DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

andiks

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: andiks »

Jezeli masz zasłoniety obiekt z Prechyby to odbiór moze byc kiepski albo i żadny

Dariusz Wiecek
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, o 12:59

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: Dariusz Wiecek »

Tomasz Berezowski pisze:
Plany MUXów robiło UKE, nie nadawcy i nie Emitel. My robimy to, na co nam zezwolono.
Co nie oznacza że nadawcy nie mogą rozwijać sieci i dostawiać nadajników w SFN oraz żądać od UKE skoordynowania dodatkowych stacji.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: Tomasz Berezowski »

Dariusz Wiecek pisze:
Tomasz Berezowski pisze:
Plany MUXów robiło UKE, nie nadawcy i nie Emitel. My robimy to, na co nam zezwolono.
Co nie oznacza że nadawcy nie mogą rozwijać sieci i dostawiać nadajników w SFN oraz żądać od UKE skoordynowania dodatkowych stacji.
To prawda. Ale będziemy to robic dopiero po ASO i przejściu MUX-2 na kanały docelowe.

robrex

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: robrex »

U mnie jest tak

Obrazek

andiks

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: andiks »

UKE czy Emitel nie istotne kto robi ale ważne czy sie robi pomiary zasiegu odbieranego sygnału z urchamianej stacji oraz jakości samego odbioru. To nie jest tak że właczają nadajnik i na tym koniec

czlowiek z NS

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: czlowiek z NS »

robrex pisze:U mnie jest tak

Obrazek
jaka lokalizacja?

i pytanie: chodzi to juz czy przerywaja?

robrex

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: robrex »

czlowiek z NS pisze:
robrex pisze:U mnie jest tak

Obrazek
jaka lokalizacja?

i pytanie: chodzi to juz czy przerywaja?
okolice Łącka .

Mi chodzi ładnie, tylko czasami zdarzają sie przerwy w nadawaniu ale minimalne np. 1-3 s .
Przynajmniej tak było jak ja oglądam tv ;)

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: druy »

robrex pisze:
czlowiek z NS pisze:
robrex pisze:U mnie jest tak

Obrazek
jaka lokalizacja?

i pytanie: chodzi to juz czy przerywaja?
okolice Łącka .

Mi chodzi ładnie, tylko czasami zdarzają sie przerwy w nadawaniu ale minimalne np. 1-3 s .
Przynajmniej tak było jak ja oglądam tv ;)
Te przerwy to z winy nadajnika, u mnie też tak jest.

megajoy

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: megajoy »

Jestem mile zaskoczony na siatce, ze wzmacniaczem z zestawu, antena na razie rzucona na balkonie, jakość 75% czasem pojawi się artefakt. W mojej lokalizacji, analogu nie da się oglądać, mam przed sobą blisko górkę, a tu przy takiej mocy nadajnika rewelacja. W poniedziałek dotrze antenka kierunkowa z porządnym wzmacniaczem i powędruje na maszcik na dach.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: Drekan »

Tomasz Berezowski pisze:
Dariusz Wiecek pisze:
Tomasz Berezowski pisze:
Plany MUXów robiło UKE, nie nadawcy i nie Emitel. My robimy to, na co nam zezwolono.
Co nie oznacza że nadawcy nie mogą rozwijać sieci i dostawiać nadajników w SFN oraz żądać od UKE skoordynowania dodatkowych stacji.
To prawda. Ale będziemy to robic dopiero po ASO i przejściu MUX-2 na kanały docelowe.
Czyli jeśli pojawi się szansa na tymczasowe nadawanie z korzystniejszego kanału, to nadawcy z 2 multipleksu nie będą zabiegać o zyskanie tej częstotliwości? :?:

Przykładowo: Aktualnie Czesi wykorzystują kanał 45 nadając analogowo z kilku stacji retransmisyjnych. Jednak do końca roku analogowe nadajniki powinny zamilknąć i kanał 45 pozostawanie wolny. ;)

Jeśli UKE dogada się z Czechami, w kwestii tymczasowego wykorzystania tego kanału na potrzeby emisji DVB-T ze Skrzycznego, to nadawcy komercyjni pozostaną przy obwarowanym licznymi ograniczeniami kanale 38 i pozostawią kanał 45 dla TVP na emisję 3 multipleksu. :twisted:

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: twmichal »

megajoy pisze:Jestem mile zaskoczony na siatce, ze wzmacniaczem z zestawu, antena na razie rzucona na balkonie, jakość 75% czasem pojawi się artefakt. W mojej lokalizacji, analogu nie da się oglądać, mam przed sobą blisko górkę, a tu przy takiej mocy nadajnika rewelacja. W poniedziałek dotrze antenka kierunkowa z porządnym wzmacniaczem i powędruje na maszcik na dach.
No nie wiem czy w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem nie okaże się antena siatkowa, którą masz. Siatka ma "szeroki kąt widzenia" i zbiera dobrze odbicia. Kierunkowa, choć o znacznie lepszych parametrach może pogorszyć odbiór

kepo

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: kepo »

twmichal pisze:
megajoy pisze:Jestem mile zaskoczony na siatce, ze wzmacniaczem z zestawu, antena na razie rzucona na balkonie, jakość 75% czasem pojawi się artefakt. W mojej lokalizacji, analogu nie da się oglądać, mam przed sobą blisko górkę, a tu przy takiej mocy nadajnika rewelacja. W poniedziałek dotrze antenka kierunkowa z porządnym wzmacniaczem i powędruje na maszcik na dach.
No nie wiem czy w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem nie okaże się antena siatkowa, którą masz. Siatka ma "szeroki kąt widzenia" i zbiera dobrze odbicia. Kierunkowa, choć o znacznie lepszych parametrach może pogorszyć odbiór
to prawda, a zauważyłem że przy dvbt odbicia są dodatkowym atutem, ponieważ zwiększają siłę sygnału a jakość obrazu pozostaje taka sama.

