DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: twmichal »

Oprócz anteny TV możliwe że inne urządzenia (tunery, rozgałęźniki, zwrotnice itp) mogą nie przepuszczać kanałów >60.

emce1234

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: emce1234 »

Mieszkam w Skawinie,
Jakość sygnału : 100%
Moc sygnału : 86% (zapewne przez rozdzielacz od anteny)
Tv: SONY KDL-40EX500
Antena: logarytmiczna
Odległość od Chorągwicy: jakies 18km (wg. google)

mux2 idzie bez problemów bez błędów ale jedyne co mnie boli to brak brak programów TVP:/

jmpf

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: jmpf »

Umie bez zmian Kraków rondo grzegórzeckie 4 piętro, sygnał na poziomie 30%

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: dylemat24 »

jmpf pisze:Umie bez zmian Kraków rondo grzegórzeckie 4 piętro, sygnał na poziomie 30%
na jakiej antenie?

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: krakus »

Prądnik Czerwony, parter w bloku, antena pokojowa z przedwzmacniaczem wystawiona na balkon, odbiór z odbicia, bez widoczności Chorągwicy.
Poprzednio odbiór z zakłóceniami co chwilę, poziom sygnału wahający się od maksimum do zera.
Obecnie sygnał maksymalny, stabilny i odbiór bez zakłóceń.
W związku z tym jedynym logicznym wytłumaczeniem złego odbioru w poprzednich dniach może być niestabilne działanie systemu nadawczego.
Obecny dobry odbiór świadczy o tym, że szukanie przyczyny poprzednich zakłóceń w wysokiej częstotliwości nadawania (64 kanał) lub niedoskonałościach anten odbiorczych jest błędne.
Oczywiście jeżeli ktoś będzie próbował odbierać z bardzo daleka, w złych warunkach propagacyjnych (np. zasłonięty, w kotlinie) lub za pomocą niewłaściwego sprzętu (obcinanie częstotliwości lub uszkodzenie) to w dalszym ciągu będzie miał zły odbiór, ale dopiero teraz, po usunięciu niesprawności nadajnika, można szukać przyczyn po stronie odbiorczej.

jedrek1966

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: jedrek1966 »

Niewiem skąd takie informacje że Emitel coś poprawiał w systemie antenowym ? chciałbym też sie dowiedzieć na jakiej wysokości na maszcie są anteny nadawcze DVBT jezeli ktokolwiek wie to bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

fallout6

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: fallout6 »

U mnie niestety nadal bez zmian czyli nie da się oglądać. Chyba jednak nie będzie to wina sygnału tylko anteny a właściwie jak mnie uświadomili koledzy na innym forum symetryzatora który jakoś odfiltrowuje kanały powyżej 60-tego.
No cóż wielka szkoda że ktoś wymyślił aby nadawać NTC w Krakowie na tak wysokiej częstotliwości bo pewnie bardzo wiele ludzi będzie miało problem z odbiorem zwłaszcza przy antenach zbiorczych dopóki ktoś ich do tego nie dostosuje.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: dylemat24 »

Tylu fachowców wypowiadało się wcześniej, że anteny będą pasować do nowej emisji.
Ciekawe gdzie teraz są ci panowie.
Widać ktoś celowo ustalił kanał 64 dla Krakowa, żeby ludzie wydali nową kasę.
Dlaczego ludzie na świecznikach nigdy nie odpowiadają za swoje słowa.
Azarty jeszcze długo pozostaną bez modernizacji.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle

uggp

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: uggp »

Lokalizacja: Nowa Huta, Blok 10 piętrowy z wielkiej płyty, 10 piętro, kierunek południe

Zestaw 1:
Odbiornik: Monitor/TV - Samsung XL2270HD
Antena: Antena teleskopowa wprost podłączona
Sygnał: 72%
Uwagi: Zero problemów

Zestaw 2:
Odbiornik: Tuner SAT z głowicą DVBT - AZBox Premium HD
Antena: Śrubokręt - próbnik napięcia
Sygnał: 57%/87% (cokolwiek to znaczy)
Uwagi: Zero problemów

