DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: maciek_p »

Skończy się zrzutą internautów na emisję DVB-T ;)

wojti

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: wojti »

piotr2802 pisze: Na satelicie tylko TV Puls z wymienionych nadaje FTA
I o to tu chodzi - po co nadawcy mają płacić za cyfrową transmisję naziemną jeśli nie muszą? A tak my im jeszcze coś do skarbonki dorzucimy zamawiając jakiś pakiet satelitarny. Bo przecież przez dwa lata oglądać kiepskiej jakości sygnał analogowy na dużym telewizorze kupionym specjalnie do odbioru sygnału cyfrowego a nie pod analoga .... to żadna przyjemność :(
A może wyciągnąć stary, 24 calowy TV kineskopowy -będzie ładniej wyglądał obraz z analoga :)

A przy okazji -zauważyłem brak telegazety od paru dni na DVB-T i co chwile jakieś błędy w kodowaniu obrazu -takie kolorowe kwadraciki na pół sekundy. Sygnał niby dobry -ok 75% i brak błędów w przekazie. Wygląda, jakby po stronie Emitela były problemy z kodowaniem obrazu.

Czyżby powoli odpuszczali Państwo sobie konserwację nadajnika cyfrowego w Chorągwicy wiedząc, że i tak przez dwa lata będzie wyłączony ?

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: krakus »

wojti pisze:A przy okazji -zauważyłem brak telegazety od paru dni na DVB-T i co chwile jakieś błędy w kodowaniu obrazu -takie kolorowe kwadraciki na pół sekundy. Sygnał niby dobry -ok 75% i brak błędów w przekazie. Wygląda, jakby po stronie Emitela były problemy z kodowaniem obrazu.
Ten same zakłócenia występują w całym kraju. Zobacz wątki z innych miast oraz wątek: Problem z odbiorem w Krakowie.

marwika

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: marwika »

Od 2-ch dni masakra z obrazem. A i dźwięk przycina co jakiś czas. Wczoraj chciałam sobie obejrzeć "Troję" . No i nie dało sie kompletnie. Pikseloza totalna, zatrzymywanie obrazu i dżwięku . Tragedia :evil:
Tak fatalnie jeszcze nie było :|

Mieszkam Górka Narodowa-Wschód , czyli na granicy Prądnika Czerwonego i Białego.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: zygmunt »

Przycinania, Piskeloza ... :/
I chyba niestety jest to robione aby zniechęcić do dvb-t.
Przecież przez kilka ładnych miesięcy odbiór bardzo dorby.


Edit: W innych regionach mają takie same problemy:
Wystarczy zerknać na watki dotyczace innych miast
Ostatnio zmieniony 24 października 2009, o 23:44 przez zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: kowal801 »

Ja myślę ,ze to jest wina słabego nadajnika.

markez

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: markez »

Dziś koszmar. Co chwile zakłócenia, artefaky, braki dźwięków. Wskaźnik siły sygnału - 100%, jakość - 100%, stopa błędów Viterbi - 0 co świadczy o tym, że taki beznadziejny sygnał wychodzi z nadajnika a nie jest to wina odbioru. 7km w linii prostej od Chorągwicy.

Swoją drogą ciekawe, co padło. Zważywszy na to że to się dzieje w całym kraju, także tam gdzie jest już "oficjalna" emisja, a testy trwały parę lat, jest to śmieszne. No chyba że to losowa awaria techniczna a nie czyjeś zaniedbanie/niedopatrzenie/niechcemisię. A jeśli to drugie i tacy "fachowcy" się biorą za TV w Polsce, to lepiej niech się wezmą za coś innego.

drmk

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: drmk »

Co ciekawe, ze Skrzycznego transmisja jest ok, bez żadnych błędów. No, ale tu jest inne kodowanie...

ziutekl

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: ziutekl »

Od kiedy poruszyłem problem na forum coś się przekaz strasznie pogorszył. Ciekawy zbieg okoliczności.....
Pozdrawiam :)

romanodepalma

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: romanodepalma »

markez pisze:.... Zważywszy na to że to się dzieje w całym kraju, także tam gdzie jest już "oficjalna" emisja, a testy trwały parę lat...
Nigdzie nie ma oficjalnej emisji.TVP nie wybrała operatora i nie zamierza tego zrobić .Teraz tvp myśli , co zrobić ,żeby wyszarpnąć jeszcze jakieś pieniądze od klientów . Klienci to:
1.Reklamodawcy ,bo płacą za emisje reklam
2.My ,bo płacimy abonament
3.My ,bo możemy wykupić płatne programy
4.Okaże sie dlaczego jeszcze raz my.

heniek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: heniek »

drmk pisze:Co ciekawe, ze Skrzycznego transmisja jest ok, bez żadnych błędów. No, ale tu jest inne kodowanie...
Kraków to tylko testy - Skrzyczne i Sucha Góra emisje trwają ponad 5 lat. Będą kontynuowane do 31 Grudnia 2009r w dotychczasowej formule.Czas ten niezbędny jest do wypracowania końcowych ustaleń pomiędzy Nadawcami pierwszego multipleksu. Dlatego sygnał nadawczy jest bardzo dobrej jakości. :oops: :roll: :lol:

drmk

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: drmk »

O, to mnie pocieszyłeś z tą datą, mam nadzieję, że za tydzień nie zobaczę na TV "no signal"...

