DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

exden

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: exden »

Witam serdecznie, mam tuner usb ov-tn 01 do tego antenę pokojową taka jak na zdjęciu http://akumulatorki.com.pl/img/uploaded ... 57_390.jpg.Problem polega na tym, że nie ma sygnału, przeszukuje częstotliwości, na 818 MHz pokazuje sygnał 100% jakość 10% po czym jest napisane: brak sygnału. Mieszkam na Krowodrzy na 2 piętrze zaraz obok UP, jakieś pomysły co mogę zrobić, żeby móc odbierać TV?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Zainstalować antenę zewnętrzną (balkon, dach,..)

exden

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: exden »

Czyli nie będzie możliwości odbioru poprzez zwykłą pokojową antenę? Czy to się zmieni? Moc sygnału etc?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

mam coś takiego w kuchni na analog
15km od nadajnika (nowa huta) i nie szukałem specjalnie ale zero odbioru
exden pisze: Czy to się zmieni? Moc sygnału etc?
poczytaj harmonogram wdrażania-jednak pokojowa musi mieć bd lokalizację do odbioru

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kemi73 »

No niekoniecznie :) Ja odbieram na pokojowej 14 km od nadajnika i to jeszcze z odbicia od ściany pokoju. Czasami wystarczy poszukać dobrego miejsca. W tej antenie jaki masz wzmacniacz chyba że jest tam tylko symetryzator.

perfect

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: perfect »

Witam wszystkich i mam pytanie moze ktos z was będzie znal odp wczoraj przed poludniem zainstalowalem sterowniki oraz program na komputerze ustawilem antene wyszukalo 15 kanalow bylo wporzadku a dzis kiedy wrocilem do domu po pracy wlaczam wszystko i co ja widze o toz dzialaja tylko programy : polsat , polsat sport news , (puls 2 wiadomo emisja testowa) , tv puls , tv 4 , tv 6 , tvn , tvn 7 i zadnego porogramu TVP ?? antene z balkonu przenioslem na dach myslac ze im wyzej tym lepiej ale i to nic nie dalo dodam ze od nadajnika (choragwicy) dzieli mnie odleglosc 8 km. ? lokalizacja Krakow/Biezanow nowy :)

juter

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: juter »

Więc tak... Podaj podstawowe informacje - jaka antena, kabel, ewentualne przejściówki, złączki itp., wzmacniacz czy symetryzator...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

dziś od południa zauważyłem ogólny brak mux3 z chorągwicy

perfect

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: perfect »

juter : wiec tak antena standardowa siatkowa , kabel http://www.tunerydvb.pl/userdata/gfx/5b ... 27d44e.jpg , tuner tv w komputerze cxt953 , złaczki http://www.tunerydvb.pl/userdata/gfx/44 ... ae2bc5.jpg , łącznik ff (beczka zenski) wtyczki http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... A&dur=2886 i oczywiscie wzmacniacz antenowy dodam ze wszystko ladnie smigalo nagle przestalo dzialac jak by cos zostalo wylaczone !

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

czytaj post wyżej- do tej pory łapię sygnał jak przedtem-ale jakość 0%-10% lata -ogólny brak mux 3

tomarex

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: tomarex »

Musicie mieć problem lokalnie. Takie niestety są "zalety" naszej DVB-T.
Około godz 16-tej i później MUX3 działał bez problemu. Programowałem wzmacniacz instalacji zbiorczej w bloku koło N-Huty, zasłoniety wzniesieniem i innymi blokami. Sprawdzałem w mieszkaniach i działało OK. Wieczorem w domu także mi działa.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 121167 »

Witam
Wydaje mi się, że znam powód problemów z MUX-3 na k. 48 w okolicach Krakowa. Na tym samym kanale nadaje TVP1 z Gubałówki z mocą 10kW z wysokości 1200m npm. W połączeniu z marną mocą i kierunkowym nadawaniem MUX-3 nie pozostaje bez wpływu na jakość sygnału. Pamiętam jak kilka lat temu kręciłem anteną w okolicach Krzeszowic próbując złapać testowy MUX i natknąłem się na dobry odbiór kanałów z Gubałówki (34, 48 i 51). Jeżeli jest tak silny sygnał zakłócający, to trudno się dziwić, że są problemy z odbiorem. Programy z Gubałówki (analogowe i cyfrowe) można bez problemu złapać w Krakowie.

pozdrawiam

perfect

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: perfect »

Dzis ogolnie sygnal zniknal na dobre zadnego kanalu nie lapie :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisje pracują jak należy więc jeśli Ci znikło no to masz coś całkiem nie tak z instalacją, tym bardziej że mieszkasz na Bieżanowie czyli bliziutko nadajnika.

perfect

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: perfect »

W takim razie co jest nie tak instalacja dobrze jest zrobiona sprawdzilem kable wtyczki wszystko co sie dalo a mimo to nadal nie ma zadnego sygnalu nie mam pomyslu juz co moze byc nie tak.. :( :( :(

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

u mnie nadal niema -mux2,analog u rodziców bez zmian -więc zmiana kierunku anteny przez wiatr wykluczona.
już sam nie wiem :?

edit:
mam wyprowadzone audio ze złącza scart-poruszałem ,zaczęło łapać -odpiąłem i jest ok
wtyczka lub gniazdo - będę sprawdzał póżniej -ważne że wróciło

perfect

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: perfect »

Hah znalazlem problem ktory powodowal ze sygnal zanikal u mnie heh a wystarczylo odpiac wzmacniacz antenowy przy skanowaniu momentalnie znalazl wszytkie kanaly nastepnie podpialem zpowrotem wzmacniacz problem wrocil nie znajdowal zadnego kanalu tak ze znowu sie moge cieszyc swietnym odbiorem :)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: m@rtops »

czyli -jeśli dobrze zrozumiałem - miałeś za silny sygnał?
jeśli tak - to czemu przedtem odbierało :?: :?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kemi73 »

Ech a wystarczy trochę poczytać to forum :). Sporo się pisze tu o przesterowaniu sygnału przez wzmacniacze.

perfect

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: perfect »

m@rtops prawdo podobnie bylo zwarcie wzmacnicz a karta tv ;) a to czemu przedtem dzialalo nie potrafie wytlumaczyc :|

Zablokowany