Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

stanny pisze:i co Wy na to?
Czyli mamy taki obraz. Emitel chciał tylko kasę na prąd (pewnie te kilka tysiaków). Resztę pokrywałby już sam w ramach testu, to ma sens, bo infrastrukturę już teoretycznie ma i realne koszty to energia. A te dranie nawet nie chcą dać kasy za prąd.

No to trzeba by teraz chyba coś napisać do polityków, najlepiej posłów z małopolski. Nie wiem kurde kto tam nas reprezentuje, ale po kolei PO PIS SLD PSL trzeba potrzepać.

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

mówisz - masz
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Okręg wyborczy nr 12
część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 8.

* Arkit Tadeusz, PO
* Chwierut Janusz, PO
* Graś Paweł, PO
* Hajda Kazimierz , PiS
* Kowal Paweł, PiS
* Łatas Marek , PiS
* Polak Marek, PiS
* Rydzoń Stanisław, LiD
* Szydło Beata, PiS

Okręg wyborczy nr 13
część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: krakowski, miechowski, olkuski
oraz miasta na prawach powiatu: Kraków.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 13.

* Adamczyk Andrzej, PiS
* Fedorowicz Jerzy Feliks, PO
* Gibała Łukasz, PO
* Gowin Jarosław, PO
* Krupa Jacek, PO
* Matusik-Lipiec Katarzyna, PO
* Osuch Jacek, PiS
* Owczarski Zbysław, PiS
* Raś Ireneusz, PO
* Ryszka Andrzej, PO
* Terlecki Ryszard, PiS
* Wassermann Zbigniew, PiS
* Widacki Jan, LiD
* Ziobro Zbigniew, PiS

Okręg wyborczy nr 14
część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański
oraz miasta na prawach powiatu: Nowy Sącz.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.

* Bartuś Barbara, PiS
* Czerwiński Andrzej, PO
* Dutka Bronisław, PSL
* Gut-Mostowy Andrzej, PO
* Janczyk Wiesław, PiS
* Kochan Witold, PO
* Mularczyk Arkadiusz, PiS
* Paluch Anna, PiS
* Siarka Edward, PiS

Okręg wyborczy nr 15
część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki
oraz miasta na prawach powiatu: Tarnów.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.

* Augustyn Urszula, PO
* Czesak Edward, PiS
* Grad Aleksander, PO
* Marianowska Barbara, PiS
* Musiał Jan, PO
* Pilch Jacek, PiS
* Rojek Józef, PiS
* Woda Wiesław, PSL
* Wojtkiewicz Michał, PiS
ze strony sejm RP.(żeby nie było ,że zdradzam tajemnice)
a tu są adresy biur poselskich:

tryba

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: tryba »

z innej beczki- kto płaci za energię na nadawanie w Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu? Emitel kredytuje tylko dlatego, żeby dotrzymać terminów harmonogramu?
I jeszcze jedno pytanie- skoro TVP nie "wybrał" Emitela jako "emitenta DVB-T" to dlaczego
programy TVP są w muxie?
to wygląda tak, jakby Emitel robił wszystko, żeby z tą cyfryzacją ruszyć - wbrew całej plejadzie reszty instytucji...nie mam racji?
tryba

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

@stanny
Dzięki, czeka mnie długi wieczór. Zamierzam napisać do wszystkich :) Tylko jakiś tekst muszę ułożyć żeby sprawniej szło.

Czy ktoś dostał jakoś odpowiedź od TVP?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: qwerty »

Wczoraj pisałem e-maila do tvp i brak odpowiedzi. :( UKE też milczy (nie pisałem do krrit).

