DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Szkoda będzie jak wystartuje I Mux we wzrześniu b.r. i kanał TVP HD przestanie być tak łatwo dostępny.
Jeżeli tak ma się stać to jak dla mnie testy DVB-T mogą trwać jak najdłużej. ;)
Bo tak naprawdę nie wiele zyskamy jeśli chodzi o liczbę kanałów, bo obecne kanały nadawane analogowo znajdą się w ofercie I Mux.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Puma »

piotr2802 pisze:Bo tak naprawdę nie wiele zyskamy jeśli chodzi o liczbę kanałów, bo obecne kanały nadawane analogowo znajdą się w ofercie I Mux.
Mów za siebie a nie za innych, ja czekam z utęsknieniem na Mux I (odbieram 3 + 2 w kiepskiej jakości programy).

lpm11

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: lpm11 »

dzięki za odpowiedź:)

właśnie dzisiaj doprowadziłem kabel do pokoju, będę kupował odbiornik DVB-T do laptopa.
Tylko laptop, bo nie inwestuję na razie w telewizor HD.

Ja również chciałbym żeby testy trwały jak najdłużej, analogowo mam wszystkie krakowskie.
Czy gdzieś jest info dot. bitrate nadawanych kanałów?

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

Co wy tak marudzicie z tym TVP HD, ważne ze wreszcie cośsie ruszy, MUX1 nalezy nam się i nikt żadnej łaski nie robi, powinniśmy to już miec 5 lat temu, zamiast marudzić nad utrata TVP HD może lepiej naciskać zeby TVP HD była w MUX1 i tyle. Jak nie w MUX1 to w MUX2 albo MUX3.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Puma »

Narzekanie mamy we krwi, ale pamiętać trzeba że cyfracja w Polsce tak naprawdę dopiero rusza a niektórym już się marzy HD. Pewnie że szkoda iż jest tylko jeden MUX planowany na pierwszy rzut a nie dwa lub trzy jednocześnie...są jednak osoby którym MUX zapewni dostęp do bogatszej oferty niż mają obecnie.
MUX I jest 'zaklepany' i zmian nie będzie w nim a HD będzie pewnie w MUX III.

krzychu

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: krzychu »

Multiplex testowy padł ;(, rozpoczęło się od TVP Sport, teraz leży wszystko.

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

krzychu pisze:Multiplex testowy padł ;(, rozpoczęło się od TVP Sport, teraz leży wszystko.


Może od pierwszego czerwca bedziemy mieli MUX1 :)

pitair

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: pitair »

Jaka moc nadajnika jest przewidziana dla MUX1 z Chorągwicy ?
Tak przy okazji ma ktoś aktualny spis i moce kanałów które bedą wykorzystywane na potrzeby MUX1 w Polsce.

ms93

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: ms93 »

D4r3k pisze:
krzychu pisze:Multiplex testowy padł ;(, rozpoczęło się od TVP Sport, teraz leży wszystko.


Może od pierwszego czerwca bedziemy mieli MUX1 :)
Bylby to mily prezent na dzien dziecka ;) Tylko przydalaby sie wieksza moc, zebym nie musial na balkonie wielkiej anteny rozstawiac :P

lpm11

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: lpm11 »

Chyba nie ma na ten temat żadnych informacji.

Kupiłem odbiornik:)
Trochę TotalMedia się zacina. Ale to chyba jego wina, a nie karty czy instalacji.
Na TVP Sport pisało, że emisja jest od 18:30 do 20:30(teraz działa4444, a TVP HD od 22 do 24.
Czy tak jest codziennie? Czekam na godzinę 22:D

ms93

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: ms93 »

lpm11 pisze:Chyba nie ma na ten temat żadnych informacji.

Kupiłem odbiornik:)
Trochę TotalMedia się zacina. Ale to chyba jego wina, a nie karty czy instalacji.
Na TVP Sport pisało, że emisja jest od 18:30 do 20:30(teraz działa4444, a TVP HD od 22 do 24.
Czy tak jest codziennie? Czekam na godzinę 22:D
U mnie sie cielo (szczegolnie na HD), ale po modernizacji komputera jest OK. Teraz mam Dual Core 2x2,5GHz + 2GB RAMu i jest ok.
Wczesniej TVP Sport bylo caly czas, a HD szlo zazwyczaj od 16.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

lpm11 pisze:Chyba nie ma na ten temat żadnych informacji.

