Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: problem z odbiorem mux1 w Nowym Sączu

Post autor: a.d. »

dusia pisze: co może być powodem tego że nie wyszukuje tych kolejnych kanałów?
  • Problem z AZART-tem(antena zbiorcza)
  • Zamontuj antene siatkowa+symetryzator i skieruj na Przehybe a wszystko bedzie OK

arek8

Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: arek8 »

Witam, mój problem polega na tym że mam tylko dostęp do mux2 i odbieram go z Tarnowa, a mux1 i mux3 też próbuje odebrać z Tarnowa ale coś jest nie tak. Jakość mam ok 80%. Dziwi mnie tylko że z tego samego odbiornika nie odbiera mux3 i 1 a odbiera 2. Próbowałem również na Gorlice i Szczawnice ale nadal ten sam problem.
Pozdrawiam

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: kemi73 »

Mux3 nie jest nadawany z Tarnowa a jedynie z Baranówki lub Chorągwicy. Może jakieś info na temat anteny wzmacniacza bo tak to trochę ciężko wróżyć z fusów :).

arek8

Re: Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: arek8 »

Racja nie ma mux3 ;) Antena pokojowa, Tuner usb: http://www.usbeasycap.info/HDTV%20USB%20DVB-T%201B.jpg - zwykła chińszczyzna :)
Nie wiem właśnie dlaczego "łapie" mi tylko mux2, używam BlazeDTV, SplashLite, SmartDVB
Odbieram mux2 z Tarnowa (490MHz) a mux1 (666Mhz) taki problem: http://iv.pl/images/79482511000134745878.jpg

Tutaj też na częstotliwościach 562 i 602 jest sygnał ale coś nie łapie http://iv.pl/images/42582305568968914481.jpg
Ostatnio zmieniony 2 lipca 2012, o 17:53 przez arek8, łącznie zmieniany 1 raz.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: kemi73 »

Mam podobny problem w Krakowie i też na antenie pokojowej jedyne wyjście to antena zewnętrzna i najlepiej bez wzmacniacza.

arek8

Re: Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: arek8 »

Dzięki za odpowiedź :) No cóż szkoda bo pokojową można byle gdzie dać i podłączyć do lapka :P
W zestawie z tym tunerem była antanka taka na 10cm, na początku nic nie łapało i myślałem że zły tuner ale jak podłączyłem pokojową to złapało sygnał i mux2 :D

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: m@rtops »

dla tych antenek 10cm z zestawu jest wskazane aby ustawić je w położeniu POZIOMYM w kierunku nadajnika
warto spróbować ;)

arek8

Re: Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: arek8 »

Próbowałem na różne sposoby ;) Ledwo co łapie sygnał, nie da rady oglądać na tym bynajmniej u mnie :)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problem z odbiorem mux1 i mux3

Post autor: K63 »

m@rtops pisze:dla tych antenek 10cm z zestawu jest wskazane aby ustawić je w położeniu POZIOMYM w kierunku nadajnika
warto spróbować ;)
Dokładnie takie same doświadczenia mam z antenką od tv WIWA HD-110. Ale temat chyba jest do przeniesienia.

ansowa22

Cztery lata temu była emisja testowa z PArkowej Krynica

Post autor: ansowa22 »

Znalazłem artykuł http://www.naziemna.pl/index.php?option ... &Itemid=38 szkoda zę już sie w krótkim czasie zakończyła Wtedy dało sie uruchomic to czemu teraz są problemy

NERA

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: NERA »

......, bo Ktoś wywalił konkretną kasę na ten eksperyment techniczny :?: . Dziś nadawcy mają w ... tak Krynicę, jak Szczawnicę i miejscowości w górach :evil: .

