DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kasia »

Moduł podobno nie dekoduje programów HD :!:

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Szkoda że przy testach DVB-T brak teraz EPG :(
W końcu jest to emisja testowa i chcielibyśmy przetestować nasze tunery.

Może TVP i TP Emitel umożliwi nam to ;)

Marlon

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Marlon »

Potwierdzam odbiór DVB-T w miejscowości Sobków pod Kielcami to prawie 100 km w linij prostej od Chorągwicy. Odbiór nie jest stabilny i utrzymuję się głownie wieczorem, w nocy i nad ranem. Ale to chyba wina anteny ( stara siatkowa z badziewnym przedwzmacniaczem ). Będę musiał zamontować silnie kierunkową YAGĘ stricte na kanał 25 i o dużym zysku. Warto gdyż kanał TVP HD robi wrażenie. Ciekawe czy ktoś jeszcze dalej na północ odbierze ten sygnał.

stanny

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: stanny »

w odpowiedzi "thomasowi__1" powiem, że moduł podany przez "spn" testowałem 3 dni w odbiorniku wiodącej firmy w branży (żeby było bez reklamy) i niestety wczorajszy "Gladiator" mało o zawał mnie nie przyprawił -tak szatkowało mimo full sygnału....poza tym nie zawsze chce "zaskoczyć",a często komunikuje ,że "program jest niedostrojony"(sic!).tak, że muszę szukać innych rozwiązań w celu odebrania DVB-T z Chorągwicy. "kasi" na 100% powiem ,że HD nie dekoduje.I oczywiście jako lokalny patriota dołączam się do grona wołających o LOKALNĄ KRAKOWSKĄ KRONIKĘ!A EPG też by można przywrócić-to chyba nie jest aż taki problem?

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

stanny pisze:w odpowiedzi "thomasowi__1" powiem, że moduł podany przez "spn" testowałem 3 dni w odbiorniku wiodącej firmy w branży (żeby było bez reklamy) i niestety wczorajszy "Gladiator" mało o zawał mnie nie przyprawił -tak szatkowało mimo full sygnału....poza tym nie zawsze chce "zaskoczyć",a często komunikuje ,że "program jest niedostrojony"(sic!).tak, że muszę szukać innych rozwiązań w celu odebrania DVB-T z Chorągwicy. "kasi" na 100% powiem ,że HD nie dekoduje.I oczywiście jako lokalny patriota dołączam się do grona wołających o LOKALNĄ KRAKOWSKĄ KRONIKĘ!

Dlatego napisałem, że "być może" rozwiąże to problem. Sprzedawca lojalnie informuje, że ten moduł nie współpracuje ze wszystkimi odbiornikami. Swoją drogą przykre jest do, że do tej pory nie ma stuprocentowego potwierdzenia co do formatu w jakim DVB-T w Polsce będzie nadawane. Jest to delikatnie mówiąc głupota. Bo najpierw napłynęła fala odbiorników szeroko reklamowanych jako odbiorniki gotowe do DVB-T (MPEG2), teraz mamy szał na tv z MPEG4, a większe sieci łapią naiwnych klientów na tv z dopiskiem, że odbierają DVB-T ale już mniej chętnie informują, że jest to MPEG2. Pośrednie rozwiązanie jest możliwe jeśli ktoś ma tuner C+, który jeśli wierzyć Cyfrze już od kwietnia będzie posiadał oprogramowanie, które uaktywni tuner DVB-T odbierający programy w MPEG4. Tylko, że jeśli ktoś ma Cyfrę to z naziemnej brakuje mu tylko (na razie) TVP HD. Bo jak widać na szybkie dołączenie TVP Info w wersji lokalnej się nie zanosi. A TVP milczy jak zaklęta w tej kwestii.

Co do TVP HD to duże brawa dla Emitela bo widać dość znaczącą różnicę między TVP HD w wersji naziemnej a TVP HD w N. Jednak cięcie pasma w N robi swoje :(
stanny pisze:A EPG też by można przywrócić-to chyba nie jest aż taki problem?
Biegły w kwestii DVB-T nie jestem. Ale tak na chłopski rozum to zapewne EPG do DVB-T jest pobierane automatycznie z sygnału dosyłowego z Astry. Więc może ktoś w TVP / Emitelu jest zbyt leniwy i po prostu nie chce mu się nadzorować przesyłania EPG, o ile EPG w ogóle tego wymaga? Ktoś wie coś więcej na ten temat?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: yerry »

Programy TVP nadawane w DVB-T nie są pobierane z satelity.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kasia »

spn pisze: Swoją drogą przykre jest do, że do tej pory nie ma stuprocentowego potwierdzenia co do formatu w jakim DVB-T w Polsce będzie nadawane.
Będzie format MPEG4 (algorytm kompresji H.264/AVC)

