DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Poland »

A jak odebrać MUX3 z kanału 62 z Rabki by jednocześnie odebrać krakowskie MUX2 z kanału 64.

gargi

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gargi »

Niewiem, sam jestem zdziwiony jak to możliwe że odbieram sygnał z dwóch odbiorników na antenie kierunkowej :shock:

lpm11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lpm11 »

Na kanale 62 nadaje RTCN Wisła Skrzyczne a nie 'Rabka'. A antena kierunkowa także odbiera sygnał ze wszystkich stron, tylko trochę inaczej. Polecam obejrzeć charakterystyki i poczytać trochę teorii.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: twmichal »

Sygnał telewizyjny to nie cienka wiązka lasera!
Jeśli poziom danego sygnału jest silny, a między odbiornikiem a nadajnikiem występuje korzystna konfiguracja terenu to odbiór będzie nie tylko przy dowolnym ustawieniu anteny, ale nawet na przysłowiowym kawałku druta.
Luboń nie jest daleko od Krakowa a poza tym szczyt widać z większości miasta.

Mike1380
Posty: 20
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 21:16
Odbiornik: Samsung B650 40
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa Log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Mike1380 »

Mux 3 już działa w Krakowie k48. Pewnie przekaz testowy. Ma to związek z targami SatKrak. Podziękowania dla firmy Emitel.. :D

gargi

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gargi »

Dzięki za info;) Doskonały odbiór, Czyżyny parter ok 20 km od nadajnika.

jedrek1966

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: jedrek1966 »

Odbiór w Prokocimiu 10/10 Pozdrawiam.

zbikac238

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: zbikac238 »

Witam
A teraz jest sygnał??

dominik920

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: dominik920 »

Okolice Zabierzowa sygnał 63% jakość 25% ,brak możliwości odbioru:(
Na szczęście wystarczy u mnie skierować antenę na Skrzyczne by mieć bardzo dobry odbiór MUX3

Maciey

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Maciey »

U mnie brak sygnału, po zamontowaniu wzmacniacza tylko MUX-2.
Na szczęście Kosztowy też już nadają 8-)

rafau

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: rafau »

Witam wszystkich!
Czy ktoś mógłby doradzić mi w następującej kwestii:
we wrześniu po zakupie Samsunga LE37C650 postanowiłem przełączyć się na telewizję cyfrową. Szukałem długo kanałów z Chorągwicy (mieszkam na Salwatorze, antena kierunkowa na dachu) jednak bezskutecznie.. Dzisiaj zobaczyłem gdzieś przypadkiem, że uruchomiono nadawanie MUX3 z Chorągwicy i z ciekawości spróbowałem wyszukać kanały. Wpisałem w tv parametry i od razu znalazło wszystkie kanały i cały MUX3 działa wyśmienicie. MUX2 jednak dalej nie mogę znaleźć... Ma ktoś może pomysł dlaczego?

piotr2802

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: piotr2802 »

Panowie z Emitela. Skoro to uruchomienie wcześniejsze MUX III w Krakowie związane jest z nadchodzącymi targami SAT-KRAK 2011 to może pokusić się o coś w jakości HD na te kilka dni....

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Artek Ł. »

MUX III - 0 % nie wykrywa go. a MUX II 100 % sygnału mam.

czy jak teraz MUX III nie jest wykrywany to czy od 27.10. będzie się dało odbierać ?
u mnie nadajnik widać przez okno.

lpm11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lpm11 »

rafau pisze:Witam wszystkich!
Czy ktoś mógłby doradzić mi w następującej kwestii:
we wrześniu po zakupie Samsunga LE37C650 postanowiłem przełączyć się na telewizję cyfrową. Szukałem długo kanałów z Chorągwicy (mieszkam na Salwatorze, antena kierunkowa na dachu) jednak bezskutecznie.. Dzisiaj zobaczyłem gdzieś przypadkiem, że uruchomiono nadawanie MUX3 z Chorągwicy i z ciekawości spróbowałem wyszukać kanały. Wpisałem w tv parametry i od razu znalazło wszystkie kanały i cały MUX3 działa wyśmienicie. MUX2 jednak dalej nie mogę znaleźć... Ma ktoś może pomysł dlaczego?
Prawdopodobnie zła antena/symetryzator lub zwrotnice. Podejrzewam że jakaś z części jest przeznaczona na zakres 21-60. MUX2 jest na kanale 64.

