DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kris_s8 »

Do idefix. Kiedy kupowałeś ten dekoder i gdzie? Czy sprzedawca uprzedzał Cię że tuner nie spełnia wymogów? Sprzedawca ma taki obowiązek. Więc może masz szansę wymienić na odpowiedni dekoder.

idefiks

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: idefiks »

Jesteś pewny?
Dlaczego nie spełnia wymogów?
Odbiór sygnału HD moim zdaniem nie jest warunkiem koniecznym, jaki musi spełniać sprzedawany u nas dekoder.

Sprzedawca podał parametry dekodera - wiedziałem, że kupuję bez HD (tyle, że nie byłem kompletnie świadomy, że się "sfrajerzam" kupując dekoder bez HD, ale to już zupełnie inna historia i tu mogę być "wdzięczny" geniuszom, którzy są odpowiedzialni za zawartość poszczególnych mux-ów).

Aczkolwiek oczywiście jeśli podasz podstawę prawną, która pozwoli mi wymusić na sprzedawcy wymianę na model z HD, to oczywiście będę ci dozgonnie wdzięczny... :)
m@rtops pisze:koniec lamentów :D
Oj tam... Na własną głupotę se człowiek nie może trochę pomarudzić? :)
do tej siatki można się pokusić o słaby wzmacniacz serii LNA-101 który można zasilić bez problemu 5v z dekodera
nie potrzeba wtedy dodatkowego zasilacza (zresztą wszystkie LNA można zasilić z dekodera tylko spada w nich wzmocnienie ;) )
No w sumie...
A jak się temu czemuś podłącza zasilanie z dekodera? :oops:

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

http://blogi.satkurier.pl/67471-mr-orbi ... ne-mi.html

Cyt:
"Art. 6.
1. Przedsiębiorca, którego działalność polega na sprzedaży odbiorników cyfrowych,
może dokonać sprzedaży odbiornika cyfrowego niespełniającego wymagań technicznych
i eksploatacyjnych, określonych w przepisach wydanych na podstawie
art. 132 ust. 3 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne, jedynie
po poinformowaniu o tym fakcie nabywcy:
1) na piśmie, najpóźniej w chwili zawarcia umowy i uzyskaniu od nabywcy potwierdzenia
zapoznania się z tą informacją, z zastrzeżeniem pkt 2;
2) w przypadku umów sprzedaży zawieranych przy wykorzystaniu środków porozumiewania
się na odległość, o których mowa w art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 2
marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności
za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz.
271, z późn. zm.5)) - przy użyciu środka porozumiewania się na odległość,
najpóźniej w chwili złożenia nabywcy propozycji zawarcia umowy i uzyskaniu
od nabywcy potwierdzenia zapoznania się z tą informacją."

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kb997 »

Zasilanie 5V włączasz w menu tunera. Nie wiem jak w twoim modelu. Tylko musisz mieć zwykłą wtyczkę antenową a nie taką od zasilacza bo ona nie przepuszcza napięcia.

idefiks

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: idefiks »

Dziękuję Wam Wszystkim za pomoc. :)

Najpierw spróbuję zwrócić ten szajsowaty :oops: dekoder powołując się na podane powyżej regulacje prawne.

Sprzedawca ewidentnie nie dopełnił warunków cytowanego powyżej Art. 6 Ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej.

No nic. Napisałem do sprzedawcy (allegro) grzeczne acz stanowcze pismo. Zobaczymy jak się zachowają...

Rozbawiła mnie notatka, jaką przedwczoraj dodali do opisu aukcji, która trwa już 3 tygodnie:
Dodano 2012-06-03 22:47
UWAGA Telewizja Polska od 31 maja 2012 nadaje program TVP1 z pierwszego multipleksu w wersji HD, oraz będzie nadawać program TVP2 z trzeciego multipleksu również w wersji HD. W dalszym ciągu jest nadawany TVP1 w wersji SD z trzeciego multipleksu i TVP2 w SD z pierwszego multipleksu. Oznacza to, że odbiorcy posiadający tunery SD nie będą mogli oglądać TVP1 w wersji HD ( z pierwszego multipleksu). Ci klienci którzy są w zasięgu wszystkich multipleksów mogą w dalszym ciągu oglądać obydwa programy. TVP ma nadawać w wersji HD na czas EURO 2012 i Olimpiady w Londynie. Prawdopodobnie po olimpiadzie powróci do nadawania tylko w systemie SD. Bez względu na wszystko zasięg trzeciego multipleksu będzie sukcesywnie powiększany tak, że najpóźniej w lipcu przyszłego roku ma pokryć całą Polskę - czyli nawet jeżeli TVP nie przestanie nadawać w HD, to od lipca przyszłego roku jedynka i dwójka będzie dostępna w wersji SD dla wszystkich odbiorców. Klientom którzy nie mogą oglądać TVP1 sugerujemy na okres przejściowy podłączenie telewizora z tunerem dodatkowym kablem TV-Video (antenowym). W ten sposób będą mogli oglądaj jedynkę jak dawniej w wersji analogowej do momentu kiedy znajdą się w zasięgu trzeciego multipleksu.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Maciejek »

2012.06.04: 25 - MUX-1 (Kraków *Chorągwica*): zmiana ERP z 25 na 29 kW
Hmm ciekawe...czy to prawda?
żródło: http://www.radiopolska.pl

janiszo

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: janiszo »

Witam,
Od momentu włączania kanałów HD mój TV (Sony KLD46W4500) ma problem ze znalezieniem programów na kanale 25 (MUX1). Wcześniej znajdował bez problemu. Teraz zachowanie jest takie, że ręczne skanowanie nie wyszukuje nic na 25 kanale. Automatyczny skan znajduje programy na 25 i 48 ale jak dochodzi do 64 to kasuje te z 25! i zostaje jedynie 14 kanałów.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Bartt »

