DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Awatar użytkownika
K63
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo / Neon+
Instalacja antenowa: LOG 2-69 + DIPOL 19/21-60 w polar. V, wzm.Telmor WWK-840, rozg. Telmor RDM-2F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Sucha Góra (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Postautor: K63 » 24 lipca 2017, o 22:24

Bilbo pisze:Problem jest tylko z mux2, mux3 odbieram idealnie

A mux-1 i mux-8? Mux-3 możesz odbierać z Krzemionek, nie z Chorągwicy
Bilbo pisze:zakres pracy - 47-230, 470-870 MHz
wzmocnienie - 21+/-3 dB
polaryzacja - pozioma/pionowa

Czy mowa jest o czymś takim? Jeżeli tak, to trzeba przyznać że jest to bardzo estetycznie wykonany gadżet. Prawdopodobnie lepiej wygląda niż odbiera.
Bilbo pisze:mieszkam wysoko więc nic nie powinno blokować przekazu

Nie masz możliwości zamontowania małej antenki na zewnątrz? Prawdopodobnie chociażby taka w wersji pasywnej - wystawiona za okno - lepiej zdałaby egzamin.

Bilbo

Postautor: Bilbo » 25 lipca 2017, o 10:43

mux1 odbierałem z jednego miejsca, właśnie jak położyłem bliżej okna. Mux8 nie odbieram, ale odbieram wszystkie te kodowane kanały za które chyba trzeba płacić. No i oczywiście mux3 odbieram, przeważnie z każdego miejsca jak ustawię antenę.

Tak dokładnie to jest taka antena.

Tylko nawet jeśli moje okno nie wychodzi na Chorągwice to próbować ustawienie w tamtą stronę ? Moje okno wychodzi idealnie na kopiec kościuszki i tamten nadajnik, a chorągwica jest zupełnie po drugiej stronie. Jeśli bym kupił tą antenę którą mi poleciłeś K63 to niezaleznie w którą stronę bym to ustawił to powinno zbierać ?

kerry2
Odbiornik: telewizor thompson
Instalacja antenowa: Antena Manta MA302
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Postautor: kerry2 » 27 lipca 2017, o 06:12

Ja tez miałem problem ze złapaniem sygnału w mieszkaniu,sygnał raz był potem go gubiło...A wystarczylo że antenę wystawiłem za okno i problem się rozwiazał....Wiem że przy oknach plastikowych taki problem wystepuje ..

Bilbo

DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Postautor: Bilbo » 27 lipca 2017, o 09:48

Tylko jak wystawiłeś za okno, antenę kierowałeś w którą stronę ? Bo jeśli chciałbym odbierać z Chorągwicy to musiałbym kierować w stronę okna więc to trochę się jednak mija z celem. No chyba że jak wystawię za okno to mogę ją skierować w inną stronę i wtedy ona i tak złapie mi "coś"

Awatar użytkownika
K63
Instalacja antenowa: LOG 2-69 + DIPOL 19/21-60 w polar. V, wzm.Telmor WWK-840, rozg. Telmor RDM-2F

Postautor: K63 » 27 lipca 2017, o 11:59

Bilbo pisze:moje okno nie wychodzi na Chorągwice to próbować ustawienie w tamtą stronę ? Moje okno wychodzi idealnie na kopiec kościuszki i tamten nadajnik, a chorągwica jest zupełnie po drugiej stronie

Na Kopcu nie ma żadnego nadajnika tv. Pozostaje poszukiwanie możliwości odbioru Chorągwicy z odbicia. W tym rejonie Krakowa można próbować odbioru z Rabki lub Skrzycznego. Ale to już na antenie o większym zysku.
Przy poszukiwaniach odbioru należy używać funkcji ręcznego programowania. Na odbiorniku ustawiasz ręczne programowanie np. na k.23 (mux-2 Chorągwica) i obserwując paski parametrów sygnału, szukasz dla anteny najlepszej lokalizacji. W wypadku odbioru w pomieszczeniu sygnał jest rozproszony i dobry odbiór jednego mux-a nie musi gwarantować odbioru pozostałych

Bilbo

Postautor: Bilbo » 8 sierpnia 2017, o 08:22

Faktycznie przestawiłem bliżej okna i złapało mi mux2, jednak strasznie przerywało. Czy jest jakiś sposób bym mógł wzmonić sygnał na tej antenie?

Awatar użytkownika
K63

Postautor: K63 » 8 sierpnia 2017, o 10:37

Wzmacniacz w antenie już masz i dokładanie następnego nie ma sensu. Problem polega na znalezieniu odpowiedniej lokalizacji dla anteny i zapewnienia dobrej JAKOŚCI sygnału. Być może u Ciebie ta, ani żadna inna antena pokojowa nie zda egzaminu.

kerry2
Odbiornik: telewizor thompson
Instalacja antenowa: Antena Manta MA302
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Postautor: kerry2 » 8 sierpnia 2017, o 12:37

Tak jak już pisałem w mieszkaniu możesz mieć problemy z odbiorem....

Awatar użytkownika
Poland
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Postautor: Poland » 17 czerwca 2018, o 23:13

Z moich ostatnich pomiarów wykonanych przed podłączeniem u siebie multiroomu Cyfrowego Polsatu wynika że w rejonie Trzciany możliwy jest stabilny odbiór kieleckiego MUX3 aczkolwiek by go złapać trzeba się trochę pomęczyć. Dodatkowo instalując u rodziny telewizję naziemną też się męczyłem. Tam do dyspozycji miałem antenę wewnętrzną a telewizor był ustawiony w kierunku zachodnim. Po dłuższej walce zdecydowałem się na wariant bez MUX8 bo gdy ten multipleks jak i reszta był dobrze ustawiony to szwankował krakowski MUX3 :(

Awatar użytkownika
Poland
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Postautor: Poland » 11 lipca 2018, o 22:17

W okolicach Bochni pojawiła się stabilna możliwość odbioru MUX4 której to wcześniej nie było :)
Byłem u rodziny i tam na Fergusonie Ariva T650i siła sygnału 69% a jakość 90%.

Wróć do „Województwo Małopolskie”