DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

alienv

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: alienv »

kucze a mi mux2 nie działa wogóle - brak jakiegokolwiek sygnału
mux1 i 3 działają bardzo dobrze a mux2 nawet się nie zająknie

mam antenę zbiorczą na bloku a w mieszkaniu sygnał trochę porozdzielany - może to mieć wpływ ?
odbieram na wiwa hd90

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

jeżeli masz antenę zbiorczą to zapewne jest "wytłumiona" częstotliwość powyżej 60 kanału :oops:
proponuję wycieczkę do spółdzielni ;)

michelin

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: michelin »

Zauważyłem że Mux 1 odbieram na częstotliwości 802mhz. Na stronie EmiTela podane jest że Chorągwica nadaje mux1 z częstotliwością 506Mhz. Czy możliwe że odbieram go z nadajnika w Wiśle? Dla mux1 odbiornik pokazuje mi sieć: EmiTel ( ID341b)
Mux2 odbieram z częstotliwością zgodną z sygnałem nadawanym z Chorągwicy. Tutaj mam sieć: Emitel (ID 3401). Częstotliwość mux3 też się zgadza, natomiast sieć podpisana jest jako: NW 06 SLA (ID 341b). wiecie o co chodzi?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

z wisły powinno być tvp info z katowice - z chorągwicy tvp kraków ;)

michelin

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: michelin »

Tak odbieram Tvp info Katowice, więc wychodzi że łapie sygnał z nadajnika Wisła /Skrzyczne. Dokładnie 83,8km, na moim lipnie zrobionym BiQuadzie :d

Sprawdziłem na stronie dvbtmap.eu położenie nadajnika w Wiśle i wychodzi ze z okna gdzie znajduje się antena mam niczym nie zasłonięty widok na nadajnik. Oczywiście przez smog nad Krakowem i pewnie możliwości ludzkiego oka nie na widzę go. Ważne że antena wychwytuje sygnał, chociaż nie jest bezpośrednio skierowana w tamtym kierunku. :D

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

fakt jest taki że nadajnik z wisły bardzo dobrze "niesie" sygnał :D
---------
mam pytanie zwłaszcza do posiadaczy dekoderów fergusona - czy rozsypało wam dzisiaj listę?
u mnie na jednej instalacji antenowej mam t65 z softem 1.049 i tam zapytało czy zmienić listę natomiast na drugiej instalacji t65 z softem 1.026 (brak "auto aktualizacji") rozsypało listę - na tej samej instalacji wiwa bez zmian ;)

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: axelmateuss »

@ michelin
Ja też odbierałem Skrzyczne w Rząsce (i to za wysokimi wzniesieniami) na siatce, ustawionej na parapecie, 1 metr nad ziemią i odwróconą w kierunku Chorągwicy (czyli bokiem do Wisły). Fakt, z LNA 177, ale jednak. W czasie lekkiego tropo łapałem nawet MUX-2 z tą jego mikrą mocą. Skrzyczne fajnie sieje w kierunku Krakowa - najlepszy sygnał, co wynika z postów na forum, jest właśnie w zachodniej i wschodniej części miasta (reszta pewnie "w cieniu" Sowińca).
Napisałem, że "odbierałem", bo odkąd mam Tri-Digita na dachu, który "patrzy" na Chorągwicę, na k. 62 po sygnale tylko ślady. Ciekawy jestem, co zdziałałaby moja siatka z LNA, ale niestety nie mogę tego sprawdzić - bo dom nie mój - wynajmuję tam tylko mieszkanie :)

Alnis
Posty: 10
Rejestracja: 9 września 2012, o 08:11
Odbiornik: Panasonic TX-P42G10E /plazma/, HD, DVB-T.
Instalacja antenowa: Antena ASR, zewnętrzna.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Alnis »

Witam! Nie wiem co się porobiło, od 2 dni praktycznie przestał działać MUX-2. Bez problemu "chodzi" tylko MUX-1. Podczas EURO odbierałem wszystkie MUX-y, lecz kiedy "impreza" się skończyła to po kilku dniach znikną MUX-3 a teraz MUX-2. Czy ktoś wie co się dzieje? Przy antenie nikt nic nie ruszał. Mieszkam w rejonie Krzeszowic.

Alnis
Posty: 10
Rejestracja: 9 września 2012, o 08:11
Odbiornik: Panasonic TX-P42G10E /plazma/, HD, DVB-T.
Instalacja antenowa: Antena ASR, zewnętrzna.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Alnis »

Przed południem MUX-2 wrócił natomiast MUX-3 nadal jest nieosiągalny. :)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

a może drzewa się zazieleniły i blokują odbiór? :roll:

Alnis
Posty: 10
Rejestracja: 9 września 2012, o 08:11
Odbiornik: Panasonic TX-P42G10E /plazma/, HD, DVB-T.
Instalacja antenowa: Antena ASR, zewnętrzna.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Alnis »

Niestety MUX-2 znowu padł. Miewałem już tak wcześniej, że w dzień jest ok. natomiast wraz z nadejściem zmierzchu sygnał zanika. Nie wiem jaki może być powód, może ktoś potrafi m i to wyjaśnić. :(

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

m@rtops pisze:a może drzewa się zazieleniły i blokują odbiór? :roll:
We wrześniu :?:
Wiem,że jest ciepło,ale bez przesady :)
Raczej powinny powoli gubić liście.

