DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

abusutor pisze:Ponawiam pytanie czy juz jest potwierdzone że kraków(chorągwica) będzie w pierwszym etapie?? czy jeszcze nie ma potwierdzenia??
Prosze poczytac strone cyfrowa Polska harmonogram wlaczania cyfrowych multipleksow.Przy Krakowie wyraznie zaznaczone jesli pojawia sie techniczne mozliwosci nadawcze.Wiec mozna sadzic ze Krakow w 1 etapie bedzie mial multipleks.Jesli zas chodzi o faktyczny start emitel napewno poda date pozdrawiam wszystkich. :D

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

kupon pisze:ja mam ścieżke opisaną jako English Dolby Digital 2/0. Brak polskich znaków potwierdzam.TV sony 32W4000
Fakt. Z rozpędu napisałem 5.1 zamiast 2.0. Mam tylko nadzieję, że polskie znaki wrócą :(

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

gorki pisze:
abusutor pisze:Wiec mozna sadzic ze Krakow w 1 etapie bedzie mial multipleks.Jesli zas chodzi o faktyczny start emitel napewno poda date pozdrawiam wszystkich. :D
Nawet nie dopuszczam mysli że Kraków nie wystrtuje w I etapie ;)

Możliwości techniczne zostały znakomicie przetestowane. Najpierw rok testów z możliwością odbioru dla samego miasta Krakowa na kanale 37. A teraz super nadajnik na kanale 25. Wystrczy tylko ukierunkować wiązkę sygnału tak aby mieszkańcy wschodniej Małopolski tez odbierali i już mamy pełne możliwości techniczne.
Nie jestem super fachowcem i sprawy nie są aż tak oczywiste jak opisalem powyżej ;) ale TP Emitel chyba najlepiej wie co zrobić abyśmy od wrzesnia już mieli te podstawowe kanały w DVB-T.
Kraków zasługuje na to aby być w I etapie wdrażania DVB-T i nie tylko regionaly patriotyzm przeze mnie tutaj przemawia ;)

andresat
Posty: 23
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 14:54

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: andresat »

Co zatem stanie się z TVP Sport i TVP HD? chyba że ruszą testy drugiego miltiplexu i tam trafią.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

andresat pisze:Co zatem stanie się z TVP Sport i TVP HD? chyba że ruszą testy drugiego miltiplexu i tam trafią.
W tej chwili nie wiadomo co lepsze. Mieć 1 multipleks od czerwca czy liczyć na przedłużenie testów do czasu wprowadzenia 1 multipleksu w Krakowie we wcześniej zapowiedzianym terminie i tym samym cieszyć się TVP HD lepszej jakości niż w N. :( Na testy drugiego multipleksu chyba nie ma co liczyć, bo 1. brak miejsca 2. brak operatora i kształtu multipleksu.

Lew2
Posty: 34
Rejestracja: 20 stycznia 2009, o 18:17

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Lew2 »

spn pisze:
andresat pisze:Co zatem stanie się z TVP Sport i TVP HD? chyba że ruszą testy drugiego miltiplexu i tam trafią.
W tej chwili nie wiadomo co lepsze. Mieć 1 multipleks od czerwca czy liczyć na przedłużenie testów do czasu wprowadzenia 1 multipleksu w Krakowie we wcześniej zapowiedzianym terminie i tym samym cieszyć się TVP HD lepszej jakości niż w N. :( Na testy drugiego multipleksu chyba nie ma co liczyć, bo 1. brak miejsca 2. brak operatora i kształtu multipleksu.
Lepiej nic nie ruszać. Zostawić tak jak jest. Testować, testować i jeszcze raz testować ... aż do 2011 r.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

No dobra.Pytanie do p. Jarka .Jakie plany są z nadawaniem TVPHD od sierpnia.Przeczytałem na innym forum , że koniec emisji . Czy to prawda . Czy będzie dodatkowo płatny ?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: JarekM »

Najpóźniej z końcem września musi wystartować pierwszy multipleks o ustalonym przez KRRiT składzie: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV Puls, TV4.

Do tego czasu będą trwały emisje testowe, o ile oczywiście nadal UKE będzie przedłużać pozwolenia radiowe. Skład programowy emisji testowych będzie się zmieniał. To ostatnia okazja na przeprowadzenie testów. Od września wszystko musi działać stabilnie i niezawodnie.

Pierwszy multipleks nie będzie zawierał treści płatnych.
Emisja w kolejnych obszarach będzie uruchamiana zgodnie z harmonogramem KRRiT (oraz w miarę możliwości technicznych ;) ). W momencie uruchomienia emisji komercyjnych najprawdopodobniej wygasną pozwolenia radiowe na emisje testowe.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

@JarekM napisał : Najpóźniej z końcem września musi wystartować pierwszy multipleks o ustalonym przez KRRiT składzie: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV Puls, TV4. Prawda , ale Kraków chyba nie będzie w pierwszej turze , chyba , że coś przespałem .

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

Jeśli warunki techniczne pozwolą to będzie. Faktycznie miło popatrzeć na TVPHD,(chyba najlepsze HD jakie widziałem do tej pory w TV). Jest bez reklam, gdyby oferta programowa była bardziej na czasie + kilka programów live to z 5 zł miesięcznie bym dał:).