Zestaw 3:
Odbiornik: Telewizor - Samsung UE32D6100
Antena: Antena teleskopowa wprost podłączona
Sygnał: 98%
Uwagi: Zero problemów

Tutaj fotki, żeby nie było. Brakuje fotki drugiej anteny teleskopowej (przywalona jest gazetami). Rożnica tylko taka, że ma dwa teleskopy.
Obrazek
http://uggp.fm.interia.pl/all.JPG

Jak dla mnie wszystko jest OK. Nie ma się do czego przyczepić.

loker

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: loker »

dylemat24 pisze:Tylu fachowców wypowiadało się wcześniej, że anteny będą pasować do nowej emisji.
Ciekawe gdzie teraz są ci panowie.
Widać ktoś celowo ustalił kanał 64 dla Krakowa, żeby ludzie wydali nową kasę.
Dlaczego ludzie na świecznikach nigdy nie odpowiadają za swoje słowa.
Azarty jeszcze długo pozostaną bez modernizacji.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle
Ale będą pasować po przeniesieniu na kanał docelowy!

Erreur

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Erreur »

Dziś po raz pierwszy cokolwiek odebrałem (TV4, TV6 i TVN 7), ale przy otwartych wszystkich oknach i trzymając antenę w połowie wysokości między sufitem a podłogą :x Mam nadzieję, że sygnał się jeszcze poprawi :|

Prądnik Biały, antena pokojowa ze wzmacniaczem. Około 17 km od nadajnika.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: dylemat24 »

loker pisze:
dylemat24 pisze:Tylu fachowców wypowiadało się wcześniej, że anteny będą pasować do nowej emisji.
Ciekawe gdzie teraz są ci panowie.
Widać ktoś celowo ustalił kanał 64 dla Krakowa, żeby ludzie wydali nową kasę.
Dlaczego ludzie na świecznikach nigdy nie odpowiadają za swoje słowa.
Azarty jeszcze długo pozostaną bez modernizacji.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle
Ale będą pasować po przeniesieniu na kanał docelowy!
Tak za dwa lata, tylko pogratulować talentu naszym fachowcom

pablo_nh

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: pablo_nh »

Nowa Huta, prawie centrum, antena siatkowa 15 letnia na drugim piętrze, gęsta zabudowa i wiele drzew obok sygnał 90%. Wymieniony profilaktycznie po 15 latach miesiąc temu tylko symetryzator szerokopasmowy z dipola za 2,70. :) niech tak zostanie :mrgreen:
Musiałem się zarejestrować bo nie mogę czytać ciągłych narzekań.

zukolino

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: zukolino »

Prawdą jest, że symetryzator szerokopasmowy z dipola za 2,70 to żaden wydatek ale niepotrzebne koszta trzeba ponosić, tylko po co skoro można było nadawać na kanale 25 jak w 2009 (lub innym korzystnym dla nas wszystkich). U mnie (Prokocim) antena AZART, tv lg-37lf2510 nic nie łapie, wiem wina leży po stronie instalacji zbiorczej (antena na zewnątrz u mnie nie przejdzie, kiedyś chciałem C+ zamontować administracja mówi NIE), tylko, że takich azart-ów w Krakowie jest bardzo dużo i nie brali tego pod uwagę ? Mnie osobiście denerwuje takie podejście do cyfryzacji pomimo tego, że i tak korzystam z cyfrowej kablówki to mógłbym z niej w przyszłości zrezygnować na rzecz wszystkich mux-ów, ale jak taka jest polityka..

pablo_nh

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: pablo_nh »

Ale co poradzisz na to?
Jest jak jest i tego już nie zmienisz.
Trudno, trzeba się dostosować jak sie chce oglądać :(
Ja też mam cyfre+ ze wszystkimi kanałami co nadają z Chorągwicy, ale fajnie oglądnąć formułe 1 w 16/9 i w ładnej jakości :)

