Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

andiks

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: andiks »

o uruchomieniu mux 4 i kolejnych nie ma żadnej wzmianki nie wiem skad wziałes informacje ze bedzie mux 4 z Maslanej Góry

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: kroczek12 »

W którymś z artykułów w sieci nt usługi "TV Mobilna" którą ma stworzyć Polsat była mapa z nadajnikami i ewidentnie było widać na mapie że ten nadajnik był wskazany w połowie między Gorlicami a Grybowem wiec zapewne chodzi o Maślaną Górę, no bo na niej jest nadajnik który należał do RSTV a dziś do Polsatu...
Jak tylko znajdę ten artykuł to niezwłocznie tu pokaże tą mapę.

edit. Coś takiego tylko w wyższej rozdzielczości było.

andiks

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: andiks »

Nic z tej mapki wiele nie wynika EC Glinik jest własnościa Info natomiast Maślana Góra Emitela

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: K63 »

Cytat: " Usługi „TV MOBILNA” będą świadczone w technologii DVB-T w ramach multipleksu dedykowanego mobilnej naziemnej telewizji cyfrowej, na częstotliwościach posiadanych przez Info TV FM – spółkę zakupioną przez Cyfrowy Polsat w styczniu 2012 r. Do emisji programów wykorzystywana będzie infrastruktura spółki Info TV Operator, składająca się z sieci nadajników radiowych w 31 największych miastach w Polsce. Grupę docelową usługi stanowić będą klienci znajdujący się w zasięgu technicznym i jednocześnie posiadający urządzenie mobilne. Planowany zasięg multipleksu to blisko 5 mln gospodarstw domowych i około 15 mln osób. Płatne pakiety kanałów będą dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i hurtowych. Usługi hurtowe będą świadczone przez spółkę Info TV FM. "
Cały artykuł http://satkurier.pl/news/73530/tv-mobil ... dvb-t.html.
Pod tekstem jest dokładnie ta sama mapka, którą zamieściłeś. Wg mnie na mapce ewidentnie są Gorlice. Chociaż tak sano ja Ty chciałbym, aby to była Maślana Góra, do której w linii prostej mam ok. 5-6 km.

andiks

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: andiks »

Z tego co wiem Maslana góra nie jest własnością Info TV sprawdz jeszcze na pewno INFO TV ma EC Glinik z której odbywa sie emisja mux 2

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: kroczek12 »

andiks pisze:Nic z tej mapki wiele nie wynika EC Glinik jest własnościa Info natomiast Maślana Góra Emitela
andiks pisze:Z tego co wiem Maslana góra nie jest własnością Info TV sprawdz jeszcze na pewno INFO TV ma EC Glinik z której odbywa sie emisja mux 2
Są dwie firmy (oprócz Emitel-a) które dysponują dużymi nadajnikami. RS TV oraz INFO TV FM. Jedno jest pewne że nadajnik na kominie EC należy do tej pierwszej firmy (która dla Emitela prowadzi emisje MUX2) a ten drugi nadajnik na Maślanej Górze do INFO TV FM. Tych ostatnich kupił Polsat i stąd mi przyszło do głowy że skoro już ten nadajnik należy do nowego właściciela - Polsatu to z niego ruszy ten MUX pod nazwą TV MOBILNA.
Swoją drogą życzyłbym sobie i innym a aby to tak to wszystko wyglądało.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: a.d. »

kroczek12 pisze:przyszło do głowy że skoro już ten nadajnik należy do nowego właściciela - Polsatu to z niego ruszy ten MUX pod nazwą TV MOBILNA.
Swoją drogą życzyłbym sobie i innym a aby to tak to wszystko wyglądało.
  • Jak INFO TV-FM wybuduje wlasny maszt lub wydzierzawi miejsce na system antenowy na obecnym obiekcie ktorego wlascicielem jest PTK Centertel(BTS Orange) to emisja Mux-4(TV MOBILNA) z obiektu Maslana Gora bedzie prowadzona ale dopiero po 31 maja 2015 roku.
  • W okresie przejsciowym emisja bedzie sie odbywac z 31 obiektow na tymczasowych kanalach co obrazuje ta mapka.
  • edit:
  • Obecnie INFO TV-FM w lokalizacji Gorlice posiada wydzierzawione miejsce na Kominie EC Glinik pod system antenowy z ktorego odbywa sie emisja RADIA KRAKOW na 97,4MHz, obecny obiekt zaznaczony pod nazwa Gorlice na tej mapie to jest Komin EC Glinik.
  • Przyszla emisja Mux-4 z obszaru Gorlic bedzie prowadzona juz prawdopodobnie na docelowym K31
Ostatnio zmieniony 31 marca 2012, o 08:50 przez a.d., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: kupon »

kroczek12 pisze:W którymś z artykułów w sieci nt usługi "TV Mobilna" którą ma stworzyć Polsat była mapa z nadajnikami i ewidentnie było widać na mapie że ten nadajnik był wskazany w połowie między Gorlicami a Grybowem wiec zapewne chodzi o Maślaną Górę, no bo na niej jest nadajnik który należał do RSTV a dziś do Polsatu...
Jak tylko znajdę ten artykuł to niezwłocznie tu pokaże tą mapę.