Kupiłem odbiornik:)
Trochę TotalMedia się zacina. Ale to chyba jego wina, a nie karty czy instalacji.
Na TVP Sport pisało, że emisja jest od 18:30 do 20:30(teraz działa4444, a TVP HD od 22 do 24.
Czy tak jest codziennie? Czekam na godzinę 22:D
Ja dziś się zdziwiłem właśnie. Włączyłem TVP HD a tu plansza testowa. Włączyłem TVP Sport to samo. Sprawdziłem i w N wszystko bez zmian idzie :) Wygląda na to, że wkrótce pożegnamy się z TVP HD z Chorągwicy :( A szkoda bo jakość jest o wiele lepsza niż w N :(

Ampersand

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Ampersand »

Też zrobiłem karpika. :shock: Byłoby dobrze, gdyby ktoś udzielił informacji co z przekazem testowym. Ewentualnie co dalej...

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

Ampersand pisze:Też zrobiłem karpika. :shock: Byłoby dobrze, gdyby ktoś udzielił informacji co z przekazem testowym. Ewentualnie co dalej...
Łatwo przyszło... łatwo poszło... BTW. Ciekawe czy takie cyrki tylko w Krakowie czy wszędzie.

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

Co do testów - dzwiek na TVP2 nie pokrywa sie z obrazem o jakąs sekunde, zauwązyłem od wczoraj:)

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Przemo »

Znów jest TVP HD. Wygląda to na zabawę w kotka i myszkę :lol:

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: KrzysztofD »

Multipleks (nie licząc wklejek lokalnych programów) robią w TVP, Emitel "tylko" użycza mocy i anten - w efekcie TVP HD wszędzie jest nadawany jednakowo.
Obecne 2 godziny dziennie to stanowczo za dużo luksusu :>
Można przecież robić losowe testy o różnych porach w środku nocy, dodatkowo to kodując ;).
Przedstawiciele Emitela obiecywali tutaj na forum informować o zmianach w multipleksie i trzeba przyznać, że jest to w 100% prawda - nie określali przecież, czy opiszą zmiany przed, w trakcie, czy też po zmianach i w jakim terminie :D

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

KrzysztofD pisze:Multipleks (nie licząc wklejek lokalnych programów) robią w TVP, Emitel "tylko" użycza mocy i anten - w efekcie TVP HD wszędzie jest nadawany jednakowo.
Obecne 2 godziny dziennie to stanowczo za dużo luksusu :>
Można przecież robić losowe testy o różnych porach w środku nocy, dodatkowo to kodując ;).
Przedstawiciele Emitela obiecywali tutaj na forum informować o zmianach w multipleksie i trzeba przyznać, że jest to w 100% prawda - nie określali przecież, czy opiszą zmiany przed, w trakcie, czy też po zmianach i w jakim terminie :D
Rozumiem,że pisząc "jednakowo" odpowiadasz na moje pytanie o DVB-T bo jednocześnie TVP HD jest bez zmian obecne w przekazie z Hot Birda. Więc pewnie coś się będzie działo od poniedziałku :(

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

No to się nacieszyliśmy TVP HD i TVP sport :cry:

Mam plansze testowe w DVB-T z chorągwicy TVP HD : Emisja g.22-24 a TVP Sport 18.30 - 20.30.

Cóz , emsje testowe mają ten minus, że mogą całkowicie wyłączyć i nie możemy protestować.

Teraz to już ogólnie spadnie zainteresowanie testowaniem DVB-T przez społeczeństwo, bo dużo osób kupowało tunery lub TV LCD aby zobaczyć te 2 darmowe kanały. :(

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kasia »

Najpierw Polskie Radio wyłączyli, a teraz 2 najważniejsze kanały. Mogli by chociaż TVP Kultura i Historie ponownie włączyć - lepsze to niż oglądanie plansz testowych.

Zablokowany