DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

Właśnie TVP Info Warszawa.Ale już jakieś pierwsze jaskółki są.

ono

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: ono »

No Panowie! Jakość sygnału 100%, było 50-60% z Krzemionek!!!! To się nazywa transmisja. Gratulacja dla Emitela! :D

Jak zginął sygnał już myślałem, że czeka mnie bieganie po dachu albo wymiana anteny :lol:

Odbiór Cichy Kącik, 2 piętrowy dom + maszt ok 2.5m, antena Dipol 19/21-69 DIGITAL (koszt 30zł ;P) skierowana była i JEST na Krzemionki które jak wynika z mapy są na tej samej linii co Chorągwica.

zbikac238

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zbikac238 »

kupon pisze:Właśnie wznowili test. EPG poprawione.dodana reszta programów łącznie z TVP HD
Poprawnie tzn dobra data i godzina bo nie widze program na dzień a nazwa w emitowanych programa?

miron

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: miron »

niestety w Bochni cisza...

mike

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: mike »

Istotna informacja - Panowie z Emitela prosze poprawcie opis nadawcy dla TVP 1. Obecnie dla TVP 1 jest TP EmiTel, dla calej reszty jest TP Emitel (tak samo jak ze Szczyrku). Tu nie chodzi o wzgledy estetyczne, ale w odbiornikach w ktorych takie informacje sa istotne, rozne nazwy powoduja podzial multipleksu z Choragwicy na dwie grupy TP Emitel i TP EmiTel robiac troche balaganu.

ms93

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: ms93 »

Sosnowiec-Zagorze - na antenie 19-elementowej ze wzmacniaczem SWA-9 mam moc 61-62 i jakosc 100. Antena na balkonie w bloku (1 pietro). Wszystko dziala jak nalezy :D Ponad 70km od Choragwicy :D

markez

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: markez »

Niestety w porównaniu do porannego MPEG-2 jakość jest zauważalnie gorsza.
Mini antenka pokojowa w pomieszczeniu od północnej strony, okolica węzła wielickiego, karta DVB-T na USB (avermedia volar hx). Odbiór niezły.

SP9TCU
Posty: 8
Rejestracja: 28 lutego 2009, o 23:26

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: SP9TCU »

Mam pytanie
czy emisja jest w MPEG 2 czy MPEG 4
Ostatnio zmieniony 6 marca 2009, o 15:15 przez SP9TCU, łącznie zmieniany 1 raz.

zbikac238

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zbikac238 »

mike pisze:Istotna informacja - Panowie z Emitela prosze poprawcie opis nadawcy dla TVP 1. Obecnie dla TVP 1 jest TP EmiTel, dla calej reszty jest TP Emitel (tak samo jak ze Szczyrku). Tu nie chodzi o wzgledy estetyczne, ale w odbiornikach w ktorych takie informacje sa istotne, rozne nazwy powoduja podzial multipleksu z Choragwicy na dwie grupy TP Emitel i TP EmiTel robiac troche balaganu.
A skąd łapiesz ten szczyrk?

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

zbikac238 pisze:
kupon pisze:Właśnie wznowili test. EPG poprawione.dodana reszta programów łącznie z TVP HD
Poprawnie tzn dobra data i godzina bo nie widze program na dzień a nazwa w emitowanych programa?
U mnie (sony w4220) jest wszystko. Aczkolwiek nie każda audycja ma bogaty opis. A EPG na tą chwilę kończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

widok ogólny EPG (w tle Wiadomości TVP1)
Obrazek

Szczegółowe info o audycji
Obrazek

peejay

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: peejay »

Bieżanów północ na telewizorze Bravia 32W4000 przez azart moc sygnału 100 %. Jakość obrazu świetna, czekam aż zacznie nadawać TVP HD żeby obczaić jak wygląda obraz w 1080i :)

markez

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: markez »

SP9TCU pisze:Mam pytanie
czy emisja jest w MPEG 2 czy MPEG 4
MPEG-4 i tak już zostanie, rano leciało przez parę godzin w MPEG-2

mareksz

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: mareksz »

