DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »


lukas0007

Re: Problem z MUX 3 Kraków

Post autor: lukas0007 »

gargi pisze:Masz widoczność na nadajnik? Masz wzmacniacz w antenie? Sprawdź czy może łapiesz 62 kanał.
co do widocznosci to nie wiem bo nie wychodziłem na dach, antena zwykła siatkowa bez wzmacniacza, łapie kanał 64 reszty nie wyszukuje.

gargi

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gargi »

Próbowałeś szukania ręcznego? Może trzeba będzie zmodernizować instalacje, wymienić antenę na bardziej zyskowną, sprawdzić jakość kabla, złączek . Mi w Czyżynach MUX 3 odbiera lepiej niż MUX 2 siła 99% jakość 95%

Grzechot

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Grzechot »

Witam.
Jestem tu nowy.
Mam problem.
Kupiłem odbiornik DVB-T Overmax OV-TN-01(na usb, do laptopa).
Podłączyłem antenę, zainstalowałem oprogramowanie.
Jednak mimo podania częstotliwości nie pobiera on listy kanałów. Jaka może być tego przyczyna?

http://img510.imageshack.us/img510/3230/qqqqum.png

Moc sygnału i jakość wydaje się być ok.


Pozdrawiam,
Grzegorz

lukas0007

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lukas0007 »

gargi pisze:Próbowałeś szukania ręcznego? Może trzeba będzie zmodernizować instalacje, wymienić antenę na bardziej zyskowną, sprawdzić jakość kabla, złączek . Mi w Czyżynach MUX 3 odbiera lepiej niż MUX 2 siła 99% jakość 95%
tak probowalem, nic nie wyszukał. Kabel jest zapewne starszy ode mnie (22lata) antena tez wiekowa. Jaką masz antene i kabel? Ewentualnie jaka kupic?

enterprize

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: enterprize »

Skoro MUX2 o mody 63 kW działa a MUX3 o mocy 2 kW nie, to chyba przydałby ci się przedwzmacniacz

lukas0007

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lukas0007 »

gargi pisze: Mi w Czyżynach MUX 3 odbiera lepiej niż MUX 2 siła 99% jakość 95%
skoro tobie na czyzynach odbiera mux2 i mux3 to chyba na kalinowym tez raczej powinno.

kondziel

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kondziel »

enterprize pisze:Dzisiaj programy MUX2 tną przez cały dzień. Wygląda mi na to że im niższa temperatura tym bardziej tnie. Kupię ten symetryzator i zobacze co wtedy.
Pytanie techniczne. Czy są jakieś rodzaje symetryzatorów? Różnią się czymś? Czy byle jaki można kupić?
Bo się pojawiło lekkie tropo. U mnie też się tnie, a co gorsza mam symetryzator ;/. Ustawię antenę trochę bookiem do nadajnika i będzie dobrze ;) .

tomarex

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: tomarex »

lukas0007 pisze: Kabel jest zapewne starszy ode mnie (22lata) antena tez wiekowa.
To kabel do wymiany.
Antena także z pewnością.
Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcia anteny wraz z okolicznymi antenami. Gdyż na takich blokach nieraz ciężko coś upchać. I zdjęcie w kierunku Chorągwicy czy coś nie zasłania.

larem

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: larem »

Witam
Dzisiaj kupiłem nową antenę Tri Digital i wzmacniacz APL-103 10/14 dB i z Niepołomic po poprzednich problemach odbieram k.62 z Wisły i k.64 z Chorągwicy.
Ustawienie kierunku na Wisłę pomogła mapa http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16264

Grzechot

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Grzechot »

jako, że nikt na mojego posta nie odpisał mam pytanie.
Znalazło mi kanały dopiero jak wyszedłem na balkon.
Jaką przenośną antenę dvb-t polecacie w niedużych pieniądzach?

gargi

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gargi »

lukas0007 pisze:
gargi pisze:Próbowałeś szukania ręcznego? Może trzeba będzie zmodernizować instalacje, wymienić antenę na bardziej zyskowną, sprawdzić jakość kabla, złączek . Mi w Czyżynach MUX 3 odbiera lepiej niż MUX 2 siła 99% jakość 95%
tak probowalem, nic nie wyszukał. Kabel jest zapewne starszy ode mnie (22lata) antena tez wiekowa. Jaką masz antene i kabel? Ewentualnie jaka kupic?
Ja mam antenę dipol 16 elementową bez wzmacniacza kabel mam conotech (nie znałem się jak kupowałem polecam kable Triset) .
Długi masz kabel do anteny? Może faktycznie przyda się słaby przedwzmacniacz.

sebbaa

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: sebbaa »

