DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

O tym by odbierać DVB-T z innego pobliskiego nadajnika to możesz zapomnieć przynajmniej do lipca 2011. Zresztą przy takim tempie wdrażania DVB-T to dostaniemy ale zakodowane DVB-T tak jak jest to zapisane w strategi UKE.

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Jurcio »

piotr2802 pisze:....Przede wszystkim zyskaliby odbiorcy ze Śląska i na wschód od Chorągwicy. Wiedząc że emisja cyfrowa ma o wiele większy zasięg niż emisja analogowa (przy tej samej mocy nadajnika) to praktycznie w całej południowej Polsce cieszylibyśmy się telewizją cyfrową DVB-T.
Mozna byłoby wtedy wyłączyć stare nadajniki mpg-2 na ze Skrzycznego i Suchej Góry, bo jak czytam jest wiele złych opinii o podtrzymywaniu przez TP EmiTel starego sytemu mpg-2.
Skrzyczne obsługuje rejon Bielska (wschodnia część) i Żywiecczyznę. Na tym terenie Krakowa się nie odbierze więc wyluzuj z postulatami wyłączania! :evil: :evil:

Niech natomiast wreszcie przejdą na MPEG-4

heniek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: heniek »

Wyłączyć :cry: nadajnik DVB-T Kraków Chorągwica a uruchomić nadajnik na Skrzycznem .
Będzie sygnał w Krakowie, Katowicach ,Tarnowskich Górach ,Gliwicach itp.
Kraków ma antenę kierunkową więc zasięg marny. :lol:

esder

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: esder »

Potwierdzam, leci ładnie aż za Tarn. Góry przy 500 watach (lekko 5 mln. w zasięgu) :o
Ale nie jestem za wyłączeniem Krakowa, niech mają ;)
Czekaliśmy tyle czasu to i poczekamy do kwietnia.

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: PanGie »

Właśnie dlatego pytam o zasięg docelowy z poszczególnych nadajników. Z tego co można wyczytać sygnał DVB-T "leci" dalej niż analogowy. Jeśli nie Chorągwica to może Skrzyczne? Jeśli nie Skrzyczne to może coś innego?

markez

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: markez »

Panie Heniek, pan ma coś ewidentnie z głową i chyba całe Pana zycie się kreci w koło DVB.
Już się niedobrze robi czytając Pana wypowiedzi na rożnych forach, typowy pies ogrodnika.

Zacytuje to co pisałem dwie strony wcześniej, dotyczy to także skandalicznej emisji mpeg 2 na Skrzycznymi i dla Rzeszowa.
"Zamiast zgodnie mówić jednym głosem że to co się stało (wyłączenie Krakowa) jest skandalem, że kraj się cofa w rozwoju, że przez to będziemy jeszce bardziej w ogonie Europy w unowocześnianiu kraju, bo kilka osób (które można wskazać z nazwiska) 1) nie potrafią się dogadać 2) są pazerni na pieniądze (biznes to biznes, ale to co się dzieje to przechodzi wszelkie granice), to odzywają się jeden z drugim że dobrze tak ludziom z Krakowa bo mają 7 a reszta nie ma i dobrze że testy wyłączyli?
Czy was już całkiem pogrzało jak tych na górze?!"

Pomyśl Pan na drugi raz zanim coś napisze.

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

Zgłaszam zrozjad dzwięku do obrazu na TVP1 z Chorągwicy. Ktoś potwierdza?

alienv

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: alienv »

D4r3k pisze:Zgłaszam zrozjad dzwięku do obrazu na TVP1 z Chorągwicy. Ktoś potwierdza?
działa ok,jeśli są rozjazdy to niezauważalne dla mnie

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

Rozjazdów u mnie nie ma. Natomiast dalej występuje pikseloza.
Najczęściej, jak zauważyłam, podczas reklam :mrgreen: Zupełnie serio.

piotr'ek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr'ek »

Jak podczas reklam to nic tylko się cieszyć. Jeszcze obraz powinien się zmniejszać o 99%.

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

piotr'ek pisze:Jak podczas reklam to nic tylko się cieszyć. Jeszcze obraz powinien się zmniejszać o 99%.
:lol:

Kafar

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Kafar »

piotr'ek pisze:Jak podczas reklam to nic tylko się cieszyć. Jeszcze obraz powinien się zmniejszać o 99%.
Popieram, a na reklamach jak na złość jeszcze ściezke dźwiękową podgłaśniają:(

wuwu

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: wuwu »

Przy szybko przesuwającym się rzeczach na ekranie obraz w tym miejscu dzieli się na paski.

Dodam, że gdy testowałem odbiór na początku gdy programy szły z prędkością 3,5 Mbita takiego problemu nie zauważyłem. (teraz odbieram programy z prędkością 2,6 Mbita)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: qwerty »

Nadają w VBR, czy CBR? U Spojrzałem na DVB-C w kablówce i na Polsat Sport Extra jest walka bokserska i dochodzi do 7 MBit/s (przy 720x576).

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

wuwu pisze:Przy szybko przesuwającym się rzeczach na ekranie obraz w tym miejscu dzieli się na paski.
Ja u siebie widzę kwadraciki :mrgreen:

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: yerry »

Nie powinno być żadnych kwadracików czy pikselozy. U mnie coś takiego nie występuje. Może masz problem z poziomem odbieranego sygnału?
Czy tzw. pikseloza występuje na "szybkich" scenach obrazu czy ot po prostu przypadkowo?

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

Tak jak wcześniej pisałam pikseloza pojawia się w jakiś 97% podczas nadawania reklam.
Większość reklam , to szybko zmieniające się obrazy , więc pewnie dlatego ,tak to sobie tłumaczę, choć powód może być inny.
Bardzo rzadko wystepuje przy innych programach, raczej podczas filmów. I faktycznie chyba wtedy, gdy ruch jest szybki lub obraz zmienia się szybko.
Przy programach ze studia nie ma tych zakłóceń.
Ale muszę jeszcze poobserwować i chyba będę sobie robić notatki :mrgreen:

Efektu piskselozy nie ma przy sygnale analogowym i przy Cyfrze+.
Tylko i wyłącznie podczas odbioru naziemnej cyfrowej.

TV pokazuje:
siła sygnału 96 %
jakość sygnału 100 %

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

Wynika z tego ze bit rate jest po prostu bardzo slaby a wiec cala rozdzielczosc jest do bani :D

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: yerry »

gorki pisze:Wynika z tego ze bit rate jest po prostu bardzo slaby a wiec cala rozdzielczosc jest do bani :D
Nic podobnego. Co ma w tym przypadku bitrate i rozdzielczość do pikslowania u Marwiki? Gdyby tak się działo na wszystkich odbiornikach to możnaby podejrzewać, że coś po stronie kompresyjnej jest nie tak.

Marwika, odczyty które podałaś są lekko niepokojące, szczególnie te 100% jakości sygnału. To może oznaczać, że sygnału masz po prostu za dużo i odbiornik wariuje. Tego typu przypadki można obserwować w Warszawie (wiele opisów tu na forum), gdzie jest duża moc z Raszyna i odbiorcze instalacje antenowe z wzmacniaczami powodują zakłócenia w odbiorze. Masz antenę ze wzmacniaczem?

piotr'ek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr'ek »

A tak na marginesie to mogliby ustawić czas. Jest cofnięty o 2 godz.

Zablokowany