Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

karol91

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: karol91 »

Poland pisze:Całkowicie się zgadzam z przedmówcą - według mnie powinno się wyrzucić z listy nie przygotowane podkarpackie nadajniki bo przed nimi w odróżnieniu od Choragwicy droga daleka
A w czym Sucha Góra jest gorsza od Chorągwicy?! W 2004 roku wystartowaliśmy z emisją DVB-T. Był to pierwszy w Polsce region, pokryty tak dużym zasięgiem cyfrowego sygnału. A że teraz są zaniedbania ze strony nie-wiadomo-kogo, to już nie wina Podkarpacia! Pragnę zauważyć, że uruchomienie DVB-T w Krakowie dla krakusów będzie bardziej "dla szpanu", że już odbierają cyfrowy sygnał, bo na pewno nie dla zawartości. Te same kanały macie przecież w naziemnym analogu. Na Podkarpaciu jest natomiast tylko TVP1 i TVP2 (+ Polsat), więc wejście z DVB-T znacząco poprawi zasięg pozostałych stacji. Proszę się odczepić od Podkarpacia! Ciekawe czy tak samo byś mówił, gdybyś tu mieszkał, bo priorytet to Kraków i Warszawka - gdzie to wszystko i tak już jest?

varicap

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: varicap »

karol91 pisze:
Poland pisze:Całkowicie się zgadzam z przedmówcą - według mnie powinno się wyrzucić z listy nie przygotowane podkarpackie nadajniki bo przed nimi w odróżnieniu od Choragwicy droga daleka
A w czym Sucha Góra jest gorsza od Chorągwicy?! W 2004 roku wystartowaliśmy z emisją DVB-T. Był to pierwszy w Polsce region, pokryty tak dużym zasięgiem cyfrowego sygnału. A że teraz są zaniedbania ze strony nie-wiadomo-kogo, to już nie wina Podkarpacia! Pragnę zauważyć, że uruchomienie DVB-T w Krakowie dla krakusów będzie bardziej "dla szpanu", że już odbierają cyfrowy sygnał, bo na pewno nie dla zawartości. Te same kanały macie przecież w naziemnym analogu. Na Podkarpaciu jest natomiast tylko TVP1 i TVP2 (+ Polsat), więc wejście z DVB-T znacząco poprawi zasięg pozostałych stacji. Proszę się odczepić od Podkarpacia! Ciekawe czy tak samo byś mówił, gdybyś tu mieszkał, bo priorytet to Kraków i Warszawka - gdzie to wszystko i tak już jest?
Też nie rozumiem tego "wyrzucić".
Przecież to nie krotka koldra że jak tu ma być to tam nie może.
Ja wogóle uważam że powinno się trochę popędzić to całe towarzystwo.
Po prostu tu bruździ ("dziękuję" Panie Premierze) KRRiT.
Gdyby UKE swobodnie mógł zajmować się wdrażaniem DVB-T to nieruchawym nadawcom cofalo by się przyznane koncesje (bez zwrotu forsy za nie).
Koncesjonariusze powinni być zowiązani do startu w określonych terminach. Obecny harmonogram można złamać bezkarnie.
Emitel też dośc swobodnie podchodzi do sprawy (tak jakby zakładał że może nie być operatorem DVB-T a to byłoby możliwe tylko wobec całkowitej rezygnacji z DVB-T).
Ciągle ktoś kwęka że Chorągwica nieprzygotowana.
TO CO SIĘ TERAZ ROBI ?
Jest lato. W Kołowie prawe codziennie są wyłączenia TV w godzinach przedpołudniowych.
Podobno malowanie masztu (w różowe kwiatki...)
Ale mam info że dokładają duplekser tak aby można było dopiąć nadajnik DVB-T do głównego systemu antenowego. Ten na szczęscie już z racji położenia tuż przy granicy dla wszelkich emisji jest z wycięciem kierunkowym.
Może ruszy coś tu w kwestii DVB-T.
Skoro na Choragwicy jedne kanały są nadawane dookólnie a inne muszą mieć tilt, no to co się teraz dzieje ?
Robić coś !
Wszystko to u nas idzie jak krew z nosa.
A to STM-16 się ciężko doprowadza (przecież już dawno w obiektach klasy RTCN powinna być wszędzie). A to się modernizuje system antenowy.
Oni w tym Emitelu chyba na poważnie zakładają scenariusz że może nie być DVB-T.
Bo jeśli ma być TO MUSI BYC TO DVB-T W WYKONANIU GŁÓWNIE EMITELA.
Skoro boją się inwestować to znaczy że wiedzą o zakulisowych zagrywkach więcej niż my i znaczy to że rzezcywistosc jest bardziej przerażająca.
Gdyby nie mieli wątpliwosci to szybko by moderniowali obiekty bo wiedzieli by że im wczesniej włączą sygnal tym wcześniej wystawią fakturę VAT.
A u nas takie kiwanie.
Bedzie, nie będzie.
Piłsudskiego !.......
Bo na razie jest bałagan na kółkach.
Nadawcy idą na rozmowy w sprawie DVB-T jak uczeń do szkoły na klasówkę.
Niby trzeba ale chętnie by się dało w długą i doiło Polaków satelitarnie.
I tu jest rola Państwa. Niezwykle słabego. Widac to po reakcji na oskarżenie Rosjan o to że to Polska przyczyniła się do wybuchu II Wojny Światowej.
Recznik MSZ grzecznie mówił do kamery że "zarządają wyjaśnień".
To ja wam wyjaśnię do cholery : To Franek Dolas wywołał II wojnę swiatową !
Czyli Polak.
Słabszego Państwa daremnie szukać w Europie.
Skoro możni żądają choćby opóźnienia DVB-T to tak się zrobi.
Ten kraj jest krajem, gdzie niczego nie można być pewnym.
Skoro nawet Emitel taki wstrzemięźliwy to wie co robi.
DVB-T niby ma być ale kto wie jaki to kształt ostatecznie przyjmie.
Może skończy się na jedym multipleksie "odtworzeniowym" ?
Jeszcze parę lat takich rządów i wszystko się rozlezie w szwach.
vari

