DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

zax

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: zax »

zax pisze:Witam
Mam prośbę o wyjaśnienie sytuacji. Do godz 14:00 w niedziele miałem sygnał 85% mocy i 75% jakości (ul. Mistrzejowicka za szpitalem Rydygiera). Od tamtej pory totalne zero jedynie komunikat " Nie udalo się odebrać sygnału E202"
Może uda się komuś to wyjaśnić?
Przypominam się z ze swoim pytaniem, bo na razie nie otrzymałem prostej odpowiedzi :(
Podkreślę że nie chodzi mi o piątek tylko o niedzielę. Do godz. 14:00 w niedzielę wszystko hulało. Dla ułatwienia podam jeszcze że w systemie analogowym także w niedzielę był problemy zwłaszcza na TV4 (notoryczny brak fonii)

zomar1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: zomar1 »

˙ǝuoɾoɹʇsop ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ ǝıu ǝzɔzsǝɾ ǝẓ'ɐʞıuʎʍ oƃǝʇ z¡ʞo ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝıʍoʞɐɹʞ ʍ ǝẓ 'ɯǝłɐlşʎɯ ɐɾ ɐ 'ǝzsoɹd ou

rafal.w

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: rafal.w »

5z0p3n pisze:Ciekawa sytuacja mi w koncu na azorach cos ruszylo. Dzisiaj kolo 17:30 najpierw obraz stal w miejscu albo byl bardzo znieksztalcony, od okolo godziny 19 zaczal smigac plynnie. Nic nie bylo zmieniane na antenie chodz bylo to rano zgloszone do spoldzielni, powiedziel ize troche ludzi zglaszalo ten problem i sie tym zajma. Wychodzi na to chyba ze delikatne przejasnienie i jest szansa cos zlapac :) Jest opad i chmury i wtedy nie bardzo:P
Kolego masz antenę zbiorczą? z tego wnioskuję, że po zgłoszeniu do spółdzielni przyszli fachowcy i zmienili zakres z kanałów 21-60 na 21-69 nie stety dużo instalacji zbiorczych w krakowie było robione 3-5 lat temu i wtedy nikt nie brał pod uwagę tego, że za kilka lat wejdzie DVB-T w Polsce na kanałach powyżej 60

raul

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: raul »

Witam,
Mam problem z odbiorem, posiadam karte Gigabyte U8000 USB TV. Skanowałem częstotliwości z anteny zbiorczej bez rezultatu (ul Radzikowskiego). Powyższa wypowiedź prawdopodobnie to wyjaśnia. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego z dachu budynku Al. Jana Pawła II 41d też nic nie wykrywa. Skanowałem z dołączoną anteną z zestawu wygląda jak radiowa z magnesem. Może przez nią, ale nie jestem pewny (pisze że do obioru DVB-T) dodam że analogowy sygnał na tej samej antenie łapał wyśmienicie .Proszę o wasze opinie.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

zax pisze:
zax pisze:Witam
Mam prośbę o wyjaśnienie sytuacji. Do godz 14:00 w niedziele miałem sygnał 85% mocy i 75% jakości (ul. Mistrzejowicka za szpitalem Rydygiera). Od tamtej pory totalne zero jedynie komunikat " Nie udalo się odebrać sygnału E202"
Może uda się komuś to wyjaśnić?
Przypominam się z ze swoim pytaniem, bo na razie nie otrzymałem prostej odpowiedzi :(
Podkreślę że nie chodzi mi o piątek tylko o niedzielę. Do godz. 14:00 w niedzielę wszystko hulało. Dla ułatwienia podam jeszcze że w systemie analogowym także w niedzielę był problemy zwłaszcza na TV4 (notoryczny brak fonii)
W niedzielę o 14:00 nic się nie zmieniło od strony nadawczej, tak więc przyczyn należy szukać po stronie odbiorczej.

kjauorsky

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kjauorsky »

Witam, to mój pierwszy post, wiec proszę o wyrozumiałość, chcę zapytać przede wszystkim Pana
Jarosława z Emitela o szanse na odbiór w Wadowicach - okolice centrum, raczej kotlina
Jesli ktoś odbiera sygnał w okolicy Wadowic, proszę o info

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

kjauorsky pisze:Witam, to mój pierwszy post, wiec proszę o wyrozumiałość, chcę zapytać przede wszystkim Pana
Jarosława z Emitela o szanse na odbiór w Wadowicach - okolice centrum, raczej kotlina
Jesli ktoś odbiera sygnał w okolicy Wadowic, proszę o info
Przy obecnej mocy nadajnika oraz charakterystyce nadawania powinien kolega miec odbior w Wadowicach.