Witam
Moja lokalizacja to os. Szkolne (Nowa Huta), 2 piętro(w 4-piętrowym budynku, dookoła podobne bloki + drzewa) , antena siatkowa na dachu(nie mam pojecia jaka, czy ma wzmacniacz-podejrzewam że tak bo jakieś "pudełko" jest dołaczone). Odbieram z problemami kanały na MUX-3 (TVP1 ...) ale nie "łapie" w ogóle MUX-2 (TVN...). Czy w takiej lokalizacji jest sens kupować antenę pokojową, czy może kombinować z tą co jest na dachu. Mam też małą antenę "z wzmacniaczem na podzespołach Philips" - wzmacniacz ma oznaczenie SWA-9, ale na niej po wystawieniu za okno analogowa TV odbiera baardzo słabo, a DVB-T wcale(brak sygnału).
Proszę o jakieś sugestie, doradztwo
Dodam że z wychodzeniem na dach mam problem i jakiekolwiek przeróbki będą utrudnione i wolałbym jakieś inne rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2011, o 09:31 przez sebbaa, łącznie zmieniany 1 raz.

tomarex

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: tomarex »

gargi pisze: Mi w Czyżynach MUX 3 odbiera lepiej niż MUX 2 siła 99% jakość 95%........
Ja mam antenę dipol 16 elementową
Bo typowe 16-elementowe Yagi z trzema reflektorami były przeznaczone tylko do kanału 60 i wszystko powyżej czyli 64 kanał mocno tnie.
gargi pisze:Może faktycznie przyda się słaby przedwzmacniacz.
enterprize pisze:Skoro MUX2 o mody 63 kW działa a MUX3 o mocy 2 kW nie, to chyba przydałby ci się przedwzmacniacz
Koledzy przestańcie już z tymi przedwzmacniaczami. Instalację najpierw należy doprowadzić do właściwego stanu.
Mowa tu naturalnie o antenach dachowych w Krakowie.
Chyba że ktoś mieszka na Groblach pod samym Wawelem, pod samymi Krzemionkami, lub za kopcem Piłsudskiego. A jeśli przewyższa nasz dach o kilka pięter wieżowiec to już nie taka prosta sprawa.

Niestety większość osób nie doczytała, że możliwości odbioru DVB-T w Polsce ustalono tylko dla anten dachowych. A do tego dochodzą tymczasowo małe moce nadajników i przydzielone kanały o słabym pokryciu terenu.
I jeśli ktoś odbierze na kawałku drutu w mieszkaniu, lub antenie za oknem to jego szczęście.

lukas0007

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lukas0007 »

zdjecia zrobie jak najszybciej sie da :) kabel ma długosc (od parteru do 4 pietra) pewnie jakies 15 metrów. Nad jaką antena sie zastanawiac bo kabel juz wiem. Kierunkowa zda egzamin czy siatkową nowszą kupic?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

Grzechot pisze:jako, że nikt na mojego posta nie odpisał mam pytanie.
Znalazło mi kanały dopiero jak wyszedłem na balkon.
Jaką przenośną antenę dvb-t polecacie w niedużych pieniądzach?
Dlaczego przenośną?Kolega nie może zainstalować na balkonie jakiejś na stałe np do barierki?
NP.taką http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_a_ ... _A0050.htm można ją postawić na parapecie :o

kondziel

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kondziel »

Też polecam rozwiązane jak powyżej. Tylko w moim przypadku w zależności od warunków mam czasami przesterowany sygnał na antenie CX-8B. Z tym, że ja mam tuner komputerowy, który wg mnie woli sygnał słabszy niż za mocny.

Grzechot

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Grzechot »

kupon pisze:
Grzechot pisze:jako, że nikt na mojego posta nie odpisał mam pytanie.
Znalazło mi kanały dopiero jak wyszedłem na balkon.
Jaką przenośną antenę dvb-t polecacie w niedużych pieniądzach?
Dlaczego przenośną?Kolega nie może zainstalować na balkonie jakiejś na stałe np do barierki?
NP.taką http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_a_ ... _A0050.htm można ją postawić na parapecie :o
czy po kupieniu takiej anteny będę mieć jakąkolwiek gwarancję, że odpali mi mux-3? Próbowałem anten pokojowych, ale odbierały tylko mux-2 i były bardzo podatne na zakłócenia.
Pozdrawiam,
Grzegorz

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

Gwarancję to będziesz miał jak sam wypróbujesz ;)

kotta55

Nadawanie

Post autor: kotta55 »

Mieszkam pod Krakowem około 30km.Obieram tylko MUX2 ale 3 nie mogę odebrać. Na mapie pisze że mogę odbierać od 27 października tego roku a tu nic.Co mam zrobić .Jestem z powiatu Myślenickiego

Zablokowany