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Ciągle zakłócenia od kilku dni w Krakowie z Chorągwicy. Obraz jest szatkowany i dźwięk zacina się. Praktycznie nie da się oglądać i powróciłem do analogu, bo tu przynajmniej obraz gorszy ale stabilnie.

Dlaczego TP Emitel nie poprawi tego błedu. Przecież o ile wiem ten efekt występuje w całym kraju. Gdyby to było gdzie indziej już dawno ktoś byłby powołany do odpowiedzialności. Przecież tak nie może być że my płacący za abonament jesteśmy sakazani na takie męki i oglądanie tych usterek.

Drogi Emitelu !! To że testujecie już od kilku lat DVB-T nie zwalnia was od pewnej podstawowej odpowiedzialności za jakość sygnału telewizyjnego.
Kto tam u Was pracuje w tym TP Emitel ??? Jakie Wy macie wykształcenie i wiedzę że nie potraficie usunąć takiej usterki.
Gdyby był inny konkurencyjny nadawca DVB-T w Polsce to byście od razu się postarali o usunięcie usterki , a tak to macie monopol i robicie sobie jaja z nas odbiorców.

piotr2802

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: piotr2802 »

U mnie tak samo ciągłe zakłócenia. Wczoraj jak oglądałem Gołotę i Adamczyka to myślałem że wyrzucę telewizor za okno tak mnie denerwowały te zakłócenia.

Najlepiej byłoby jakby TP Emitel wyłączył to całe nadawanie DVB-T i został wyznaczony nowy nadawca telewizji cyfrowej w Polsce.

Ile lat można testować DVB-T ??? W innych krajach już regularnie nadaje DVB-T2 a u nas ciągle testy i testy.

Drogi Emitelu !! Im dłużej testujecie w Polsce DVB-T tym bardziej społeczeństwo jest znudzone Waszymi działaniami. Miejcie chociaż trochę honoru i poprawcie w końcu ten obraz.


Komuś jest na rękę utrzymywanie takiego stanu i bałaganu, ale dopiero czas pokaże kto wstrzymuje rozwój telewizji cyfrowej w Polsce.

stanny

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: stanny »

może pora dać sobie spokój z MPEG-4 skoro ze Srzycznego w MPEG-2 obraz jest bez zakłóceń?żeby coś robić trzeba to robić dodrze albo wcale takie pogrywanie z odbiorcami raczej nie wróży poprawieniu ściągalności abonamentu bo dlaczego za tandetę i g...o mam płacić? dlatego proponuję masowo wyrejestrowywać odbiorniki może wtedy ktoś w TV zmądrzeje?metoda finansowego nacisku jest zawsze najbardziej skuteczna-apele owszem ale to małe szanse przebicia się przez morze petycji i podań,odezw i apeli jakie w naszym kraju co chwilę ktoś w różnych sprawach wystosowuje.skoro za parę dni kończą się(?)próbne(sic!)emisje to Panie i Panowie należy wyrejestrować odbiornik i basta.

uggp

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: uggp »

OK, jest oficjalne info, że trwa upgrade infrastruktury. Jako optymista, czytam to tak, że raczej się dogadają i DVB-T ruszy. Emitel pokazał że potrafi, zleceniodawcy zapłacą, no to Emitel zaczął inwestować w ostateczną infrastrukturę. Jako optymista wierzę też, że ta "instalacja" pociągnie nie tylko jeden mux.
Tylko jak coś grzebią na głównych łączach to którędy lecą sygnały do nadajników? Może zwykłymi łączami internetowymi? Może współczynnik zakłóceń zależy od ilości włączonych torrentów w Polsce? :) He, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie czekamy i patrzymy na ręce ;)

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: zygmunt »

Ale problemy sa w calej PL, a nietylko w Krakowie,
czyli nic nie wynika zeby na chorągwicy cos sie zmienialo.

romanodepalma

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: romanodepalma »

Jeżeli Emitel poinformował ,że przebudowuje infrastrukturę to problem czasowo będzie dotyczył wszystkich.Programy ze Skrzycznego są składane w innym ośrodku i dlatego tam problem nie występuje.

spn

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: spn »

Dzisiaj zauważyłem coś ciekawego w odbiorze DVB-T z RTCN Kraków/Chorągwica. Oglądałem sygnał cyfrowy za pośrednictwem PVR HD C+. W pewnej chwili poza okresowymi zakłóceniami, o których informował Pan Jarosław na ekranie pojawił się komunikat dekodera "Brak sygnału, sprawdź antenę". Jednak kanały są nadal odbierane. Może jest więcej zakłóceń, ale da się oglądać. Natomiast mój tuner w tv Sony pokazuje niezmieniony poziom sygnału ("wysoki", zielony pasek), ale na wszystkich kanałach pokazuje na zmianę info "Wybrany program jest niedostępny" lub "Wybrany program jest niedostrojony. Co ciekawe wyszykuje wszystkie kanały z DVB-T, ale w odróżnieniu od dekodera C+ nie pokazuje obrazu i nie odtwarza dźwięku na żadnym z nich.

marwika

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: marwika »

U mnie na TV: "brak sygnału" , tak od ok. godz. 10:30 .
Ciemno, głucho.... :?

Zablokowany