DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Pudel

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Pudel »

Ameryki nie odkryles Kolego ;-)
Rabka nadaje dużo lepiej niż stfu rtcn koło Krakowa. Rozgaleznik mi został z czasów analoga. Zresztą do dziś firma go produkuje. Zasadniczo rozdzielacz zawsze jest skrecony u mnie na minimum. Podwójnych wzmocnień unikam. Po co mi?
Natomiast aktywny rozdzielacz jest dużo lepszy od pasywnych paści za 3 zł i dlatego on u mnie jest. Błagam idioty ze mnie nie róbcie ;-)

-- połączono

I kolejna zasada. Wzmocnienie robimy jak najbliżej anteny dlatego jest u mnie rozgaleznik na zero.
U mnie za silny sygnał powoduje brak sygnału i na tv i na donglu do pc.
Poza tym chyba nie chcecie mi powiedzieć że na 3 odbiorniki dajecie rozdzielacz pasywny?

tomarex

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: tomarex »

Szkoda słów.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: K63 »

Pudel pisze: Poza tym chyba nie chcecie mi powiedzieć że na 3 odbiorniki dajecie rozdzielacz pasywny?
Ja w zasadzie stosuję tylko pasywne. Mam na koncie nawet jedną instalację na pasywnej antenie i pasywnym rozgałężniku na 6 TV. W tym jedno o z rogałęzień jest dodatkowo zsumowane z tv-sat. Przy sporym tłumieniu rozgałężnika, dochodzi dodatkowe tłumienie na sumatorze i gnieżdzie abonenckim. I na wszystkich odbiornikach sygnał jest stabilny.
Osobiście eksperymentowałem u siebie w domu z podziałem sygnału na aktywnym Telmor RTA-120 i przy skręconym do minimum wzmocnieniu miałem gorsze wyniki niż na pasywnym RI-2/1F.
Na dodatek masz tutaj przykład jak na psywnej instalacji można odebrać sygnał z 50 km http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=3345

Pudel

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Pudel »

A wypróbuję pasywny rozdzielacz indukcyjny.
U mnie generalnie niezależnie czy podłączę antenę na jednym kablu do TV czy przez rozdzielacz to siła i jakość jest identyczna.
Posiadam coś takiego -> http://www.antellux.pl/rozgaleznik-akty ... p-648.html
Tylko różnica jest w budowie rozdzielacza, ja mam metalową obudowę a przejście zasilania nie jest wdrukowane w płytkę tylko wystają dwa kabelki z tyłu płytki które łatwo mogę "rozkleić" by wstawić symetryzator. Poza tym ma 8 lat i był kupowany gdy na Królewskiej w Krakowie istniał fantastyczny sklep z tego typu sprzętem.

5z0p3n

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 5z0p3n »

Jak po zmianie TV Trwam?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Poland »

Całkiem dobrze - w przypadku "Chorągwicy" nie odnotowałem jakiś większych problemów z odbiorem i to we wszystkich trzech multipleksach :)

atomas

MUX3 z Chorągwicy

Post autor: atomas »

łapie kanały przez tuner PHILIPSA (przez komputer) mieszkam w Wieliczce i dla odbierania z Chorągwicy wystarczała antena pokojowa ze wzmacniaczem. Po zmianach 15 lutego przestałem odbierać kanały z MUX3, tuner w ogóle ich nie wyszukuje. Ktoś ma podobny problem?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Same parametry emisji jak np moc nie zmieniły się. Może trzeba dobrać inne miejsce dla anteny choćby na czas zaczytania mux3.

atomas

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: atomas »

faktycznie mux1 mi działa w jednym położeniu anteny, a mux3 w drugim, tego wcześniej nie było, dziękuję za sugestię

Marianzet1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Marianzet1 »