5z0p3n

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 5z0p3n »

rafal.w pisze:
5z0p3n pisze:Ciekawa sytuacja mi w koncu na azorach cos ruszylo. Dzisiaj kolo 17:30 najpierw obraz stal w miejscu albo byl bardzo znieksztalcony, od okolo godziny 19 zaczal smigac plynnie. Nic nie bylo zmieniane na antenie chodz bylo to rano zgloszone do spoldzielni, powiedziel ize troche ludzi zglaszalo ten problem i sie tym zajma. Wychodzi na to chyba ze delikatne przejasnienie i jest szansa cos zlapac :) Jest opad i chmury i wtedy nie bardzo:P
Kolego masz antenę zbiorczą? z tego wnioskuję, że po zgłoszeniu do spółdzielni przyszli fachowcy i zmienili zakres z kanałów 21-60 na 21-69 nie stety dużo instalacji zbiorczych w krakowie było robione 3-5 lat temu i wtedy nikt nie brał pod uwagę tego, że za kilka lat wejdzie DVB-T w Polsce na kanałach powyżej 60
No wlasnie chyba nie do konca. dzisiaj rano ogladam sobie Borka na Sport News wszystko fajnie a po 30 minutach sygnal coraz slabszy i w koncu skonczy sie na tym, ze obraz stoi w pikselozie. Dzwiek raz na jakis czas cos slychac ale bez wzgledu na wybrany kanal obraz nie idzie. Wiec to chyba jednak nie problem zmiany zakresu. Z drugiej strony obawiam sie o ten Azart po zgloszeniu powiedzieli ze niby jakies wzmacniacze beda wymieniac cuda jaja. A pewnie trzeba ja przekierowac albo jak mowisz cos dodac nie wiem nie znam sie, ale beda mieli wymowki na najblizsze 2 miesiace. Boje sie ze dzisiaj meczy wisly w cyfrowej nie obejze... :(

raul

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: raul »

raul pisze:Witam,
Mam problem z odbiorem, posiadam karte Gigabyte U8000 USB TV. Skanowałem częstotliwości z anteny zbiorczej bez rezultatu (ul Radzikowskiego). Powyższa wypowiedź prawdopodobnie to wyjaśnia. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego z dachu budynku Al. Jana Pawła II 41d też nic nie wykrywa. Skanowałem z dołączoną anteną z zestawu wygląda jak radiowa z magnesem. Może przez nią, ale nie jestem pewny (pisze że do obioru DVB-T) dodam że analogowy sygnał na tej samej antenie łapał wyśmienicie .Proszę o wasze opinie.
A więc... po kilku innych testach wyszedłem na najwyższy punkt dachu i tam złapało. Co do kwesti bloków na Radzikowskiego spółdzielnia musi przystosować anteny co już nie będzie tak szybko, dopiero pod koniec miesiąca będzie wiadomo coś o ewentualnych zleceniach prac modernizacyjnych. Proponuję wszystkim należącym do ZSM o telefony w tej sprawie a napewno przyśpieszą. BDW jaki jest koszt zmodernizowania anteny zbiorczej w bloku dla DVB-T i czy po modernizacji sygnał analogowy zostanie osłabiony?

abusutor
Posty: 52
Rejestracja: 15 kwietnia 2009, o 21:04

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: abusutor »

W niedziele byłem u dziewczyny zaraz koło Dobczyc i sprawdzałem u niej jak to działa. Przeskanowałem jej kanał 64 i znalazło pakiet tych programów. Działa bez zastrzeżeń. Antena siatkowa z zasilaczem jest w pokoju na meblach i śmiga wszystko. Pozdrawiam

zax

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: zax »

Jarosław Bałuka pisze:
zax pisze:
zax pisze:Witam
Mam prośbę o wyjaśnienie sytuacji. Do godz 14:00 w niedziele miałem sygnał 85% mocy i 75% jakości (ul. Mistrzejowicka za szpitalem Rydygiera). Od tamtej pory totalne zero jedynie komunikat " Nie udalo się odebrać sygnału E202"
Może uda się komuś to wyjaśnić?
Przypominam się z ze swoim pytaniem, bo na razie nie otrzymałem prostej odpowiedzi :(
Podkreślę że nie chodzi mi o piątek tylko o niedzielę. Do godz. 14:00 w niedzielę wszystko hulało. Dla ułatwienia podam jeszcze że w systemie analogowym także w niedzielę był problemy zwłaszcza na TV4 (notoryczny brak fonii)
W niedzielę o 14:00 nic się nie zmieniło od strony nadawczej, tak więc przyczyn należy szukać po stronie odbiorczej.
Tylko że po stronie odbiorczej też sie nic nie zmieniło ?

