DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

Mirek2407

info

Post autor: Mirek2407 »

TV mam Samsung LE32B530, sygnał tv puls w ogóle nie łapie a tvn łapie ale z dużymi zakłóceniami więc to pewnie na takiej antenie lub w moim miejscu zamieszkania jest trudne chociaż u kolegi który mieszka dalej (tj.ok 10 km) od Chorągwicy bo w Gdowie syngał dvbt odbiera ten sam model tv!

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

To masz odpowiedź, jeśli nie odbierasz tych kanałów to z DVB-T też będziesz miał problem, ustaw sobie lepszy sygnał na TVN-ie to i DVB-T się znajdzie.

Mirek2407

info

Post autor: Mirek2407 »

Dzięki za info. A może polecił byś jakąś antenę bo naprawdę mam ogromny problem z tvn jest w kolorze ale sygn kiepski bardzo a tv kupiłem specjalnie już teraz z racji tych testów dvbt

comag
Posty: 25
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:00
Odbiornik: Ariva ComboHD
Instalacja antenowa: Azart , Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: comag »

Dzięki za info. A może polecił byś jakąś antenę bo naprawdę mam ogromny problem z tvn jest w kolorze ale sygn kiepski bardzo a tv kupiłem specjalnie już teraz z racji tych testów dvbt

dla twojej lokalizacji 7 km od nadajnika w Chorągwicy , ta
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A4015.htm

będzie dobra + dobry kabel.
http://www.dipol.com.pl/przewod_koncent ... 1015_1.htm

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

Na forum proponowano anteny typu Yagi ale może u ciebie wystarczy jaki wzmacniacz antenowy. Nie wiem czy sygnał z Chorągwicy masz z odbicia czy tylko jest zasłonięty. Rozumiem że siatkę masz tylko z symetryzatorem.

Mirek2407

info

Post autor: Mirek2407 »

Dzięki za porady postaram się teraz znalezć w sklepie gdzieś ta antenę i spróbuje złapać wtedy sygn. cyfr. Pozdr.

Mirek2407

info

Post autor: Mirek2407 »

antenę mam siatkową z wzmacniaczem ale ma już z 10 lat i sygn tvp1, tvp2, tvp info i polsat jest oki tylko poza tymi nie łapie nic z wyjatkiem słabego sygn tv4 i tvn w kolorze ale nie do oglądania. antena zamontowana na balkonie ok 5m nad ziemią.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

To jak ty masz kiepski sygnał przy TV4 przy mocy z nadajnika 20 KW to pewnie wzmacniacz Ci padł bo resztę to odbierasz raczej z kabla niż z tej anteny.

Mirek2407

info

Post autor: Mirek2407 »

wzmacniacz działa bez niego to już w ogóle nie dałoby się nic oglądać, także znajduje się widocznie w niekorzystnym miejscu do odbioru zresztą u sąsiadów tez tvn i tv4 łapie podobnie jak u mnie czyli nie do oglądania.

comag
Posty: 25
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:00
Odbiornik: Ariva ComboHD
Instalacja antenowa: Azart , Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: comag »

Jeżeli masz utrudnione warunki to kup ten wzmacniacz do tej anteny co podałem wyżej
Wzmacniacz antenowy APL-103 musisz dokupić jeszcze zasilacz .

http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4033.htm

Zasilacz wzmacniaczy antenowych ZS 12V 100mA z regulacją
http://www.dipol.com.pl/zasilacz_wzmacn ... _D0015.htm

tej anteny nie kupisz w żadnym zwykłym sklepie , Dipol masz w Krakowie .


Wzmacniacz montujesz przy antenie przecinając kabel ,potrzebne dwie "F"
.

markez

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: markez »

kemi73 pisze:Na forum proponowano anteny typu Yagi ale może u ciebie wystarczy jaki wzmacniacz antenowy. Nie wiem czy sygnał z Chorągwicy masz z odbicia czy tylko jest zasłonięty. Rozumiem że siatkę masz tylko z symetryzatorem.
On mieszka 7km od nadajnika! Nawet jeśli "z tyłu" głównej wiązki, to przy takiej odległości z odbiorem nie powinno być żadnych problemów. Wzmacniacz więcej popsuje niż dobrego wniesie. Tylko porządna Yaga np. firmy Dipol 21-69, i dobry kabel. Pierwsze co, to zmień ta starą siatkę i kabel.

zbikac238

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zbikac238 »

Konrad moge jakiś kontakt na prive chciałem podpytać o dekoder globo hd ts1
Pozdr
konrad pisze:zauważyłem wahania sygnału i mrożenie obrazu, mam odbiornik combo GLOBO HD TS1 - telewizor Samsung full HD 536 i mieszkam na ul.Balickiej tuż za giełdą. Mam pytanie: czy jest to wina odbiornika czy sygnału ?. Jeśli ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną to bardzo dziękuje.

bratt

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: bratt »

dzięki, o wielki Emitelu za EPG :D :D :D Czy tak by nie mogło juz zostac :?:

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

bratt pisze:dzięki, o wielki Emitelu za EPG :D :D :D Czy tak by nie mogło juz zostac :?:
Fajnie, że jest EPG, ALE niefajnie, że teraz polskie znaki wyświetlają się z błędami :( TV Sony 40W4220. Wcześniej nie było takie problemu. Na plus zaliczam to, że pojawiły się oznaczenia wiekowe.

Pytanie do Przedstawiciela Emitela. Czy jest szansa na poprawne wyświetlanie polskich znaków?

abusutor
Posty: 52
Rejestracja: 15 kwietnia 2009, o 21:04

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: abusutor »

Ponawiam pytanie czy juz jest potwierdzone że kraków(chorągwica) będzie w pierwszym etapie?? czy jeszcze nie ma potwierdzenia??

bratt

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: bratt »

spn pisze: teraz polskie znaki wyświetlają się z błędami :(
a u mnie jest ok (dreambox/Gemini) :o

bratt

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: bratt »

abusutor pisze:Ponawiam pytanie czy juz jest potwierdzone że kraków(chorągwica) będzie w pierwszym etapie?? czy jeszcze nie ma potwierdzenia??
pytanie pomocnicze: jakie warunki techniczne muszą być spełnione, aby UKE dało zgodę dla Krakowa na I etap?

Może wystarczą nasze komentarze, że wszystko działa OK? ;) :lol: ;)

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

Faktycznie EPG bez polskich znaków, a wcześniej było dobrze.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

bratt pisze:
abusutor pisze:Ponawiam pytanie czy juz jest potwierdzone że kraków(chorągwica) będzie w pierwszym etapie?? czy jeszcze nie ma potwierdzenia??
pytanie pomocnicze: jakie warunki techniczne muszą być spełnione, aby UKE dało zgodę dla Krakowa na I etap?

Może wystarczą nasze komentarze, że wszystko działa OK? ;) :lol: ;)
Oczywiście, że na razie działa OK. Tylko nie wiadomo jak długo bo jak wiadomo zezwolenie na testy kończy się 31 maja. No i jeszcze te krzaczki w EPG :( A zauważyliście, że TVP HD ma nową ścieżkę Dolby Digital opisaną jako English 5.1?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

ja mam ścieżke opisaną jako English Dolby Digital 2/0. Brak polskich znaków potwierdzam.TV sony 32W4000

Zablokowany