DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Bart akurat MUX1 działa ok :) Wczoraj był problem z MUX2 z EC Gorlice na kanale 61 a dziś już działa chociaż pojawiają się chwilowe kwadraciki :). Co Ciekawe na 36 czasami pojawiał się sygnał z Kielc. Panie Jarku co z tym nadajnikiem coś udało się wam wykryć ? :lol: .

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa

Post autor: manguscik »

Widzę że ktoś z adminów zmienił jakiś czas temu nazwę tematu na "Odbiór DVB-T we wschodniej części województwa" tylko szkoda że nie dodał o jaki nadajnik chodzi :( bo ja spoglądając na tematy w dziale » Zagadnienia związane z odbiorem » Województwo Małopolskie » myślałem że został skasowany wątek z nadajnikiem Gorlice a to tylko zmiana tematu. Proszę szanownego admina o dopisanie o jaki nadajnik chodzi za co z góry dziękuję.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: kemi73 »

Manguscik temat założył K63 więc podejrzewam że to jego zmiana :).

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wydzieliłem posty do dedykowanego wątku.

tarecki
Posty: 20
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 11:54
Odbiornik: LG 55uh6507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Przehyba - 16km

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: tarecki »

Kiedy uruchomiony zostanie MUX-1 w Gorlicach EC Glinik w planach jest do 31. maja br, ale znając EmiTel będzie to wcześniej?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: kemi73 »

To tylko Emitel wie :) Możesz próbować odebrać z Rzeszowa lub Szczawnicy.

konrad1517

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: konrad1517 »

Ja słyszałem, że od 15.maja ma (miał) być, zapewne testowo. Jak dziś jechałem ul. Chopina to widziałem jakieś auto przy kominie. A na kominie wydaje mi się, że pojawił się jakiś masz, którego wcześniej nie widziałem, więc mam nadzieje, że już niedługo pojawi się MUX1.

gniew1971

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: gniew1971 »

W środę 9 maja ok godz.16 był widoczny test nośnej cz.666 kanał 45 jakość sygnał 100% na antenie pokojowej Moszczenica 7 km w linii prostej od komina. Myślę ze na dniach powinno ruszyć , na razie ponoć jakieś sprawdzenia dokumentacji trwają czy coś w tym rodzaju. Termin do 31 maja to jeszcze parę dni jest .Może coś więcej pan Jarek nam powie?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: kemi73 »

Nie dokumentacji tylko Ukraina oprotestowała uruchomienie emisji MUX1 na kanale 45 z taką mocą i teraz nie wiadomo jak cała sytuacja zostanie rozwiązana.

gniew1971

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: gniew1971 »

Dokładnie trwa analiza techniczna wniosku,ciekawe jak długo i czy moc nie zostanie zmniejszona. http://www.polskacyfrowa.org/aktualnosc ... -mux1.html

gniew1971

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: gniew1971 »

Panie Jarku na wykazie widać że na wszystkie obiekty odebrano pozwolenie tylko Gorlice mają status " analiza wniosku". Czy będzie dotrzymany termin 31 maj, i moc nadawania 20 kw ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: Jarosław Bałuka »

Trudno wypowiadać się za urząd, ja mam nadzieję że pozwolenie będzie na czas.

tomasz.wojcik192

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: tomasz.wojcik192 »

Czy działa już mix1 z EC Glinik??

gniew1971

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: gniew1971 »

Nie działa jeszcze, czytaj uważnie posty. Pod tym linkiem http://www.polskacyfrowa.org/aktualnosc ... -mux1.html widać że jeszcze trwa analiza techniczna wniosku, jako jedyny obiekt w Gorlicach nie ma jeszcze pozwolenia .Miejmy nadzieje tak jak pan Jarosław pisze że do 31 maja MUX 1 ruszy.

A może ktoś wie co to za antena na szczycie komina nowo zamontowana,wygląda mi na radiową.

konrad1517

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: konrad1517 »

No i mamy pozwolenie. Wiec mam nadzieje, że w ciągu kilku dni pojawi się sygnał z naszego "kominka"

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: kroczek12 »

Zgadza się, pozwolenie od wczoraj jest wydane. Ale wolałbym aby to nie było z "kominka" tylko z Maślanej Góry, lokalizacja 100x lepsza.

mpolan

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: mpolan »

Pojawiły się kanały z komina

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: K63 »

Od paru dni od momentu włączenia mux-1 z Tarnowa, testuję odbiór właśnie z tego nadajnika. Dzisiaj przed południem na k.45 kilka razy pojawiły się chwilowe całkowite zaniki sygnału. Pomyślałem, że może mieć to związek z włączeniem mux-1 na kominie. Przekręciłem antenę na Gorlice i okazało się, że sygnał na k.45 mam maksymalny z bardzo małą ilością błędów. Nie sądzę, aby tak mocny sygnał pochodził z odbicia.

EDIT; No i kolega @mpolan potwierdził moje podejrzenia. A przy okazji nie potwierdziły sie moje obawy o problemy z synchronizacją SFN na k.45, tak jak miało to miejsce po włączeniu mux-2 z komina. Teraz mając antenę ustawioną na Gorlic,e mam także mozliwość odbioru sygnału z Suchej Góry i dwóch wersji TVPinfo - Kraków i Rzeszów.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: kemi73 »

Zapominasz tylko że problemy z SFN były pomiędzy SG a Gorlicami :) a to juz inne odległości. Ja zobaczę w piętek po powrocie czy jest lepiej czy gorzej obecnie bez problemów odbieram Kielce i Tarnów.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

Post autor: K63 »

Ja wówczas miałem antenę ustawiona na Przehybę, SG i Gorlice mając niemal z tyłu anteny, a mimo to przez około tydzień nie miałem odbioru ze Szczawnicy. Czyli problem synchro SFN chyba dotyczył także Przehyby. No, ale było minęło. Jak będę miał czas, także muszę sprawdzić jak po włączeniu komina zachowuje się sygnał Przehyby i Tarnowa.

Zablokowany