kjauorsky

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kjauorsky »

gorki pisze:
kjauorsky pisze:Witam, to mój pierwszy post, wiec proszę o wyrozumiałość, chcę zapytać przede wszystkim Pana
Jarosława z Emitela o szanse na odbiór w Wadowicach - okolice centrum, raczej kotlina
Jesli ktoś odbiera sygnał w okolicy Wadowic, proszę o info
Przy obecnej mocy nadajnika oraz charakterystyce nadawania powinien kolega miec odbior w Wadowicach.
Dzięki za słowa dające nadzieję, jeszcze poczekam, może pojawi się na forum osoba która potwierdzi odbiór w okolicy Wadowic, to wtedy zakupię jakiegoś media-techa do mojego CRT, a na razie nie chcę ryzykować niepotrzebnego zakupu
P.S. Do Chorągwicy mam ok. 43 km i taki jest profil terenu :

Obrazek

jedrek1966

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: jedrek1966 »

Antena Yagi 19 elementowa symetryzator i tyle oczywiście antena na dachu nie na strychu .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: micial »

kjauorsky pisze:
gorki pisze:
kjauorsky pisze:Witam, to mój pierwszy post, wiec proszę o wyrozumiałość, chcę zapytać przede wszystkim Pana
Jarosława z Emitela o szanse na odbiór w Wadowicach - okolice centrum, raczej kotlina
Jesli ktoś odbiera sygnał w okolicy Wadowic, proszę o info
Przy obecnej mocy nadajnika oraz charakterystyce nadawania powinien kolega miec odbior w Wadowicach.
Dzięki za słowa dające nadzieję, jeszcze poczekam, może pojawi się na forum osoba która potwierdzi odbiór w okolicy Wadowic, to wtedy zakupię jakiegoś media-techa do mojego CRT, a na razie nie chcę ryzykować niepotrzebnego zakupu
P.S. Do Chorągwicy mam ok. 43 km i taki jest profil terenu :

Obrazek
Profil terenu masz o wiele gorszy.
Na wykresie nie włączyłeś krzywizny ziemi, do pełnej oceny sytuacji przydałoby się włączyć refrakcję.

festwafl

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: festwafl »

Witam,
Czy ktos z szanownych forumowiczow moglby mi doradzic czy taka antena http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm bedzie wystarczajaca do poprawnego odbioru sygnału z Choragwicy? Mieszkam w Krakowie na Prądniku Czerwonym, okolice Łepkowskiego. Odleglosc w linii prostej to ok 17km.

5z0p3n

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 5z0p3n »

kolejn spostrzezenie z moje strony. Przychodze do domu i znowu chodzi. Powiem tak 2 dni tak jest ze wlacza sie pod wieczor gasi nad ranem. Czy jest to mozliwe i co moze byc tego powodem?

Mike1380
Posty: 20
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 21:16
Odbiornik: Samsung B650 40
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa Log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Mike1380 »

Witam..

Od kilku dni w godzinach wieczornych zakłócenia w odbiorze DVB-T. Cały dzień wszystko ok. A wieczorami co chwile pojawiają się kwadraciki w transmisji programów.

dzisiaj np teraz jest 20.35 rejon szpitala Rydygiera,

Czy ktoś ma takie same problemy..? proszę o informacje.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Mike1380 pisze:Witam..

Od kilku dni w godzinach wieczornych zakłócenia w odbiorze DVB-T. Cały dzień wszystko ok. A wieczorami co chwile pojawiają się kwadraciki w transmisji programów.

dzisiaj np teraz jest 20.35 rejon szpitala Rydygiera,

Czy ktoś ma takie same problemy..? proszę o informacje.
Przydalaby sie informacja jaka antena gdzie zamontowana jaki kabel dlugi czy krotki oraz czy jest zamontowany wzmacniacz.

Mike1380
Posty: 20
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 21:16
Odbiornik: Samsung B650 40
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa Log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Mike1380 »

:D Antena Antena szerokopasmowa Log 5-65

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... a-log-5-65

zamontowana na balkonie IV piętro
dł kabla ok 5m bez wzmacniacza (jest w opcji dodatkowo)

i to tyle ;)

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Mike1380 pisze::D Antena Antena szerokopasmowa Log 5-65

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... a-log-5-65

zamontowana na balkonie IV piętro
dł kabla ok 5m bez wzmacniacza (jest w opcji dodatkowo)

i to tyle ;)
No to jak sie nie da na balkonie ja zestroic to tylko dach ratuje oczywiscie jak sie da. Na poczatek jak wieczorem sa zaklocenia dokladnie ustawic antene.Byc moze kolega ma odbior z odbicia dlatego takie numery.

Zablokowany