DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: krakus »

andrewww1986 pisze:Przekaz dvb-t z chorągwicy u mnie działa bez problemu już. Nie wiem jak u Was.
A na czym odbierasz? Bo u mnie na Sony ciemno i głucho.

andrewww1986

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: andrewww1986 »

Mam samsunga. A już się cieszyłem. Było dobrze przez chwile i znów kicha. Ciemno i głucho.... :/

konrad

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: konrad »

JaroslawMroczkowski
Tytuł: Komunikat EmiTel : DVB-T w Krakowie
PostNapisane: 2 października 2009, o 15:43

Dołączył(a):
przed 12 grudnia 2008, o 12:00
Posty: 98
TP EmiTel Sp. z o.o. informuje, że w dniu 2 października, po konsultacjach z Urzędem Komunikacji Elektronicznej wznawia emisję testową w Krakowie, na okres jednego miesiąca.

W tym czasie wszystkie zainteresowane strony przeprowadzą wzajemne rozmowy i konsultacje dotyczące dalszej emisji oraz sposobu jej finansowania. W przypadku porozumienia, emisja multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej będzie w Krakowie kontynuowana, jeśli nie, zakończy się 2 listopada 2009 roku.

2 listopada dopiero za tydzień???

M29

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: M29 »

Nie mogę wczytać od nowa listy programów w Ferguson 8200 HD. Siła sygnału 89%, jakość sygnału 98%. To już koniec testów? Od lutego odbierałem bez problemu. Teraz na analogu nie da się oglądać.

edit: wczytało listę programów

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: krakus »

Powrócił odbiór DVB-T. Parametry sygnału jak przed przerwą, pikseloza i dziury w dźwięku znacznie rzadsze. Dziękujemy. Oby dłużej niż do 2 listopada. :D

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: qwerty »

krakus pisze:Powrócił odbiór DVB-T. Parametry sygnału jak przed przerwą, pikseloza i dziury w dźwięku znacznie rzadsze. Dziękujemy. Oby dłużej niż do 2 listopada. :D
Nie ma co się cieszy, bo przy cyfrowym nie powinno występować takie zjawisko. Jaki masz poziom błędów?

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: krakus »

Długo się nie nacieszyłem. Znowu ciemno i głucho. W dodatku obraz wyglądał na mniej ostry (dobrym wskaźnikiem jest logo stacji i oznaczenie dopuszczalnego wieku widza, to w żółtym trójkącie). Wyglądało to tak, jakby źródłem sygnału w stacji nadawczej DVB-T był sygnał analogowy.
Poziom błędów: previterbi 5 e-3, postviterbi 0. Czyli sygnał z nadajnika wychodził już z zakłóceniami.

Sebasmax

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Sebasmax »

Witam wszystkich.

Chciałem tylko powiadomić, że DVB-T znowu ruszyło. Tym razem działa już bez zakłóceń. Szkoda tylko, że ten stan utrzyma się (prawdopodobnie) tylko do 2 listopada. Miejmy jednak nadzieje, że się mylę i wszystko pójdzie w stronę jak najszybszej cyfryzacji Krakowa i okolic.
Sygnał DVB-T odbieram na tunerze PC Medion CTX918_V2 opartym o chip philipsa 7134.

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

U mnie tez odbiór powrócił. Bez piskselozy, bez przerywania. Jak narazie jest OK.
Odbieram na LCD LG LH2000, antena zbiorcza na dachu budynku.
Górka Narodowa-Wschód.