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: JaroslawMroczkowski »

proszę nie karmić spam botów.
post z adresami e-mail polityków został usunięty.
(... do przesyłania takich informacji mamy np. PW - prywatne wiadomości)

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

JaroslawMroczkowski pisze:proszę nie karmić spam botów.
post z adresami e-mail polityków został usunięty.
(... do przesyłania takich informacji mamy np. PW - prywatne wiadomości)
zrozumiałem :(

Tutaj lista posłów Małopolski z adresami e-mail (z ich oficjalnych stron):
http://rapidshare.com/files/304612443/P ... a.txt.html

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

ja napisałem do jednego ale za to z komisji d/s środków przekazu - chyba najbardziej odpowiednia osoba. poza tym z UMK dostałem zapewnienie zainteresowania się problemem. z UKE odpowiedź już cytowałem. .myślę, że teraz trzeba trochę poczekać - ale byłoby dobrze gdyby nie tylko krakusy się dopominali ale również Ci co odbierali w okolicach...ciekawe swoją drogą ilu jest zawiedzionych..kilka...kilkanaście tys.?pozdrawiam i życzę wytrwałości nam wszystkim

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

Napisałem do wszystkich z 13-tki w imieniu mieszkańców Małopolski :roll: Zobaczymy.

Kafar

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Kafar »

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pański mail informuję, że próbna emisja sygnału w technologii DVB-T prowadzona była w ramach wyłącznej działalności krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej Sp. z. o.o. i została zakończona w dniu 7 listopada tego roku. Jednocześnie informuję, że Gmina Kraków nie uczestniczy w żadnym programie rozwoju bądź wprowadzania przedmiotowego formatu nadawania. Nie jest to bowiem zadanie własne Gminy jak również nie leży w zakresie zadań zleconych.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Klimczak

Asystent Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa

Urząd Miasta Krakowa

Pl. Wszystkich Świętych 3-4

31-004 Kraków

Tel. 012 616 12 65

Fax 012 616 14 93

Mobil: 0501 338 999
Czy wyborcy mają jeszcze jakieś komentarze?

I nie mówcie, że Podkarpacie było zawistne, bo w Małopolsce nie mieszkam, a napisałem, kto wie, może pełną mocą Chorągwicy i ja bym złapał, a nie tylko wykastrowaną Suchą Górę.

piotr2802

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr2802 »

@Kafar....od dawna wiadomo że oni tylko potrzebują nas gdy jest czas wyborów.

A tak to nic aby ułtawić życie i coś pomóc mieszkańcom.

Z góry mają przygotowane "odpowiedzi" i odbijaja piłeczkę w druga stronę.

adalbert

Chorągwica II

Post autor: adalbert »

Prezes UKE podpisał decyzję o wydaniu pozwolenia radiowego na eksperymentalną emisję DVB-T / MPEG-4 ze stacji KRAKÓW/Chorągwica na kanale TV nr 25. Zatem nie ma formalnych przeszkód aby cyfrowa emisja programów TV w Krakowie została wznowiona.

Trzeba mieć jednakże na uwadze fakt, że przedsięwzięcia typu emisji eksperymentalnych DVB-T są dość kosztowne i w partycypowanie w kosztach ich prowadzenia powinni się również włączyć nadawcy transmitowanych programów. Tymczasem, jak wynika z informacji posiadanych przez UKE, nadawanie testowe jest finansowane w całości przez TP Emitel . operatora obiektu nadawczego na Chorągwicy. Zatem trudno przewidzieć czy zostanie wznowiona i jak długo będzie prowadzona wspomniana emisja eksperymentalna.

Zgodnie z harmonogramem wdrażania DVB-T w Polsce, Kraków i okolice są przewidziane do cyfryzacji dopiero w III etapie (http://www.polskacyfrowa.org ). Zmiana tego stanu rzeczy, a więc rozpoczęcie regularnych emisji DVB-T w terminie wcześniejszym, niż wynika to ze wspomnianego harmonogramu, może zostać zrealizowane jedynie za zgodą nadawców będących współwłaścicielami pierwszego multipleksu.

