DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

komprez

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: komprez »

Czy można sie spodziewać wcześniejszego uruchomienia mux1 jak 31 maj ?

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: twmichal »

Możliwość zapewne istnieje, tylko że na razie brak dowodu w postaci oficjalnego komunikatu.

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

komunikat moze i bedzie albo i nie jesli bedzie emisja to wczesniej czy pózniej nastąpi

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Dzisiaj u mnie brak mux-2, natomiast coś dzieje się na k.45 (mux-1). Jest sygnał, ale dość słaby (moc-6/10, jakość-1/10). Zauważyłem także minimalny sygnał na k.25 (mux-1 Chorągwica). Czyżby jakieś testy ?

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

K63 pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Moze warunki pogoodowe sprzyjają lepszej propagacji fal. testy watpie zeby były prowadzone

SN ns

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: SN ns »

Pytanie do przedstawicieli Emitela.Od kilku dni obserwuje pogorszenie jakości MUX 2 z Przechyby.Czy prowadzone są może prace związane z MUX 1 z tego obiektu?

daruncio1

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: daruncio1 »

z Emitela nikt nie udzieli takiej informacji ale prace nad mux1 zapewne trwają tym obiekcie

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

daruncio1 pisze:z Emitela nikt nie udzieli takiej informacji ale prace nad mux1 zapewne trwają tym obiekcie
Tajemnica handlowa

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

K63 pisze:Dzisiaj u mnie brak mux-2, natomiast coś dzieje się na k.45 (mux-1). Jest sygnał, ale dość słaby (moc-6/10, jakość-1/10). Zauważyłem także minimalny sygnał na k.25 (mux-1 Chorągwica). Czyżby jakieś testy ?
Jak się okazało, odebrałem test z Tarnowa. Po odwróceniu anteny w kierunku Góry Św. Marcina wartości siły i jakości sygnału podskoczyły do wartości maksymalnych.
SN ns pisze:Pytanie do przedstawicieli Emitela.Od kilku dni obserwuje pogorszenie jakości MUX 2 z Przechyby.Czy prowadzone są może prace związane z MUX 1 z tego obiektu?
Jak wspomniałem w poprzednim poście - u mnie wystąpił zanik sygnału na k. 61. Odbiór kanałów analogowych z Przehyby był w tym czasie bez zmian. Ponadto odbiór dvb-t z wszystkich osiągalnych nadajników - OK, ale z wyjątkiem k.61 z EC Glinik, gdzie stwierdziłem brak sygnału. Nastąpiła sytuacja podobna do tej, gdy został włączony mux-2 z Gorlic. Sygnał na k.61 z Przehyby powrócił wczoraj przed północą.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

  • W nawiazaniu do informaji zamieszczonej TUTAJ
  • podaje parametry skoordynowane na biezaca chwile dla obiektow Przehyba i EC Glinik:
  • Przehyba Mux-1 K45 - wytlumienie 10dB(moc po wytlumieniu-2KW ERP)
  • EC Glinik Mux-1 K45 -wytlumienie w azymucie od 60-150st. 10dB
  • W przypadku EC Glinik emisja zostanie prawdopodobnie przeprowadzona dookolnie z moca wypromieniowania 2KW ERP.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: twmichal »

A te 2KW z Prehyby to po uwzględnieniu wytłumienia na dany azymut czy dookólnie?

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

Na obiekcie Przehyba przy obecnej emisji kierunkowej(glowne kierunki promieniowania Pln.zachod i Pln.wschod) wchodzila by kwestia emisji:
  • 1.z nizsza moca odpowiadajaca emisji 2KW ERP w wyzej wspomnianych azymutach
  • 2.lub emisja z moca 20KW ERP ale przy zastosowaniu czesciowego wytlumienia na segmencie antenowym z ktorego jest prowadzona emisja w kierunku(azymucie) pln.wschodnim.

komprez

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: komprez »

Jeśli to będzie faktem, że 2kW będzie na MUXie ... to ja dziękuję za taka telewizje.

Testowałem niedawno już uruchomionego muxa w samochodzie jeżdżąc po Nowym Sączu.
Antena samochodowa ze wzmacniaczem na szybie - efekt ?

Jadąc ulicą węgierska miałem odbiór ... i na tym mogę zakończyć sprawozdanie.

Bartt

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Bartt »

Dziś ukazało sie pozwolenie radiowe na mux-1 dla Przechyby:

20kW i emisja kierunkowa - D
z tłumieniem w azymucie 60 - 280 stopni, w tym w azymucie 100 - 250 bardzdo silne (max. 21,5 dB)

Ciekawe czy emisja będzie kierunkowa 20kW czy dookólna z obniżoną mocą :?:

_chris_

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: _chris_ »

Pojawienie się pozwolenia oznacza, że operator techniczny ustalił parametry toru nadawczego. Więc emisja kierunkowa.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Antena skierowana na Przehybę. Dzisiaj ok.12.40. Pełny mux-1 na k.45. Nie wiem, czy to nie był Tarnów z odbicia, bo podobno tez testował. Ale mało prawdopodobne, aby z odbicia był taki mocny sygnał. No chyba, że koledzy z forum złapali Przehybę, myśląc że to Tarnów.
Obrazek
Test zakończył się dokładnie o godz. 13.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Martinez1989 »

@k63, ja raczej nie złapałem Przehyby tylko Tarnów, dlatego że antenę mam skierowaną na SG, przez to Szczawnicę mam prawie z tyłu anteny.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

@Martinez1989 - jakim cudem w Chotelu masz Szczawnicę z tyłu anteny? Przy kierunku na SG, raczej trochę z boku pod kątek ok.45'. A z mapy zasięgu wynika, że Przehybę teoretycznie powinieneś łapać.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Od ok. 10 dni - po testach na k.45 - nie działa u mnie SFN na k.61. Brak odbioru z Przehyby i z Gorlic. Pomimo mocnego sygnału - brak jakości. Myślałem, ze to 1-2 dniowa przerwa, bo takie raz czy dwa w ostatnich miesiącach się zdarzały. Ale niestety nie. Jedyna tak długa przerwa w odbiorze była po włączeniu emisji z EC Glinik. Po ok. tygodniu wszystko wróciło do normy. Problem raczej nie tkwi w mojej instalacji, bo po paru dniach braku odbioru zacząłem pytać tu i ówdzie w mojej okolicy i okazuje się, że brak sygnału cyfrowego z anten ustawionych na Przehybę występuje nie tylko u mnie. Próbowałem osłabić sygnał, ale nie uzyskałem nic poza zmniejszeniem jego poziomu. Podejrzewam, że przyczyną może być brak synchronizacji na k.61 i dodatkowo moje niekorzystne położenie względem obydwu nadajników. Odbiór analogowy z Przehyby w ostatnich dniach - bez zmian.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nasze służby techniczne zweryfikowały stan pracy nadajników, wstępne informacje które otrzymałem wskazują na brak jakichkolwiek stanów alarmowych na nadajnikach, synchro jest.
Antenę masz ustawioną na dalszą Przehybę czy bliższe Gorlice? W k.61 pracują jeszcze Przemyśl, Luboń, Leżajsk i Zakopane.
Czy ktoś z forumowiczów odbierających w tej okolicy spotkał się z podobną sytuacją?

Zablokowany