DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: damiaszek »

kemi73 pisze:Raczej zmiana kodowania na mpeg4.
Chyba nie tylko zmiana kodowania, u mnie jest brak jakiegokolwiek sygnału na 25 kanale. Poprzednio na 37 odbierać nie mogłem ale miałem słaby sygnał

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: igorlan »

Oj nie panikujcie, dzisiaj pewnie prowadzą testy, muszą zmienić kompresję itd. Wszystko wróci do normy - cierpliwości :)

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: damiaszek »

igorlan pisze:Oj nie panikujcie, dzisiaj pewnie prowadzą testy, muszą zmienić kompresję itd. Wszystko wróci do normy - cierpliwości :)
Nikt nie panikuje, zresztą do mpeg4 muszę zmienić sprzęt lub dokupić NP4/NP4HD

MarekM

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: MarekM »

zbikac238 pisze:A czy mnie wzrok nie myli kronika z krakowa była?
Czy to prawda? Byłoby :D

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

Godzina 11:51 brak sygnału. Wcześniej jakość sygnału 100%. Okolice ul. Opolskiej :) Jakość obrazu była o wiele lepsza niż ta z Cyfry+. Dodatkowo TVP Info Kraków zamiast Warszawy. Nie było EPG i aktualnej godziny. Sprawdzane na sony S2530 (mpeg2) i W4220.
zbikac238 pisze:A czy mnie wzrok nie myli kronika z krakowa była?
Tak, to było TVP Info Kraków. :)

mike

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: mike »

Nie mozecie napisac co sie dzieje ? Teraz jest czy nie ma ? Bo nie wiem, czy mam deptac na dach i szukac sygnalu, czy sobie darowac ?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

mike pisze:Nie mozecie napisac co sie dzieje ? Teraz jest czy nie ma ? Bo nie wiem, czy mam deptac na dach i szukac sygnalu, czy sobie darowac ?
Narazie cicho-sza

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

mike pisze:Nie mozecie napisac co sie dzieje ? Teraz jest czy nie ma ? Bo nie wiem, czy mam deptac na dach i szukac sygnalu, czy sobie darowac ?
Nadal zero sygnału. :(

12:56 nadal cisza

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Poland »

Jestem ciekaw czy na obszarze pod Bochnią jednak da sie odebrać DVB-T zobaczę popołyudniu :)

miron

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: miron »

właśnie czekam na emisję sygnału..jestem z Bochni..

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

Bez paniki to sa tylko testy wiec nie denerwowac sie. Bylo w poscie od emitela ze na razie nadawali w mpeg2 ale chwilowo.Przelaczenie na mpeg4 wymaga pewnych operacji technicznych stad widac przerwa.Mysle ze admin przyzna mi racje. :D

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

Przepraszam,bo czegoś nie rozumie.Otóż mam tv sony 32w4000 i tam w instrukcji i na forach HD wyczytałem,że posiada on właśnie tuner MPEG4.Wytłumaczy mi ktoś może łopatologicznie dlaczego odbierałem testy podobno w MPEG2?Może nie ma MPEG4,ale wszyscy by się mylili?Jestem teraz zielony i jak mi się zdawało,że coś zaczynam pojmować to teraz klapa. :o
Ostatnio zmieniony 6 marca 2009, o 13:51 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

najmrocki

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: najmrocki »

Ciekaw jestem co zaproponują panowie z Emitela mieszkańcom okolic Wiśnicza, Lipnicy
i Iwkowej. Do tej pory są promowani mieszkańcy Krakowa. Wszystkie sygnały kieruje się
tylko na Kraków. W rejonach które wyżej wskazałem nie można w przyzwoitej jakości
nawet oglądać Polsatu. Nie ma mowy o TVN, Puls i tv4 co można odbierać w Krakowie
na przysłowiowym drucie. Wskazane przeze mnie rejony których jest o wiele więcej
a znajdują się około 45 km od chorągwicy nie są w stanie odbierać tych programów.
Promując mieszkańców Krakowa testujecie DVB-T kierując sygnał można powiedzieć wyłącznie
dla Krakowa. Czy panowie z Emitela nie uważacie że my coś więcej chcielibyśmy zobaczyć.
Nawet sygnały testowe kierujecie tylko w stronę mieszkańców Krakowa.
My takrze płacimy abonament rtv może w większym stopniu niż mieszkańcy Krakowa
dlatego pomijanie nas i dyskryminowanie nie jest w żadnym stopniu uzasadnione.