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: krakus »

Potwierdzam. Po krótkiej przerwie wszystko w porządku.
Sony KDL 26V4500 antena pokojowa na balkonie, parter, Prądnik Czerwony.

stanny

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: stanny »

potwierdzam.(sony KDL26B4050 z modułem NP-4)telegazety na tvp-info - Kraków oraz EPG brak-niestety...ale dzięki i za to.miejmy nadzieję,że nasza radość nie będzie trwała do 6 listopada........

stanny

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: stanny »

sorki zagalopowałem się to tvp - info - Warszawa niestety....chociaż ze Skrzycznego oczywiście Katowice.

uggp

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: uggp »

Według tego co pisze satkurier:
http://satkurier.pl/news/50276/6-listop ... kowie.html
Chorągwica idzie pod topór. I tak się zastanawiam. Skoro test zostaje wyłączony to znaczy, że wszystko zostało przetestowane. Przy dość specyficznym ukształtowaniu terenu w Małopolsce jest to dość interesujące. Logicznie nasuwają mi się dwie opcje. Albo, testy muszą iść dalej i zmierzać w kierunku wersji ostatecznej bo jest zbyt dużo do sprawdzenia. Albo, druga opcja, to że Emitel chcę kasę ale nie za nadawanie komercyjne, ale za TESTY! A to by była granda na całego. Bo taką firmę to ja mogę sobie z sąsiadem założyć. Dajcie nam kasę to my kupimy sprzęt i potestujemy, a co tam jak nie nasze pieniądze to możemy testować aż do ...
Ciekawi mnie tylko jedno, czy w całym tym burdelu ktoś pomyślał co to jest usługa komercyjna? To ma być GOTOWY produkt! To jest jak kupowanie marchewki, dajesz pieniądze i dostajesz marchewkę, a nie obietnicę, że ktoś dopiero ją ma zasadzić. Jeśli ktoś chce kasę (zaliczkę) na test to powinno być automatycznie jakieś sprzężenie zwrotne. Np. kara za każdy dzień niewywiązania się z usługi, po oficjalnym starcie. Mówiąc w skrócie, jeśli ktoś w Małopolsce w dniu podpisania umowy o komercyjnym nadawaniu nie będzie miał sygnału, to powinien dostać odszkodowanie. Bo guzik kogoś obchodzi, że np. warunki nie sprzyjają. Że jakaś dolina czy góra utrudnia odbiór. Bo właśnie teraz jest okres na to, żeby to sprawdzić, po to są testy żeby sprawdzić "czy potrafię", czy w każdym miejscu możliwy jest DVB-T. A skąd można to wiedzieć jak test był z ograniczoną mocą i w jednym kierunku. To skąd wiadomo, że w dniu podpisania umowy w miejscowości xyz będzie poprawny sygnał?
Małopolska dlatego wyleciała z I etapu, bo teren jest naprawdę trudny. I to jest konkretny problem!
Mi osobiście wisi czy w samym Krakowie będzie test. Mam SAT, sąsiedzi również jakoś nie będą płakać. Jest łatwy dostęp do kablówek itp. Co kto chce. Ale już dostępność sygnału dalej, poza miastem nie jest dla mnie obojętna. Bo mam bliskich, dalej na południe i wiem jakie frustrację przechodzili z ustawieniem 3 programów. A jakiś TVN to już w ogóle luksus. I przy takim podejściu to zawsze będzie luksus. Bo tam gdzie trudno to już nie ma chętnego, albo raczej nie ma chętnego amatora bo profesjonalista da sobie radę. Dlatego testy powinny być aż do finału w postaci full komercji. Niech sobie te testy będą jakie chcą, ale chciałbym wiedzieć, że docelowo w każdym miejscu Małopolski sygnał będzie. Bo teraz to jakoś tego nie widzę.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: qwerty »

Jak czytam jakie macie problemy to czasami zastanawiam się, że chyba dobrze, że wschodnia ściana jest w 3 etapie. Reszta regionów (1 i 2 etap) to króliki doświadczalne. :( Współczuję Wam.
NTC jest potrzebna, bo są miejsca, gdzie odebranie 1 kanału bez zakłóceń to wyczyn.

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: krakus »

uggp pisze:Według tego co pisze satkurier:
http://satkurier.pl/news/50276/6-listop ... kowie.html
Chorągwica idzie pod topór.
Chyba nie jest to takie pewne. Gdyby mieli wyłączyć na dwa lata (zgodnie z harmonogramem cyfryzacji) to nie musieliby nic poprawiać do 2 listopada, bo po co? Wyłączenie sygnału na dwa dni może świadczyć, że jednak jakieś prace na łączach dosyłowych do Chorągwicy były prowadzone. I to mnie skłania do ostrożnego optymizmu. :|

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zygmunt »

Upgrade był prowadzony na laczach dosylowych a nie na nadajniku.

