DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kasia »

3zenek - z tego co inni piszą i mnie się też tak wydaje powinno Ci to działać - tyle, że musisz z jakąś inną anteną podziałać.
Ja mam zwykłą siatkę - mieszkam na białym prądniku (który aż tak strasznie daleko od Ciebie nie jest) i odbieram chorągwice z odbicia (chorągwice mam zasłoniętą przez blok) - oba muxy mi działają + dodatkowo mux ze skrzycznego na które mam właśnie antenę ustawioną.
Z siatką jest problem jak przejeżdża motor - na chwilę pojawiają sie pixele - ale taki urok tych anten.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: _chris_ »

3zenek pisze:To czym się różni inna antena od mojej? Ilością elementów? Wielkością? Czemu ta jest zła?
każda antena projektowana jest do odbioru określonych kanałów - pozostałe może odbierać, ale nie musi, w zależności od typu anteny i mocy nadajnika. O paśmie, w którym działa antena, decyduje jej geometria, czyli mówiąc prościej - wymiary.

Zmierz, ile centymetrów długości ma ostatni direktor, czyli ten najkrótszy, poprzeczny pręt na samym czubku anteny (z przeciwnej strony niż dipol, do którego podłącza się kabel antenowy). To pomoże ocenić czy jest to antena na pasmo 21...40 czy 21...60(69).
kasia pisze:Z siatką jest problem jak przejeżdża motor - na chwilę pojawiają sie pixele - ale taki urok tych anten.
na innym typie też byś miał podobnie - 'siatka', wbrew obiegowej opinii nie ma monopolu na zbieranie zakłóceń. To taka kolejna bajka ludowa i wiedza z Internetu... :D

3zenek

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 3zenek »

chris - ma dokładnie 21 cm.

kamiloo82

Telewizja cyfrowa DVB-t w Wieliczce

Post autor: kamiloo82 »

Witam,
mam pytanie odnośnie darmowej telewizji cyfrowej. Czy ktoś z was mieszkając w Wieliczce lub okolicy korzysta z darmowej telewizji cyfrowej? Jeśli tak to jak jest z jakością sygnału? z jakiego nadajnika? Jakie kanały telewizyjne są dostępne?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Mieszkasz bardzo blisko nadajnika w Chorągwicy, jesteś w zasięgu MUX2 i MUX3. Szczegóły tu: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t

enterprize

Re: Telewizja cyfrowa DVB-t w Wieliczce

Post autor: enterprize »

kamiloo82 pisze:Witam,
mam pytanie odnośnie darmowej telewizji cyfrowej. Czy ktoś z was mieszkając w Wieliczce lub okolicy korzysta z darmowej telewizji cyfrowej? Jeśli tak to jak jest z jakością sygnału? z jakiego nadajnika? Jakie kanały telewizyjne są dostępne?
Ja mieszkam na samym początku Krakowa tuż koło Wieliczki. Antena skierowana na Chorągwię. (swoją drogą dziwne pytanie jak na mieszkańca Wieliczki) Mam zwykłą antene siatkową z symetryzatorem i jakość jest pierwsza klasa

brontosaur

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: brontosaur »

jaka antene polacacie ze wzmacniaczem? :)

Matteo87

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Matteo87 »

brontosaur pisze:jaka antene polacacie ze wzmacniaczem? :)
po co Ci człowieku jakakolwiek antena naziemna. Przecież jest satelita kablówka i internet!


z lipca 2011:
brontosaur pisze:dajcie spokoj po co komu ta naziemna telewizja cyfrowa pare beznadziejnych kanałow a sie podniecaja nie wiadomo czym powinni w ogole wylaczyc przekaz naziemny bo to sie mija z celem w dobie internetu i telewizji sateliternej czy tez kablówki.

Hamer

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Hamer »

Ha Ha szacun Matteo, gość trafiony zatopiony, piękna akcja.
Aha żeby nie było, Odbiór z Krakowa nadal niemożliwy wskaźniki pokazują zero. Z Katowic stabilnie ale nadal występuje falowanie dźwięku na MUX3 w Dolby Digital, co prawda mniejsze niż wcześniej ale jest. Z Chorągwicy też tak macie?

Festi

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Festi »

Witam. Mam małą prośbę. Jestem nieco laikiem jeśli chodzi o tv naziemną. tydzień temu kupiłem tuner Cabletecha, problem w tym, że mieszkam w dolinie... dokładnie prądnika . W sumie i do Chorągwicy i do Kosztowy jest ok. 40 km więc malutko... jednak ni piernika - sygnału nie ma w ogóle... Spróbowałem podłączyć u znajomego ten tuner (ok. 5 km dalej - ale już poza doliną) i na zwykluteńkiej antenie siatkowej łapie na 97 % z Kosztowy + stacje czeskie... W załączniku profile terenów na obydwa kierunki, jeśli możecie to doradźcie co muszę zrobić żeby załapało.. jaki sprzęt kupić... Dodam, że próbowałem odpalić na antenie TELMOR ASR 860P która umieszczona jest kilka metrów ponad dachem. Z tym, że kabel przechodzi przez rozdzielkę a do anteny podłączone jest 2 tv. Proszę o info - czy ta antena może zadziałać? co sprawia, że nie działa? co jest główną przyczyną braku zasięgu? teren czy antena? co ewentualnie dokupić do anteny? lub jaką antenę kupić? z tym, że jak już pisałem odległość do nadajnika nie jest bardzo duża..
Proszę o pomoc!
[img]<a%20href=http://zapodaj.net/fc517ac7c28a.jpg.htm ... owa.JPG</a>[/img]

tomarex

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: tomarex »

Witam.
Sprawdź ze Skrzycznego - masz lepszy profil terenu.
Cyfrowy sygnał jeśli są przeszkody to łatwiej złapać z odbicia - np od góry.
Ustaw konkretny kanał (częstotliwość) tak aby widoczne były paski siły/jakości sygnału i kręć anteną. Podłącz antenę bez rozgałęźników.
Antenę należy bardzo precyzyjnie ustawiać. Sygnał wyswietla z opóźnieniem.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: qrzy »

Obecnie sypie się obraz na MUX3. Działa przez chwilę i zacina.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie potwierdzam. Oglądam płynnie i bez żadnych problemów.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: qrzy »

Problem ustał ok 10min po mojej wypowiedzi. Musiał być jakiś problem na dosyle.

Raczej nie sądzę, aby były to jakieś zakłóćenia lokalne.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Z ciekawości sprawdziłem pomiar i logi i w tym okresie nie ma żadnych zakłóceń w sygnale, zarówno dostarczanym do nadajnika jak i odbieranym "z powietrza".

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: qrzy »

Aha. Dziękuje za sprawdzenie. :)

edek3253

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: edek3253 »

gdzie można kupić anteny DIPOL w Krakowie, oprócz Ciepłowniczej? Pytam, bo tam jest trudny dojazd autobusem.


Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

edek3253 pisze:gdzie można kupić anteny DIPOL w Krakowie, oprócz Ciepłowniczej? Pytam, bo tam jest trudny dojazd autobusem.
Na giełdzie na Balickiej jest stoisko Dipola.

W-ek

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: W-ek »

Nagły zanik sygnału MUX-3 oraz pogorszenie jakości MUX-2.
Tylko u mnie czy wszędzie.

Zablokowany