Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Mozliwe ze 98 km ale nie w lini prostej chłopie zmierz sobie linijka odległość na mape miedzy Grybowem z Zakopanem i przelicz na skali. Z Krynicy do Krakowa w lini prostej jest 70 km. Odległosci podawane na drogach nijak sie nie mają do odległości miedzy punktami

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

twmichal pisze:Co za bzdury. Odległość Maślana Góra-Gubałówka to 56km, a do Gubałówki jest 90km. Z komina EC Glinik do Suchej Góry wychodzi jakieś 48km.
32 kanał przydzielony został dla mux 2 na Suchej Górze a EC Glinik ma miec 36 kanał poczytaj sobie w szóstym etapie http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: twmichal »

andiks pisze:Mozliwe ze 98 km ale nie w lini prostej
Skąd wziąłeś 98km? Pisałem o 90km, odległość w linii prostej zmierzona w programie Google Earth.
Między Grybowem a Zakopanem w linii prostej jest 81km.

Po co bawić się linijką i przeliczaniem, jak ma się do tego o wiele dokładniejsze narzędzia?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: K63 »

MUX-2 na k.32 z Suchej Góry nadchodzi. http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/ro ... ow/6403569

kubus.kul
Posty: 48
Rejestracja: 2 marca 2009, o 16:20
Odbiornik: TV SAMSUNG LE37B651
Instalacja antenowa: Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Szczawnica/G.Prehyba

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kubus.kul »

twmichal pisze:
Bartt pisze:
twmichal pisze: A tak np. widać Prehybę:
http://i41.tinypic.com/qxnbsx.jpg
Widok na Przehybę masz podobny jak ja w Nowym Sączu. Nie wiedziałem że jest aż taka widoczność na ten nadajnik w Busku Zdroju. Odległość w lini prostej to chyba 80-100 km. Szkoda że ten nadajnik ma tylko 5kW mocy dla MUX2. Przy większej mocy pewnie odbiór byłby lepszy. Ja nie narzekam bo mam 100% sygnału na antenie pokojowej, ale odległość to tylko 25 km. Już czekam na MUX1!
Jednak największy problem tego nadajnika to pokrycie okolicznych miejscowości np. Szczawnicy, Krynicy, Muszyny. Urok terenów górzystych. Ale wydaje mi się że po ASO i w tych miejscowościach pojawi się sygnał MUX-ów oraz zniknął inne problemy z odbiorem przez przejście na kanały docelowe itp. Na pewno emitel zaradzi tym problemom, jak nie dadzą rady nasi urzędnicy. Trzeba czekać, kiedyś będzie lepiej :D

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: twmichal »

W Busku także odbieram na pokojowej antenie, a odległość to 113km.
Zdjęcie było robione obiektywem 500mm

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T Bochnia i okolice

Post autor: Poland »

Przepraszam za postem a mianowicie od dzisiaj posiadam tuner Cabletech URZ0089 i podczas wyszukiwania tuner zatrzymywał się w kilku miejscach a mianowicie na kanale 22 i 47 - czy ktoś z was wie co tam jest i jak to odebrać.

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T Bochnia i okolice

Post autor: axelmateuss »

A może zatrzymał Ci się czasem PRZED 23 (Góra św. Marcina - MUX 2) i 48 (Chorągwica - MUX 3)?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T Bochnia i okolice

Post autor: Poland »

Na kanale 48 czyli krakowskim MUX3 także się zatrzymuje jednak nie wyszukuje kanału.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T Bochnia i okolice

Post autor: qrzy »

Na kanale 22 niczego niema, a na 47 znajduje się Kielecki MUX3 z małą mocą (pokryte jest tylko miasto i okolice).

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Bochnia i okolice

Post autor: twmichal »

MUX-3 z Chorągwicy nadaje kierunkowo na Kraków z wysokości ok. 50mnpt. Stąd raczej marne szanse na odbiór w Bochni. Nawet w przypadku widoczności optycznej. Bochnia jest znacznie bliżej Chorągwicy jak Busko.
Nie wiem, czy sygnał ze Skrzycznego albo Suchej Góry dochodzi do Bochni - ale z tych dwóch lokalizacji najlepiej próbować odbioru TVP w cyfrowej jakości. W obu przypadkach kierunki niemalże pokrywają się z lokalizacjami, z których nadaje MUX-2 więc byłaby szansa na odbiór z obu MUX-ów. MUX-3 to zdecydowanie za słabe moce i jedynie przy tropo można na Kosztowy albo Raszyn liczyć.
Jeżeli mieszkasz gdzieś na południe od Bochni gdzie teren opada w kierunku południowym to może uda się coś ze Słowacji odbierać?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T Bochnia i okolice

Post autor: Poland »

Niestety odbiera tylko MUX2 a o słowackich nawet nie mam co marzyć ponieważ na każdym innym kanale niż 64 mam 0 procent sygnału - myślę że odbierało by coś więcej gdybym odłączył od anteny drugi telewizor który jest na niższej kondygnacji mojego domu.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku co z nadajnikiem EC Gorlice cisza na kanale 61, Tarnów bez problemu odbieram na 23. Sucha Góra na 32 szatkuje pewnie nieźle obraca wam anteny przy tym wietrze.

ik26

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: ik26 »

Witam. Ja mam pytanie do Pana Jarosława lub wiedzących coś w tym temacie odnośnie Maślanej Góry. Jaka jest przyszłość tego nadajnika, bo niestety tylko z niego przy mojej obecnej lokalizacji będę miał jako taką możliwość odbioru (ukształtowanie terenu nie pozwala na odbiór z innych nadajników).Pozdrawiam

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

odpowiedzi na forum chyba nie dostaniesz ale wszystko wskazuje na to, że Maślana Góra bedzie jedynie wirtualnym obiektem szkoda że tak dobrą lokalizacje sie marnuje

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Jarosław Bałuka »

kemi73 pisze:Bart akurat MUX1 działa ok :) Wczoraj był problem z MUX2 z EC Gorlice na kanale 61 a dziś już działa chociaż pojawiają się chwilowe kwadraciki :). Co Ciekawe na 36 czasami pojawiał się sygnał z Kielc. Panie Jarku co z tym nadajnikiem coś udało się wam wykryć ? :lol: .
Chodzi o nadajnik MUX2?
ik26 pisze:Witam. Ja mam pytanie do Pana Jarosława lub wiedzących coś w tym temacie odnośnie Maślanej Góry. Jaka jest przyszłość tego nadajnika, bo niestety tylko z niego przy mojej obecnej lokalizacji będę miał jako taką możliwość odbioru (ukształtowanie terenu nie pozwala na odbiór z innych nadajników).Pozdrawiam
Nic mi nie wiadomo, aby były jakieś plany.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku o ile mi wiadomo to na razie nie nadajecie z tego nadajnika nic więcej oprócz MUX2 :) chyba że coś się zmieniło.

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

szkoda marnowac lepsza lokalizacje Maslana Góra Gorlice od EC Glinik Gorlice. Odbior z tej lokalizacji poprawi sie w wielu sasiednich miejscowościach. W obecnej chwili jest tragicznie gorzej niż zle z odbiorem muc2

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Andiks nie ma sensu się powtarzać z Maślanej Góry nie będą nadawać i tyle taka polityka. EC Gorlice są dla Gorlic a nie dla ościennych miejscowości i tyle w tym temacie.

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Wiem że sie powtarzam az do znudzenia to jednak tak absurdalnej decyzji nie mogę zrozumieć

Zablokowany