Alnis
Posty: 10
Rejestracja: 9 września 2012, o 08:11
Odbiornik: Panasonic TX-P42G10E /plazma/, HD, DVB-T.
Instalacja antenowa: Antena ASR, zewnętrzna.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Alnis »

Liście raczej nie mają z tym nic wspólnego bo przed anteną nie ma żadnych drzew a jak już wspomniałem, kilka dni temu MUX-2 odbierałem bez problemu.

Nie rozumiem co się dzieje - ok. godz. 10:00 MUX-2 wrócił w jakości 100% a późnym wieczorem prawdopodobnie znowu zniknie. Czyżby bał się nocy? :lol:
Odbieram na antenie ASR-860P. Czy ktoś może mi chociaż przybliżyć co jest powodem takiej sytuacji?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

kupon pisze:We wrześniu :?:
sugerowałem się tym ;)
Alnis pisze:Podczas EURO odbierałem wszystkie MUX-y, lecz kiedy "impreza" się skończyła to po kilku dniach znikną MUX-3
a co masz w tej antenie?

Alnis
Posty: 10
Rejestracja: 9 września 2012, o 08:11
Odbiornik: Panasonic TX-P42G10E /plazma/, HD, DVB-T.
Instalacja antenowa: Antena ASR, zewnętrzna.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Alnis »

Jest to antena przeznaczona do odbioru sygnałów telewizji naziemnej zakresów VHF i UHF (kanały 6...69). Antena w wersji aktywnej jest zasilana z sieci 230V50Hz.Napięcie stałe 12V wytwarzane przez zasilacz wtyczkowy jest doprowadzane kablem antenowym do przedwzmacniacza znajdującego się w antenie. Do tego służy zwrotnica zasilająca ZZA. /Nie wiem czy o te dane Ci chodziło?

Mam jednak inną ciekawą informację. W telewizorze mam włączoną funkcję o informacji dot. pojawienia się nowych kanałów i po przeskanowaniu znalazł wszystkie kanały MUX-3. Tak więc aktualnie "chodzą" MUX-1, MUX-2 i MUX-3. Przy dwóch pierwszych wskaźniki sygnału są na full natomiast MUX-3 wskazuje ok. 60%. Nic z tego nie rozumiem ale oby tak pozostało jak najdłużej. Pozdrawiam. :D

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

w połowie lipca ruszał "puls 2" i były momenty że rozsypywało listę - 1,2 dni przed emisją (dostosowywali sygnał podczas "emisji testowej")
niektóre tv jak zgubiły sygnał to resetowały listę mux-u lub gubiły jego częstotliwość i wymagały ponownego "szukania"
jak widać taki objaw wystąpił u ciebie - w mux 3 było coś z dostosowaniem "dwóch" kanałów info ;)

NERA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: NERA »

Czyżby Kraków i okolice "doświetlono" sygnałem cyfrowym? Mam na myśli, Kopiec Kościuszki, Skawinę, Nową Hutę i przy A4. Natomiast w terenie cisza :(

gregne

Odbieram tylko MUX1 okolice nowego kleparza

Post autor: gregne »

Witam

Mam prośbę o pomoc,odbieram tylko MUX1 w centrum Krakowa, wymieniłem dzisiaj antenę na DVB-T 44/21-69 Tri Digit - bez wzmacniacza lecz niestety nic się nie zmieniło, dalej jest tylko MUX1, nie wymieniłem kabla antenowego który ma już kilka lat ,czy kabel może mieć aż taki wpływ na odbieranie MUX2i MUX3. Poproszę o jakieś wskazówki.Tuner DVBT w telewizorze.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Coś tu jest nie tak. Mieszkając w okolicy Kleparza, jeśli nie masz jakiś wybitnie utrudnionych warunków odbioru, powinieneś odbierać na zwykłej antenie.
Antena jest na dachu, na balkonie..? Może faktycznie z kablem jest coś nie tak, nie jest czasem gdzieś złamany, uszkodzony..?

michelin

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: michelin »

gregne pisze:tylko MUX1 w centrum Krakowa,
Sprawdź na jakiej częstotliwości odbierasz mux1, bo pewnie jeszcze odbierasz sygnał z Wisły / Skrzyczne

Z Chorągwicy najsilniej jest nadawany mux2 więc jakby była to wina kabla to powinien najlepiej odbierać mux2 tak myślę.

Zablokowany