustawiam telewizor tylko na 490 mhz i wyszukuje kanały. I co miałeś na myśli z tym że antena musi być idealnie wycelowana w nadajnik? to tak jak z satelitą co trzeba trafić w sygnał?

andiks

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: andiks »

Z duza dokładnoscia jest ciezko utrafic w obiekt nadawczy w dodatku gdy jest przysłoniety

kepo

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kepo »

mam pytanie. czy w ciągu ostatnich dwóch dni mieliści częste zacięcia i pikselozę, czy to problem jest u mnie?

jedrek1966

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: jedrek1966 »

Tak miałem sczególnie rano sygnał zanikał albo spadała jego wartość niewiem ale co dzień jest coraz gorzej.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: access2601 »

Potwierdzam u mnie też odbiór do bani nie wiem czy to antena a może coś z nadajnika? Jak po pierwszym sierpnia się nic nie poprawi to kupię nową antenę.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Jarosław Bałuka »

A możeby tak: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 6722#p6722
No bo co z takiej informacji skoro nie wiadomo gdzie i na czym..?

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: access2601 »

poprawiłem swoje dane przepraszam.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie powinno być problemów z odbiorem w tej lokalizacji, aczkolwiek z RTCN Opole / Chrzelice w kanale 23 pracuje analogowe TVP2 z b. dużą mocą. Może przy lepszych warunkach jest jakiś wpływ...

pabianek

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: pabianek »

A czy dziś jest coś nie tak z nadajnikiem? od jakiejś godzinki brak sygnału. Czy możliwe ze ktoś odbierał podczas testów sygnał na odbiorniku z MPEG-2?

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Martinez1989 »

Witam. Od wczoraj nie było mnie w domu a teraz wróciłem i wogóle nie mam sygnału z Tarnowa. Czy są jakieś prace na nadajniku czy może u mnie piorun w coś trafił??

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: access2601 »

Witaj w ogóle coś nie halo ostatnio U mnie tylko w sobotę było dobrze a teraz już od 4 dni tylko albo brak sygnału albo tnie że nie wiadomo jaki to kanał.

uggp

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: uggp »

Testowałem przez weekend:
Lokalizacja: Góry, lasy koło gminy Czchów
Odbiornik: Samsung LE26B450
Sntena: ATX-55, symetryzator, instalacja z SAT, wzmacniacz w ścianie
Sygnał: MAX
Uwagi: Działa bez problemów
Profil:
Obrazek

Nie wiem czy odbieram z odbicia czy bezpośrednio.

artik_

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: artik_ »

A ja chciałem się pochwalić że też udało mi się odebrać (przy lekko podwyższonej tropo) MUX2 z Tarnowa anteną televes dat hd i wzmacniaczem strojonym kanałowo telmor WWK 861 skierowaną na Suchą Górę. Jakość 70% siła sygnału 100%.

edit
odległość 103,2 km.

kepo

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kepo »

artik_ pisze:A ja chciałem się pochwalić że też udało mi się odebrać (przy lekko podwyższonej tropo) MUX2 z Tarnowa anteną televes dat hd i wzmacniaczem strojonym kanałowo telmor WWK 861 skierowaną na Suchą Górę. Jakość 70% siła sygnału 100%.

edit
odległość 103,2 km.
Tranów bardzo daleko sieje, nie tylko na północ ale i na południe, co przy analogu się nie zdarza, dobra lokalizacja + przyzwoita moc + 23k "lubiany" przez nasze anteny i mamy b.dobry efekt, czego niestety nie można powiedzieć o chorągwicy

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Martinez1989 »

kepo pisze:
artik_ pisze:A ja chciałem się pochwalić że też udało mi się odebrać (przy lekko podwyższonej tropo) MUX2 z Tarnowa anteną televes dat hd i wzmacniaczem strojonym kanałowo telmor WWK 861 skierowaną na Suchą Górę. Jakość 70% siła sygnału 100%.

edit
odległość 103,2 km.
Tranów bardzo daleko sieje, nie tylko na północ ale i na południe, co przy analogu się nie zdarza, dobra lokalizacja + przyzwoita moc + 23k "lubiany" przez nasze anteny i mamy b.dobry efekt, czego niestety nie można powiedzieć o chorągwicy

Chorągwica też będzie nadawała MUX-2 na k. 23, ale już po wyłączeniu analogów.

piotr2802

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: piotr2802 »

kepo pisze:
artik_ pisze:Tranów bardzo daleko sieje, nie tylko na północ ale i na południe, co przy analogu się nie zdarza, dobra lokalizacja + przyzwoita moc + 23k "lubiany" przez nasze anteny i mamy b.dobry efekt, czego niestety nie można powiedzieć o chorągwicy

Rzeczywiście Tarnów ma daleki zasięg. :shock:
Ale u mnie występuje dziwne zjawisko, bo mam silniejszy sygnał z Tarnowa 99 % niż z Chorągwicy 75 % a obraz na 23 k jest szatkowany i są zakłocenia.
Dlaczego tak się dzieje. ?
Odbieram MUX II z Katowic i z Krakowa poprawnie, a Tarnowa nie da się oglądać ,mimo że sygnał jest bardzo silny.

Zablokowany