Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

chris18404

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: chris18404 »

Aha, mieszkam na wzgórzu na pewno nie w dolinie:) A z tym ukształtowaniem terenu to nie za bardzo wiem jak się za to zabrać:(


Kanały mi na analogu odbiera TVP1 TVP2 POLSAT TVP INFO

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: manguscik »

chris18404 te kanały TVP INFO i POLSAT analogowe to odbierasz z Tarnowa Góra Św. Marcina czy Kraków Chorągwica czy SZCZAWNICA PRZEHYBA ??? Na jakich kanałach czy częstotliwościach odbierasz te kanał analogowe. Wydaje mi się że te kanały masz z Tarnowa albo i z Krakowa

Tu masz wykaz z Krakowa - http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... php?pid=33

Tu masz wykaz z Tarnowa - http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... php?pid=39

I przy okazji sprawdź jak odbiera analog nadawany z Krosna *Sucha Góra* tu masz wykaz http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... php?pid=35

A tak przy okazji pytanie do Pana Jarka kiedy rusza nadajnik DVB-T w Gorlicach czy jest szansa przed świętami czy ruszy w tym samym dniu tak jak Solina Jawor 27 Grudnia jak pisze Pan Tomasz Berezowski ??

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Analog spoko działa z Rzeszowa tak że spokojnie siatka z LNA177 wystarcza do odbioru MUX1 i Mux2 w tych okolicach. Niestety większość ma ustawioną antenę na Tarnów a tam tylko MUX2. Tak że Chris w razie problemów zalecam dokładny przegląd instalacji antenowej, przy DVB-T nie da się odbierać na kawałku druta :).

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: twmichal »

Maślana Góra tym razem widoczna z Liwocza: http://www.dalekieobserwacje.eu/tatry-z-liwocza/ (3 ostatnie zdjęcia powyżej symulacji)
Czy są jakieś informacje, na te,at tego kiedy ten obiekt ruszy? I czy w ogóle kiedykolwiek będzie wykorzystany do emisji tv lub radiowej?

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Maślana Góra jak się okazuje to wirtualny obiekt najdłużej budowany od początku lat 90 XX wieku niestety do dnia dzisiejszego nie udało się uruchomić

gniew1971

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: gniew1971 »

Mam takie pytanie do ekspertów.Od stycznia 2011 odbierałem z Suchej Góry MUX1 i MUX2.Gdzieś na początku grudnia wcięło MUX 2. Na mux 1 90% moc,jakość 50% a ma mux 2 zero nie ma w ogóle mocy.Czy coś się zmieniło?
Dlatego czekam z niecierpliwością na Komin EC Glinik.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Jarosław Bałuka »

W emisji z SG nic się nie zmieniło. Chodzi o Moszczenicę między Targowskiem a Bochnią?

gniew1971

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: gniew1971 »

Chodzi o Moszczenicę koło Gorlic. Tak jak pisałem wcześniej na początku grudnia coś się stało z mux 2 i już nie mam siły aby coś wymyślić.

Obrazek

luka624

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: luka624 »

U mnie wystąpiła taka sama sytuacja około miesiąc temu, tak jak pisze gniew1971, Mux2 zanikł z SG, jakość niestabilna-brak sygnału, obecnie odbieram z Tarnowa k.23. Z niecierpliwością czekam na komin EC Gorlice.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: a.d. »

Teoretycznie z tej mapy winika ze jest mozliwosc odbioru Mux-2 z Komina EC w Krynicy Obrazek

Dj xBoy
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2011, o 20:33
Odbiornik: WIWA HD-90,
WIWA HD-85,
NotOnlyTV USB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, Dipol 44/21-60 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC Gorlice, RTCN 'Sucha Góra'

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Dj xBoy »

Jeżeli w Gorlicach są takie problemy z odbiorem to w Krynicy odebrać się da gorlicki MUX chyba tylko z Jaworzyny :D

Co do słabego sygnału. Wydaje mi się, że ta informacje Emitela wszystko wyjaśnia.
http://www.emitel.pl/strona-glowna/kole ... d-swietami

Poczekajmy do Nowego Roku z pytaniami.