DVBManiak

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: DVBManiak »

Ale spokojnie, docelowo to będzie k.23 i nie powinno być najmniejszych problemów z odbiorem. Jednak jeszcze trzeba poczekać na wyłączenie analogu.

piotr2802

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: piotr2802 »

DVBManiak pisze:Ale spokojnie, docelowo to będzie k.23 i nie powinno być najmniejszych problemów z odbiorem. Jednak jeszcze trzeba poczekać na wyłączenie analogu.

chyba miałeś na myśli 25 kanał, bo na 23 kanale nadaje MUXII z Tarnowa.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: igorlan »

rafau pisze:Witam wszystkich!
Czy ktoś mógłby doradzić mi w następującej kwestii:
we wrześniu po zakupie Samsunga LE37C650 postanowiłem przełączyć się na telewizję cyfrową. Szukałem długo kanałów z Chorągwicy (mieszkam na Salwatorze, antena kierunkowa na dachu) jednak bezskutecznie.. Dzisiaj zobaczyłem gdzieś przypadkiem, że uruchomiono nadawanie MUX3 z Chorągwicy i z ciekawości spróbowałem wyszukać kanały. Wpisałem w tv parametry i od razu znalazło wszystkie kanały i cały MUX3 działa wyśmienicie. MUX2 jednak dalej nie mogę znaleźć... Ma ktoś może pomysł dlaczego?
Witaj, wygląda na to, że jesteśmy sąsiadami :) Ja też mieszkam na Salwatorze i odbieram MUX2 z 7 lokalizacji, MUX3 również odbieram z Katowic i Skrzycznego. Musi być zatem coś nie tak z Twoją instalacją antenową. Napisz dokładnie z czego składa się Twoja instalacja antenowa, to coś spróbujemy wykombinować.

rafau

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: rafau »

lpm11, DVBManiak, piotr2802, igorlan dzięki za odpowiedź!
igorlan pisze: Witaj, wygląda na to, że jesteśmy sąsiadami :) Ja też mieszkam na Salwatorze i odbieram MUX2 z 7 lokalizacji, MUX3 również odbieram z Katowic i Skrzycznego. Musi być zatem coś nie tak z Twoją instalacją antenową. Napisz dokładnie z czego składa się Twoja instalacja antenowa, to coś spróbujemy wykombinować.
Igorlan, na początku zaznaczę, że nie mam w tym temacie zbyt dużego rozeznania:) Ad rem, na dachu jest antena, która wygląda tak, płytka w jej wnętrzu nie jest natomiast opisana. Kabel antenowy idzie wprost do tv. Na kocu kabla, przy telewizorze jest zasilacz.
Dodam jeszcze, że ok. 20m przed anteną jest korona liściastego drzewa i dotychczas ją winiłem za brak odbioru. Dzisiaj jednak, po znalezieniu MUX3, zorientowałem się że problem leży prawdopodobnie gdzie indziej:)

lpm11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lpm11 »

Dobra antena. Wywal tą płytkę co jest w środku i kup symetryzator na kanały 21-69 (nie 21-60). Następnie usuń wtyczkę do TV ze wzmacniaczem i zamontuj najzwyklejszą (która nie ma wzmacniacza). Ustaw w kierunku RCTN Kraków/Chorągwica i powinno działać wszystko.

avatar.avatar

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: avatar.avatar »

Panowie z Emitela czy ten sygnał mux3 z Chorągwicy na kanale 48 to już na stałe ,czy to jakieś testy jeszcze?

Zablokowany