DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

abusutor pisze:Jest ktoś może z okolic gminy Łapanów??? Bo chciałem się dowiedzieć czy tutaj jest zasięg a jeśli tak to na jakim poziomie??

W Łapanowie to na kawałku drutu bedziesz odbierał, ile masz w prostej lini do Chorągwicy? 10 km?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Poland »

Z Trzciany do Chorągwicy jest 32,7 km a z Łapanowa do Chorągwicy jest 25,8 km.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

no nie przesadzaj :lol: Łapanów jest o wiel bliżej niż 40 km.
Tyle to jamam do Tenczynka w gm. Krzeszowice :lol:

comag
Posty: 25
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:00
Odbiornik: Ariva ComboHD
Instalacja antenowa: Azart , Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: comag »

w linii prostej :

Łapanów - Chorągwica 17.87km

http://www.nabrzeski.info/works/odleglosci/

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Poland »

No fakt masz rację. Ja patrzyłem na obliczanie odległości w Szukaczu.pl
Z podanej wyżej strony wynika że mam 24 km do Chorągwicy.

Piotr.C

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Piotr.C »

Tylko nie zapominajcie, że system antenowy jest nakierowany na centrum Krakowa czyli w przeciwnym kierunku niż Łapanów.
http://www.emitel.pl/strona-glowna/dvbt ... agwica.jpg

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

Jesli dobrze zrozumialem wypowiedz pana Jaroslawa Baluki to po okresie testow nastapi przejscie na charakterystyke dookolna. Mysle ze pan Jarek zgodzi sie ze mna dodatkowo mysle ze nastapi podniesienie mocy emisyjnej sygnalu.

bratt

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: bratt »

Nareszcie :!: Niektóre programy TVN nadawane są w 16:9, co chyba cieszy wszystkich posiadaczy płaskich TV :) :) :). Czyli wyglada to lepiej niz TVN (nie HD!) z satelity. Ciekawe czy takich prób doczekamy na innych kanałach?

Od czego zależy, żeby włączyć EPG? Nie chodzi chyba o problemy techniczne? A moze to ma rozróżniać emisję testową od komercyjnej? ;)

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

bratt pisze:Nareszcie :!: Niektóre programy TVN nadawane są w 16:9, co chyba cieszy wszystkich posiadaczy płaskich TV :) :) :). Czyli wyglada to lepiej niz TVN (nie HD!) z satelity. Ciekawe czy takich prób doczekamy na innych kanałach?

Od czego zależy, żeby włączyć EPG? Nie chodzi chyba o problemy techniczne? A moze to ma rozróżniać emisję testową od komercyjnej? ;)
Kolego epg skladane jest w studio Warszawskim i stad przez lacza trafia do nadajnikow naziemnych.Testy epg juz mialy miejsce mysle ze niebawem ruszy ich komercyjna wersja pozdrawiam.

pavelb

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: pavelb »

Potwierdzam odbiór w Chrzanowie.
W linii prostej 53km :)

Jako że brak zmian z nadajnika z Skrzycznego, zmieniłem kierunek na Kraków i udało się :)

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: orin »

pavelb pisze:Potwierdzam odbiór w Chrzanowie.
W linii prostej 53km :)

Jako że brak zmian z nadajnika z Skrzycznego, zmieniłem kierunek na Kraków i udało się :)
Do tak dalekiego odbioru polecam antenę ATX-91 http://www.dipol.com.pl/pict/a3710+.gif
i ewentualnie wzmacniacz antenowy dopuszkowy LNA-169 24dB http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4008.htm

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

Zaraz,bo czegoś nie rozumie i mam nadzieje że mi to wytłumaczycie łopatologicznie.Po jakiego motyla noga...(autocenzura) jest nadawane to tvp hd?Przeciez pozbawiliście nas "krajowa rado" odbioru kanału który do was,nas-abonentów DVB-T przyciąga.PYTAM gdzie teraz nadaje tvp hd,bo chyba na C+, ani CP ani w N go nie ma ......Nadajecie sami dla siebie?Wiem,że to forum EMITEL-a,ale krew mnie zalewa....

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: orin »

kupon pisze:Zaraz,bo czegoś nie rozumie i mam nadzieje że mi to wytłumaczycie łopatologicznie.Po jakiego motyla noga...(autocenzura) jest nadawane to tvp hd?Przeciez pozbawiliście nas "krajowa rado" odbioru kanału który do was,nas-abonentów DVB-T przyciąga.PYTAM gdzie teraz nadaje tvp hd,bo chyba na C+, ani CP ani w N go nie ma ......Nadajecie sami dla siebie?Wiem,że to forum EMITEL-a,ale krew mnie zalewa....
W N jest TVP HD, w niektórych cyfrowych kablówkach.

romanodepalma

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: romanodepalma »

abusutor pisze:Jest ktoś może z okolic gminy Łapanów??? Bo chciałem się dowiedzieć czy tutaj jest zasięg a jeśli tak to na jakim poziomie??
Według mapy zasięgu nie masz ciekawego położenia.Ja jestem teoretycznie poza zasięgiem Skrzycznego , a jednak dobra antena i dobry wzmacniacz robią swoje. Nie daleko Ciebie kończy się zasięg Rzeszowa. Kraków też masz na granicy zasięgu , ale jak mieszkasz wysoko, to ja bym na Twoim miejscu próbował. Ja nie dałem za wygraną ,więc i Ty próbuj. Powodzenia.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Pozbawienie odbioru w DVB-T odbioru kanału TVP HD to jedna z większych wpadek TVP i KRRiT.