Maciejek pisze:
2012.06.04: 25 - MUX-1 (Kraków *Chorągwica*): zmiana ERP z 25 na 29 kW
Hmm ciekawe...czy to prawda?
żródło: http://www.radiopolska.pl
Jeszcze przed startem mux-1 pozwolenie było wydane na 29kW: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text - plik .xls na dole strony

Jaka jest rzeczywista moc to wie tylko Emitel ;)

@janiszo

Spróbuj zrobić powtórną instalację i w jej trakcie wybrać kraj Włochy, język menu oczywiście może zostać PL.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: _chris_ »

Bartt pisze:Jaka jest rzeczywista moc to wie tylko Emitel ;)
i nadawcy... :D

janiszo

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: janiszo »

janiszo pisze:Witam,
Od momentu włączania kanałów HD mój TV (Sony KLD46W4500) ma problem ze znalezieniem programów na kanale 25 (MUX1). Wcześniej znajdował bez problemu. Teraz zachowanie jest takie, że ręczne skanowanie nie wyszukuje nic na 25 kanale. Automatyczny skan znajduje programy na 25 i 48 ale jak dochodzi do 64 to kasuje te z 25! i zostaje jedynie 14 kanałów.
Co dziwne kolejnego dnia TV znalazł programy MUX1 na kanale 62 przy ręcznym wyszukiwaniu. Automat dalej działa niepoprawnie.

I jeszcze jedna sprawa - odbieram TVP Info Katowice x2 (MUX1 i 3) a wcześniej był Kraków i Katowice.
Czy to możliwe aby w mojej lokalizacji z anteną na Chorągwicę TV łapał Katowicki nadajnik?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

nie wiem czy katowicki
raczej łapiesz nadajnik wisła/skrzyczne z którego odbierałem mux 1 na kanale 62 , zanim wł na chorągwicy :D

janiszo

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: janiszo »

m@rtops pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
To ciekawe, Wisła jest o 90st w stosunku do Chorągwicy. Ale na to wygląda...
B. to dziwne, sygnał jest b. dobry - jak to możliwe, że łapie Wisłę 100km dalej z boku a nie Chorągwicę parę km dalej nadające z tą samą mocą (25kW)?

A skąd na MUX3 (k64) TVP Info Katowice? Wisła nie ma kanału 64 ...

tomekogg

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: tomekogg »

Łatwo wyjaśnić. Wisła/Skrzyczne to jeden z najlepiej siejących nadajników w tym kraju. Na mux-1 z wisły jest info-katowice, a na mux-3 z chorągwicy (k.48) jest... również info-katowice, czyli dodatkowa wersja tvp info. Pozbyto się za to podstawowej z muxu3, aby mogło się "zmieścić" TVP2 HD.

Więc, chcąc odbierać info-kraków, musisz i tak spróbować jednak odebrać z chorągwicy.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Kolego siejesz dezinformacje i jakies bzduru wyssane z palca.Co ci sie nie miesci w twojej glowie sorki za zlosliwosc ale podam ci za przyklad mux1 jakos sie miesci :D .

tomekogg

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: tomekogg »

Ja bzdury sieje? Nie denerwuj mnie, tylko sprawdź zanim coś palniesz znowu.

EDIT: Słowo "jakoś" jest tu bardzo na miejscu. W mux-1 sie musiało zmieścić bo TVP ma tylko pół muxu, a mux-3 mają cały więc mogli na program HD przeznaczyć duży bitrate. Odsyłam do odpowiedniego wątku w celu sprawdzenia.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

janiszo pisze:jak to możliwe, że łapie Wisłę 100km dalej z boku a nie Chorągwicę parę km dalej nadające z tą samą mocą (25kW)?
jeżeli tak jak masz napisane w profilu "antena zbiorcza" to przypuszczalnie była ona ustawiona pod analog i na pewno wzmocniona - więc nie koniecznie musi być ustawiona na chorągwicę ;)

janiszo

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: janiszo »

m@rtops pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Dziwne tylko jest to, że do 1 czerwca miałem odbiór MUX1 z TVP Info Kraków, a więc z Chorągwicy...
Chyba, że zarządca przestawił antenę w tych dniach - muszę to sprawdzić

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

do 01.06 info kraków było na mux 3
mux1 z chorągwicy ruszył z emisją testową 30.04 - wtedy do 01.06 info kraków było zdublowane

cepeen

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: cepeen »

Witam
Mam problem, odbieram sygnal z Chorągwicy, widzę przekaźnik, posiadam dekoder mpeg-4 wbudowany w plazme panasonica, antena siatkowa. Do tej pory wszsytko działało poprawnie. Ostatnio po przeskanowaniu i dodaniu muxa-1, nie jestem w stanie ogladac tv wlasnie na tym muxie (ch25). Dwa pozostale chodzą wysmienicie, a jedynka nie. Sila sygnalu jest caly czas 100% tylko jakość skacze jak kangur na łące. Obraz klaktuje tak straszliwie ze nie ma mozliwosci tego oglądać. Czym to moze byc spowodowane? NA pozostalych i siła i jakość sygnalu wiszą na 100% i nawet nie drgną.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robertus
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:43

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Robertus »

Jeżeli w antenie "siatkowej" masz wzmacniacz, to najprawdopodobniej jest on przesterowany. W tamim przypadku powinieneś zastąpić wzmacniacz symetryzatorem.

Zablokowany