heniek

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: heniek »

D4r3k pisze:
Poland pisze:Całkowicie się zgadzam z przedmówcą - według mnie powinno się wyrzucić z listy nie przygotowane podkarpackie nadajniki bo przed nimi w odróżnieniu od Choragwicy droga daleka i w ich miejsce na listę dać Kraków który :
1. Ma już testujących DVB-T
2. Jest drugim największym miastem w Polsce
3. Posiada jeden z bardziej znanych nadajników Radia i TV w Polsce


I własnie dla tego będzie w 3 etapie, nie rozumiem czego się tak napinacie, było powiedziane że emicja do 2011 roku bedzie szła z paczką oficjalną mux1 ale bedzie się nazywała test. Nic w niej więcej ani mniej nie bedzie, pozatym emitel pewnie nadal będzie trakował Chorągwice jak poligon doświadczalny, może za rok już będą testować DVB-T2 albo inną cholere, więc ja bym siętak nie napinał na to DVB-T, co rząd to inna technologia, więc byle do nowego ministra :). Osobiście jakoś byłem podkręcony tą cała cyfryzacją, ale po tym burdlu który się wokół tego zrobił już mi loto cały plan, terminy, pierwsze etapy i czy to będzie dvb-t, czy dvb-s 1,2 czy 15 generacji, szkoda by było gdyby się okazało że dvb-t padnie bo sobie takie TV kupiłem, ale po to człowiek ora w robocie żeby sobie co 3 lata TV zmienił, czyż nie?:)
a)Nadajnik MPEG -4 miał zostać na Podbeskidziu Wisła - Skrzyczne po spotkaniu w Żywcu lecz zabrano do Krakowa.
b)Infrastruktura czy Sucha Góra , Wisła Skrzyczne jest przygotowana do Nadawania MPEG4
c)Nadajnik z \Krakowa można przewieść samochodem osobowym - 1 dzień pracy i po Krakowie.
d) Z nadajnika Wisła Skrzyczne może odbierać około 6 milionów widzów to jest 1\8 ludności kraju.
Tak było z MPEG 2 z nadajnika Wisła\ Skrzyczne zabrano urządzenie dekodujące aby uruchomić z pompom Suchą Górę ?
Tak samo wykiwano mieszkańców Podbeskidzia i uruchomiono Kraków .

Mam nadzieję ,że sprawiedliwości stanie się zadość.
Kraków jest najważniejszy a pozostali widzowie się nie liczą. Pozostawiam to bez komentarza.