Lew2
Posty: 34
Rejestracja: 20 stycznia 2009, o 18:17

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Lew2 »

D4r3k pisze:Jeśli warunki techniczne pozwolą to będzie. Faktycznie miło popatrzeć na TVPHD,(chyba najlepsze HD jakie widziałem do tej pory w TV). Jest bez reklam, gdyby oferta programowa była bardziej na czasie + kilka programów live to z 5 zł miesięcznie bym dał:).
TVP HD to jest najlepszy jakościowo (chodzi o obraz) program nadawany jaki widziałem. Nie ma porównania z jakimiś płatnymi dziadostwami z kablówki czy od innych złodziei satelitarnych. A niektóre programy też są bardzo ciekawe. Ktokolwiek przyjdzie do mnie i zobaczy ten obraz na moim nowym Samsungu LE37B650 to jest w szoku. Pytanie tylko jak długo się będziemy nim cieszyć :?:

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

Lew2 pisze:
D4r3k pisze:Jeśli warunki techniczne pozwolą to będzie. Faktycznie miło popatrzeć na TVPHD,(chyba najlepsze HD jakie widziałem do tej pory w TV). Jest bez reklam, gdyby oferta programowa była bardziej na czasie + kilka programów live to z 5 zł miesięcznie bym dał:).
TVP HD to jest najlepszy jakościowo (chodzi o obraz) program nadawany jaki widziałem. Nie ma porównania z jakimiś płatnymi dziadostwami z kablówki czy od innych złodziei satelitarnych. A niektóre programy też są bardzo ciekawe. Ktokolwiek przyjdzie do mnie i zobaczy ten obraz na moim nowym Samsungu LE37B650 to jest w szoku. Pytanie tylko jak długo się będziemy nim cieszyć :?:
Bo nasze rodzime pseudo platformy nie nadają żadnego kanału w jakości HD tylko upscalują z SD na HD . a TVP HD jest nadawana od początku w wysokiej rozdzielczości.

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

kupon pisze:
Lew2 pisze:
D4r3k pisze:Jeśli warunki techniczne pozwolą to będzie. Faktycznie miło popatrzeć na TVPHD,(chyba najlepsze HD jakie widziałem do tej pory w TV). Jest bez reklam, gdyby oferta programowa była bardziej na czasie + kilka programów live to z 5 zł miesięcznie bym dał:).
TVP HD to jest najlepszy jakościowo (chodzi o obraz) program nadawany jaki widziałem. Nie ma porównania z jakimiś płatnymi dziadostwami z kablówki czy od innych złodziei satelitarnych. A niektóre programy też są bardzo ciekawe. Ktokolwiek przyjdzie do mnie i zobaczy ten obraz na moim nowym Samsungu LE37B650 to jest w szoku. Pytanie tylko jak długo się będziemy nim cieszyć :?:
Bo nasze rodzime pseudo platformy nie nadają żadnego kanału w jakości HD tylko upscalują z SD na HD . a TVP HD jest nadawana od początku w wysokiej rozdzielczości.

I dlatego wszyscy równo chcemy wszystkie kanały MUX1 oglądać w takiej jakości, po co wogóle zawracać sobie głowe PAL, SD i tymi całymi mixami. Przecież po oglądnięciu TVPHD przez kilka godzin i przełaczeniu na coś innego to jakbyśmy się cofnęli ja wiem, gdzieś do epoki Gierka:). Niestety tak różowo nie będzie do na jakości HD jest dużo kasy do zarobienia i bedą zarabiać dopóki ultraHD albo jakaś inna technologia nie pojawi sie na horyzoncie.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

No niestety wszystko co jest miłe dla oka TVPSA zaraz spie....i

mieciu

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: mieciu »

Mam pytanie, mieszkam w Nowej Hucie jakis miescia temu odbieralem cyfrowe kanalay nadawane z choragwicy. Od jakiegos czasu sygnal zanikl. NIe wiem co jest przyczyna? czy zmniejszyl sie obszar nadawania czy jak? U mnie i u sasiada niema od jhakiegos czasu tych kanalow

andresat
Posty: 23
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 14:54

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: andresat »

DVB-T w Krakowie nadaje na kanale25 z Chorągwicy nadaje od marca dziś działa bez awaryjnie.Może coś masz z anteną?

mieciu

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: mieciu »

no ale czy jak bym mial cos z antena to chyba analogowych tez bym nie odbieral. Natomiast analogowe kanaly mam tylko cyfrowe mi zniknely. co to moze byc?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

Przepraszam za pytanie , ale jestem ciekawy czy udało się komuś w Krakowie odebrać jakieś programy cyrowe od naszyćh sąsiadów np ze Słowacji , Czech itp . Prosiłbym o jakieś info .Dzieki i pozdrawiam .

lpm11

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: lpm11 »

Chciałbym zapytać: Czy wiadomo jaka jest przyszłość kanałów TVP HD i TVP Sport?
Do kiedy będą nadawane w obecnej formie(tzn. niekodowanej)?
Czy sygnał TVP HD z DVB-T jest rzeczywiście lepszy od tego z DVB-S

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

lpm11 pisze:Chciałbym zapytać: Czy wiadomo jaka jest przyszłość kanałów TVP HD i TVP Sport?
Do kiedy będą nadawane w obecnej formie(tzn. niekodowanej)?
Czy sygnał TVP HD z DVB-T jest rzeczywiście lepszy od tego z DVB-S
Tak potwierdze Ci , że TVPHD z DVB-T jest wyśmienity a także TVP1 i TVP2 ,TVPsport .Pseudo platformy wymiękają

Zablokowany