Moim zdaniem jakość przekazu (obraz) gorszy niż rano w mpeg2.
Na Sony W4220 więcej pikselizacji niż rano.
Większa kompresja zapewne.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

mareksz pisze:Moim zdaniem jakość przekazu (obraz) gorszy niż rano w mpeg2.
Na Sony W4220 więcej pikselizacji niż rano.
Większa kompresja zapewne.
Moim zdaniem pikselizacja nie jest aż tak wielka, najgorzej wygląda TVP Info. Na pewno TVP1 i TVP2 są lepsze niż z C+/N. Czekam na koniec przerwy TVP HD żeby porównać z N.

wuwu

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: wuwu »

Kraków
dzielnica: Wzgórza Krzesławickie (Odległość w linii prostej: 15 km)
antena: ATX 55 (skierowana na Chorągwice)
Obrazek
Obrazek

Obraz idealny choć siła sygnału tylko 35-40%

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

A dlaczego nie ma TVP Info z Krakowa ??? Testy są nadawane w Małopolsce i chcemy ogladać kronikę krakowską. Jakoś rano dało się emtować program TVP Info z Krakowa a teraz TP Emitel powrócił do wersji warszawskiej. Nie pozwólmy aby nam wciskano na siłę Kurier Warszawski, żadamy Kroniki Krakowskiej.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co oznaczają te różne informacje pojawiające się wraz z informacją o sile sygnału?

Z góry dzięki.

Obrazek

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

piotr2802 pisze:A dlaczego nie ma TVP Info z Krakowa ??? Testy są nadawane w Małopolsce i chcemy ogladać kronikę krakowską. Jakoś rano dało się emtować program TVP Info z Krakowa a teraz TP Emitel powrócił do wersji warszawskiej. Nie pozwólmy aby nam wciskano na siłę Kurier Warszawski, żadamy Kroniki Krakowskiej.
Obawiam się, że problem polega na tym, że TVP Info Kraków nie emituje nigdzie sygnału w MPEG4. Rano było bo rano multiplex leciał w MPEG2...

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

spn pisze:
piotr2802 pisze:A dlaczego nie ma TVP Info z Krakowa ??? Testy są nadawane w Małopolsce i chcemy ogladać kronikę krakowską. Jakoś rano dało się emtować program TVP Info z Krakowa a teraz TP Emitel powrócił do wersji warszawskiej. Nie pozwólmy aby nam wciskano na siłę Kurier Warszawski, żadamy Kroniki Krakowskiej.
Obawiam się, że problem polega na tym, że TVP Info Kraków nie emituje nigdzie sygnału w MPEG4. Rano było bo rano multiplex leciał w MPEG2...

A nie można zrobić wyjątku i TVP Info Kraków nadawać w mpg-2. Przecież użytkownicy posiadających możliwość odbioru mpg-4 bez problemu odbiorą TVP Info w mpg-2. Z racji że jest to lokalny program informacyjny dla Małopolski (Kronika krakowska) to więcej osób mogłoby ogladać ten program. Tutaj wydaje mi się że musimy naciskać na TVP, bo z tego co wiem TP Emitel nie może tego zmienić.

zbikac238

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zbikac238 »

Super ale na moim sharpie widze tylko liste kanałów i dni
od razu się to pojawia czy trzeba czekać??

spn pisze:
zbikac238 pisze:
kupon pisze:Właśnie wznowili test. EPG poprawione.dodana reszta programów łącznie z TVP HD
Poprawnie tzn dobra data i godzina bo nie widze program na dzień a nazwa w emitowanych programa?
U mnie (sony w4220) jest wszystko. Aczkolwiek nie każda audycja ma bogaty opis. A EPG na tą chwilę kończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

widok ogólny EPG (w tle Wiadomości TVP1)
Obrazek

Szczegółowe info o audycji
Obrazek

Zablokowany