DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

spn

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: spn »

marwika pisze:U mnie na TV: "brak sygnału" , tak od ok. godz. 10:30 .
Ciemno, głucho.... :?
U mnie na tv nadal zero odbioru pomimo, że sygnał jest. Na C+ kilka razy zniknął obraz, ale dźwięk był. Teraz tak samo jak opisałem. Obraz i dźwięk jest, ale na wszystkich kanałach pokazuje się info o brak sygnału. Ciekawe. :lol:

piotr'ek

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: piotr'ek »

To samo. od godz.9 do 11 - sygnał jest, ale kanałów brak.

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: krakus »

Na moim Sony jest podobnie. Poziom sygnału wysoki, previterbi około 5 e-3 postviterbi 0, czyli tak jak podczas normalnego odbioru, a na wszystkich programach ciemno, głucho i pisze "wybrany program jest niedostępny". Czyżby zakodowali DVB-T?!!! :lol:

A tak serio to podejrzewam zmiany Emitela na łączach z Warszawą. To mogłoby optymistycznie nastrajać na przyszłość. Aby tylko nie zapeszyć! (odpukuję w niemalowane drewno!)
Ostatnio zmieniony 26 października 2009, o 17:45 przez krakus, łącznie zmieniany 1 raz.

uggp

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: uggp »

godz. 17:00
Brak głosu :) Widać ostro pracują ;)

marwika

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: marwika »

A u mnie teraz na ekranie TV wyświetla się napis "nieprawidłowa stacja". :?:
Jak mam to rozumieć?

spn

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: spn »

krakus pisze:Na moim Sony jest podobnie. Poziom sygnału wysoki, previterbi około 5 e-3 postviterbi 0, czyli tak jak podczas normalnego odbioru, a na wszystkich programach ciemno, głucho i pisze "wybrany program jest niedostępny". Czyżby zakodowali DVB-T?!!!

A tak serio to podejrzewam zmiany Emitela na łączach z Warszawą. To mogłoby optymistycznie nastrajać na przyszłość. Aby tylko nie zapeszyć! (odpukuję w niemalowane drewno!)
Nie wiem jaki masz model Sony'ego, ale w dwóch modelach, które posiadam jest specjalny symbol wyświetlany na belce informacyjnej informujący o kodowaniu sygnału. Co ciekawe czasami wyświetlał się, ale nie pamiętam czy nie było to wtedy, gdy prowadzono testy kodowania DVB-T (mimo tego, symbol się wyświetlał to odbiór przebiegał normalnie). Symbol wygląda tak jak poniżej:

Obrazek

Na C+ obraz i dźwięk jest. Belka również. Na tv "Wybrany program jest niedostrojony".

lolek

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: lolek »

Witam,
Na telewizorze SONY V4500 brak obrazu, kanały można wyszukać, poziom sygnału wysoki. Na tunerze komputerowym pod Windows XP, AltDVB wyświetla poprawnie obraz, pod linuxem można tylko wyszukać kanały, obrazu brak (Kaffeine, mplayer).

lolek

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: krakus »

marwika pisze:Nie wiem jaki masz model Sony'ego, ale w dwóch modelach, które posiadam jest specjalny symbol wyświetlany na belce informacyjnej informujący o kodowaniu sygnału. Co ciekawe czasami wyświetlał się, ale nie pamiętam czy nie było to wtedy, gdy prowadzono testy kodowania DVB-T (mimo tego, symbol się wyświetlał to odbiór przebiegał normalnie). Symbol wygląda tak jak poniżej:

Obrazek
Z tym zakodowaniem to oczywiście żartowałem :lol: Przy programach zakodowanych wyświetla mi się taki sam symbol (teraz go nie ma). Natomiast niepokoi mnie to że są jednak urządzenia odbierające programy TV, a u nas ciemno i głucho.

marwika

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: marwika »

marwika pisze:Nie wiem jaki masz model Sony'ego, ale w dwóch modelach, które posiadam jest specjalny symbol wyświetlany na belce informacyjnej informujący o kodowaniu sygnału. Co ciekawe czasami wyświetlał się, ale nie pamiętam czy nie było to wtedy, gdy prowadzono testy kodowania DVB-T (mimo tego, symbol się wyświetlał to odbiór przebiegał normalnie). Symbol wygląda tak jak poniżej:

Obrazek
To nie ja , to nie ja pisałam :!: :shock: :mrgreen:

uggp

Re: Problem z odbiorem w Krakowie

Post autor: uggp »

Samsung 26LE450 - obraz jest (przycina jak przedtem) ale głosu nie ma. Ewidentnie strumień jest niekompletny i dlatego tak wam się to objawia. Natomiast Chorągwica nadaje normalnie, tylko że "głupoty". Bo "głupoty" dostaje. Czyli prace są u samych źródeł. I dobrze, bo jak się tam zrobi porządnie to potem testy/włączenia kolejnych muxów polecą od kopa. Ja wierzę, że robi się już infrastrukturę full wypas. Mam tylko nadzieję, że po wszystkich świętych nie będzie trzeba świeczki pod nadajnikiem palić :)

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: maciek_p »

Macie teraz dźwięk na DVB-T ?

uggp

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: uggp »

maciek_p pisze:Macie teraz dźwięk na DVB-T ?
NIE :(

pmm

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: pmm »

brak dźwięku i obrazu w olkuszu (sprawdzałem w południe i o 19.00) . A sygnał na 70%

Trado

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Trado »

U mnie też nie ma dźwięku i obraz momentami się przycina. Jak na samsungu sprawdzić siłę sygnału?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: qwerty »

Menu->Pomoc techniczna->Test diagnostyczny->Informacje o sygnale.

Trado

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Trado »

Dzięki

muszyna2

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: muszyna2 »

Przez cały dzień nie mam ani obrazu ani dźwięku. Lipa straszna a od kilku dni ciągłe zakłócenia.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zygmunt »

Brak dzwieku , pikseloza ..

Szkoda ze nikt z Emitela nas nie informuje kiedy
'upgrade' zostanie zakonczony.

muszyna2

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: muszyna2 »

Dalej ciemny ekran. Wskaźnik w sony pokazuje wysoki sygnał ale nic obrazu i dźwięku brak.

Demon

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Demon »

muszyna2 pisze:Dalej ciemny ekran. Wskaźnik w sony pokazuje wysoki sygnał ale nic obrazu i dźwięku brak.
Może jest to proces przyzwyczajania odbiorców z Krakowa do nowej sytuacji? :lol:

Przepraszam z ten śmiech, ale to jest śmiech rozpaczy i bezsilności, a takiego nie przewidzieli w tym forum...

Zablokowany