Erreur

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Erreur »

pablo_nh pisze:Ale co poradzisz na to?
Jest jak jest i tego już nie zmienisz.
Trudno, trzeba się dostosować jak sie chce oglądać :(
Gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty, to jeszcze długo chodzilibyśmy z maczugami i mieszkali w jaskiniach.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie ma tu żadnej polityki i każdy kto tu tak pisze to pisze kompletne bzdury.
Kanał 64 został wyznaczony przez UKE jako prawdopodobnie jedyny możliwy do znalezienia, z dużą mocą w okresie przejściowym dla Krakowa. Wybór kanału to nie jest czyjeś widzimisię lecz wynika z rozplanowania częstotliwości nadawczych na setki jak nie tysiące kilometrów, aby emisje nawzajem się nie zakłócały i to nie tylko w ramach tego samego kanału. Nie należy zapominać, że spora część naszego województwa jak i województwa ościenne naszpikowana jest setkami emisji przemiennikowych, pochłaniających spore zasoby częstotliwościowe.
To, że wysokie kanały są bardziej problematyczne w odbiorze to wiadomo od dawna i nie jest to żadne epokowe odkrycie. W okresie simulcastu niestety trzeba pójść na pewne kompromisy, eter nie jest z gumy. W okresie docelowym będzie lepiej, tymczasem trzeba sobie z tym poradzić.
I jeszcze jedna uwaga - wszystkie emisje, zarówno MUX2 jak i MUX3, w okresie przejściowym zaplanowano jako emisje do odbioru z użyciem typowej zewnętrznej anteny odbiorczej. Zatem wszelakie wynalazki typu super anteny pokojowe można owszem stosować, ale na własne ryzyko i bez oczekiwania, że odbiór będzie płynny i stabilny. O ile w ogóle będzie.

anoda53

Odbiór bez problemów

Post autor: anoda53 »

Od 21.07. 2011 odbiór DVB-T Prądnik Czerwony Powstańców 2 piętro antena DIGIT zysk 28 dB kan 21-69 ze wzmacniczem dekoder TechniSat DIGIBOX T4 HD PVR OTVC staroć. Odbiór bez problemów sygnał stabilny. Poziom sygnału 92 Jakość 75-82. Czekam na MUX-3 i pełnia szczęścia.Za chwile będę szukał sygnału ze Szczyrku. Pozdrawiam. Cena tej anteny którą używam to 125 zł. :D

awaria

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: awaria »

siła sygnału 90%
Jakość 100%


Kraków Dworcowa/Wielicka, TV THOMSON 26HS2246C , antena DIPOL 16/21-69 DVB-T.
1 piętro . Kabel łączony/beczka/ ok 5mb. I co dziwne niezależnie jak kręciłbym anteną to parametry są takie same dla MUXA, a programy analogowe zanikają/śnieżą. Oczywiście nie ma mowy o odbiorze na tej antenie analogowego TVP1. TVP3 "w miarę" pokazuje.

Szukałem i Katowic, Rabki i innych - nic nie łapie , może jakbym dał wzmacniacz to coś złapie.

Teraz powiedzcie jak mam dołożyć antene "AZART"
aby mieć TVP1???? Zwrotnica?????
Polećcie coś z allegro bo czas mam na maxa zajęty.


Czy jest szansa na odbiór coś z Słowacji???
Mógłbym zainwestować w jakomś antene z wzmacniaczem, tylko czy jest sens??


Podsumowując, KUPIĆ ODPOWIEDNIĄ ANTENE i będziecie mieć super odbiór!!!!

pablo_nh

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: pablo_nh »

Jarosław Bałuka pisze: Kanał 64 został wyznaczony przez UKE jako prawdopodobnie jedyny możliwy do znalezienia, z dużą mocą w okresie przejściowym dla Krakowa. Wybór kanału to nie jest czyjeś widzimisię...
A na forum są sami inżynierowie i uważają że emitel robi ludziom na złość i wiedzą lepiej :lol:
Chcesz oglądać, dostosuj antene.

Zablokowany