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: kroczek12 »

Nie ktoś tylko TVP i "Forum Ekonomiczne" - bo tylko oni byli zainteresowani emisją. TVP był wtedy medialnym partnerem forum krynickiego (podobnie jak i obecnie). Dziś wiadomo jak TVP szczędzi kasę bo ma mało wpływów z abonamentu. Swoją drogą była wczoraj okazja by lokalni działacze coś rozmawiali "na terenie zwanym białą plamą na mapie dvb-t" - w końcu był w Krynicy sam prezes TVP Juliusz Braun.

ansowa22

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: ansowa22 »

Widziałem ekipę TVP miałe si eich zapytac ale watpei czy dali odpowiedź rreporter chyba nie bedzie wiedział nic na temat emisji z naziemnych nadajników

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: K63 »

Panie Jarosłąwie, po wczorajszej przerwie konserwacyjnej mux-2 na Przehybie jest problem z SFN na k.61. Po ostatnich (na początku września) problemach z odbiorem SFN na tym kanale, od 12 września do przedwczoraj odbiór był stabilny. Od wczorajszego przedpołudnia występuje w/w problem - brak odbioru mux-2 z Gorlic i Szczawnicy.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: kemi73 »

Pan Jarek jak to ma w zwyczaju odpisze że u nich działa :).

krzysztof3512

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: krzysztof3512 »

Witam u mnie tez brak sygnału z mux 2 od wczoraj.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: K63 »

No i mamy komplet. Do niedziałającego od paru dni SFN na k.61, dzisiaj dołączył mux-1 (SFN na k.45). Nastąpiło to - jak w wypadku mux-2 - po przeprowadzonej dzisiaj w nocy konserwacji na nadajniku mux-1 na Przehybie. Zapewne - jak zwykle - Emitel nie ponosi żadnej winy. Prawdopodobnie jest to zwykły zbieg okoliczności, a być może do akcji wkroczyły Niezydentyfikowane Obiekty Zakłócające. Po problemach z SFN na k.61 na początku września, mamy "powtórkę z rozrywki', o czym świadczą wpisy użytkowników w innych tematach dotyczących nadajników nadających SFN. Tylko że tym razem problem dotyczy dwóch mux-ów.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Komin EC Glinik vs. Maślana Góra

Post autor: K63 »

Od dawna w tym i innych wątkach prowadzona jest dyskusja o konieczności uruchomienia nadajnika dvb-t na Maślanej Górze zamiast na kominie EC Glinik. Dla zobrazowania zamieszczam zdjęcie, na którym widać komin EC Glinik (po lewej) i Maślana Górę (w tle). Mając na uwadze wysokość wzgórza i jego lokalizację, byłby to zapewne nadajnik który pokryłby sygnałem sporą część płd-wsch. Małopolski i płd-zach. Podkarpacia.
Obrazek

Distar

Witam Wszystkich i Pozwólcie po biadolić

Post autor: Distar »

:lol: Witam Wszystkich Forumowiczów,
TV cyfrowa DVBT na terenie miejscowości Znamirowice ( przy PTTK - poziom jeziora Rożnowskie ) to czarna plama stosując do odbioru antenę UHF ATX-91w DVB-T ze wzmacniaczem LNA-177 wzmocnienie anteny i wzmacniacza razem 48dB
montarz na dachu uzyskuję sygnał który się ciągle zrywa ( kolorowe cegły ) :evil: Próbowałem słabszą antenę i 4 odbiorniki , najlepszy efekt to ta antena i tuner Manta DVBT-05. Jak dotąd TV analogowa działa zaszumiona ale nie przerwanie ( pogorszenia - wzrost zaszumienia przy zmianie pogody ).Tak to jest pozostaje satelita :roll: A miało być lepiej :mrgreen: KICHA

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Witam Wszystkich i Pozwólcie po biadolić

Post autor: penknife »

1. Uzupełnij poprawnie profil
2. Sprawdź instalacją antenową czy nie masz jakichś popękanych łatanych kabli.
Jeśli są i da się wymienić to więcej już napisanych porad w dziale antenowym.
(Do DVB-T zaleca się montaż instalacji antenowej na złączach typu F)
3. Twoja antena jest silnie kierunkowa, więc nie da się ustawić jej na oko i dobrze odbierać. Dodatkowo w twojej lokalizacji wskazane jest umieścić ją jak najwyżej.

4. domniemam że odbierasz z G.Prehyba, spróbuj ustawić anteną na Kraków/Chorągwica


PS. przydatne odnośniki: 1 2

Zablokowany