Kafar

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Kafar »

varicap pisze: Słabszego Państwa daremnie szukać w Europie.
Skoro możni żądają choćby opóźnienia DVB-T to tak się zrobi.
Ten kraj jest krajem, gdzie niczego nie można być pewnym.
Skoro nawet Emitel taki wstrzemięźliwy to wie co robi.
DVB-T niby ma być ale kto wie jaki to kształt ostatecznie przyjmie.
Może skończy się na jedym multipleksie "odtworzeniowym" ?
Jeszcze parę lat takich rządów i wszystko się rozlezie w szwach.
vari
Czy ktoś zauważył niezwykle agresywną reklamę Cyfrowego Polsatu w TVP1/2/Info??
Równie duża częstotliwość co medykamentów. Albo coś się święci, albo im się grunt pod nogami pali, bo N i C+ póki co milczą.
Nie wiem gdzie przewożono urządzenia do DVB-T między nadajnikami, ale weźmy pod uwage sam Kraków - prawie milionowe miasto gdzie i tak większość ma możliwość korzystania z TV kablowych i z tego nie zrezygnują dla DVB-T. Na Podbeskidziu i Podkarpaciu uzysk będzie znacznie większy. W moim mieście dalej "siatki" królują, czy to na Św. Marcina czy to na Suchą Górę.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2009, o 13:53 przez Kafar, łącznie zmieniany 1 raz.

heniek

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: heniek »

Z nadajnika Wisła Skrzyczne może odbierać około 6 milionów widzów to jest 1\8 ludności kraju. Kraków - prawie milionowe miasto gdzie i tak większość ma możliwość korzystania z TV kablowych. Więc ,który nadajnik ma lepsze możliwości, zasięg itp?
Po prostu żałuję ,że nie postawiłem sprawy jasno przed spotkaniem w Żywcu.

mike

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: mike »

zarządają, pompom, puki - pol strony i takie kompromitujace "kfiatki" ! Rece opadaja ! Analfabeci tutaj pisza ? Wstyd !!! Chyba wypada przed wyslaniem swojego postu sprawdzic co i jak sie pisze ! A jesli nawet zdarzy sie literowka, to jest jeszcze EDYCJA !

abusutor
Posty: 52
Rejestracja: 15 kwietnia 2009, o 21:04

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: abusutor »

To jak bedzie z tą Chorągwicą?? Kiedy bedzie oficjalny start??

piotr2802

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr2802 »

Wszystkich pogodzi platforma TVP z Astry 19E FTA bo jak dołączą do już istniejącej oferty programy Polsat, TVN, TVN7 i Polsat 2 (przy jednorazowej opłacie) to zapomnimy o tym całym DVB-T z jednym multiplexem.
Ja już jestem znudzony tymi przepychankami i kontrowersjami gdzie powinien wystartować oficjalnie multiplex I. Najlepiej byłoby aby równocześnie uruchomili w wiekszości nadajników w Polsce. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni i pogodzeni.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Poland »

Jednak nadajnik zostaje w Krakowie - oby na stałe. Mam nadzieje że szybko przerzucą się na docelową częstotliwość.

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Teodoryk »

piotr2802 pisze:Wszystkich pogodzi platforma TVP z Astry 19E FTA bo jak dołączą do już istniejącej oferty programy Polsat, TVN, TVN7 i Polsat 2 (przy jednorazowej opłacie) to zapomnimy o tym całym DVB-T z jednym multiplexem.
jednak jest sporo osób które nie będą dekorować balkonów czy dachów zbędnymi nie pięknymi przecież gadżetami. może to choć trochę uładzi nam przestrzeń publiczną. już i tak zeszpeconą hektarami ohydnych reklam firm krzak i synowie. Czas żebyśmy powoli zaczęli się choć trochę odróżniać od Bangladeszu.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Puma »


Kafar

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Kafar »

Chciałem przypomnieć, że pierwszy etap minął 30-go września :lol:
Co najwyżej możemy mówić o wcześniejszym drugim, ale dla ludzi chyba najważniejesze jest, aby nadawali - nieważne czy to nadawanie testowe się będzie nazywało czy czasowe, byleby parametry dzięki takim testom zbliżały się jak najbliżej tych docelowych.

tryba

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: tryba »

no i mamy 3 listopada...
informacji oficjalnych na temat przedłużenia testów w mediach nie znalazłem,
a co słychać w eterze wokół Chorągwicy?
tryba

piotr2802

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr2802 »

Jak na razie TP EmiTel milczy co do wyłączenia DVB-T w Krakowie w dniu 6 listopada br. :(

