DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

BartLaki

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: BartLaki »

Jak wygląda kwestia transmisji dźwięku wielokanałowego dla nadajnika Choroągwica i Multipleksu 2?
<chiach>

Na TVN idzie wielokanałowy, zgadza się. Na TVN7 idzie dźwięk orginalny czyli np.bez lektora.

Odnośnie multi to sprawdź sobie w TV czy dekoderze czy masz funkcje wyboru jaki strumień audio ma podawać na amplituner.
Ja mam LPCM i RAW. Jak przełączę jedno na drugie to jest głośniejsze czyli coś tam działa.

Pozdrawiam,
Bart

kallan

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kallan »

Dziękuję za podpowiedź. Wydaje mi się że tak. Standard jest ogólnie wspomniany w obydwóch instrukcjach obsługi, ale prawde mówiąc szczegółowej specyfikacji ze standardami nie ma ani w jednej ani w drugiej. Dodam że telewizor to Panasonic TX-P50VT20E, natomiast amplituner to DENON AVR1911. Czy ktoś inny posiada taki sprzęt i ma jakieś doświadczenie z dekodowaniem DD+? Czy może pomóc połączenie telewizora z kinem przez kabel optyczny S/DPIF zamiast HDMI 1.4 ARC? Czy w ogóle ktoś może potwierdzić że ma dźwięk wielokanałowy z Chorągwicy dla multipleksu 2?

danielmat

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: danielmat »

kallan pisze:...Wydaje mi się że tak. Standard jest ogólnie wspomniany w obydwóch instrukcjach obsługi, ale prawde mówiąc szczegółowej specyfikacji ze standardami nie ma ani w jednej ani w drugiej. Dodam że telewizor to Panasonic TX-P50VT20E, natomiast amplituner to DENON AVR1911...
Zarówno telewizor jak i amplituner obsługują dźwięk Dolby Digital Plus, tak przynajmniej zapewniają producenci w specyfikacjach na swoich stronach internetowych:

- Panasonic TX-P50VT20E
- DENON AVR1911

festwafl

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: festwafl »

Witam,
Czy moglby mnie ktos nakierowac w czym rzecz? Zgodnie z sugestia p. Jarka z Emitela
zakupilem antene ASP-4 A z symetryzatorem, odleglosc do Choragwicy - jakies 17km w linii prostej, Kraków, Prądnik Czerwony - jakos sygnalu cyfrowego czasem 80% wtedy wszystko smiga ladnie, czasem 20-30% wtedy roznie bywa a czasem w ogole brak sygnalu. Generalnie nie ma na to reguly - czasem odbiera ladnie w czasie deszczu a brak sygnalu przy slonecznej pogodzie.
Czy to moze byc kwestia anteny?
z gory dzieki za jakies sugestie

lpm11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lpm11 »

Może być. Akurat ładna pogoda to trochę gorsze warunki do odbioru DVB-T niż chmury i lekki deszcz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

Chyba jakaś awaria bo na TV6 brak fonii :?:

już jest ok.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 23:20 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

luk211

witam mam pytanie odnośnie odbioru.

Post autor: luk211 »

Odbieram sygnał z chorągwicy, ok 7km i do godziny ok. 21 telewizja cyfrowa chodzi idealnie później zanika i przestaje całkowicie działać, co jest przyczyną??

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak codziennie ok. 21-szej?
Hm... może coś się włącza w okolicy co powoduje zakłócenie odbioru?

luk211

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: luk211 »

plus minus 21 , idzie coraz gorzej i po ok pół godziny nie działa wogóle, bardzo ciekawe zjawisko, myśle że antena nie ma nic do tego bo w dzień odbór jest idealny.A w okolicy nie ma żadnych nadajników i zakadów które mogły by zakłucać.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kasia »

Komuś na tym forum lampa uliczna po wymianie żarówek zakłócała odbiór - tak więc nie koniecznie musi to być zakład pracy.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

A propos rzeczywistego problemu z lampą przeczytaj tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=3080
Spróbuj rozglądnąć się i zastanowić, musi być jakiś konkretny powód zakłócenia skoro występuje ono regularnie co dzień o tej samej porze.

Mike1380
Posty: 20
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 21:16
Odbiornik: Samsung B650 40
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa Log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Mike1380 »

Witam, zauważyłem taką sytuację..

Na początek.

Antena logarytmiczna na IV piętrze okolice ul.Okulickiego.