Witam.
Po 15.02 pogorszył mi się znacznie obraz TVP.Kraków,czy mam sam próbować dostroić?,czy czekać ?.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

ten objaw jest tylko na tv "PANASONIK" :D

Marianzet1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Marianzet1 »

No właśnie ten cholerny Panasonik nie trzyma posortowanych programów po wyłączeniu telewizora rano mam zmiany zamiast tv info mam Kielce.To nie trzymanie jest dopiero od 15.02.Inne telewizory trzymają.W Panasoniku nie ma funkcji usuń program i nie wiem jak to zrobić by zablokować posortowane programy. :roll:

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: grzegorz0plonka »

Powinneś zgłosić problem odbiorem do tvp http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt
To oni spowodowali problem i dlatego należy zgłosić na tej stronie. A emitel tylko po prostu nadaje sygnał.

Marianzet1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Marianzet1 »

Prawdopodobnie tyle się dowiem ile się dowiedziałem w serwisach RTV to znaczy nic.Myślałem że może ktoś ma taki telewizor i rozwiązał problem podobny do mojego.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: grzegorz0plonka »

Na twoim telewizorze sam nie rozwiązać problem, bo TVP przekraczała granic i nie zdają sprawy mogą nie działać poprawnie kilkanaście dekodery i tunerem. Po prostu za wysoko kombinacji konfiguracji MUX3. A producentów mogą tylko apelować do TVP o zły konfiguracyjny MUX3 dvb-t.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Marianzet1 pisze:No właśnie ten cholerny Panasonik nie trzyma posortowanych programów po wyłączeniu telewizora rano mam zmiany zamiast tv info mam Kielce.To nie trzymanie jest dopiero od 15.02.Inne telewizory trzymają.W Panasoniku nie ma funkcji usuń program i nie wiem jak to zrobić by zablokować posortowane programy. :roll:
Przyczyną opisywanego problemu prawdopodobnie nie są zmiany poczynione w MUX3 przez TVP.
Zapewne odbiornik samoczynnie aktualizuje listę odbieranych kanałów co teoretycznie jest jego zaletą. Jeśli jednak z tego powodu są problemy to należny wyłączyć w menu telewizora opcję automatycznej aktualizacji.
Przy okazji pytanie czy kanały programowałeś automatycznie czy ręcznie? Proponuję wykasować całą listę i ponownie zaprogramować ale w trybie ręcznym kanały: 23, 25, 50

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: K63 »

K63 pisze: Najpierw zaprogramuj ręcznie TV na wybranych kanałach.
Aby wyłączyć funkcję autoprogramowania : MENU -> KONFIGURACJA -> SYSTEM MENU -> AKTUALIZACJA SYSTEMU -> AUTOWYSZUKIWANIE AKTUALIZACJI W TRYBIE GOTOWOŚCI -> WYŁĄCZONY
W mojej P37X20E tak jest.

Marianzet1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Marianzet1 »

K63 .Dziękuję za sugestie,AUTOWYSZUKIWANIE AKTUALIZACJI W TRYBIE GOTOWOŚCI miałem co godzina,narazie wyłączyłem, więcej nic nie mogę zrobić bo Żona okupuje telewizor ma swoje filmy,jeżeli nie pomoże to rano zaprogramuję ręcznie. :roll:

Marianzet1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Marianzet1 »

Dziękuję za pomoc Jarosławowi i K63,faktycznie po wyłączeniu aktualizacji lista kanałów nie zmieniła się po uruchomieniu odbiornika rano.
Pozdrawiam. :D
Marian

zdzkab

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: zdzkab »

ja ostatnio chyba po zmianach w lutym obserwuję w Szczyrzycu - odbiór z Chrągwicy kłopoty z ustawieniem na dekoderze WIWA HD 50 - Mux 3 - wybierając ręcznie trzeba czekać na sygnał na kanale 50 a poza tym po zaprogramowaniu znowu znika sygnał - do tej pory wszystko było OK.
poradzcie co to może być

Zablokowany