DVB-T z SN GORLICE EC GLINIK

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kroczek12 »

Witam,
Jak słyszę że emisja przeniesiona na komin to mnie krew zalewa. Zobaczcie na mapę, mieszkam w Grybowie i doszczętnie jestem zasłonięty przez Maślaną Górę z której to pierwotnie miała być emisja. Na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono Maślaną Górę z kropką (nadajnik) i w drugim kółku obszar który jest (z Grybowem gdzie ja mieszkam) w linii prostej 15km a odbioru nie będzie !!! To jest kpina na skalę krajową. Rozmawiałem w wakacje z przedstawicielem RSTV (właściciel nadajnika na Maślanej Górze i oraz tego na kominie EC) i kiedy zapytałem dlaczego tak głupia zmiana to powiedział że zmienili plany bo to będzie tańsze rozwiązanie (nie trzeba ciągnąć światłowodu na Maślaną Góre) WRRRRRRRR.

Mi nie zależy na tym żeby emisja była na Maślanej Górze dlatego że pewnie miałbym sygnał na kawałku drutu a może nawet i bez niego, ale mi i mieszkańcom Grybowa chodzi o to żebyśmy mieli taki odbiór jaki się obywatelowi należy tzn delikwent kupując antenę za 50zł odbiór powinien mieć - bo osoba która płaci abonament RTV na to zasługuję (moi rodzice płacą - ja ich pytam za co, za posiadanie odbiornika... to szczerze gratuluje).

Nie mówcie że z komina EC Krynica złapie MUX 2. Jasne chyba tylko na szczycie Jaworzyny albo Parkowej. W Krynicy z Maślanej by zwyczajnie śmigał. Ale chytry dwa razy traci. Będą montować nadajnik na Jaworzynie w ramach doświetlenia? Taa już tańszy ten światłowód na Maślaną.

Grybów od zawsze się borykał z odbiorem innego kanału niż TVP1 i TVP2 (które ma lokalnego przemiennika). Ani Szczawnicy w analogu, ani Kraków (co nie który na szczytach mają TVP3) ani Tarnów nie łapany, teraz się zmieniło od kiedy MUX2 w Tarnowie ma 50kW. Całe szczęście że kolejny MUX1 planuje się że będzie miał też 50kW. Dobrze że mam tam wycelowaną DAT 75 bo ci co mają mniejsze anteny to wiem że narzekają.

Obrazek

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: kemi73 »

Pozwolenie już jest : http://satkurier.pl/news/70796/uke-mux- ... dawac.html to teraz czekać tylko na start.

mario1112

Nadajnik Ec Gorlice

Post autor: mario1112 »

Jak tam z nadajnikiem Gorlice?

Dj xBoy
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2011, o 20:33
Odbiornik: WIWA HD-90,
WIWA HD-85,
NotOnlyTV USB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, Dipol 44/21-60 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC Gorlice, RTCN 'Sucha Góra'

Re: Nadajnik Ec Gorlice

Post autor: Dj xBoy »

mario1112 pisze:Jak tam z nadajnikiem Gorlice?
Nadal nie otrzymaliśmy żadnych dokładniejszych informacji.

Czy ekipa Emitel pracuje nad uruchomieniem nadajnika ? Kiedy mniej więcej ruszą audycje testowe ?

andiks

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: andiks »

Z harmonogramu wynika że mają uruchomić 29 grudnia 2011 roku czas niby mają

gniew1971

Re: drugi multipleks

Post autor: gniew1971 »

Kilka minut przed 17-tą Komin Glinik" pojawiła się na kanale 61 moc i jakość sygnału 100% ale kanałów jeszcze nie wyszukuje.


Po ok. 1 godz. testu brak mocy, jak na razie

tomasz.wojcik192

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: tomasz.wojcik192 »

Czy wie ktoś może kiedy rusza ec glinik? Na święta może..?

daruncio1

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: daruncio1 »

czy coś sie dzieje na nadajniku w Gorlicach?
to znaczy czy coś działa już?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Tomasz Berezowski »

Tak, przed chwilą ruszył MUX-2 z Gorlic i z Soliny.

daruncio1

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: daruncio1 »

czy to jest nadawane synchronicznie z przechybą bo mam spadek jakości do 30% a było 100

mpolan

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: mpolan »

No nareszcie. Teraz tylko czekać do czerwca na mux 1

ik26

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: ik26 »

Witam. Czekałem z niecierpliwością na komin w Gliniku i lipa. Poprzednio odbierałem z SG mux2 z sygnałem około 75% ale od miesiąca sygnał spadł i są same przycięcia . Dziś zeskanowałem pasmo i zero poprawy może to wina iż mux nadawany jast natej samej częstotliwości i tym samym kanale bo jakoś wytłumaczenia innego nie mogę znaleść. Odległość do Suchej Góry prawie 60km i mux1 odbieram z siłą 83% a odległość komina w Gliniku około18km widzę go z balkonu . TV to samsung B 650 . Pozdrawiam

Matteo87

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Matteo87 »