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: druy »

megajoy pisze:Jestem mile zaskoczony na siatce, ze wzmacniaczem z zestawu, antena na razie rzucona na balkonie, jakość 75% czasem pojawi się artefakt. W mojej lokalizacji, analogu nie da się oglądać, mam przed sobą blisko górkę, a tu przy takiej mocy nadajnika rewelacja. W poniedziałek dotrze antenka kierunkowa z porządnym wzmacniaczem i powędruje na maszcik na dach.
Na razie radziłbym poczekać do oficjalnego rozpoczęcia nadawania. U mnie i u znajomego też występują czasami artefakty, pomimo sygnału 85%-90%. Nadajnik lubi się też czasem wyłączyć na 3 sek.
Sądzę, że to wina nadawcy, chyba, że coś sieje zakłóceniami.

Greg21

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: Greg21 »

Witam kolegów, myślicie że z takim ukształtowaniem terenu jest szansa na złapanie chociaż 50% sygnału?

Obrazek

Dziś podpiąłem siatkową "na sucho" starą siatkową z niesprawnym zasilaczem i mam tylko 11% zasięgu, dobre i to... zamówiłem sobie wzmacniacz LNA-177 (wiem, wiem za mocny) podmienimy i zobaczymy co to będzie. Szkoda, że nikt z terenów przygranicznych się nie podzielił swoimi spostrzeżeniami (Piwniczna-Rytro) :) Bo mimo niewielkiej odległości to mogą być problemu ze względu na ten bardzo pagórkowaty teren.

ruben7

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: ruben7 »

Witam.

Szanowni Państwo, czy jest dla mnie nadzieja?
Do nadajnika na Przehybie mam w linii prostej 12 km, jednak pod samym nosem ok. 1 km od domu przeszkoda - mała górka. Odbiór analogowy zawsze był tu tragiczny w zasadzie, to nie da się oglądać.

Obrazek

Tymczasem wpadł mi w ręce ten mały tuner do komputera pod usb, Not Only TV mini LV5TQUBE. Na tej małej antence od kompletu oczywiście ani nie drgnie.

Moje pytanie jest takie. Czy opłaca się inwestować w jakąś porządną antenę zewnętrzną, a jeżeli tak to jaką. Myślałem o takiej - Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit - ze wzmacniaczem LNA-177
Niestety w ogóle się na tym nie znam, proszę więc o pomoc

Pozdr
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2011, o 21:05 przez ruben7, łącznie zmieniany 1 raz.

andiks

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: andiks »

Nie wiem gdy słaby sygnał bedzie odbierany w Krynicy z Gubałowki oraz suchej Góry Krosno i byc moze z Prechyby to czy sygnały zsumują sie cy nie bo nie wiem czy na razie inwestowac w odbior DVB-t czy pozostac tylko z dwoma analogowymi programami TVP1 i TVP2 z TSR Parkowa

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: druy »

@Greg21 Myślę, że powinieneś mieć odbiór przy tym wzmacniaczu. U mnie na antenie kierunkowej z samym symetryzatorem 0%, a jeśli u ciebie bez zasilacza ukazuje się 11%, to powinno być OK.

@ruben7 W twoim przypadku lepsza może okazać się antena siatkowa, gdyż lepiej zbiera odbicia sygnału. Dobrze by było, gdybyś najpierw ją przetestował. Dodatkowo ten tuner nie jest zbyt czuły, więc nie licz na cuda.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: twmichal »

Greg21 pisze:Witam kolegów, myślicie że z takim ukształtowaniem terenu jest szansa na złapanie chociaż 50% sygnału?

Obrazek

Dziś podpiąłem siatkową "na sucho" starą siatkową z niesprawnym zasilaczem i mam tylko 11% zasięgu, dobre i to... zamówiłem sobie wzmacniacz LNA-177 (wiem, wiem za mocny) podmienimy i zobaczymy co to będzie. Szkoda, że nikt z terenów przygranicznych się nie podzielił swoimi spostrzeżeniami (Piwniczna-Rytro) :) Bo mimo niewielkiej odległości to mogą być problemu ze względu na ten bardzo pagórkowaty teren.
Myślę, że w Piwnicznej można się nawet pokusić o odbiór ze Św. Krzyża - radio odbiera tam rewelacyjnie, RMF np w samochodzie przełącza na 88.2 Nie mówiąc już, że raz z RDS nawet RDC na 103.4 z Łosic tam złapałem.

W okolicach widziałem kilka starych synfazowanych Yagi ustawionych na Św. Krzyż.

andiks

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: andiks »

W Pwinicznej mozna sie pokusic na kanale 23 odebrac z Tarnowa

ferguson88

Re: DVB-T z RTON Szczawnica / Przehyba

Post autor: ferguson88 »

Barcice-między górami analog niedało się oglądaćz prehyby skierowałem antenę siatkową w przeciwmym kierunku na górę która widzi prehybę i odbieram z odbicia, sygnał musi byc natyle dobry że nie zacina, telewizor samsung b550 z mpeg-4

Zablokowany