edit. Coś takiego tylko w wyższej rozdzielczości było.
Tu masz więcej info
http://www.telewizjamobilna.fora.pl/mob ... ej,21.html

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: K63 »

W wydanym dzisiaj pozwoleniu radiowym dla mux-1 są chyba wszystkie nadajniki małopolskie, z wyjątkiem Gorlic.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T Bochnia i okolice

Post autor: Poland »

W Trzcianie natomiast jest MUX2 z siłą 97 procent i intensywnością sygnału na poziomie 71 - 72 procent przy tunerze SD ale obecnie testuje tuner HD od znajomego i tam siła ma tylko 63% co oznacza że ten multipleks da się oglądać.
Co najlepsze śladów innych kanałów z MUX1 i MUX3 w mojej lokalizacji brak choć tuner czasem o czym już wspominałem w tym lub innym temacie zatrzymuje się podczas wyszukiwania na kanałach jednak nie pobiera znajdujących się na nich stacji :(

maciek31

Dziwny problem z mux 2

Post autor: maciek31 »

Do tej pory odbierałem mux 2 z Gorlic bądź Tarnowa i nie było żadnego problemu ale gdy włączyli testy mux 1, które zacząłem odbierać ze Szczawnicy mux 2 przestał u mnie działać. Siła sygnału niby jest prawie 100% ale jakość 0% i obrazu nie ma. Mux 1 za to działa bardzo dobrze. W czym jest problem??

grzegorz0plonka

Re: Dziwny problem z mux 2

Post autor: grzegorz0plonka »

No Dziwnie. Wypróbuj skanowac ponownie kanały.

Lishoo

Re: Dziwny problem z mux 2

Post autor: Lishoo »

maciek31 pisze:Do tej pory odbierałem mux 2 z Gorlic bądź Tarnowa i nie było żadnego problemu ale gdy włączyli testy mux 1, które zacząłem odbierać ze Szczawnicy mux 2 przestał u mnie działać. Siła sygnału niby jest prawie 100% ale jakość 0% i obrazu nie ma. Mux 1 za to działa bardzo dobrze. W czym jest problem??
Zacznij może od przywrócenia STB lub telewizora do fabrycznych ustawien, może się coś pogryzło. Jeżeli masz wzmacniacz w antenie to może on coś psoci? może przesterowuje?

maciek31

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: maciek31 »

Dzisiaj mux 2 jakoś łapie ale tylko kilkanaście % i często jest pikseloza.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: K63 »

Miałem ten sam problem. Dziwne, ale po zgłoszeniu problemu na forum, wszystko wróciło do normy. Przeczytaj to: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=478
Podaj lokalizację. W sobotę znajomy mówił mi o ciągle skaczącej jakości i problemach z odbiorem sygnału z Gorlic. Jeżeli masz antenę ustawioną na Gorlice, a odbierasz Przehybę, to przestaw ją właśnie na Szczawnicę. U mnie odbiór obydwu mux-ów z tego nadajnika- póki co - OK.

Beonze
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2012, o 16:56
Odbiornik: Korr HD128
Instalacja antenowa: Siatka + wzmacniacz, satelita: TNK HD z dekoderem ITI-2850ST

DVB-T - Nowy Sącz / okolice

Post autor: Beonze »

Nie ma wątku z Nowego Sącza nt. DVB-T więc postanowiłem założyć.

U mnie wygląda następująco:


ITI-2850ST
Siła: 65%
Jakość: 100%

OPTICUM - HD FT24plus
Siła: 93%
Jakość: 95%

Jak wygląda u Was odbiór DVB-T w NS ?

Ilość znalezionych kanałów: 15

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T - Nowy Sącz / okolice

Post autor: 121167 »

Jest wątek o Przehybie. To nadajnik dla Nowego Sącza.

saxo

Re: DVB-T - Nowy Sącz / okolice

Post autor: saxo »

W okolicy Tęgoborzy

mux 1 siła 89% jakość 23%
mux 2 siła 89% jakośc 17%

obraz stabilny.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: DVB-T - Nowy Sącz / okolice

Post autor: Kamilx »

Beonze pisze:Nie ma wątku z Nowego Sącza nt. DVB-T więc postanowiłem założyć.

U mnie wygląda następująco:


ITI-2850ST
Siła: 65%
Jakość: 100%

OPTICUM - HD FT24plus
Siła: 93%
Jakość: 95%

Jak wygląda u Was odbiór DVB-T w NS ?

Ilość znalezionych kanałów: 15
W Opticum w starym oprogramowaniu moc stoi ciągle w miejscu

dusia

problem z odbiorem mux1 w Nowym Sączu

Post autor: dusia »

witam forumowiczow.
otóż jak w temacie mam problem z odbiorem mux1. mieszkam w nowym sączu zaraz obok realu,jest to blok z telewizja kablową i anteną zbiorcza na dachu,parametrów nie znam niestety. od zeszlego roku odbieram mux2 bez problemu, telewizor sony bravia z mpeg4 i na automatycznym wyszukiwaniu znalazł 8 kanałów mux2 ale mux1 nie wyszukuje wcale chociaz według mapek jestem w zasięgu dwóch nadajników. co może być powodem tego że nie wyszukuje tych kolejnych kanałów? bardzo proszę o pomoc

Zablokowany