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Na dzień dzisiejszy mux z Jaworzyny nie ma w harmonogramie uruchomień przed doma laty była prowadzona emisja testowa związku z forum ekonomicznym ale to bylo z TSR Parkowa i trwało to do 1 sierpnia do 29 września 2009

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Maślana Góra nie stoi na przeszkodzie w kierunku Krynicy Zdrój jest ona bardziej w kierunku zachodnim od Gorlic w kierunku Grybowa. Z tej lokalizacji jest większe prawdopodobieństwo odbioru mux choć nie ma gwarancji 100%. To jednak Jaworzyna Krynicka będzie musiała zostac uruchomiona chyba nikt nie zrobi gafy i tego obiektu po wyłączeniu telewizji analogowej a pożniej UKF zlikwiduje mam nadzieję że tego nie będzie. Z Jaworzyny Kynickiej daleko leci sygnał prawie do Gorlic. Szkoda było by marnować ten obiekt tą lokalizacje bo i tak przy obecnych parametrach emisji analogowej nie jest w pełni wykorzystany a można było z niego więcej pożytku mieć niż się ma. Nadawcy wraz z Emitel powinni się na d tym zastanowić i uwzględnić Jaworzynę Krynicka przy wdrażaniu uzupełnień dotyczy to wszystkich trzech multipleksów nie tylko trzeciego. Wątpię ze z Parkowej nadawcy komercyjni będą chcieli nadawać ale z Jaworzyny mogli uruchomić emisje w przyszłym roku. Po uruchomieniu z jaworzyny Krynickiej Parkowa w perspektywie dłuższego czasu może pójść do likwidacji. Podjęcie jakichkolwiek decyzji będzie możliwe po uruchomieniu DVB-T z Jaworzyny Krynickiej. Nadajniki powinny być uruchamiane tam gdzie jest potrzebne. Niewątpliwie do lokalizacji niezbędnych należy Jaworzyna Krynicka. Kanały 61 mux 2 są uzgodnione na obszar 61 kanał może już być wykorzystany nawet już dziś

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: 121167 »

Sumator to kiepski pomysł - anteny wzajemnie się zakłócają. Najlepszym rozwiązaniem jest wzmacniacz strojony WWK-861 lub WWK-1062 znanej firmy Telmor. Można też pokombinować z filtrami zaporowymi np. FR-413 Alcada.

pozdrawiam

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Panowie to może od razu wstawiać nadajnik i odbiornik w domach skoro bez specjalnych strojonych wzmacniaczy czy filtrów nie da się odbierać sygnału cyfrowego. Czy to aż tak wielki problem nadawać ten sygnał by na zwykłej antenie odbierać normalnie bez wydawania kasy na fachowców, super sprzętu do odbioru. Czy u nas nie da się tego zrobić w prosty sposób ?.

kluczowa1

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kluczowa1 »

Jak oglądacie Gorlice?,gdy ja mam w lini prostej 15 km,mieszkam na wzgórzu i brak odbioru na kanale 32,słowackie idą dobrze.mieszkam w kołaczycach antena siatkowa wzm mc9102

mario1112

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: mario1112 »

Witam
Wczoraj miałem dobry odbiór z Suchej Góry na poziomie 70-80%.i podobny sygnał z Tarnowa.Dzisiaj już sygnał z SG mamvok 50-60% i brak odbioru niewiem co się stało.Dodam że chciałem złapać sygnał z Gorlic i nic żadnego odbioru.Mieszkam w Szalowej od strony Łużnej koło byłego remontowanego mostu.Antena stara siatka ze wzmacniaczem tuner Ferguson Ariva 220Combo.Co radzicie panowie instalatorzy.Pozdrawiam :)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

W Szalowej łapałem sygnał z Przechyby lub Szczawnicy szukaj na kanale 61.

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Mam racje że EC Glinik ma słabiutki zasięg i czy nie lepiej od razu przenieść mux2 oraz pozostałe na Maślana Górę Gorlice. Gorlice będą tez mieć odbiór a inni też skorzystają. Panie Jarosławie nie chce komentować decyzji przełożonych ale po prostu decyzja dotycząca uruchomienia nadajnika z EC Glinik Gorlice jest nie właściwa zasięgi są marniutkie w Łużnej brak sygnału. Emitel powinien rozważyć uruchomienie nadajnika z Maślanej Góry

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kroczek12 »

Wszyscy liczymy że emisja z czasem będzie przeniesiona na Maślaną Górę. Panie Jarosławie może warto MUX1 który w tym regionie ma wystartować do 31 maja 12' od razu przygotowywać na Maślanej Górze? Przecież jest dużo czasu by przygotować infrastrukturę itd. Później już wszystkie MUXy tu uruchamiać i MUX2 przenieść z komina EC.

Zablokowany