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: damiaszek »

kupon pisze: Przepraszam,bo czegoś nie rozumie.Otóż mam tv sony 32w4000 i tam w instrukcji i na forach HD wyczytałem,że posiada on właśnie tuner MPEG4.Wytłumaczy mi ktoś może łopatologicznie dlaczego odbierałem testy podobno w MPEG2?Może nie ma MPEG4,ale wszyscy by się mylili?Jestem teraz zielony i jak mi się zdawało,że coś zaczynam pojmować to teraz klapa. :o
Łopatologicznie to jak nasz MPEG4 to też możesz odbierać MPEG2. Teraz nie odbierasz bo nie nadają ani MPEG2 ani MPEG4. Na 25 kanale nie narazie rzadnej emisji z Chorągwicy.

Jalocha
Posty: 17
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:46

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Jalocha »

kupon pisze:Przepraszam,bo czegoś nie rozumie.Otóż mam tv sony 32w4000 i tam w instrukcji i na forach HD wyczytałem,że posiada on właśnie tuner MPEG4.Wytłumaczy mi ktoś może łopatologicznie dlaczego odbierałem testy podobno w MPEG2?Może nie ma MPEG4,ale wszyscy by się mylili?Jestem teraz zielony i jak mi się zdawało,że coś zaczynam pojmować to teraz klapa. :o
http://www.sony.pl/product/t32-w-series ... lspecs#tab

Masz tuner MPEG2 a takie były testy chwilowo, na mój gust powinieneś też odebrać TVP HD w MPEG4 jeśli tylko zaczną nadawać.

Skanuje od godziny na Nowym Kleparzu ale sygnału niestety brak.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

Dzięki.Wszystko jasne :oops:
Właśnie wznowili test
Ostatnio zmieniony 6 marca 2009, o 14:19 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

najmrocki pisze:Ciekaw jestem co zaproponują panowie z Emitela mieszkańcom okolic Wiśnicza, Lipnicy
i Iwkowej. Do tej pory są promowani mieszkańcy Krakowa. Wszystkie sygnały kieruje się
tylko na Kraków. W rejonach które wyżej wskazałem nie można w przyzwoitej jakości
nawet oglądać Polsatu. Nie ma mowy o TVN, Puls i tv4 co można odbierać w Krakowie
na przysłowiowym drucie. Wskazane przeze mnie rejony których jest o wiele więcej
a znajdują się około 45 km od chorągwicy nie są w stanie odbierać tych programów.
Promując mieszkańców Krakowa testujecie DVB-T kierując sygnał można powiedzieć wyłącznie
dla Krakowa. Czy panowie z Emitela nie uważacie że my coś więcej chcielibyśmy zobaczyć.
Nawet sygnały testowe kierujecie tylko w stronę mieszkańców Krakowa.
My takrze płacimy abonament rtv może w większym stopniu niż mieszkańcy Krakowa
dlatego pomijanie nas i dyskryminowanie nie jest w żadnym stopniu uzasadnione.
To forum DVB-T więc nic nam do tego że nie odbiera u ciebie TVN, Puls i TV4. Inna sprawa że test jest puszczony na kraków, dla mnie to logiczne, prawdopodobieństwo że w takiej aglomeracji jest 1000 osób które bedą korzystały z dobrodziejstw DVB-T jest wieksze niż w wiśniczu, lipnicy i iwkowej, więc testują na krakowie.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

Właśnie wznowili test. EPG poprawione.dodana reszta programów łącznie z TVP HD

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Skończyli konfigurację systemu to uruchomili ;)
Teraz już powinno działać stabilnie.

a >> TU << jest informacja o parametrach emisji i teoretyczna mapka zasięgu.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

kupon pisze:Właśnie wznowili test. EPG poprawione.dodana reszta programów łącznie z TVP HD
Potwierdzam :)
TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, Jedynka, Dwójka, Trójka.

Pełne EPG (bogate opisy), niestety na razie kończy się na nocy z niedzieli na poniedziałek. Stacje radiowe nie posiadają EPG. TVP1 dodatkowo posiada ścieżkę Dolby Digital 2.0 a TVP HD Dolby Digital 5.1. Wszystko w MPEG4. I chyba dlatego wróciło TVP Info Warszawa przynajmniej na tą chwilę :(

Swoją drogą trochę to dziwne. Wszyscy mają w DVB-T swoje TVP Info tylko my Warszawkę :(

Zablokowany