Taki kanał musi byc nadawany bo klienci muszą wiedzieć dlaczego kupują telewizor HD Full za pare tysięcy.
W tej chwili nie ma bodźca do zakupu dobrej klasy telewizora, bo dla przeciętnego odbiorcy to to samo co nadawanie w analogu i nie widzą zasadniczej różnicy.

Chwalę TP Emitel za wspaniałą decyzję nadawania 7 podstawowych kanałów w testach DVB-T, bo najwyższa już był pora aby zacząc nadawać podstawowy multipleks I.

Nagannym jest że nie ma jakiegoś kanału typowo HD do testowania sprzętu :(

Ampersand

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Ampersand »

Zgadzam się z przedmówcą. My jak zwykle się uwsteczniamy a przecież kanały HD to podstawa. DVB-T w obecnej formie dla mnie może nie istnieć.

bratt

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: bratt »

piotr2802 pisze:Pozbawienie odbioru w DVB-T odbioru kanału TVP HD to jedna z większych wpadek TVP i KRRiT.
Panowie zastanówcie sie przez chwilę, czy można spodziewac sie niekodowanych transmisji kanałow HD? Dzisiaj na swiecie rządzi kasa i nikt za darmo nie bedzie nadawał kanału, który jest płatny w ofercie innego operatora. Co na to powie N? Dlaczego CP czy C+ nie ma TVP HD nawet w najdroższych pakietach?
Testy TVP HD były, ale po skompletowaniu I multipleksu w docelową paczkę byc moze TVP HD nie mieści się (dosłownie) w tym multipleksie, a może powody są jw.
DVB-T nie musi byc reklamowany - po prostu w pewnym momencie zastąpi transmisje analogową, dzieki czemu powinno byc lepsze pokrycie kraju podstawowymi kanałami, a UKE dostanie do dyspozycji sporo uwolnionych czestotliwości.

Pewnie kanały HD pojawia sie w kolejnych multipleksach, ale raczej nie bezpłatnych :(

Matteo87

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Matteo87 »

bratt pisze:
piotr2802 pisze:Pozbawienie odbioru w DVB-T odbioru kanału TVP HD to jedna z większych wpadek TVP i KRRiT.
Panowie zastanówcie sie przez chwilę, czy można spodziewac sie niekodowanych transmisji kanałow HD? Dzisiaj na swiecie rządzi kasa i nikt za darmo nie bedzie nadawał kanału, który jest płatny w ofercie innego operatora. Co na to powie N? Dlaczego CP czy C+ nie ma TVP HD nawet w najdroższych pakietach?
Testy TVP HD były, ale po skompletowaniu I multipleksu w docelową paczkę byc moze TVP HD nie mieści się (dosłownie) w tym multipleksie, a może powody są jw.
DVB-T nie musi byc reklamowany - po prostu w pewnym momencie zastąpi transmisje analogową, dzieki czemu powinno byc lepsze pokrycie kraju podstawowymi kanałami, a UKE dostanie do dyspozycji sporo uwolnionych czestotliwości.

Pewnie kanały HD pojawia sie w kolejnych multipleksach, ale raczej nie bezpłatnych :(
Dobrze wiedziec ze telewizja PUBLICZNA jest od zarabiania pieniedzy. to tylko w Polsce. W Niemczech ARD i ZDF juz nadają (jeszcze testowo) w HD z satelity, i nikt nie krzyczy ze mają byc platne. A w Polsce jak widac nawet sami użytkownicy domagają sie aby za wszystko płacić. Brawo!!

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Matteo87 pisze:
bratt pisze:
piotr2802 pisze:Pozbawienie odbioru w DVB-T odbioru kanału TVP HD to jedna z większych wpadek TVP i KRRiT.
Dobrze wiedziec ze telewizja PUBLICZNA jest od zarabiania pieniedzy. to tylko w Polsce. W Niemczech ARD i ZDF juz nadają (jeszcze testowo) w HD z satelity, i nikt nie krzyczy ze mają byc platne. A w Polsce jak widac nawet sami użytkownicy domagają sie aby za wszystko płacić. Brawo!!
TVP łaski nie robi bo nasze nowe telewizory LCD/PLAZMA możemy właśnie testować na tych zagranicznych programach HD z satelity.

Tylko niech później TVP nie płacze że nie mają pieniędzy i ludzie nie płaca abonametu, bo skoro Telwizja Polska nas lekceważy to my tym samym jej odpłacamy.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

A Ja zaryzykuje taką teze : Bez programów w jakości HD DVB-T w 1 MUX-e TVP lezy na łopatkach.I dalej nie ma edukacji odbiorców w temacie HD.

Zablokowany