Chyba nam nie zrobią takiego świństwa, bo ja na ich miejscu wyprowdziłbym się wtedy ze swoją siedzibą Dyrekcji przy ul. Pilotów 4c z Krakowa. :oops:

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: zygmunt »

no wlasnie.
Jaroslaw Baluka odpowiada na kwestie techniczne dotyczace Warszawy,
a jesli chodzi o krakow to jakby nabral wody w usta.
Czyli ciche przygotowania do wylaczenia.

wojti

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: wojti »

Pytanie do Emitela -czy nadawcy podpisali umowę z Emitelem odnośnie nadawania z Chorągwicy? Jutro czwartek, w piątek 6 listopada, więc EmiTel powinien już coś wiedzić, jeśli by mieli jakieś umowy podpisywać. Czy możemy prosić o informację? Jeśli brak porozumienia, to na jak długi czas będzie wyłączona transmisja w Krakowie? Rok a może dłużej? Po co się "wodzić za nos". Albo jest porozumienie albo go nie ma. Lepiej oficjalnie napisać, że się nie udało niż tak bez informacji w sobotę wyłączyć. Taki oficjalny komunikat przed piątkiem wydawał by się bardziej profesjonalny, niż nagła cisza w eterze.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kasia »

wojti pisze:Pytanie do Emitela -czy nadawcy podpisali umowę z Emitelem odnośnie nadawania z Chorągwicy? Jutro czwartek, w piątek 6 listopada, więc EmiTel powinien już coś wiedzić, jeśli by mieli jakieś umowy podpisywać. Czy możemy prosić o informację? Jeśli brak porozumienia, to na jak długi czas będzie wyłączona transmisja w Krakowie? Rok a może dłużej? Po co się "wodzić za nos". Albo jest porozumienie albo go nie ma. Lepiej oficjalnie napisać, że się nie udało niż tak bez informacji w sobotę wyłączyć. Taki oficjalny komunikat przed piątkiem wydawał by się bardziej profesjonalny, niż nagła cisza w eterze.
Przecież był oficjalny komunikat, że 6.XI następuje koniec testów, i była informacja, że nadawcy nie są przychylni dalszej kontynuacji. Czegóż chcieć więcej.

PS. Ciekaw jestem co byś napisał na temat profesjonalizmu TVP - tam po hucznym starcie platformy TVP, nagle zakodowali wszystko i dopiero później pojawiła się enigmatyczna wzmianka - rozpoczynamy kodowanie anten.

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

No tak, tylko że albo "warunki techniczne pozwalają" i idziemy oficjalnie, albo "warunki techniczne NIE pozwalają" i trzeba testować żeby znaleźć przyczynę dlaczego nie pozwalają. Każda inna opcja to po prostu amatorszczyzna.

spn

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: spn »

kasia pisze:
Przecież był oficjalny komunikat, że 6.XI następuje koniec testów, i była informacja, że nadawcy nie są przychylni dalszej kontynuacji. Czegóż chcieć więcej.

PS. Ciekaw jestem co byś napisał na temat profesjonalizmu TVP - tam po hucznym starcie platformy TVP, nagle zakodowali wszystko i dopiero później pojawiła się enigmatyczna wzmianka - rozpoczynamy kodowanie anten.
Tia. I najprościej było zamknąć temat poświęcony Chorągwicy... Miejmy nadzieję, że emisje w miastach I etapu zakończą się w wkrótce. Gdzieś chyba nawet czytałem, że aktualnie wydano zezwolenia na emisję w I etapie do końca roku ze względu na brak zgody, co do wyboru operatora :)

hasior

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: hasior »

spn pisze:
kasia pisze:
Przecież był oficjalny komunikat, że 6.XI następuje koniec testów, i była informacja, że nadawcy nie są przychylni dalszej kontynuacji. Czegóż chcieć więcej.

PS. Ciekaw jestem co byś napisał na temat profesjonalizmu TVP - tam po hucznym starcie platformy TVP, nagle zakodowali wszystko i dopiero później pojawiła się enigmatyczna wzmianka - rozpoczynamy kodowanie anten.
Tia. I najprościej było zamknąć temat poświęcony Chorągwicy... Miejmy nadzieję, że emisje w miastach I etapu zakończą się w wkrótce. Gdzieś chyba nawet czytałem, że aktualnie wydano zezwolenia na emisję w I etapie do końca roku ze względu na brak zgody, co do wyboru operatora :)
Zgadza się Sucha góra i Wisła mają do końca tego roku pozwolenie

Zablokowany