Moze zacznie mailowac do tvp .ze skoro nie zamierza sie dolozyc
do dvb-t to naprawde nie ma po co placic abonamentu .

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

krakus pisze:
uggp pisze:Według tego co pisze satkurier:
http://satkurier.pl/news/50276/6-listop ... kowie.html
Chorągwica idzie pod topór.
Chyba nie jest to takie pewne. Gdyby mieli wyłączyć na dwa lata (zgodnie z harmonogramem cyfryzacji) to nie musieliby nic poprawiać do 2 listopada, bo po co? Wyłączenie sygnału na dwa dni może świadczyć, że jednak jakieś prace na łączach dosyłowych do Chorągwicy były prowadzone. I to mnie skłania do ostrożnego optymizmu. :|
Odbiór rzeczywiście powrócił. Niestety na TVN jest tylko ścieżka PCM i Dolby Digital, ale 2.0.

Co do prac i wyłączenia po 2 listopada to przecież sprawa jest jasna. Jeśli nadawcy zdecydują się na finansowanie emisji DVB-T w Krakowie przed terminem przewidzianym w harmonogramie to będziemy mieli dalej cyfrówkę. Jeśli nie to sobie poczekamy długooo. :(

Zastanawia mnie inny problem. Skoro odbieramy ten sam skład multipleksu co miasta, które są w 1 etapie to dlaczego nadal nie wprowadzono EPG?

uggp

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: uggp »

spn pisze:... Jeśli nadawcy zdecydują się na finansowanie emisji DVB-T w Krakowie przed terminem przewidzianym w harmonogramie to będziemy mieli dalej cyfrówkę. Jeśli nie to sobie poczekamy długooo...
Pytanie powinno brzmieć czy nadawcy sfinansują TEST? Bo oficjalnego nadawania na pewno nie będzie. Nie będzie TVP-INFO-KRAKÓW w muxie i nie będzie nadawania na docelowym kanale z pełną mocą. Co najwyżej możemy liczyć na to co jest teraz.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

uggp pisze: Pytanie powinno brzmieć czy nadawcy sfinansują TEST? Bo oficjalnego nadawania na pewno nie będzie. Nie będzie TVP-INFO-KRAKÓW w muxie i nie będzie nadawania na docelowym kanale z pełną mocą. Co najwyżej możemy liczyć na to co jest teraz.
Poniekąd tak. Ale wątpię czy się zdecydują. Dziś każdy ogląda jedną złotówkę dwa razy, a skoro mogą zgodnie z przepisami poczekać to pewnie poczekają. Ja mam jednak nadzieję, że będziemy mieli dalej test. Jakość TVN SD w DVB-T bije na głowę tą z transpondera TVN, no i jest 16/9. A nie każdy ma dostęp do TVN HD, więc lepszy rydz niż nic. Ja się cieszę bo akurat częściej korzystam z tv, przy którym jest cyfra a nie Nka.

Demon

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Demon »

spn pisze:Zastanawia mnie inny problem. Skoro odbieramy ten sam skład multipleksu co miasta, które są w 1 etapie to dlaczego nadal nie wprowadzono EPG?
Akurat odpowiedź na to pytanie jest prosta. Nigdzie w Polsce nie ma emisji komercyjnej. Informacje prasowe o uruchomieniu takowej są kłamstwem. Nikt jednak nie kwapi się do oficjalnego sprostowania. A skoro nie ma komercyjnej emisji, to nigdzie nie ma EPG oraz TDT i TOT (czyli poprawnego czasu), bo tak zostało ustalone przez decydentów. Nigdzie, czyli i w Krakowie, i w Poznaniu, i w Warszawie, itd. Polecam rzucić okiem na odpowiednie wątki: "Czas, zegar, NTP" oraz "EPG"

Zablokowany