Siła sygnału 78-83 błędów brak ale... zaczyna wiać np wczoraj wieczorem i dzisiaj są większe porywy wiatru, niektóre powodują "pikselozę" i błędy 6,7 w skali od 1-10.

Czy to normalne

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Raczej nie. Albo mocno "majda" anteną :) albo kabel koncentryczny nie jest poprawnie wkręcony w zaciski i w momencie drgania anteny zaczyna źle kontaktować. W ostateczności może być tak, że kabel antenowy jest w którymś miejscu złamany albo nadpęknięty i gdy rusza się na wietrze to następują chwilowe przerwy. Najlepiej doświadczalnie i namacalnie znaleźć miejsce usterki.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Jarosław Bałuka pisze:Raczej nie. Albo mocno "majda" anteną :) albo kabel koncentryczny nie jest poprawnie wkręcony w zaciski i w momencie drgania anteny zaczyna źle kontaktować. W ostateczności może być tak, że kabel antenowy jest w którymś miejscu złamany albo nadpęknięty i gdy rusza się na wietrze to następują chwilowe przerwy. Najlepiej doświadczalnie i namacalnie znaleźć miejsce usterki.
Bankowo jest przerwa lub zle dokrecony koncentryk do zaciskow moze tez zwierac masa z goraca koncowka koncentryka.Moze tez byc pekniety koncentryk i zalewa go woda.Prosze o info kabel jest stary czy nowy.

Mike1380
Posty: 20
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 21:16
Odbiornik: Samsung B650 40
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa Log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Mike1380 »

Kurcze. Ruszałem tym kablem antenowym na wszytskie strony i żadnych zakłóceń, anteną też ruszam delikatnie żeby wpadała w wibracje i nic żadnych zakłóceń. Na kierunku anteny ok 200m dalej są wysokie drzewa (antena bije w nie) czy to może być przyczyna??.Sprawdziłem czy wszystko jest dobrze skręcone( przecież jakby było żle skręcone to by cały czas dawało błędy). Może mam sygnał z odbicia.. Bo jak zawieje to sygnał spada na 65 i błędy 8,9...Lepiej mi chodziło na kablu z prętem jak w tamtym roku była emisja testowa.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Mike1380 pisze:Kurcze. Ruszałem tym kablem antenowym na wszytskie strony i żadnych zakłóceń, anteną też ruszam delikatnie żeby wpadała w wibracje i nic żadnych zakłóceń. Na kierunku anteny ok 200m dalej są wysokie drzewa (antena bije w nie) czy to może być przyczyna??.Sprawdziłem czy wszystko jest dobrze skręcone( przecież jakby było żle skręcone to by cały czas dawało błędy). Może mam sygnał z odbicia.. Bo jak zawieje to sygnał spada na 65 i błędy 8,9...Lepiej mi chodziło na kablu z prętem jak w tamtym roku była emisja testowa.
Proponuje eksperymentalnie korekte ustawienia anteny w lewo badz troszku w prawo i obserwowac podczas wiatru lub deszczu poziom sygnalu.

jedrek1966

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: jedrek1966 »

Napiszę krótko Nowa Huta antena ustawiona na Skrzyczne yagi 19 el. plus wzmacniacz Lna 177 Choragwica całkowicie zasłonięta przez bloki sygnał 10/10 odległośc ok 14 km.

luk211

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: luk211 »

problem z odbiorem sygnału tylko w dzień do 21 rozwiązany!!!
W rozdzielce był problem ze stykami, mimo odbioru analogowego, w dzień od słońca rozdzielka się nagrzewała i wszystko działało, gdy temp. spadła sygnał zanikał....coś na zasadzie zimnego lutu!!! przeczyściłem styki i wszystko działa poprawnie:) 24h

jedrek1966

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: jedrek1966 »

Jak może lampa czy rozdzielnia elektryczna zakłócać odbiór to jest chore co z tą tv cyfrową będzie czy nikt mądry tego nie uwzględnił ? pozatym nie wierze to nie nadajnik.
Antenę kierunkową nie siatkę i problemu nie będzie.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

No wiec wygląda na to,że sygnał w kanale 64 jest bardziej podatny na zakłócenia(wszelakie)aniżeli można by się tego spodziewać przed uruchomieniem emisji nawet przy takiej mocy.Dobra "nauczka" na przyszłość. :!:
Zobaczymy jaki będzie odbiór z 48 kanału z mocą 2kW.Jestem b.ciekawy.

Zablokowany