Też mam samsunga b650 i antenę siatkową i wiem, że to połączenie działa dobrze. Włóż do anteny symetryzator w miejsce wzmacniacza i zastąp zasilacz zwykłą wtyczką antenową. Skieruj antenę na Glinik i wszystko powinno hulać bezproblemowo. Nie wiem tylko jak wtedy będzie z MUX1 z Suchej Góry

ik26

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: ik26 »

Dzięki za odpowiedz ale jest mały problem bo antena na dachu a zima . Jak usunę wzmacniacz to po muxie 1 z SG.Sygnał na kanale 61 60 % k kupa błędów brak szans na prawidłowy odbiór.A jeszcze jedno kierunek na Suchą Góre i komin w Gliniku jest taki sam . Pozdrawiam

Bartt

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: Bartt »

A jak odbiera ci analogowa TV Puls (k36) z tego nadajnika? Obraz jest zaszumiony czy też są jakieś zakłócenia. Jeśli są zakłócenia np. jakieś paski na obrazie, to wzmacniacz może być przesterowany jakimś silnym sygnałem, może jakiś BTS GSM w pobliżu (np. nadający CDMA). Prowizoryczne rozwiązanie to zastosowanie zasilacza z regulacją napięcia zasilania co obniży wzmocnienie wzmacniacza (niektóre wzmacniacze działają już od ok. 5V). No i najlepiej nie stosować żadnych "turbo" wzmacniaczy płytkowych typu SWA bo wzbudzają się z byle powodu i nie wiadomo kiedy :).
Jeśli nadajniki działają w trybie synchronicznym SFN (a powinny), to do odległości między nadajnikami ok. 67 km nie powinno być problemu. Po to właśnie jest stosowany fec 5/6 i odstęp ochronny 1/4 aby sygnał z tego bardziej odległego nadajnika "pomagał" temu bliższemu. Być może potrzebna jest jeszcze jakaś dodatkowa regulacja/synchronizacja nadajników, tak jak to było w przypadku uruchamiania wcześniejszych emisji SFN np. we Wrocławiu.
Tu mógłby coś pewnie powiedzieć Pan Jarosław z Emitela ;).
Z resztą na stronie Emitela jest info że emisja jest testowa do końca roku i mogą być problemy.

Być może sytuacja rozwiąże się częściowo po zmianie k61 na 32 dla MUX2 na Suchej Górze, co miejmy nadzieję nastąpi niebawem ;).

damian29

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: damian29 »

Zero sygnalu 15 km od nadajnika ok.jasła.Antena z symetryzatorem.

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: manguscik »

Nie wiem jak u was w Gorlicach ale ja mieszkając na zawodziu gdzie do komina w lini prostej około 1 km na antenie dołączonej do Tunera DVB-T nie jestem w stanie odebrać sygnału. Dopiero po wystawieniu tej małej antenki na parapet na zewnątrz dopiero mam sygnał. Przy tej mocy nadajnika 20 kW powinienem odbierać na tej antence wewnątrz budynku bez problemu chyba że się mylę to mnie poprawcie. Albo nadajnik nie idzie pełną parą bo w Dominikowicach przy antenie ustawionej na Krosno Sucha Góra gdzie MUX-2 odbierałem z siłą 76% jakość 100 % to po włączeniu nadajnika na kominie byłem pewien że będę miał 100% siły a nawet przesterwoanie sygnału ze względu na to że do nadajnik widoczny z domu + wzmacniacz a tu tylko poprawa sygnału z 76 % na 84 %. Mimo że antena ustawiona bokiem do komina powinno być 100 % na bliskość nadajnika.

Tym bardziej co mnie dziwi to TV PULS analogowy z mocą podajże 2 KW w Gorlicach czy Dominikowicach idzie odebrać na kawałku drutu z idealnym obrazem. A tu przekaźnik cyfrowy z mocą 20 kW i jest tak słabo. Tak samo przy antenie ustawionej na Tarnów siłą sygnału z Góry Św Marcina 96 % jakość 100 % a Komin Gorlice 94 % jakość 100 % wychodzi na to że lepiej odbieram sygnały z poza Gorlic czyli Sucha Góra czy Góra Św Marcina.

ik26

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: ik26 »

Witam. Myślałem że tylko mnie się coś ubzdurało . Ale widzę że koledzy również mają problemy z odbiorem z tego nadajnika.Spróbuje z anteną bez wzmacniacza ale nie dziś bo u mnie wieje jak cholera tak że szkoda zdrowia na święta.A jeszcze jedno TV PULS odbieram z analogu poprawnie.Pozdrawiam

pawelll87

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: pawelll87 »

u mnie smiga ladnie mux 2 z gorlic a mux 1 z krosna:)) odbior z ropicy

adamekd1234

Re: DVB-T Odbiór Gorlice i okolice

Post autor: adamekd1234 »

U mnie od tygodnia mux 2 zaczął coś szwankować, a dziś już w ogóle nie ma sygnału. Mieszkam w Rzepiennik Suchy.

Zablokowany