Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

papuga

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: papuga »

Czy macie ostatnio jakieś problemy z odbiorem w Gorlicach sygnału z Rzeszowa?
Wczoraj i dzisiaj zanikał sygnał i nie dało się niczego oglądać.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Nie, nie mieliśmy problemów z odbiorem. Sprawdź instalacje antenową.

papuga

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: papuga »

Instalacja była i jest ok, ale problem aktualnie nie występuje.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: twmichal »

A jak z emisją z Maślanej Góry? Od lat pojawia się temat tego obiektu, są na niego od dawna skoordynowane częstotliwości radiowe i telewizyjne. Czy kiedykolwiek ruszy emisja z tego obiektu?
Maślana Góra wygląda na bardzo dobry obiekt nadawczy, w każdym razie zasięg optyczny jest imponujacy

Maślaną Górę, a także zarys obiektu na szczycie widać nawet z Buska!
Obrazek

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: manguscik »

Emisja z obiektu Gorlice Maślana Góra to raczej nie ruszy.Pierwsze plany uruchomienia DVB-T MUX-2 były planowane na tym obiekcie ale zostały zmienione na SN Gorlice Komin Elektrociepłowni. Nie wiem czym to jest związane dokładnie ale wydaje mi się że chodzi o koszta finansowe doścignięcia światłowodów. Nie jedna osoba pisała tu na forum że obiekt ten ma bardzo dobrą lokalizacje w stosunku do Komina Elektrociepłowni ale nikt z ekipy Emitela nie udzielił nam żadnej informacji dlaczego zmieniono lokalizację nadajnika no gorszą o mniejszym pokryciu.


Widzę że masz bardzo dobrą lokalizacje w Busku że optycznie widzisz tyle obiektów nadawczych :D tylko pozazdrościć :D

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

@Cypisek wspomniał coś o tym w tym wątku :http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1600

wojtek.dvb-t

Odbór mux1

Post autor: wojtek.dvb-t »

Dlaczego w woj.Małopolskim w miejscowości Lichwin ,Mux1 nie odbiera z rzeszowa lub krakowa?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Jarosław Bałuka »

W Krakowie MUX1 nie jest nadawany. Orientacyjny zasięg emisji MUX1 można znaleźć tu: http://www.emitel.pl/mux1-etap-1-mapa.jpg

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Co ma wspólnego odbior mux1 w Krakowie z Gorlicami Panie Jarosławie odbiegł Pan od tematu. Zapytam się czemu nieglinik uruchomia się nadajnika mux 2 z Maślanej Góry Gorlice. Szkoda częstotliwości na EC Glinik który nie jest w dodatku obiektem Emitela. nadajnik powinien zostac przeniesiony na Maślaną

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Jarosław Bałuka »

Pytanie dotyczyło nadawania MUX1 z Krakowa lub Rzeszowa i odbioru w miejscowości Lichwin i na nie została udzielona odpowiedź - czyli w temacie.
Kwestia wyboru takiej czy innej lokalizacji na umieszczenie nadajnika wynika zapewne z różnych przyczyn ekonomiczno-technicznych, o których nie będę informować na forum gdyż są to sprawy objęte tajemnicą przedsiębiorstwa.

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Wiadomo że EC Glinik jest gorszą lokalizacją pod każdym względem po pierwsze zasięgu tylko Gorlice po drugie koszta eksploatacji będą wyższe bo trzeba płacić dodatkowo za dzierżawę obiektu właścicielowi. Wszystkie argumenty są przeciwko uruchomieniu emisji DVB-T z EC Glinik na korzyść Maślane Góry. Rozumiem że tajemnica obowiązuje to jednak przesłanki są inne od tych które są realizowane. Zasię z EC Glinik jest gorszy o czym już wspomniałem

chris18404

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: chris18404 »

Witam Wszystkich.
Mam pytanie jestem z okolic Gorlic-Moszczenica mam pytanie czy mogę już odbieać naziemną telewizję cyfrową jeżeli tak to jakie są to programy bo szukam i szukam ale nic nie mogę znaleźć... Bardzo proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: K63 »

Napisz najpierw cos na temat swojego odbiornika ( tv/tuner z dvb-t) i instalacji antenowej. Teoretycznie możesz być w zasięgu kilku polskich nadajników (Sucha Góra, Tarnów, Przehyba, Gorlice) i jednego słowackiego (Bardejov). Skorzystaj z mapek zasięgu Emitel-a lub http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html#

chris18404

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: chris18404 »

Telewizor będę miał na dniach z MPEG-4 ustawienie anteny hmmm?? na dachu

chris18404

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: chris18404 »

A jeżeli chodzi o antenę to jestem na kupnie, jeżeli ktoś mógłby doradzić jakiś tym z allegro to byłbym wdzięczny tak w kwocie ok 100zł. Bardzo proszę o poradę

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Trzeba sprawdzić czy w ogóle masz sygnał jeżeli jest go brak to żadna antena nie pomoze

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: K63 »

Jaką masz w tej chwili - siatkową czy kierunkową ? Moze nie trzeba kupować nowej, tylko wystarczy ją dobrze ustawić, wymienić kabel albo zmienić wzmacniacz. A jeżeli juz, to może taka http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2670.htm

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Przecin »

chris18404 pisze:A jeżeli chodzi o antenę to jestem na kupnie, jeżeli ktoś mógłby doradzić jakiś tym z allegro to byłbym wdzięczny tak w kwocie ok 100zł. Bardzo proszę o poradę
Najlepiej jak zapytasz kolegę kemi73, bo on też jest z Moszczenicy. Z Tego co pamiętam to już teraz odbiera on z Suchej Góry, Góry Świętego Marcina i z Świętego Krzyża.

chris18404

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: chris18404 »

Aha mam antenę najzwyklejszą siatkową, a można by było wiedzieć jakie w tym rejonie są odbierane programy: najbardziej mi zależy na TVP1, TVP2, POLSAT, TVP INFO, TVN

Dj xBoy
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2011, o 20:33
Odbiornik: WIWA HD-90,
WIWA HD-85,
NotOnlyTV USB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, Dipol 44/21-60 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC Gorlice, RTCN 'Sucha Góra'

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Dj xBoy »

Ja jestem z Dominikowic.

Przede wszystkim napisz, czy mieszkasz gdzieś na wzgórzu, czy w dolinie bo w naszych terenach to bardzo ważne.

Jakie kanały odbierasz na analogu ( skąd ) ?

Najlepiej to sprawdź profil terenu na dvbtmap.eu zarówno na Krosno jak i na Tarnów ( bo Gorlice na 97 % odbierzesz ). Zamieść je tutaj. Jeśli nie będziesz wiedział jak to zrobić to wyślij współrzędne Twojego domu to wygeneruję Ci profil terenu.

Przy zwykłej antenie siatkowej odbieram kanały MUX-1 i MUX-2 z Krosna. Są to kanały takie jak: TVP1, TVP2, TVP Info ( Rzeszów ), Polsat, TV4, TVN, TVN7, TV6, PULS. Do tego w przyszłości możliwy odbiór Eska TV, Polo TV, PULS 2, TTV, ATM Rozrywka.

Dla naszych terenów polecam wzmacniacz antenowy LNA-177.

Zablokowany