[Moderator: post przeniesiony z innego wątku]

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: PanGie »

Kafar pisze:
Czy wyborcy mają jeszcze jakieś komentarze?
Odpisz im że ta skandaliczna wypowiedź odbiła się szerokim echem w internecie. Tysiące internautów jest oburzonych takim stanowiskiem władz miasta i już szykują odpowiednią kampanię przed przyszłorocznymi wyborami :)

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: zygmunt »

Pytanie do ludzi z emitela ( jesli jeszcze czytaja ten watek)
Czy w sytuacji gdy TVN, POLSAT, TV4, PULS zgodza się placic
za emisje , nie mozna by uruchomic emisji testowej skladającej sie
tylko z tych 4 kanałów ? (ze Skrzycznego idzie 3 TVP i tvp sport )

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Jarosław Bałuka »

Każde rozwiązanie można wziąć pod uwagę, pod warunkiem że jest zgodne z prawem i oczekiwaniami naszych Klientów (Nadawców).

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: michal77 »

Jest nadzieja, zobaczymy co z tego wyjdzie http://media2.pl/media/58444-tv-cyfrowa ... z-tvp.html

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

Jarosław Bałuka pisze:Każde rozwiązanie można wziąć pod uwagę, pod warunkiem że jest zgodne z prawem i oczekiwaniami naszych Klientów (Nadawców).
A technicznie (na dzień dzisiejszy) jest to możliwe żeby w muxach testowych szedł inny układ kanałów? Ja wiem że prawo to jedno ale możliwości to drugie.
Mam jeszcze takie pytanie przy okazji. Czy kiedykolwiek w Polsce było testowane DVB-T z kanałami kodowanymi? Chociażby jakieś testy wewnętrzne. Czy to wygląda identycznie jak w SAT? Że pakujemy do gniazda CI moduł CAM a tam kartę, czy raczej w przypadku DVB-T jest to inaczej? No i czy te same systemy kodowania stosuje się w przypadku DVB-T (conax/seca/nagra itp).
Ja wiem, że muxy kodowane to bardzo odległa przyszłość, ale na pewno nadawcy myślą i o tym. A jakby udało się wykopać TVP to można by jakiś kodowany wstawić w ramach testów. Niech stacje komercyjne czują, że tu też można tak jak w SAT, może nie będą tak wszyscy blokować.

piotr2802

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr2802 »

@uggp , oczywiście że kodowanie już było przerabine wcześniej w ramach testów.
Najpierw niech wystartują z normalnym nadawaniem , a sprawa kodowania to odległa przyszłość ;)

picia

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: picia »

Kod: Zaznacz cały

Mam jeszcze takie pytanie przy okazji. Czy kiedykolwiek w Polsce było testowane DVB-T z kanałami kodowanymi? Chociażby jakieś testy wewnętrzne.
było latem o ile się nie mylę
testy kodowania były zdaje się na TVP SPORT, TVP HD i trwały kilka godzin dziennie .
Były o tym komunikaty

bratt

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: bratt »

stanny pisze: odpowiedź jaką otrzymałem z UKE

.
[...]
Kraków jest przewidziany do cyfryzacji w polowie 2011 roku (prosilismy nadawców o przyspieszenie, jak widać na próżno, a narzucic im nie mamy prawa) [...]
Dlaczego "nie mamy prawa"? Zakładam, że podstawą jest oficjalny harmonogram, który daje jednak furtkę dla Krakowa w postaci "zaistnienia mozliwosci technicznych". Przeciez takich mozliwości nie stwierdzaja nadawcy, tylko operator. Jeżeli Emitel to potwierdzi, to przeciez UKE mogłoby oficjalnie ogłosić Kraków w I etapie!
Chyba że są jeszcze jakies inne tajne porozumienia UKE z nadawcami, żeby Krakowa nie włączyć :evil:

Ale gdyby jednak udało sie wyrzucic TVP z MUX1, to takiemu Polsatowi czy TVN-owi mogłoby nagle zacząć zależeć, aby DVB-T pokryła jak najszybciej jak najwiekszą część kraju ;)

Zablokowany