Polecam:
http://www.krrit.gov.pl/bip/Portals/0/k ... 7_mux1.pdf

Co do TVP3 Kraków - sprawa jest w rękach TVP (która zleca testy), a nie Emitela.
Poza tym po co wam TVP3 Kraków - i tak większość czasu TVP3 jest program centralny z Warszawy;
- z Chorągwicy TVP3 jest z mocą 500kW, które zapewnia doskonałe pokrycie obszaru;
- start DVB-T w Krakowie to rok 2011 - więc jak mam czekać do tego czasu, to wolę oglądać TVP HD z super jakości + TVP Sport :!: za FREE :!: ), a nie jęczeć o durną Kronikę.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: DanielK »

kasia pisze:Moduł podobno nie dekoduje programów HD :!:
Moduły CI przetwarzające kanały HDTV są póki co tylko w testach. W Polsce nigdzie takiego nie widziałem, ale spotkałem się z tym, że sprzedawcy wciskali klientom, że dzięki takiemu modułowi będzie można oglądać TVP HD. Oczywiście mam tu na myśli sprzedawców w sklepach RTV. Ale i tak już można zaobserwować większą ich świadomość na temat DVB-T MPEG-4.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

Panowie z Emitela może jakaś aktualizacja informacji o kanałach nadawanych z Chorągwicy.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

kemi73 pisze:Panowie z Emitela może jakaś aktualizacja informacji o kanałach nadawanych z Chorągwicy.

Może kiedyś będzie. Chociaż przy innych nadajnikach jest tylko informacja, że jest nadawana paczka DVB-T od TVP albo POT. A nie ma szczegółowego wykazu kanałów DVB.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

Tak, ale ta informacja zawiera na jakim kanale nadawany jest sygnał DVB-T i z jaka mocą :).

konrad

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: konrad »

zauważyłem wahania sygnału i mrożenie obrazu, mam odbiornik combo GLOBO HD TS1 - telewizor Samsung full HD 536 i mieszkam na ul.Balickiej tuż za giełdą. Mam pytanie: czy jest to wina odbiornika czy sygnału ?. Jeśli ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną to bardzo dziękuje.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

A coś na temat anteny ? Co prawda ja mam siatkową z wzmacniaczem i z Suchej Góry nigdy nie zdarzyło mi się przycinanie obrazu, a mieszkam koło Gorlic. Może to kwestia nakierowania anteny na Chorągwice ze względu na kierunkową emisje sygnału.

konrad

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: konrad »

antena zbiorcza, wydaje się prawidłowo ustawiona obraz analogowy prawidłowy.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: yerry »

Jak zbiorcza to nie wiadomo co tam może być zrobione. Zobacz analogowym tunerem co masz na k.25

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: druy »

Jak myślicie. U mnie (około 75 km według Google Maps na południe od chorągwicy) jest możliwość odbioru DVB-T. Na kanale 25 (DVB-T) i 27 (TV Puls) mam zakłócenia słowackiego programu z logo 2. TV4 odbieram z kolorem ale bez dźwięku. Antena to stara siatka. Macie jakieś zdanie?

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kroczek12 »

druy pisze:Jak myślicie. U mnie (około 75 km według Google Maps na południe od chorągwicy) jest możliwość odbioru DVB-T. Na kanale 25 (DVB-T) i 27 (TV Puls) mam zakłócenia słowackiego programu z logo 2. TV4 odbieram z kolorem ale bez dźwięku. Antena to stara siatka. Macie jakieś zdanie?
Hmmm 75 km to już chyba sama granica ze Słowacją. Weź dokładniej napisz jaka to miejscowość - lepiej będzie zlokalizować twoje położenie. Ale już mogę Ci powiedzieć że nie liczyłbym na odbiór i to z zadawalającą jakością sygnału. No ale jeśli coś mówisz o TV4, że coś łapiesz a on też kierunkowo na Kraków to możesz popróbować, kto wie...
Ostatnio zmieniony 19 marca 2009, o 14:41 przez kroczek12, łącznie zmieniany 1 raz.

Lew2
Posty: 34
Rejestracja: 20 stycznia 2009, o 18:17

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Lew2 »

Jarosław Bałuka pisze:wiązka kierunkowo na Kraków z mocą ok. 15kW ERP.
Może spóźnione, ale przede wszystkim należą się gratulacje i podziękowania dla Emitela!!! To się nazywają prawdziwe testy. Teraz należy życzyć sobie, aby testy nie zostały przerwane przed 2011 :D

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: druy »

Pomyliłem się o 10 km :D Link do Google Maps: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 78906&z=10

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kroczek12 »

druy pisze:Pomyliłem się o 10 km :D Link do Google Maps: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 78906&z=10
Kolego to to już jest inna dyskusja :). Te 65km to Google Maps Ci pokazał ale... jadąc drogą (którą Ci zresztą pokazał). To ja Ci powiem - Ty masz dokłądnie 41km w lini prostej do Choroągwicy ze Szczawy. I tu się całkowicie zgodzę, masz bardzo dużą szanse na odbiór paczki TVP z kanału 25. Życzę powodzenia

Zablokowany