DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

robcook

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: robcook »

robcook pisze:
gorki pisze:
robcook pisze:Witam wszystkich
Pytanie zasadnicze czy wpisales prawidlowo dla mux3 kanal48 oraz czy masz na wskazniku sygnalu jakies wskazania na kanale 48 pozdrawiam. Napisz tez cos wiecej o swojej lokalizacji.
W wyszukiwaniu manualnym wielokrotnie wpisywałem k. 48 - brak jakichkolwiek wskazań sygnału, nie wyświetla się w ogóle wskaźnik pomiaru.
Lokalizacja - za Wieliczką, Bodzanów- Zabłocie. W prostej linii nie dalej niż 7km od nadajnika
U moich rodziców tylko w Wieliczce też na antenie siatkowej i w podobnej odległości od nadajnika (ok. 7km) sygnał z kolei łapie na jakieś 80-85%, wiec to wina sygnału.
Mam Pytanie jaką polecacie dla mnie antenę. Chciał bym ja umieścić na poddaszu (stryszku) pod dachem, by jej nie było widać, ale by mimo wszystko ściągała sygnał MUX3 i MUX2.

Pozdrawiam

mangas

Wzmocnienie sygnału

Post autor: mangas »

Witam!

Od października z nadajnika Kraków/Chorągwica można odbierać programy nadawane w MUX-3. Mój tuner co prawda "łapie" sygnał, jednak o jakimkolwiek oglądaniu programów z tego multipleksu można tylko pomarzyć. Sygnału częściej nie ma niż jest, a jeśli już jest to waha się od 0% do 51%. Przy 51% spokojnie można obejrzeć programy zawarte w tym multipleksie, gdyż występują tylko niewielkie zakłócenia, raz na kilka sekund, ale taka wartość procentowa utrzymuje się najwyżej kilka minut, po czym wita mnie napis "brak sygnału". A chciałbym zaznaczyć, że mieszkam zaledwie 25 km na północ od Krakowa. Chciałbym również dodać, że przed 27 X 2011, kiedy to podobno MUX-3 rozpoczął regularne nadawanie, czyli od 11 X do 26 X 2011 przy nadawaniu testowym, sygnał był znacznie bardziej stabilny. Od 27 X 2011, to już jest zupełna porażka. Wiadomym jest, że 2 kW mocy nadawczej to jak kropla w morzu.
Chciałbym zatem zapytać, kiedy orientacyjnie planuje się zwiększenie mocy nadajnika z Krakowa, tak, żeby przynajmniej sygnał przy wietrze nie zanikał (przypuszczam, że wystarczyłby nadajnik o mocy ok 25- 30 kW).
Na stronie Emitela widnieje data "do kwietnia 2014", ale mam nadzieję, że nie trzeba będzie tak długo czekać. Jeśli to możliwe, proszę o bliższe informacje na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie!
Łukasz Madurski

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Wzmocnienie sygnału

Post autor: kuku1234 »

Wiatr to nie jest zadna przeszkoda. Ja mam antene obecnie centralnie na poludnie, a ze w Polsce najczesciej wiatr zachodni jest i z racji dlugosci cala sie trzesie, zeby nie powiedziec tanczy na wietrze, i jakos nie ma to zadnego wplywu na odbior.

Matteo87

Re: Wzmocnienie sygnału

Post autor: Matteo87 »

Zainwestuj w antenę kierunkową, powinno pomóc. W maju będzie MUX1 w Krakowie z kanałami TVP 1, 2 i info. MUX3 z większą mocą po wyłączeniu analogu

robcook

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: robcook »

Witam
Może w takim razie, ktoś mi powie dlaczego w małopolsce, odbierając MUX3 na kanale 48, program TVPINFO jest z Katowic, i nie ma Kroniki

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: axelmateuss »

Ale jest też Info z Krakowa i jest Kronika ;P

5z0p3n

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 5z0p3n »

potwierdzam ja mam oba :)
Cos sie dzisiaj zmienilo. Kanaly ulozyly sie w innej kolejnosci i mux 2 z mux 3 sie pomieszal. I mam je od kanalu 1 w gore a nie tak ja kprzed tem od 800 w gore :) Telewizor Panasonic z dekoderrem dvbt. Tylko kurcze teraz jedne kanaly beda mi chodzic drugie nie. jak mialem podzial to wiedzialem przy najmniej ktore :D:D

michał82

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: michał82 »

Właśnie zauważyłem nie ma TVP 1 i TVP 2 w zamian za nie nadają TVP Historia i TVP Kultura po za tym inne kanały(niektóre) też są pomieszane ,więc nie wiem co oni kombinują a przypominam że emisja jest już regularna więc to nie świadczy dobrze o TP Emitel.


Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Zauwazylem ze epg nie dziala tak jak trzeba epg sie pomieszalo dot mux2

arik92

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: arik92 »

Już naprawili, a jeśli u Ciebie nadal jest problem z EPG to może trzeba wyszukać od nowa programy.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Potwierdzam juz wszystko ok z epg :D

5z0p3n

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 5z0p3n »

tak jzu oztsanie? pomieszane kanały? Mi to bardzo odpowiada. Zeby tylko przestaly przycinac

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

Zaraz,bo czegoś nie rozumie.Czy kolega nie ma możliwości edycji kanałów i ułożenia ich według swoich upodobań :?: np.jak były wczesniej :?:

fotoamator
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwietnia 2011, o 17:34

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: fotoamator »

Okolice Kęt ok70km od Kraków
Nie chcąc stracić tvp kultura i historia ze Skrzycznego 24km, ustawiłem antenę na maszt Katowice Kosztowy 33km od domu.

Efekt przerósł moje oczekiwania :)
Obrazek

kanał 37 Czechy Nova itd
kanał 38 mux2 Skrzyczne- Od 15.12.2011 mux1 czyli publiczny chocholi taniec.
kanał 49 mux2 Katowice
kanał 51 mux3 Katowice
kanał 54 CT 1,2,24,4
kanał 62 mux2 Skrzyczne
Kanał 64 mux2 Kraków. ok70km
Wszystkie kanały chodzą bez zacięć.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: hol2 »

Z pobliskiego o kilkanascie km Krakowa nie odbieramy nic (pagorki przeszkadzaja)! Na mapie zasiegu jest biala plama tutaj :cry:
Ale jednak mam trzy polskie muxy i jeszcze dwa czeskie! :D
Mux1 kanal 62 Skrzyczne - odbior bardzo dobry 100%
(tvp1, tvp2, tv Katowice, oraz plansze: Eska, Polo, TTV reportaze, ATM-rozrywka).
Mux2 kanal 49 Katowice Kosztowy - odbior bardzo dobry 100%
(polsat, polsat sport, tvn, tvn7, tv4, tv6, puls oraz plansza puls2-od wielu mies.)
Mux3 kanal 51 Katowice Kosztowy - odbior bardzo dobry 100%
(tvp1, tvp2, tv Katowice, tv Krakow, historia, kultura)
oraz Czeskie:
Mux1 kan 54 Lysa Hora kolo Frydek Mistek i Ostravy - odbior plus dostateczny 55-60-100%
(CT1, CT2, CT24, CT4-sport, radio czeskie)
Mux2 kan 37 Lysa Hora kolo Frydek Mistek i Ostravy - odbior dobry 60-80-100%
(nova, nova cinema, prima, prima cool, barandow)
Łacznie jest wiec 21 programow polskich w tym plansz 5 obecnie
oraz 9 programow czeskich i kilka radiowych w tym 0 plansz kontrolnych

Chyba sobie tym razem na swieta nie sprawie jakiejs platformy satelitarnej ogladania mam dosc jak narazie... trzeba poznac nowe programy.

5z0p3n

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 5z0p3n »

Wlasnie wczesniej nie mialem. Kanały mialem od numery 800 w gore i tak jak sa. Moglem je zmieniac ale wedlug jakihs tam wybranych schematow a nie tak jak ja chcialem. Teraz wskoczyly mi na kanały 1 i dalej i nie wiem nie probowalem ich edytowac. Jak bede w domu to to sprawdze. Telewizor plazma Panasonic x10 z wbudowanym DVBT

stanny

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: stanny »

już Gwiazdka?
bo cuda jakoweś....
tvp polonia na mux-ie z Chorągwicy się pojawiła.....

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: dylemat24 »

Ostatnio mam problemy z EPG i to na dwóch telewizorach ( anteny oddzielne).
Wszystko zaczęło się po ostatnich zmianach. Pobrałem kanały ponownie ale sytuacja niewiele sie zmieniła. EPG włącza się i wyłącza na kanałach TVP1, TVP, TVP info,

Czy macie podobna sytuację, co z tym zrobić?

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: damiaszek »

A u mnie 64 kanał zniknął zupełnie 0/0, z trzech tunerów i dwóch systemów anten. Czary jakieś. Z antenami i odbiornikami jest raczej ok, 48 kanał i analogi z Chorągwicy działają bez zarzutu, i 62 kanał ze Skrzycznego też.

Zablokowany